Zuzana dospěla a utržila od života první rány. Chytla se špatné společnosti, skončila ve vězení a po propuštění se pokouší začít znova. Seznámí se se sympatickým řidičem Jurajem, ale ten, když už se zdá, že v něm našla to, co hledala, ji opustí, aby zkusil štěstí v pop music. Ke všemu se Zuzana musí bránit útokům bývalého společníka Ronyho, nyní bohatého gangstera, který se ji pokouší svést. V atraktivním hudebním snímku si každý teenager najde to své. Od řady akčních scén, přestřelek, bitek, přes lásku, chlapské přátelství tiráků a jejich nablýskané trucky, až po pašované zbraně, mafiány držící v hrsti zkorumpovanou policii a justici, spoustu písniček a humoru, a pohled do zkaženého zákulisí showbyznysu. (oficiálny text distribútora)

Juto

Tvorcovia pokračovania sa opierajú o efektne rozprávaný jednoduchý príbeh, v ktorom hrá hlavnú úlohu spoločenstvo vodičov, brázdiace v kamiónoch skazený svet. Je to svet, kde vládnu peniaze bohatých mafiánov, majúcich v hrsti skorumpovanú políciu a justíciu. Dôležitosť pesničiek v príbehu podčiarkuje aj fakt, že režisér obsadil rolu Juraja populárnym spevákom Pavlom Haberom. 6/10 ()

Sarpele

Dokonalé béčko a perla porevolučního exploatačního filmu!!! Dvě vyšampónované hvězdy s ušlechtilým výrazem brodí se největší špínou divokého východu!!! Drsný a zvrácený lesbický sex ve vězeňských sprchách, drsná lesba s žiletkou v ústech!!! Pavel Bobek jako stárnoucí dekadent a bývalá hvězda!!! Užašňá výšlovňošť Ibrahima Maigu!!! No prostě uberkůl!!! ()

freddy

Tady u mě nastala docela paradoxní situace, že se mi pokračování líbilo více než první díl, což se mi nestává příliš často. Tohle pokračování se ale na rozdíl od prvního dílu vyvarovalo toho, co se mi na něm nelíbilo. Jestliže jsem u prvního dílu kritizoval příliš mnoho dějových linií, ve kterých jsem se ztrácel, tak tohle je úplný opak. Vše se točí kolem Evy Vejmělkové, je zde jen jediná dějová linie, takže film je dobře koukatelný, velice snadno pochopitelný a dokázal zaujmout, což je pro mě u filmu to nejdůležitější. Dokonce i to obsazení bych řekl, že není zase tak špatné. Pro mě je směrodatné, že jsem se oproti prvnímu dílu vůbec nenudil, film mi utíkal docela rychle a dalo se na to koukat. Trochu mě však mrzí, že v tomhle filmu není žádná větší hitovka, žádná píseň, která by byla aspoň trochu známá, jediný song, který jsem poznal, byla píseň "Chlap z kríža", a i u té znám jenom refrén. Ale celkově u mě s tímto filmem panuje spokojenost, je to takový typicky průměrný film, který nezklame ani nenadchne, a proto uděluji, myslím si, spravedlivé hodnocení v podobě třech průměrných hvězd. ()

NinadeL

Přelom režimu zastihl pubertální Zuzanu ze sídliště v nečekaných problémech. Zatímco v polovině 80. let pouze snila o svém prvním chlapci, začátkem 90. let se musí vypořádat s pobytem v ženské věznici a s nástrahami podsvětí po návratu do života s podmínkou... První svobodný slovenský film přínáší poněkud jiná témata, než první české svobodné filmy Tankový prapor a Obecná škola. Dušan Rapoš neví, co by nabídl dříve, zda exploatační film, cosi akčního (na úrovni Nahoty na prodej) nebo novodobý muzikál. Jednotlivé figurky jsou čistě devadesátkové karikatury a otrlý divák se skutečně pobaví. ()

MM_Ramone

Dušan Rapoš je slovenský režisér, ktorého som už viac krát nazval babrákom. Že prečo? No pretože jeho snímky sa tvária ako kinohity a v prevažnej väčšine sú to len ambiciózne prepadáky. Perfektným dôkazom tohoto môjho tvrdenia je film "Fontána pre Zuzanu 2", ktorý natočil v roku 1993. Vtedy sa mu podarilo zrežírovať nesmierne hlúpy scénar a zoskupiť fakt poľutovaniahodnú tlupu úbožiakov, ktorí si v tom zahrali. Je to až groteskne smiešne sledovať ako sa tam strapnil vlasatý Paľo Habera, Rapošova trtkačka Eva Vejmělková, gambatý Ibrahim Maiga, pol tonová Helena Rúžičková, afektovaná Lucie Bíla, slizký Maroš Kramár, tonový Jiří Rúžička ml. a všetci tí ostatní zúfalci. * ()

• Ibrahim Maiga (Vápno) vo filme pôvodne hrať nechcel, presvedčil ho až priateľ Fredy Ayisi, s ktorým úspešne absolvovali konkurz. Fredy Ayisi mal hrať hlavú úlohu a Ibrahim mal hrať jeho priateľa. Ale sponzori filmu boli proti obsadeniu dvoch černochov do hlavných úloh, nakoľko si neboli istí úspechom filmu v podaní v tej dobe dvoch v podstate neznámych nehercov tmavej pleti. Producenti teda navrhli vymeniť Fredyho spevákom skupiny Elán Jožom Rážom. Ale ani tento nápad sa sponzorom nepáčil z dôvodu, že Ráž je až príliš rebelská osobnosť. (Raccoon.city)
  • Snímka obsadila desiatu priečku najnavštevovanejších filmov v českých kinách pre rok 1993. (Raccoon.city)
  • Ibrahim Maiga (Vápno) kvôli filmu prerušil štúdium vysokej školy na Slovenskej technickej univerzite, na ktorú sa už neskôr nikdy nevrátil. (Raccoon.city)