Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Pecival

Možná kdyby se bitky neodehrávali pod vodou nebo za tmy a něco v nich bylo pořádně vidět, byl bych schovívajší. Ale takto mě zaujala snad pouze vřava v Hongkongu a to je málo, protože jak si nedávaj přes držku roboti s emzákama je to strašný peklo. Elba je fajn, řekněme i Perlman, ale zbytek bolí (hlavně ti dva dementní vědci). Ale zase bych chtěl mít pekáč buchet jako má hlavní model (ehm řidič). Na del Toro hodně špatné, zpátky k menším látkám a hlvně žádní roboti. ()

Luteka

Guilty pleasure - jinak se to popsat nedá! Já vím, že je to nebetečná kravina, ale dívat se na obří roboty bojující s obřími monstry mě fakt baví :) ()

MiaMoonlight

Žádná inovace. Prostě dobře zpracovaná alienská klasika zakončená heppy endem. Nevím, nějak se na ty 4 hvězdy necítím, vzhledem k tomu, že jsem film zapomněla hodnotit hned po shlédnutí a úplně jsem na nějaký Pacific Rim zapomněla tomu budou muset tři stačit. Každopádně dle mého zasloužené ***. ()

Georgex

Guilermo del Toro je zřejmě velkým fanouškem Sci-Fi filmů, kde mimozemšťané devastují tuto planetu, tak se rozhodl sehnat si pár stovek milionů dolarů a natočit tento blockbuster, kde vykradl všemožné filmy s touto tématikou, nicméně výsledek působí jako poloviční Transformers říznuté s Godzillou. Problémem snad ani není samotná absolutně nulová originalita, ale špatně zvolený scénář, kde chvilku akce střídá nechutně dlouhá sekvence nezáživných dialogů, u kterých jsem se šíleně nudil a nezachránila to ani poměrně solidně odvedená filmařina během bojů s vesmírnými "Godzillami". Kvalitě filmu příliš nepřidává ani výběr hlavních postav, jelikož žádná nedokáže zaujmout a o nějakém charismatu si můžete nechat jenom zdát. Jediný, kdo stojí za zmínku je Ron Perlman ve vedlejší roli šéfa Hongkongského podsvětí, který měl dostat daleko více prostoru. Moje hodnocení 35%. ()

jefff

Já to nedokoukal...těšil se na to a výsledek je zklamání. Tak nějak jsem si přál, že i když půjde o blockbuster, bude to alespoň trochu inteligentní, jako bývaly Jurské parky, Star Wars, Indiana Jones a jiné...není. Je to výplach na entou...tohle už fakt znovu ne... ()

fiLLthe3DD

Děj snímku "Pacific Rim" je spíše podprůměrný,stejně jako scénář,který je plný tupých rozhovorů o "ničem" a tento film díky tomu stojí jen na výborných speciálních efektech a povedené práci s kamerou... Herci sice něco hrají,ale je to spíš průměr,který opět souvisí se scénářem- žádná postava nemá v podstatě žádný charakter a ony postavy jsou tam jen proto,aby to nebylo jen o akci... 60% ()

Pipes

Jediné, co zde z mého pohledu stojí za zmínku, jsou efekty a vizuální stránka celkově. Fakt skvělý. Zbytek mi nesedl. ()

