Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Jednoduše strašný blábol, který se sice pěkně rozjel, akorát že místo postupné gradace se vydal směrem, který se pro mě stal zcela nestravitelným, podivným a vyloženě mimo mísu. Ze začátku tu skutečně funguje spousta věcí, příjemný pocit očekávání, co bude následovat, působivá atmosféra, chvílemi dokonce i napětí, prostě zajímavě se vyvíjející thriller. V polovině filmu ale došlo k jistému zlomu, kdy mě to přestalo celé bavit, dějově se to začalo vyloženě plácat na suchu, aby to pak dospělo do takového závěru, že jsem mohl akorát tak konstatovat, že jsem právě spláchnul téměř dvě hodiny života do hajzlu. A úplně závěrečná pointa je jen výsměch jako kráva, ťuky, ťuk na hlavu. Snímku navíc nepomohlo ani poměrně hvězdné obsazení, Cillian Murphy je sice zajímavý týpek, čímž se ovšem hodí i spíš do zajímavějších a ne až tak rutinních projektů, zde totiž neměl vůbec tu správnou šťávu a působivost, Sigourney Weaver to podle mě má už dávno za sebou a Elizabeth Olsen tu pak hraje spíš až třetí housle. Co za prazvláštní a až vyloženě trapný výkon tu ovšem předvádí jinak vždy výborný Robert De Niro, to mi hlava nebrala, tomuhle filmu se měl vážně obloukem vyhnout, neboť minimálně u mě se tu jen pěkně ztrapňoval. Mě zkrátka Red Lights vůbec nesedly, a docela mě to mrzí a je to škoda, neboť samotný námět byl poměrně nápaditý, ovšem tvůrci z něj prostě nedokázali vyprodukovat vůbec nic pozitivního, výrazného, či působivého. ()

herr_carter

Tématicky mi film přesně sedl, jak se říká. Mám rád mysteriózno a takové typy filmů, kdy opravdu divák do poslední chvíle neví, zda je to pravda,nebo blaf..Kilián Márfy a Sigi Vívr tu hrají vědce, jež se snaží odhalovat podvodné iluzionisty a de facto obecně vyvracet teorie a tvrzení o tom, že paranormální jevy vůbec existují. Na všechno mají (většinou) odborné vysvětlení. Pak se ale na scéně objeví Bobby Nirů - dávno do ústranní odstavený iluzionista, okolo kterého byl vždycky opar tajemství a snaží se přijít na špek tomuto velmistrovi, který je zpět a plánuje sérii představení....První polovinu filmu hodnotím naprostým topem a 5*, poté je fakt, že je film místy značně překombinovaný a ztrácí takovou tu svojí prvotní lehkost - i tak ale nechápu, jak mi mohl tento kousek zůstat utajen až do dnešní doby 5 let od jeho distribuce - paráda!..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Circumscriptor

Naozaj obdivuhodne spravený mysteriózny thriller, aj keď na starší Cortésov Burried to rozhodne nemá. Cillian Murphy je jeden z tých hercov, pri ktorých je pre väčšinu ľudí nepríjemné tráviť čas s ním spoločne v jednej miestnosti, najmä vďaka jeho extra falošnému vzhľadu. Do úlohy uplakanej, neistej a neurotickej postavy, ktorú predstavuje vo filme sa však prenáramne hodí a dá sa povedať, že mu bola ušitá na mieru. V dvoch hlavných úlohách sú hneď dvaja áčkoví herci, a to Sigourney Weaver a Robert De Niro, ktorí ma svojou účasťou pomerne prekvapili. Hlavne pre De Nira to bola obzvlášť fantastická úloha. Červeným svetlám však musím vytknúť ten záver, ktorý pôsobí, akoby tvorocom z minúty na minútu došli všetky nápady a tak to nejako zlátali dohromady. Malo to samozrejme svoje muchy, ale najviac som si z celého filmu odniesol práve krásnu vetu od Sigourney Weaver, niečo v zmysle: "kebyže existuje niečo ďalej (t. j. nebo/peklo), tak už dávno by som ho odpojila od prístrojov a nechala ísť". A na takýto netradičný film zaoberajúci sa paranormálnymi javmi je to dosť kultová veta s veľkým posolstvom (ospravedlňujem sa veriacim). ()

