Píše se rok 2079 a zuří nelítostná válka s mimozemšťany. Televizní zprávy přináší další a další informace o nevinných obětech teroru z vesmíru. Spencer John Olham (Gary Sinise) je elitní inženýr - konstruktér válečných strojů, jehož otec zahynul jako hrdina na začátku konfliktu. Žije si spokojeným životem se svou ženou, lékařkou Mayou (Madelaine Stowe). Sympatický a charakterní muž je náhle obviněn agentem tajné služby - údajně má být nástrojem mimozemšťanů, doslova načasovanou živou bombou - výbušninu má mít údajně instalovánu přímo v srdci. Nikdo s ním nemá slitování. Nikdo ho neposlouchá, nikdo mu nevěří. Podaří se mu utéci, ale neobejde se to bez lidských obětí - jednou z nich je i jeho nejlepší přítel. To jen utvrzuje všechny ostatní, že je skutečným zrádcem. Z lesklého světa supermoderních vymožeností a života na špici mezi společenskou elitou utíká na okraj společnosti, kde jedině se mu dostává jakési podpory. Všechno ale nasvědčuje tomu, že nemá žádnou šanci přesvědčit ostatní, že jde o omyl. Nezbývá mu než zariskovat vysokou hru o všechno - život, čest i důvěru vlastní ženy. (oficiálny text distribútora)

Emílio

Skvela Dickova poviedka, z ktorej vsak scenarista z nejakeho nepochopitelneho dovodu do filmu zmrzacil zakladnu pointu. Nakolko povodne bola cielom Zem a nie nejaky politik ako je prezentovane vo filme, mnohymi vyzdvihovane finale absolutne stratilo na razancii a akejkolvek logike. Lacne prevedenie mi nevadi, kludne to mohlo byt natocene aj ako inscenacia a filmu by to nijako neuskodilo, ale prave za ten necitlivy zasah a tym padom nelogicky koniec davam iba dve. ()

slunicko2

Nízkorozpočtová akční sci fi honička. Svěží akční scifi na výborný námět. Rychlý vstup do děje. Nenápadité přestřelky a honičky nepotěší, ale ani nenudí, pravda, poněkud zdržují, ale u tohoto žánru je holt musíme tolerovat. Kromě toho ve filmu téměř nic jiného není. Výborný překvapivý konec dodává filmu až áčkovský rozměr, ale nepleťme se, je to slušné poctivé spolehlivé béčko. Jenom ten Gary Sinise se mi prostě fyzicky nelíbí. ()

Shakers

Moc sa mi do toho nechcelo, ale dostal som chuť na nejakú dobru sci-fi a Philip K. Dick patrí v tomto žánri medzi špičkových autorov (Total Recall, Minority Report, Screamers). A kedyže viem že to stoji za figu, tak sa tomu vyhýbam kludne aj ďalej. Námet bol fajn, ale to lacne spracovanie ako s TV filmu ma moc neoslovilo. Zvuky s predatora, či Robocopa alebo kostymy požičané s vesmírnej pechoty mi ani tak nevadili, ako to, že to bola celkom nuda, na ktorú sa moc dobre ani nepozerá. Všetko tu vyzerá strašne lacno a rovnako chudobná mi príde aj réžia. Žiadne napätie, alebo záhadná atmosféra, proste nič okrem par momentov. Nabudúce si dám radšej tu vesmírnu pechotu, ta ma rovnaké kostýmy a poskytne mi podstatne lepší zážitok. 45% - 2* ()

Gemini

Android naprogramovaný k tomu, aby věřil, že je člověk a přitom vědomě či nevědomě splnil kýsi úkol, kolikrát už jsme tohle slyšeli? A kolikrát dostala tato oblíbená Dickovská vychytávka od filmařů ošklivě na prdel? A kolikrát už diváky zklamal film s vysoce kvalitním obsazením a pohlednou vizuální stránkou? Myslím, že všichni víme, že takových případů bylo až příliš mnoho:P A bohužel jim stále není konec... Kde se to tak hloupě zvrtlo směrem k, řekněme nedobrému filmu? Asi někde kolem práce na scénáři, protože D'Onofriův vyšetřovatel je sám o sobě slušná klasa, což platí i o Madeleine Stoweové (nehledě na to, že je to kus;)) a Garym Siniseovi. Jeho strach o život v útěkové scéně a emoce při první krvi mohou akcie Impostora jedině zvednout...a že je hodně kam zvedat. Co se mi na Impostorovi ale líbí suverénně nejvíc je to, že s podstatně menším rozpočtem dokázal dosáhnout stejného provaru jako megaloprojekt Minority Report:) 40%. ()

Likan7

Vynikající nápad z pera P.K. Dicka, který byl zfilmovaný takovým způsobem, že si to můžete splést s nějakým dílem Hvězdné brány, jen jsem čekal, že přijde Te´alc. Jediné ryze pěkný je závěr, který je neamericky depresivní. Finální pointa má grády a sedí, jenže to je bohužel zásluha pouze předlohy pana Dicka, jinak se jedná o slátaninu, ve který je hezká jen Madeleine Stowe. ()

• V úvodní scéně doprovázené vysvětlujícím monologem je použit úryvek z filmu Hvězdná pěchota (1997). (Cobur)
  • Natáčanie začalo v Runing Springs, Kalifornia, kde napríklad vytvorili kulisy kozmického lietadla. Ďalej sa natáčalo v Los Angeles. (Greenpeacak)