Homeland - Zradca

• Slovensko Homeland: V mene vlasti (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (viac)

Seržant Nicholas Brody sa vracia domov po ôsmich rokoch zo zajatia v Iraku. Na krk mu dýcha chorobne podozrievavá agentka CIA, ktorá v ňom vidí spiaceho člena teroristickej siete al-Káida a zradcu, chystajúceho útok na USA! Špionážny seriál Homeland z produkcie americkej televíznej stanice Showtime možno považovať za najlepší dramatický seriál televíznej sezóny 2011/2012, čo dokazuje zbierka jeho najprestížnejších svetových ocenení. V roku 2012 získal dva Zlaté glóbusy z troch nominácií (najlepší dramatický seriál a herečka v hlavnej úlohe) a šesť cien Emmy z deviatich nominácií (najlepší dramatický seriál, herec v hlavnej úlohe, herečka v hlavnej úlohe, scenár, strih, herecké obsadenie). V roku 2013 získali Damian Lewis (mali ste ho možnosť vydieť na obrazovkách TV JOJ v seriáli Life - Najbohatší policajt) aj Claire Danesová Zlaté glóbusy ako najlepší herec/ herečka v hlavnej úlohe dramatického seriálu. (oficiálny text distribútora)

AshT

1. série - 100%, 2. série - 100%, 3 série - 90%, 4. série - 80%, 5. série - 80%, 6. série - 70%, 7. série - 80%, 8. série - 80% ()

Toshio

Bacha Spoiler! Tento jinak vynikajicí seriál má jednu velkou chybu. Před lety jsem na to přestal koukat, když zmizel Brody, totálně zásadní postava. Po dlouhých letech jsem začal koukat znova a teď koukám, že můj miláček Quinn jde do pr...le. Opravdu toto nechápu. Vždyť seriál stojí na postavách! Vraťte nám Brodyho a Quinna! ()

Nessos

Mám pocit, že každý je v tomhle seriálu něčí špión nebo terorista..Homeland bude letošní seriálová kometa, to Vám říkám. Naposledy jsem podobnou radost ze sledování seriálu prožíval u prvních dílů Dextera. Některé scény vyloženě berou dech. ()

Swayne

Celkom veľké sklamanie. Na Homeland som sa odhodlal iba kvôli dobrým hodnoteniam a prirovnávaniu k Dexterovi, no celkom nechápem ako toto mohol niekto prirovnávať seriálu ako je Dexter. Homeland nemá oproti nemu absolútne ani polovicu "šťavy", príbeh je síce zaujímavý, no krachuje na spracovaní, množstve chýb a náznakov, ktoré iba tak upadnú do zabudnutia, pričom človek by čakal, že ich scenáristi nejak náležite využijú (napr. scéna Saul vs. detektor lži). Jednoducho po zhliadnutí kompletnej prvej sezóny takmer na jeden dych hodnotím ako čistý priemer seriál a ani náhodou by som to neprirovnával k skvostu, akým je Dexter. Showtime proste očividne chceli nabehnúť na rovnakú "geniálnosť" ako pri Dexterovi, no zatiaľ sa im to nedarí. 5/10 ()

čolek

Do 7. dílu paráda, pak už se to začíná zbytečně natahovat, pokud by se jim podařila i druhá série, dost by mě překvapili... Po 9. dílu druhé série můžu říci, že překvapili. Sice to už není taková excelentní hra kdo s koho, ale jako špionážní thriller si drží laťku stále vysoko. ()

jafuska

Seriál, který jsem našla úplně náhodou a nelituji toho, pravda, hodnotím po prvním díle, ale už ted je mě jasné, že zde máme co dočinění s prvkem terorismu, napětí, měnící se postavy, kdy by to člověk nečekal, jsem moc zvědavá na další díly až se ani nedivím, že tento seriál se stal nejlepším seriálem roku, má své vysoké kvality, jen doufám, že další díly budou pořád tak dobré tako ten první, ale věřím tomu, že ano, ()

