Dr. Ludsky

Slovensko, 2011, 8 h 55 min (Minutáž: 51–58 min)

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Vladimír Kobielský, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Dominika Kavaschová, Vanessa Biermannová, Ondřej Daniš, Tibor Vokoun, Róbert Jakab (viac)

Pôvodný seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne príbehy o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami. Tomáš Maštalír ako MUDr. Daniel Ludsky je odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Ako súdny znalec často spolupracuje s políciou. Dr. Ludsky nie je  hrdina, na akých sme zvyknutí – je inteligentný, nekompromisný, arogantný a netrpezlivý. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Je rozvedený a popri práci sa snaží nájsť si čas na svoju dospievajúcu dcéru. (TV JOJ)

imaginer21

Takže co tu máme tentokrát? Okatá odnoš House, pár hype přechodů alá CSI a pak jeden neoholený Maštalír, jehož dabuje český House Martin Stránský. Dabing nechávám u ledu, protože oproti jiným je pro mě Stránský taky Boothem v Bones, MacGyverem nebo Lievem Schreiberem. Celé to působí jako nelaciný pokus o neoriginální slovenskou kopii mainstreamu posledních let americké seriálové produkce. JENŽE: 1) Co chcete víc? Komerční televize chytře sledují oblibu diváků v současném seriálovém světě a tak jim zbývá buď přijít s nečím novým (už z předsudků často odsouzeníhodným), nebo se nalepit k tradičnímu a vycházet z toho. 2) Maštalír vůbec nepůsobí jako člen chudobného univerza našich (či sousedských) seriálových postav, má charizma na tři čínské nákladní lodě a aby tvůrci nešetřili, obklopili ho sortou krásných slovenských (či českých) slečen. Hrdost stoupá, když si uvědomím, že tyhle krásky žijou jen v okolí několika stovek kilometrů kolem mě a nemuseli je vykopávat z hloučku amerických prototypů. 3) Bývá pravidlem, že české či slovenské odnoše americký originálů jsou silně k smíchu hlavně kvůli nechtěně až parodickým plytkým dialogům a ubohým pointám. A tady se mi to naštěstí nedostává. Dialogy jsou napsány dobře, nenarazil jsem na žádný extrakýč a párkrát mi to i upřímně vyloudilo úsměv tam, kde to bylo zamýšleno. 4) Možná spíš negativum, ale jsem jeden z těch, kterým to nevadí - poslouchatelná hudba. Působí na mě jako kopie House s občasnými vstupy anglicky otextovaných písní, ale když se nad to člověk nadnese, dostaví se mu spíš dobrý požitek. 5) Přeci jenom to není House, nekulhá a nemusí mít odpor k plášti. Taky se nerochní ve vztazích, jeho "úchylkou" jsou spíš ženy. A tím jsme u bodu 1), čímž se kruh uzavírá a já hodnotím za zdařilou snahu 75 %. ()

SuzieS

Počínaje znělkou, podobnými zápletkami, vzdáleně dokonce i vzhled hlavní postavy, jeho slovník, charakter... - jeden velký plagiát Dr.House... Ale na druhou stranu docela schopně natočeno, a dobře posazeno do Slovenského prostředí, ... jistě si najde své diváky. ()

ludovit14

Tomáš Maštalír je arogantný a drzý súdny znalec ,ktorý sa pri hľadaní pravdy nezastaví pred ničím a žiadny prípad nie je pre neho stratený. Ja fandím tomuto seriálu,mám sympatie k hercom Tomáš Maštalír, a Vladimír Kobielský. Samozrejme, že seriál má veľa nedostatkov(hlavne réžia je slabá). Napriek tomu som si obľúbil Dr. Ludského...HOD:49,99%...PS: odkaz pre Dokt..Dr.Ludsky je vám v pätách,takže pozor! ()

belinko

Arogantný, inteligentný a nekompromisný odborník na diagnózy... hmm... nepodobá sa vám to na niečo? Nebudem hodnotiť, lebo som nevidel.. a nechcem vidieť, lebo slovenskú kopírku úspešných zahraničných seriálov nemienim svojím časom podporovať. ()

sten32

Celkom pozeratené, je to síce vykrádačka mnohích reriálov ale takých je teraz dosť. Určite je to lepšie ako Panelák, Ordinácia a podobne... Jediná vada je maštalír a jeho kruhy pod očami ;) ()

.stenley.