Spike23

Člověk se celé 2 hodiny snaží zjistit co, proč a jak u všech těch nevysvětlitelných událostí, napětím se od toho nemůže odtrhnout, a když to závěrečné odhalení konečně přišlo, nezbylo mi opravdu nic jiného, než zvučné prohlášení ''To si ze mě děláte pr*el...'' Nejhorší na tom je, že ten konec vzhledem ke všemu nevysvětlitelnému, co se tam stalo, stejně dával smysl. A abych to ještě trochu zamotal (jako celý tenhle film), ani se nemůžu rozhodnout, jestli to bylo dobře, nebo špatně :-D. Každopádně dle mého se jedná o jeden z nejlepších mysteriózních snímků za poslední dobu. ()

bari68

Taký herec s veľkým H ako je Robert de Niro, je vždy zárukou kvality. Iné to nebolo ani v tomto prípade. Aj keď hlavným plusom v tomto prípade je hlavne nápaditý scenár a svižný, zábavný a plynulý dej. Film má tiež po celú dobu skvelú atmosféru pripomínajúcu napr. 9mm alebo Sedem. Veľmi dobrý počin. ()

Wicky

Dějová linka postupně přidává a přidává supr atmosféru, ale ke konci už se buhužel trošičku sundává noha z plynu. Po herecké stránce je to jasný- De niro dobrej a Weaverová samozřejmě taky. Né úplně tak přepychově pohlcující jako Nolanův Dokonalý Trik, ale i tak se jedná o velice dobrý Mysteriozní dílo. 65% ()

charlie_ando

Tým dvou specialistů na paranormální jevy a skeptiků z katedry psychologie si dal za cíl odhalovat falešná média a všelijaké podvodníčky, kteří parazitují na lidské důvěřivosti. Obsazení a spolupráce ústřední herecké dvojice na plátně je opravdu vydařené. Sigourney Weaver jako doktorka psychologie Margaret Matheson je vůdčí postavou a důrazně se ohání svou analytickou chladnou myslí. Tahle role jí opravdu sedla. Čerstvou krev a mladickou nerozvážnost dodává doktor fyziky Tom Buckley v podání Cilliana Murphyho. Oba zarputilé vyšetřovatele tíží tragické události z jejich minulosti. Hybnou silou příběhu je návrat slavného slepého média Simona Silvera z dobrovolného ústraní znovu k vystupování na veřejnosti, kterého si s chutí a působivě zahrál Robert De Niro. Během první půle buduje španělský režisér a scénárista v jedné osobě Rodrigo Cortés hutnou atmosféru. Během druhé půle, kdy jsem očekával vyhrocení situace, mi přišlo, že film začal trochu váznout. Velký úsměv mi na tváři vyloudil plakát Akta X se sloganem „I want to believe“. Celkový dojem hodně vylepšilo dramatické finále a hodně originální pointa, která se rozuzlí až v samém závěru. Zajímavý film, který trochu mate tělem. ()

Lisabellla

Docela jste mě překvapili, vážení. 64%? Za tohle? A v mé době přes dva tisíce osm set hodnocení .. Nevím, co to má společného s hororem, ale drama je to vskutku okouzlující a to bez nadsázky. Kolikrát jste viděli film, který vás nenadchne, nepřekvapí, nezvedne, neudrží ani očko otevřené? Takový, u kterého vám bude jedno, jestli si v pauze, kdy se hrdina přemístí z místa A do místa B, dojdete na záchod a ani si nepotřebujete stopnout děj? A schválně - kolik místních stárs od vás dostal takový film? Tři? Čtyři? Protože jste se prostě "místama docela bavili"? A tohle? Tohle od vás má 64% - lehký nadprůměr? Říkejte si, co chcete, ale hodnotit na základě toho, co jsme o filmu slyšeli, není férový. Tohle dílo malého kouzelníka s velkým nevědomím rozhodně zaslouží obdiv už jen za statečnost a odvážnost svého bytí, protože v těchto žilách koluje temperament s rudou hořkostí a to se nedá popřít. ()

