Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

Logan37

Letos větší film, co do měřítka, asi neuvidíte. Akční sekvence mají grády, ale není jich tu tolik, kolik jsem čekal. Po našlapaném úvodu, prostor dostanou postavy, které vás stejně moc zajímat nebudou a spíš vyčkáváte, kdy vypustí Jaegery z garáže, aby nakopali pár Kaiju. I když se bitky odehrávají v noci a ve vodě či pod vodou, tak jsou přehledné a všude svítí ten neonovej sliz. No, vizuální stránce není co vytknout, prostě del Toro. Djawadiho soundtrack nevýrazný. 3D je ok, ale zbytečné. Elba a jeho speech je cool i po stodvacátý. Hannibal Chau pobavil. Spokojenost. 8/10 ()

Pacek

Na jednu stranu dechberoucí podívaná, která s divákem lomcuje každým rozdaným úderem a majznutím po hlavě obřích ještěrek, na druhou stranu ale docela zklamání, neb první půlka se zaobírá spíše vykreslením psychiky postav a přiblížení hlavních charakterů k divákovi, protože vlastně každý protagonista zde má svůj ''story to tell'', a druhá půle už nám přináší to, na co se čeká, hned jakmile se objeví první uvodní titulky. Del Torrova fantazie je opravdu nekonečná, ale i zde byli vidět náznaky z jeho předešlých filmů (rozuměj pohádkové motivy). A podobnost s Godzillou, King Kongem, Cloverfieldem prostě nezapře. Zkrátka jsme už zase viděli něco, co tu bylo. Vyleštěné, opravené, v novém hábitu a s porcí hranolek navíc. I tak ale jde o snímek, který budu nenáročnějším divákům doporučovat, byť si sám budu myslet, že spousta věcí měla být prostě jinak. ()

goni

Prekvapivo vynikajuce sci-ficko! Po zhliadnuti uputavky som nebol nijak uneseny, pretoze som si nevedel predstavit, ze by z bitky obrovskych robotov a gigantickych priser mohlo vzist nieco dobre. Na moje obrovske prekvapenie to vsak vypalilo velmi dobre. Film bol extremne napinavy a zabavny a mensie ci vacsie logicke nezmysli som v pohode ignoroval [62/2013]. ()

emdvojka

Akcia nadupaná viac ako v megalomanskom Transformers. Ohromujúce triky ukazujúce vývoj digitálnej technológie, ktorá každým rokom prekračuje svoje vlastné hranice a stavia nám na plátna stále viac reálne zábery. Takže akčné scény na jednotku, ale tá nepodstatná a nudná limonádka medzi súbojmi mi bola teda záhadou. Keby to bolo o 40 minút kratšie malo by to odomňa určite o hviezdu viac. ()