po prvej časti 50% ale po druhej dávam hneď 75%. na slovenské pomery to bolo super a konečne aj normálne dialógy a čo to do seba. S prepáčením toto za frašku považovať nemôžete. Priznám sa radšej si pozrem toto ako nejaké C.S.I. či jak sa to volá alebo castle tieto seriály , i keď majú celosvetový úspech, ma nebavia. ()

Barlog951

až na to že je to (s časti) vykrádačka úspešnejších zahraničných formátov je to fajn .... a v SR je to vysoký nadpriemer v porovnaním z ostatnými "seriálmi" ... ucelený dej a vábne spracovanie to robí velmi pozeratelný formát ... kedže zo Slovenskej tvorby je to jediné pozeratelné dávam 80% ... podla nasledujucich dielov budem zvažovať či znížim resp zvýšim hodnotenie :) ()

Chapi

Videl som všetkých 10 dielov a určite sa to vyrovna Mestu Tienov. Hodnotím film,serial podla toho ako ma baví, zaujme. Dr. Ludsky ma bavil....a že je to vykradačka? čo v dnešnej dobe nieje....?....všetko tu už bolo! ()

just a child

Aj keď v tomto seriáli je napchatých až prekvapivo veľa už existujúcich zahraničných seriálov, začínajúc Doktorom Housom, CSI končiac, je to až prekvapivo.. pozerateľné. Má to nejaký ten švih, aj keď vo väčšine epizód sa skoro nič svetoborné neudeje,no je to všetko tak pekne obalené, že im to žeriem. Hodnotiť po prvej epizóde sa nerobí, deti! ()

Pharao20

už keď som začul názov seriálu vedel som že to bude pokus o skopirovanie doktora Housa a nemýlil som sa..a ako vo všetkých sk seriáloch zase sa všetko krúti okolo vzťahov...ale napriek tomu je to myslím zo všetkých slovenských nových seriálov najlepší a ako pri jedinom som par krat vydržal pozerať do konca.. ()

0linA odpad!

Prima nemá licenci na Dr. House, tak koupila kopii. No radši se na to ani dívat nebudu. Tak jsem se nakonec koukal a byla to velká chyba, takhle nechutně detailní kopii jsem fakt nečekal a TIC TAC místo Vicodinu to dorazil, jdu blejt. ()

vojta033

Velmi příjemné překvapení. Srovnání s Dr. Housem se samo vybízí, ale podle mě by se tyto seriály srovnávat neměly. Zde mi mnoho věcí přijde reálnějších a pochopitelnějších pro normální lidi než u Dr. H... Navíc je to mnohem lepší seriál (ještě se seriálem Záchranáři) než kterýkoliv, který se v ČR (můžeme bratrům závidět) natočil v poslední době. Akorát by mi někdo mohl vysvětlit, proč musíme dabovat slovenské věci. Jsme snad idioti a nerozumíme tomu? Ok pár slov mi dalo zabrat, ale co. Inteligentní člověk si domyslí o čem se mluví. Například tomuto seriálu český dabing strašně moc uškodil. A kdo tomu dal odpad, by se měl probrat a minimálně to porovnat se sr...ama, které točí u nás. ()

Tweetak

Podle hodnocení jsem zase tolik nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen. Konečně něco, co je blíže nám než NY nebo Miami. Samozřejmě že asi nemáme (teda Slováci nemají) na to, abychom natočili něco jako House po slovensku, ale na druhou stranu mi to přijde celkem reálné. Naše prostředí, naše problémy. Ludsky není nadčlověk ani superman s totálně vyšinutým charakterem jako u House a na druhou stranu se zase nechová jako normální člověk, kterého potkáte na ulici. Rozhodně nekopíruje House a popravdě je to docela originální. Navíc seriál perfektně ukazuje na mentalitu lidí u nás. Žaloba za žalobou, syčák s konexemi udělá víc než superman bez kamarádů na radnici. Bravo, konečně něco na co se dá dívat bez nutkání jít zvracet a bez herců, kteří snad ani hrát neumí a je na nich vidět, že pomalu neví co mají před kamerou dělat. Sleduji v originále a popravdě bych to pustil Čechům (i když jsem sám Čech) v originále. Zdá se mi, že si spíš na něco hrajeme, než že bychom nerozuměli. Za chvíli se asi dočkáme dabingu Středočechů Moraváky či Slezanů Karlovaráky. ()