P1tr

Obří roboti, co se masakrují se stejně velkými monstry ve filmu natočeném zajímavým a velice schopným režisérem, na tom se nemůže nic pokazit...nebo ano? Bohužel, Pacific Rim nedostál očekáváním a přes potenciál nevídaného měřítka příběhu nabízí komornější zážitek, než by se dalo čekat. Tvůrci se snažili odprostit od tradice anonymity a minimálního citového pouta k postavám v hollywoodských blockbusterech, což je sice slibná myšlenka, ovšem ve výsledku a zdejším zpracování podráží filmu nohy. Zaměření se na charaktery vystupujících totiž nemůže zaujmout, neboť zde není ani jedna postava hodna vašeho zájmu. Najdeme zde pouze známé archetypy lidských vlastností, které jsme už mnohokrát viděli někde jinde. Mladý, nadějný nevyzpytatelný outsider, dívka toužící po pomstě, namyšlený syn s drsným otcem, charismatický vůdce, který nedává najevo emoce, ale uvnitř je to citlivka...zkrátka nic nového a už z úvodního náčrtu postav je jasné, jakým směrem se jejich osudy budou ubírat. Filmy tohoto ražení nejsou v první řadě o příběhu a ledaccos jim lze v tomto směru odpustit, ale Guillermo Del Toro to s leností v tomto ohledu přepískl. Když si k tomu přičteme, že scény, které mají sbližovat diváka s postavami se odehrávají ve sterilním a nezajímavém prostředí základny lidského odboje, není z čeho brát. Bohužel ani souboje s příšerami nejsou tak kulervoucí a ikonické, jak by se dalo čekat a snímek nabízí pouhé tří bitvy, přičemž jen jedna, ta prostřední, stojí za to. Navíc se všechny odehrávají z velké části ve vodě, v noci a za hustého deště, což značně ztěžuje orientaci v soubojích a rychle se díky nevýrazným prostředím dostaví stereotyp. Je to hrozně velká škoda, od tvůrčího týmu se čekalo mnohem víc, než jen průměrný, možná lehce nadprůměrný biják, který sice nabízí zajímavou mytologii svého světa, ovšem nedokáže už ničím dalším strhnout tolik, jako právě svým námětem. Pokud jste viděli trailery, kino můžete klidně vynechat, neboť to nejlepší je předvedeno již v ukázkách. Je to veliká škoda a promarněný potenciál. Co se týče filmů s velkými roboty, pořád s přehledem kralují první Transformers. ()

Jello Biafra

Zábavný a špičkovými trikmi nabitý blockbuster o globálnej vojne proti mimozemšťanom, ktorí napadli Zem skrz trhlinu na dne tichého oceánu. Súboje gigantických robotov zvaných Jaeger s obludami Kaiju sú efektne natočené a jedná sa o skvelú oddychovú zábavu. Potešilo mňa aj pestré herecké obsadenie, ktorému bezpochyby dominuje charismatický Idris Elba. Len v niektorých pasážach si mohol režisér odpustiť isté nepríjemné klišé a nepodarené vtípky. Ale inak dôstojná pocta starým japonským monster filmom. ()

LadyVader

Parádně udělaný mostra a souboje, tomu nemůžu nic vytknout. Po akční stránce jsem dostala přesně to, co jsem chtěla, nářez! Bohužel ale jsem si nevytvořila citový pouto k žádné postavě. Nikdo mě tam k srdci nějak zvlášt nepřirostl a jejich osudy mi byly prakticky jedno. Což je celkem škoda, 7/10 for me. Jo, fajn byl Ron Perlman, ale ten je awesome vždycky :D. ()

KR4T4S

Masakrální náser ve skvělém 3D, s jednoduchým, pro letní blockbuster ideálním, příběhem s několika - pro daný žánr tudíž odpustitelnými - klasickými klišé (trauma po ztrátě milované osoby, hrdinské proslovy a obětování, automatická destrukce vyřazena nutnost ruční apod.). Řežby jsou neskutečné, přehledné, "zimomravkové"; několik del Torových detailních vtípků super. Přesto tomu cosi chybělo, snad to při dalším a dalším zhlédnutí najdu. 85% ()

