Amélia z Montmartru

• Česko Amélie z Montmartru (viac)

Diego75

Takhle nádherné zakončení filmu jsem už hodně dlouho neviděl. Tenhle snímek je celkově velmi unikátní tím jak se zaměřuje na detaily, které u ostatních filmů nevnímáme. Celý příběh je tak originálně zpracován, že se tenhle film nebojím nazvat mimořádným uměleckým dílem. K pěti hvězdičkám mi chybí jen malý kousek. Trochu mi totiž vadilo jak se děj zastavoval kvůli vedlejším situacím s jinými postavami než Amélie, která byla mimochodem perfektně ztvárněna. Doporučuji každému, který si chce okořenit svůj filmařský koníček něčím novým. Asi nejkrásnější scénkou filmu bylo jak Amélie vedla slepce a dění na ulici mu detailně popisovala. Pro takové filmové záležitosti mají Francouzi zkrátka cit. ()

Tomas_PO

Šarmantné, milé, vtipné, láskave a ... francúzske. Príjemná, neortodoxná francúzska romantická komédia na akýkoľvek čas s príjemným príbehom a hercami. ()

Dvojirakri

Vezměte každý francouzský film který máte v oblibě, z nich vyberte všechno to co se vám na nich líbí a dejte do jednoho hrnce. Zde máte výsledek. Báječná romantická pohádka! Oh, ta překrásná hudba! Ach, ty nádherné barvy! Bože, ten scénář, krásné čisté prostředí, pohlední herci... Tento snímek si pět hvězd zaslouží zcela po právu! Je tak nabitý událostmi, lidmi, náladami... Pokud se dá o nějakém filmu říct že je nádherný, neokoukatelný, roztomilý, jde právě o Amélii z Montmartru. ()

jackalsc

Nemůžu si pomoct, ale chyběl mi trošku hlubší příběhový rozvoj. FIlm hodně rychle skáče z prostředí do prostředí, ze situace do situace, ale celkově do ničeho pořádně nezabředne. Na konci mi to úplně připomnělo popelku. Hudba byla ale skvělá. ()

marekspanel

Krásný, barvitý a skvěle natočený film, který si musíte buď zamilovat, nebo jde uplně mimo vás. Za mě snad jen ne tak oblíbený, jelikož ve mě evokuje spíše melancholii a smutno. ()

F2003F

Čarovne pôvabné umelecké dielo s výraznými citovými prvkami vytvárajúcimi magický efekt krásneho prostredia s nebeskou tvárou a anjelskym vzhľadom herečky. Zapamätateľne príjemný pohľad na každý záber hladivo pôsobiaci na vnímanie a perspektívu pohľadu na svet. Milo vyvolávajúce poznateľné dojmy, ktoré výsledne potešia a zanechajú pozitívne naladenie. Radostné sledovanie takmer rozprávkového štýlu lásky a nevinnosti. Mňam. Na piatu mi chýbalo svižnejšie tempo alebo moment prekvapenia, niektoré správania postáv mali neistý wtf efekt. ()

Hicks

Vizuálně velmi zajímavě zpracovaný film s okouzlující Audrey Tautou, dobře jsem se bavil. Jednu hvězdičku ubírám za přílišnou délku, film je ke konci trošku utahaný. Nejlepší hláška je s tou neurotickou rybičkou, ta mě dostala:-) ()

Parsek

Po druhem shlednuti radim film k tomu nej. co jsem kdy videl. Je to tak uklidnjici a k milovani presvedcujici film... Ze ctyr je tedy nyni * pet. ()

Elden

Co napsat k filmu, ke kteremu uz toho bylo napsano tolik? Jeunet se vytahl, Tautou byla kouzelna a cely film je krasne zivy. Jeden z tech, ktere ve vas zanechaji sve seminko a musite o nem premyslet. Krasne zpodobneni zivota, film o tom, co je v zivote dulezite, jak se cely zivot sklada z malickosti. Neuveritelny pribeh o neuveritelne divce neuveritelne krasne nasniman. Jeden z mala filmu, ktere by se daly pripodobnik k basni. Neni dulezity obsah, ale odkaz. A ten Amelie ma. ()

marog

Prvních 30. minut je tím nejkrásnějším, co jsem kdy ve filmu viděl...Tak spí dál madam Paříž se svými láskami a neřestmi... P.S.Ba co víc, ukázalo mi to Vetřelce: Vzkříšení v úplně jiném světle...Jean-Pierre rulez :-) ()

jackieboy

Dlouhou dobu jsem neměl šanci snímek shlédnout, o to více jsem byl překvapený, když se mi to podařilo. Prostoduchý, až trochu trapný příběh Jeunet krásným stylem filmařiny přepsal na umělecké dílo, plné zvláštních postaviček a krásných obrazů. Audrey Tautou se okamžitě stala No.1 v mém žebříčku oblíbených hereček a opravdu mě velmi potěšila. Co se týče ostatních herců, nemohu jim nic vytknout. Jean-Pierre do Amélie vložil srdce a to po celou stopáž bije ostošest, takže každý obraz je prokrvený pravou láskou k filmařině. Příběh v tomto podání pak jako celek působí velmi dramaticky a ponechá ve vás vzpomínku, kterou jentak z hlavy nevyženete (a ani nebudete chtít). ()

MasterFil

Stylové,krásně natočené umělecké dílo s roztomilým kukučem Audrey Tautou a jejími dobrodružstvými,oslavami maličkostí a citlivostí pro detail s výbornou trefnou hudbou,která jen posiluje celou atmosféru romantické Francie. ()

PavHer

Pokud máte špatnou náladu, určitě doporučuji pustit si Amélii, protože dokáže příjemně zahřát u srdce. Úsměvný příběh mladé dívky, která se rozhodne změnit své okolí k lepšímu, natočen tou nejlepší formou vám nemůže neudělat dobře :-) Mě se líbila hlavně vizuální stránka snímku, která z něj dělá něco víc, než jen film. 5* ()

Jeer

Poetický film o kouzelné, křehké a zasněné dívce, která nedokáže žít svůj vlastní život, a tak se alespoň pokouší nenápadně zasahovat do života ostatních, podobně opuštěných lidí. Zlatavé tóny, pařížské ulice, krásná posmutnělá hudba a spousta roztomilých maličkostí vytváří téměř pohádkový svět (balancující na hranici kýče), který dokáže diváka zcela pohltit. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Life of Pi podle Jeuneta