Andrew Zimmern je kuchař, který si získal uznání nejenom svým vařením, ale také psaním knih o jídle. V pořadu Podivná jídla se Andrew s otevřenou myslí, silným žaludkem a zdravou chutí k jídlu vydává na poznávací cestu, během které objeví a divákům představí pochoutky z různých koutů světa. Na svých dřívějších cestách dospěl k názoru, že nejlepší způsob, jak pochopit kulturu každé země, je zjistit, jaké tradiční jídlo místní obyvatele živí po celá staletí. Ochutná například jehněčí oči, uvařená kravská kopyta, usmažené cvrčky, kaši ze šneků a dokonce také čumák losa v rosolu. Cestování s Andrewem neznamená jen vidět krásnou krajinu, ale také poznat místní kulinářské tradice a to nám zaručeně rozšíří obzory a dodá odvahu namísto známých chutí smaženého sýra a hamburgerů okusit chutě a vůně celého světa. (oficiálny text distribútora)

Ikewoo

Hodně autentický pořad o zvláštních jídlech ve světě. Ale autentický je i v Zimmernovi, coby prototypu nabubřelého žrouta, který jede sežrat pásovce, protože toho ještě nikdy nejedl, apod. Vlastně nevím, jestli ty pořady byly spíš zábavné nebo pobuřující, ale nějak to bylo zajímavé nahlížet do domorodých kuchyní na Aljašce, v Mexiku nebo v Maroku. Vlastně by mě moc zajímalo, co si ti různí místní po natáčení o tomhle týpkovi mysleli (a někdy to je podobně jako tento komentář opravdu víc o Zimmernovi než o jídle). ()

radomiil

Opět a zas musím vyzdvihnout pestrost oproti české "tuctovosti" všeobecně v nejrůznějších krajích-nakonec svým způsobem je jedlé všechno, tak nezbývá než někdy vyzkoušet)např.Guatemalskou výraznou stravu potomků Mayů,plnou šťavnatých vnitřností převážně zapasovaných do všemožných,krásně zbarvených omáček s čerstvým kořením i zeleninou alá Kvalita jest obyčejná poctivost!!!!! ()

Tommassi3

Američan Andrew Zimmern, u nás v podstatě neznámá postavička, se může pochlubit velmi zajímavým osobním životem, to on je zde to nejbizarnější, když se dokázal vydrápat zpět mezi normální lidi a z drogově závislého bezdomovce, zloděje a alkoholika stal uznávaným kuchařem, gastronomickým odborníkem a spisovatelem.. Jistě se zákonitě nabízí srovnání s velmi obsahově blízkým pořadem S Kuchařem kolem světa, když nakonec se jedná o dost jiné záležitosti, protože Zimmern je skutečně odborník na slovo vzatý, což sympaťák Fred Chesneau zase vynahrazuje svým až infantilním nadšením, a často se věnuje i historii a sociální situaci dané země či regionu, čímž vlastně mnohé objasňuje i nezasvěcenému divákovi.. A že se občas na některé žvance tváří jako idiot, co ho zrovna bodla včela ?? To jen vítám, uctivost neuctivost.. Děláme to všichni..;) ()

gfrusvk

Fakt bizarné jedlá tak ako si ich predstavujem. Tento chlap zožere všetko... aj keď sám to už párkrát nevydržal a vypľul to nazad :D Inak je to skvelý program, ktorý si v cudzine nekladie za cieľ ukazovať čínsky múr a milión pohľadov na sochu budhu, ale skutočné gastronomické kuriozity okorenené Zimmernovými vtipnými hláškami. Pre mňa osobne je to najlepší program tohto druhu. ()

sskrblik

Vždycky rád ochutnám něco co jsem jaktěživ nejedl, rozšiřuju chuťové zážitky o různé nové úlety. Takže do mnou ochutnaného repertoáru zapadají pro některé bizardnosti či atypické věci typu bóbika, žabí stehýnka, žraločí maso, štír, humr, holubí maso, cvrčci, mouční červi, švábi nebo kupříkladu klokaní maso. Popravy zvířat vidět nemusím, natož je provádět... ale pořád je to "jenom maso" takže jde spíš o překonání sebe samého a ztratit předsudky. A přesně toto ukazuje tento pořad poměrně poutavou formou. Takže přímo nabádá k výletu za exotiše potravou... ()