Metal Lord

Letos se pravděpodobně roztrhl pytel se sci-fi snímkama, nikdy jsem jich v kině za rok tolik neviděl. No, každopádně do kina jsem šel s určitou představou, co ukáže Guillermo. Sice u něj mám zkušenost jen s Hellboyem a s druhým Bladem, i tak si ale člověk dokáže udělat obrázek, když může očekávat dobrý vizuál, občasný vtípek, zakrytý klasickým příběhem o souboji dobra a zla, s čímž má Guillermo opravdu velké zkušenosti. Úvod je převyprávěn vcelku rychle, ale i tak se člověk vyzná v tom, proč se boje vlastně vedou. Děj plyne, s občasnými "vykecávacími" pasážemi rychle, délka je tak akorát. 5*(85%) P.S.: Trošku divný pocit jsem měl z projekce, kdy byl obraz znatelně oříznut. Také bych zavedl nějaký bonton, jak se během projekce chovat, protože tam byl cca 12-letý klučina, který potom, co dojedl popcorn, začal blbnout s brčkem od pití a hrál si na potapěče se šnorchlem, což prvních 30 minut bylo tak otravné, že jsem měl chuť ho chytnout za flígr a vyhodit ze sálu ()

Maynard.

No tak tohle byla pořádná pecka! Viděno 3Dčkově a musím teda uznat, že se 3D technologie výrazně zlepšila. Myslel sem, že v 3D budou dycky lepší animovaný filmy, ale tohle byla teda nádhera. Ještě aby ne, když se do filmu nasype tolik prachů, dostane to na starost rejža takovýho formátu, to se pak není čemu divit, že vznikne parádní popkorňák. Je to samosebou film spíš pro kluky, páč není asi zrovna sen dívek sledovat 2 hodiny obrovský roboty, jak si to rozdávaj s mimozemšťany (mírně připomínající dinosaury :o) ). A přesně o tomhle film je. Co se týče děje, tak žádnej zázrak, což ale nikdo nečeká, páč na tenhle film se de do kina kvůli audiovizuálnímu zážitku a né kvůli promyšlenýmu příběhu, který tě bude na závěr šokovat :o). Zjistil sem, že čím větší roboti, tím je to větší paráda. Tyhle roboti byly dokonce větší než mrakodrapy, chápeš? Mrakodrapy! :o). Bitky jsou natočeny krásně přehledně, žádný střihy a maglajs. Líbil se mi i vnitřek kabiny jednotlivých robotů, jak to tam hezky svítilo, blikalo a hýbalo se. Jo a song, kterej je víceméně ústředním motivem je doslova kulervoucí, fakt bomba! Jestli si tohle pustíš jen na PC, tak přijdeš tak o 75% zážitku. Tohle je vážně super 3Dčko, na který se vyplatí jít do kina! ()

upson

Guillermo del Torro patří mezi filmaře, na jejichž filmy se těším a mám záruku kvality (většinou). V tomto případě jsem opět dostal aspoň minimálně to, co bych si přál vidět. Možná tam bylo pár přeslazených momentů, dementně ohraných dialogů a scenáristických vykrádaček, ale taky pár cool záběrů v podání megalománie alá Michaela Baye nebo srandovních momentů. Del Torro svou fantazií a citem pro extravagantní vyjadřování pomocí pohyblivých obrázku a jinotajných lokací dosahuje minimálně takových kvalit jako má například Tim Burton. Dobře jsem se pobavil :-) a film doprovázel super soundtrack 80% ()

kenkaku

Filmy jako Pacific Rim mají obrovskou výhodu. Logiku můžete nechat stranou. Nic nemusíte řešit a prostě se jen kocháte tím co vidíte. U Star Treku taky nepolemizujete jestli je blbost nebo se ve warpu někam teleportovat. Zapeklitý děj je taky vlastně na překážku (odpoutává pozornost od vizuálu) a proto stěžovat si na přímočarý děj může u filmu kde se roboti řežou s obříma příšerama jen idiot. Na Pacific Rim se nedívám kvůli zápletce. Fakt ne. Takže za mě spokojenost a váhám nad čtvrtou hvězdičkou. Mě del Toro tedy rozhodně nezklamal :). ()