PEZ

VELKA zabava! Guillermo del Toro sa vratil po piatich rokoch ako reziser a je to navrat kolosalny. Spolu s Man of Steel najlepsi blockbuster tento rok. Tentokrat sa del Toro rozhodol pre film vzdavajuci poctu japonskym mecha anime serialom a Godzilla filmom. Cele roky sa snazil ziskat financie na tento megalomansky projekt a ked uz to vyzeralo beznadejne, Warner Bros. a Legendary Pictures projekt financne zastresili. Dobre spravili. Formalna stranka - po Oblivione dalsi film, kde digitalna kamera tazko valcuje - Pacific Rim vyzera nabuchane, napriek enormnemu CGI vyzera vsetko ohromne realisticky, vratane subojov - tie su dobre prepracovane, s vybornou gradaciu, su prehladne (co je v poslednej dobe nedostatkovy tovar), ale najviac uchvacuje fyzika megamonstier a mechov (ludmi ovladanych robotov) - vsetok pohyb vyzera maximalne uveritelne, ci uz ide o suboje na mori, alebo v meste. Pripocitajte k tomu najlepsie 3D od Avatara - konecne film, ktory sa netvari 3D, ale JE 3D. Dvojita navsteva kina to potvrdila. Dalsim pozitivom su herci, ktori ani jeden nie su ziadne velke hollywoodkse hviezdy, no kazdy splnil svoju ulohu do bodky. Charlie Hunnam zvladol hl. postavu, Idris Elba ako sef neprekvapivo presvedcivy a Rinko Kikuchi k "zulibani" - u mna novy herecky objav a uz teraz som o to viac zvedavy na 47 Ronin. Najsilnejsia scena patrila prave jej postave (mala Mako vs velky Kaiju). To, ze sa tu pribehove klise objavuje vo velkych davkach pri filme s rozpoctom 200 mil. USD neprekvapi, na druhu stranu bolo jednoznacne citit ako sa del Toro a Beacham snazili vyhnut tym najvacsim klise v dialogoch a to sa im podarilo. Najvacsim plusom vsak okrem vizualu a prepracovanym bojom ostava vyvoj pravidiel daneho sveta, kde nam tvorcovia postupne poskytuju viac a viac informacii ohladom Kaiju a ich svete, v naslednosti s tym upgraduju aj jednotlive kolosalne suboje. Za to palec hore. Mimochodom, tymto kuskom sa tak trochu vysvetluje dianie v Cloverfielde. ;) Bavil som sa naramne. Sem sa s dvojkou! ()

MartX

Pacific rim... neprosto epické... a to je přesně slovo které to vystihuje. Nečekjte příběh, skoro žádné charaktery.... ale o to přeci vůbec nejde... jsou tam fakt velký roboti, kteří buší do fakt velkých příšer..... všechno exploduje a destrukce měst běží naplno... Toro je můj druhý bůh. ()

bararich8

Bavil jsem se a to je u tohohle typu hlavní, sice musíte schovat mozek pod postel, protože moc logiky a dalších podobných věcí v tom nehledejte. Příběh jak by smet. Jinak je vše pěkně technicky zpracováno a to navíc přehledně, takže si soubojů užijete dosytosti. A mimochodem, co tam proboha dělá Perlman? To si snad vyprosil na kolenou, ne? 4* ()

Drom

Svět už nějakej ten pátek ohrožujou ještěro-opico-chobotnice zvané Kaiju vylézající z pukliny na dně moře. Lidstvo, protože namísto vědců zaměstnává pošuky (ten s holí) a pošahance (ten s drahýma brejlema), nedokázalo vymyslet nic lepšího, než je masakrovat za pomoci megarobotů (sic vymakaných). Když to roboti přestanou stíhat, vymyslí ještě debilnější plán postavit kolem světa megazeď. Všechno de do kytek, miliardy z daní poplatníků v hajzlu, ale naštěstí drsňáckej černoch se sklony k trapným projevům vyhmátne bejvalýho příšerobijce. Ten sbalí buchtu s úchylkou na roboty a fetišem na hrdiny a spolu se pobrodí patosem příběhu až k hepyjendu. Všichni si zatleskaji a já vrhnu. To byla ale nebetyčná prvoplánová hovadina. Za fakt, že se to nejmenuje Transformers vs. Godzilla, mohou pravděpodobně pouze chybějící autorská práva. ()

KUFI

Skvely triky, stupidni dialogy, ohrany sceny. Ten typ filmu na kterej je blbost koukat doma na 40" TV. Chce to projektor a kvalitni audio, nebo rovnou kino. ()

Grimlok

Guillermo del Toro je dítě a v Hollywoodu si plní svůj první mokrý sen. A já jsem za to rád. Kašlat na to, že je to plný patriotismu, nelogičností a mnoha dalších chyb. Jenom škoda, že rozpočet nebyl o pár melounků větší, mohlo by se tam potom mlátit víc Jaegerů a Kaiju. Snad se dočkám dvojky. ()

