Jeden z najúspešnejších slovenských hudobných filmov režiséra Dušana Rapoša o prvých láskach a neláskach, priateľstvách i rozchodoch mladých ľudí. Príbeh veľkej lásky krásnej Zuzany (Eva Vejmělková) a skromného Olina (Jiří Bábek). Hrdinami príbehu sú 15-roční školáci, ktorí práve ukončili základnú školu a prežívajú svoje posledné prázdniny pred tým, než sa rozídu na rôzne stredné školy. Stredobodom všetkého je opustená vyschnutá fontána uprostred sídliska, kde sa všetci schádzajú. Hviezdami partie sú dve pekné dievčatá: Bela a Zuzka. Film však sleduje nielen ich osudy, problémy, pocity i chovanie v rôznych životných situáciách, ich lásky, omyly i uzmierovanie. Mozaiku dopĺňajú postavy ich rodičov, súrodencov a ďalších dospelých, medzi ktorými je výraznou postavou najmä starý pán Domorák (Miloslav Holub), ktorý mladých neustále kritizuje. Z partie sa najviac pozornosti venuje mladému budúcemu automechanikovi a muzikantovi Olinovi, ktorý sa z lásky k Zuzane rozhodne opraviť starú fontánu... (TV Markíza)

anli

Muzikalovy hit 80-tych let v celem Ceskoslovensku.Puvabna,mladicka,tehdy jeste neznama,Eva Vejmelkova a nejposlouchanejsi pisnicky te doby a zrodil se hit.Ano,urceny predevsim mlademu pubiku,tedy o mladych pro mlade,ale myslim,ze i po letech ma sve kouzlo.Jednoduchy pribeh a scenar.Slusna rezie,vcetne hudebnich pasazich a velmi prirozeni mladi herci.Myslim,ze prave proto se film stal takovym hitem.U me ma jasnych 55%. ()

Zdeňka

Kdyby byl film jen tříminutový a po tu celou dobu by hrála písnička: Ak nie si moja, potom neviem čija si, máš detskú tvár, a hrozne dobré vlasy neváhala bych ani minutu a dala plný počet! Sice písnička o nás dvou už není pro děti, ale myslím, že těm by to nevadilo ;-) ()

Krysa SPK

Ultra-nostalgická podívaná plná oplodňovacích písniček. Ve své době to byl hit a pro mladé lidi osmdesátkové generace učiněný svatý grál - s tím nikdo nic neudá, stejně jako s faktem, že Eva Vejmělková byla neskutečně ale NESKUTEČNĚ krásná baba :) ()

Sany33

Vynikajúca nostalgická snímka Dušana Rapoša, ktorú si vždy rád znova pozriem. Nie je to nijaký vrchol filmárčiny ale na druhej stane sa jedná o muzikálový film s vynikajúcimi pesničkami, ktorých v tej dobe nebolo veľa. Piesne z filmu zľudoveli a aj preto sa tento film na Slovensku radí ku kultom svojej doby. My čo sme narodený v 90. rokoch budeme asi tento film vnímať inak ako väčšina dnešnej mládeže. 70% ()

Blackberry

Slovenskí interpreti zažili v tomto filme svoje krajšie obdobie. Nezabudnuteľné piesne Vaša Patejdla, Roba Grigorova (inak vystupujúceho aj v hereckej roli) či Elánu. Sídlisková romanca, ktorá poteší všetky generácie a má mierny nádych amerických prci prci :) ()

Autogram

Hrozne dobré vlasy na hrozne dobrej Vejmělkovej v rozpuku krásy. K tomu pesničky Elánu, to bol obľúbený film puberťákov toho obdobia a zároveň najlepší erotický film pre deti. Len ma vtedy vedel dosť rozladiť deprimujúci záver. –––– Treba sa pechoriť, inak ti odpláva loď. ()

Nepi

První příběh blonďaté Zuzany a jejích krásných vlasou,ketrý jí mužou všichni závidit...Lehce nadprůměrný začátek celé trilogie... ()

Jello Biafra

Neuveriteľne gýčovitá blbina. Vtipy sú trápne a o hercoch sa radšej nevyjadrujem. Najviac mi liezli krkom prehnane patetické scény, ktoré film zrážajú až na absolútne dno. ()

Pecival

No je to ptakovina, ale pár válů se docela dá, navíc tím, že je (bolavej) scénář ořezanej tak ty dialogy tolik nebolí, což je fajn. Vejmělková šik, ale mě se nejvíc líbila ta její sestra. Zkoukl jsem to na půl oka při práci, na plnou pozornost je tohodle filmu asi škoda :) ()

Danikaa

Pre mňa kultový film, s kultovými pesničkami. Herecké výkony nič moc, ale tá atmosféra je proste úžasná. Je to možno neuveriteľné, ale ešte aj dnes si to kľudne pozrieme celá rodina. ()

jefff

Vlastně moc povedená pohlednice z osmdesátkového dospívání na sídlšti. Uvěřitelné, civilní, dobová hudba, sympatický casting. Za mě fakt dobrý. ()

Forsberg11

Na danú dobu určite veľmi znesiteľný a svojim spôsobom aj pútavý romantický príbeh z jedného slovenského sídliska. Najlepšia je tu hudba a pekné holé ženské. Inak to vôbec moja šálka kávy nie je... 60 %! ()

klúčik

Toto dielo by som rozdelil na dve časti : film + hudba. Film je priemerný- ukazuje život mládeže na sídlisku v soc. Bratislave. Hudba na Slovensku patrí už ku klasike. Piesne z tochto filmu už spievajú dnešný speváci a sú stále dobré. Film- 40% Hudba 95%. ()

jondoe

Ked tento muzikal bezi v telke a ja nan nahodou natrafim vzdy ma zaujme. Pribeh chlapca ,ktory sa chce stat muzikantom a zaroven sa zamiluje do svojej susedy je pekne napisany ale bohuzial rezisersky a scenaristicky zle prevedeny. Raz sa riesi jedna dilema raz druha a cele to akpsy posobi ze film neviem ktorym smerom sa ma skor pohnut. Co sa vsak vysoko hodnotim je hudba a kultove pesnicky dnes uz slovenskych legiend slovenskej popularnej hudby. Je mi najsne ze dnes by uz takyto film nezaujal ,ale v byvalom CSSR sa moc takychto filmov netocilo a da sa povedat ze toto bol hadam jediny teenegersky film o laske. Reziserovi sa sice cely film nevydaril ale zaver mu vysiel. Kazdy sa vybral vlastnou cestou tak ako to po kratkych letnych laskach chodi. ()

Zagros

Příběh o lásce mladých z panelákového sídliště za socialismu. Co z toho námětu mohlo vzniknout? Kupodivu to nebyl úplný propadák, vzhledem k době a místě vzniku. Sice u mě nefunguje nostalgie, film jsme viděl až jako dospělý, ale i tak dám slušné dvě hvězdy. Jedna je pro mladou Evu Vejmělkovou a druhá pro hudbu a písně. ()