Loki_Six

"You know, there are two kinds of people out there with a special gift - the ones who really think they have some kind of power, and the other guys who think we can't figure them out. They're both wrong." ()

Hanys_

Rodrigo Cortéz po výborném a celkem jednoduchém Buried servíruje další žánrovou "lahůdku" s parádním obsazením a paranormální zápletkou, která ale boužel dojíždí na ne moc promakaný závěr, který je všechno, jen ne uspokojivý. 6.5/10 ()

Orthank

Silná zápletka v dobrých rukách ešte neznamená kvalitný výstup. Španieli však vždy vedeli výborne rozohrať atmosférickú jazdu s dokonalo obsadenými postavami. Toto všetko ale naráža na značne rozpačitý scenár. Ten sa na začiatku síce rozbehne o preteky, no v závere mu akosi dochádzajú sily. Zbytočné dlhé pasáže tajomna, v ktorých sa varí z vody. V druhej polovici sa už ničím nepodarilo ešte viac zhustiť tak dobre vybudovanú atmosféru z prvej hodinky. Akurát sa ťahá za rozum a divákovi sa predhadzuje jedna záludná otázka za druhou. Veľa situácií zostáva nedopovedaných a niektoré sa doriešia až v priebehu deja. Tým zasa dostáva Red Lights omnoho hlbší rozmer. Záverečná pointa nieje síce z tých najoriginálnejších, ale Cortésovi sa podarilo zabaliť ju do bravúrnej "zimomriavkovosti". V každom prípade sa jedná o podarený trillerový kúsok, ktorá sa nenúti k hodnoteniu podvodníkov ani k nutnej obhajobe racionality, len pomaly a mrazivo sleduje tých, ktorý sa o to silou mocou pokúšajú. Ostatné úvahy zostávajú iba na pleciach diváka, ktorý sa môže opäť raz donekonečna hádať o všetkých tých logických dierach, ktoré si na neho tvorcovia ušili. ()

Corpsegrinder

První půlka je super a celý to boření mýtů se mi líbilo jenže pak přijde zásadní zvrat v průběhu filmu a rozjede se samotná zápletka která vyloženě nudí a moc tomu nepomáhá fakt že De Niro se do role absolutně nehodí. Závěr seslal na dno celej film. ()

Pat.Ko

Skeptická Dr. Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a jej asistent, Tom Buckley (Cillian Murphy), sú špecialistami na odhaľovanie podvodných paranormálnych javov. Keď sa po mnohých rokoch neprítomnosti na verejnosti objaví slávny Simon Silver (Robert De Niro), Tom začne byť posadnutý vyšetrovaním, či je Silver podvod alebo nie. Film „Red Lights“ mohol byť dobrým filmom so zaujímavým príbehom. Bohužiaľ, dej je zničený strašne uponáhľaným záverom a zanecháva po sebe veľa otvorených otázok. ()

ChrisBa

Film by som rozdelil na dve časti.. V prvej polovici ide o nadpriemerný film, ktorému výrazne pomáha dobre budovaná atmosféra, herecké obsadenie si celkom užívate a čakáte čo príde ďalej. Bohužiaľ sa dočkáte podpriemernej druhej polovice, kde sa to zvrhává v béčkový film, v ktorom tvorcovia kašlú na predošlý príbeh a logiku, len aby nám naservírovali prekvapujúci záver, ktorý popiera nie len zdravý rozum, ale aj celý film, ktorý ste pozerali.. škoda. Keď to zhrniem, tak napokon veľmi priemerný film.. ()

Perry-

Je to tak 2-3*. Děj se dost vleče, první polovina nemá moc co nabídnout. Finální zvraty nejsou špatné, ale ten poslední působí mírně divně v kontextu minulého děje. ()

Teabag

Prvotřídní herci, dobře vystavěný scénář a dialogy nešustící papírem. Red Lights není nijak moc strašidelný horor, ale o to víc fungují jeho thrillerové prvky. Přirovnání k výbornému The Sixth Sense, kterým se honosí plakát, tak vůbec není od věci. Proč? Však se podívejte sami :-) 7/10. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)