LojZza

Pacific Rim je bozi. Ze ma hloupoucky a predvidatelny pribeh s nekolika chybami v logice? No a? Uz z traileru bylo jasne, ze tady pujde o masivni souboje dvou nekolikaset tunovych kolosu, kteri se budou rezat do hlavy tankerem a kde budou padat mrakodrapy jako lepenkove krabice. Zadna romantika a zadne natahovani. Kdo cekal neco jineho, by, zprominutim, zaslouzil rocket elbow do podbrisku. Zaplatpanbuh nam Del Toro nenaserviroval dalsi Transformeri kejdu. PR je vizualne uzasny (cela barevna bitka v Hong Kongu) a ma presny a rizny soundtrack (nasazovani Jaegru do boje pri naslapane Djvaldiho hudbe dokaze rozpumpovat krev jako maloco). Nic vic od akcniho popkornaku necekam. (videno 3x) ()

Petyas

Někde mezi třema a čtyřma hvězdama. Nic extra to nebylo, ale zase nemůžu říct, že bych se nebavil, nebo dokonce nudil. Zajimavé, pěkně udělané. Dalo se na to koukat. ()

katmandzoo

Toto bol môj najočakávanejší film roku 2013 a ja som dostal presne to, čo som chcel!!! Skvelé sci-fi fantasy prešpekované vynikajúcimi trikmi a plné grandióznych súbojov medzi Kaiju a Jaegermi. Pri ich vzájomných rezaniciach som ani nedýchal. Už od mala som mal rád filmy podobného druhu, kde ľudstvo napadnú obrovské monštrá a musí si s nimi nejakým spôsobom poradiť. Postaviť si vlastných robotov na boj proti týmto obludám bol skvelý nápad a ja som nadmieru spokojný s jeho realizáciou. Dávam jasných 5* a už sa teším na dvojku. ()

Charlie84

Málo robotů, málo monster, málo prostoru pro další posádky. Postupem filmu i málo nápadů, takže se to začíná dost opakovat. Jo, a nemám moc rád obří roboty, což není pro Pacific Rim nejlepší startovní pozice. Takže co to zachraňuje? ...nejde ani tak o to, že to natočil del Toro, ale že víme, že to natočil del Toro a víme, že je to člověk, který to nemůže myslet vážně. Takže celý Pacific Rim beru jako poctu, citaci starších filmů, nadsázku, ironii a všechny ty krásné věci, které tam nejspíš nejsou. Ale já je tam viděl, bavil jsem se, smál jsem se a i když by tam všeho mohlo desetkrát víc a jede to úplně podle šablony a nepřekvapilo mě to ani jednou...tak mi to nevadí a skoro mi to cuká ke čtyřce. Ale nedám ji tam, protože...a buďme k sobě upřímní Pacific Rim je, po všech stránkách, fakt hrozná blbost...pokud je vám deset, klidně si přidejte další tři hvězdy... ()

redwik

Ale no. Najvyššie hodnotený užívateľ CSFD dá odpad!? Nehovorím, že je to na 5 hviezdičiek, tie Pacific Rimu nedávam ani ja, ale jednoznačne to bolo trošku viac ako som očakával. Od del Tora som čakal viac kecania a takých vecí. A tu sa s tým toľko nesral a film bol samá bitka, samá akcia. A najviac zo všetkého si cením, že od začiatku do konca som sa mohol pozerať na mimozemšťanov-dinosaurov. Pritom vo väčšine filmov s mimozemšťanmi ich vidíme celkom málo (napr. War of the Worlds), inde dokonca vôbec (napr. Impostor). Inak príbeh dobrý, efekty výborné, ani mi tu nechýbali nejaké superznáme herecké esá (možno s výnimkou Rona Perlmana), zopár zlých vecí, ako napríklad nelogické rozhodovanie v bitke alebo jašter nekladúci vajíčka, sa odpustiť dajú, a preto ja Pacific Rim za sklamanie jednoznačne nepovažujem. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)