sedm.1

Do kina jsem šel na Pacific Rim s určitou představou, a jelikož byla splněna, dávám plné hodnocení. Bohužel, i přes toto hodnocení ale není můj výsledný dojem z tohoto pro mě velmi očekávaného projektu až tak vyjímečný. Spíš naopak. Ano, od Pacific Rim jsem čekal monstrózní, efektní řežbu, splnění snu každého kluka, kdy se na filmovém plátně budou řezat hlava nehlava roboti s monstry. A v tomto ohledu jsem skutečně odcházel ze sálu se slastným úsměvem a s očima navrch hlavy. Vše, co se týkalo akce, bylo totiž skutečně precizně zpracované, přehledné, maximálně vypilované, prostě dechberoucí, dynamické souboje, co mě pokaždé pořádně strhli a naprosto nadchli. A byli zpracované dokonce tak úžasně, že tvůrcům v pohodě odpustím i využití „krycích fíglů“, kterých se dopustili u několika soubojů, jako byla tma, déšť a podobně rušivé elementy. Co ovšem naplat, na postu režiséra bylo zcela zřetelně napsáno jméno Guillerma del Tora, což znamenalo jedinou věc. Pacific Rim mě neměl jen pořádně nakopnout, del Torův Pacific Rim mě měl odkopnout svou vybroušenou brilantnostní až do jiné dimenze. A to se nestalo ani náhodou. Guillermo totiž krom toho úžasného efektního představení nedokázal nabídnout nic navíc. Nevím, jak moc mu do toho tedy zasáhli pohlaváři ze studia, ale podle množství opravdu nesoudně kýčovitých a pro hollywoodské popcorny povinných scén to asi nebylo zrovna málo. Nicméně, ona veškerá ta vata mezi jednotlivými souboji nestála za moc. Zápletka ještě tudíž, ale veškeré emoce, humor, postavy, herci, atmosféra, to vše prostě působilo až překvapivě moc nudně. Celé to na mě zapůsobilo zcela chladně a lhostejně, násilně napresované vtipné momenty nebyly vůbec k smíchu, postavy o ničem a casting na takovýto trhák byl pak doslova děsivý. Já jsem zkrátka z celého tohoto velkolepého bijáku krapet zklamán, co se týče efektní složky, tak jde o nehoráznou pecku a jasný palec nahoru, ale jako celek mě to jednoduše neoslnilo a například v porovnání s jiným letošním spektáklem, Mužem z oceli Zacka Snydera, to prohrál Pacific Rim možná dost překvapivě, ale naprosto zaslouženě, na plné čáře. ()

Sdoom

Třicet minut naprosto fantastické akce nezachrání Pacific Rim před bídným hodnocením. Zbytek je totiž tak strašlivě nechutně patetická a klišoidní sračka, že se mi tomu až nechce věřit. Jo a je dost smutný, když nejlepší 3D efekt na celym filmu je odpočítávání IMAXu do jeho začátku... (kino IMAX 3D, orig.) ()

MsUtahraptor

FanArty a gifka mě nakonec přesvědčily, abych si to pustila. Zajímavá kombinace (robůtci evokující dějově inteligentnější Transformers + zmutované delTorovské Godzilly + MARVELovská potitulková sekvence), pohoda (= blockbuster v kladném smyslu slova), skvělá hudba, nízká očekávání překonána kladným dojmem a pak najednou BUM!!!! Dinosauři měli dva mozky.... Grrrrr! To snad nemyslí vážně?! Ale budu hodná, nevezmu si to osobně a ohodnotím objektivnějšími 4*. ()

Šakalík

Můj ty bóže. Transformers mě teda dvakrát nebavili, ale alespoň to bylo vtipné. Pacific Rim se oproti tomu tváří tak vážně, až je z toho divákovi úzko. A ten PATOS! Vždyť už jen ten scénář. Souboje přerostlých robotů se škaredými mimozemštany z hlubin už jen od poslechu zavání kýčem – na filmovém plátně pak slovo „kýč“ dostává zcela nový význam. Charlie Hunnam v hlavní úloze dokazuje, že mu charakterní role dobráků příliš nesedí. A když – pozor SPOILER – na konci filmu vyplave na hladinu živý a zdravý, je z toho soudnému divákovi na blití. Podobně znechucený jsem byl po Hellboyovi 2, což je imho nejhorší del Torův film. Pacific Rim mu ale zdatně sekunduje. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)