Mara12

Dobrý seriál se zajímavým námětem a skvělým hereckým obsazením (famózní Claire Danes), kterému nechybí ani napětí. Jediné co celý seriál degraduje, je poslední díl, protože nevysvětluje vůbec nic a vám zůstane asi tak milion otázek, na jejichž zodpovězení budeme muset víc jak ¾ roku počkat. Mám sice pochopení pro tvůrce, kteří chtěli tímto krokem navnadit diváky na další řadu, ale určitá ucelenost by první sérii rozhodně slušela. ()

vaclaw

Ze začátku, kdy divák neměl moc ponětí, jak se věci vlastně mají, se jednalo o výborný seriál. S rozkrytím některých faktů a rozestření jistého tajemna se atmosféra seriálu trochu rozmělnila a kvalita lehce klesla, ale zase postupně stoupalo napětí, které tento pokles částečně vynahradilo a i nadále se jedná o velmi zajímavý seriál, který určitě stojí za to sledovat.. ()

kaapaa

...and Emmy goes to...Claire Danes!...teda aspoň doufám! :) Od Lost mě nic tak nechytlo.. 1. serie: 90% 2. serie: 100% ...stejné jako u LOST - 2. serie lepší té první...a to se vidí málokdy... ()

Forsetino

Prvních 6 dílů bravurních! Pak se to začalo na můj vkus až příliš brzy zamotávat a po shlédnutí posledního dílu mám pocit, že už nám autoři řekli vše, co mohli. Mám obavu, že to co teď bude následovat bude pokus uměle nastavovat a tím půjde strmě kvalita dolu. Poslední dva díly mě opravdu zklamaly... Celkově za 1. sérii 4 hvězdičky, páč to bylo chytlavé a děj zvládl strhnout divákovu pozornost. Tak uvidíme, co dál... ()

N3O

Mistrně hrající Damian Lewis si pohrává s divákem jako kočka s myší a pološílená Clarie Danes mu jde po krku dosti rafinovaným způsobem. Dějově je to přesně podle mého gusta. Buď vás to pohltí takovým způsobem, že budete chtít další a další epizodu a nebo vás to jenom pohltí :) ()

GoustDog

Přestože jsem fanoušek seriálu a mám ho i v TOP 10, nemůžu jít nad 4*. Námětu tleskám, stejně jako hereckému obsazení, které se povedlo stejně dokonale jako v případě Dextera. Je to napínavé a originální, (nejen) ústřední postava je správně rozpolcená, bravo. JENOMŽE nějak nemůžu přenést přes srdce to, co se děje ve druhé sérii. Ačkoliv je možná zábavnější než ta předchozí, dějí se tam opravdu často nesmysly. Děly se už v úvodní sérii, ale s mírou. Jasný, je to seriál a ten má bavit - oukej, o tom žádná. Tuhle funkci perfektně plní. Jenomže tu byla načata ona hutná atmosféra, jakási "vážnost a serióznost situace", která byla v rámci diváckých mezí seriálu reálná. CIA byla rovněž ztvárněna neobvykle přesvědčivě. Teď už je to "jen" napínavá a úžasně zahraná (Claire Danes je doslova úchvatná) kovbojka. A jistě, sem sklouzl i Dexter, ale ten má navíc ty své kouzelné monology:D ()

elishia

Ackoli nejsem zrovna fanda techto vaznych serialu, u Homeland jsem byla tak napnuta, ze jsem obe serie zvladla za necele dva tydny. Vyborne propraconane postavy, skvele herecke vykony. Cely pribeh vyvolana perfektni mnoztvi emoci. Tak akorat aby to drzelo napeti, ale zajimave z toho nestrika vylozene nenavist ani k jedne strane konfliktu. Tak nejak to nuti k zamysleni a nabizi pochopeni pro kazdy aspekt pribehu. Vetsina postav a charakteru neuveritelne snadno uveritelnych. A Claire je vyborna. Skvele zvladnute emocni sceny. Takze pro me plny pocet, uz se tesim na 3. serii. *po ctvrte serii uzas. napeti by se dalo krajet. Ubylo bullshitu okolo brodyho rodiny, diky cemuz je 4.serie prospikovana akci. Jeden z mala serialu, jeho kvalita jde zatim s kazdou serii smerem nahoru. ()

viktor.danek

Takovej major Zeman, akorát z jiné doby a z jiné výchozí ideologické pozice. Jenže je to přesvědčivé, napínavé jak kšandy a snaží se to neustále dějové linky problematizovat, takže se není třeba obávat přílišné schematičnosti. Baví, takže nemůžu hodnotit jinak. Výtka snad jen k přílišnému zjednodušování práce agentů. Pochybuju třeba, že se mezi sebou baví o teroristech bez krycích jmen, nebo že data nešifrujou a nezálohujou, nýbrž tisknou a zamykají. ()

vinc_vega

Prvá séria: V prvom rade treba povedať, že 89% hodnotenie (marec 2013) si Homeland v žiadnom prípade nezaslúži. Čím sa dostáva do kategórie preceňovaných seriálov. Od amerického publika by som to ešte ako tak bral, ohľadom na tematiku. My sme sa zrejme dali len opiť úspešnosťou v zahraničí a veľkým povykom (ocenenia) okolo neho. Téma je originálna. K hlavnému príbehu s jeho odbočeniami nemám čo vytknúť. Okrem neho však Homeland neponúka nič viac. Mne osobne to na 90% seriál rozhodne nestačí. Pretože po jeho dokončení divák nemá žiadnu motiváciu ho prežiť znova. Chýbajú hlbšie myšlienky a emócie. O logike v motívoch hlavnej mužskej postavy polemizovať nebudem. Netuším aký dopad má osem ročné násilie a týranie na človeka. SPOILER - americký vojak kresťan prichádza bojovať na stredný východ, po ôsmych rokoch sa z neho stane arabista moslim? WTF? - KONIEC SPOILERU. Napriek scenáru moja najväčšia výhrada ide na tričko hlavnej ženskej úlohe. Neviem, kde splašili tú blonďatú šteklu, ale na nervy mi liezla vždy, keď sa zjavila na scéne. A keďže je to hlavná postava, bola tam dosť často. Teda, nič proti postave, ale pani Claire Danes nie je taká dobrá herečka, za akú ju pokladajú, keď jej zverili hlavnú úlohu v seriály. Jej mimika a prejav pôsobí neprirodzene. Afektuje nad únosnú mieru, čo v konečnom dôsledku pôsobí otravne. Preháňanie v jej prejave ovplyvňuje dôveryhodnosť postavy, ktorú stvárňuje. Okrem toho chémia medzi ňou a Lewisom nefunguje vôbec! Herecké obsadenie tak zachraňuje práve Lewis a niektoré vedľajšie postavy v podaní hlavne Patinkina a Marciana (úsmev). Ale podľa toho ako skončila posledná časť, možno sa z našej Claire stane predsa len lepšia herečka... (sorry) A všetci päťhviezdičkvý lapiduchovia by si mali dať podobnú terapiu rovnako! Za prvú sériu tri. Výstižný komentár: sharky. Druhá séria: Herectvo pani Claire je ešte horšie. Terapia nepomohla. A to sme sa na konci mohli dočkať novej ženskej postavy, keby... A zvláštne, v CIA pracuje viac moslimov na meter štvorcový ako je počet chytených teroristov. Nebyť podarenej hlavnej línie príbehu pošlem seriál do horúcich pekiel. Rovnaké tri! ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

65. ročník udělování cen Emmy, o nichž rozhodují členové The Academy of Television Arts and Sciences, nepřineslo žádné velké překvapení. Cenu za nejlepší dramatický seriál si konečně (a zaslouženě)… (viac)