Godzilla

• USA Godzilla (viac)

Ľudstvo o tom v tom čase ešte nevedelo, no začiatok jeho konca sa začal písať už v roku 1999, keď nálezom prehistorického monštra v jednej z filipínskych baní. Krátko nato došlo k tragickej nehode v japonskej atómovej elektrárni, oficiálne v dôsledku prírodnej katastrofy, v skutočnosti však táto udalosť priamo súvisela s už spomínaným nálezom a bola, žiaľ, predzvesťou ďalších ničivých udalostí, ktoré nasledovali - a stupňovali sa - v ďalších rokoch, vo všetkých kútoch sveta! Inžinier Joe Brady (Bryan Cranston), ktorý vtedy v elektrárni pracoval, prišiel pri tragédii o prácu i milovanú manželku Sandru (Juliette Binoche), no stratil oveľa, oveľa viac... O pätnásť rokov neskôr je z Joeovho jediného syna Forda (Aaron Taylor-Johnson) už dospelý muž, ktorý už má vlastnú rodinu. Jeho šťastný a relatívne pokojný život sa však obráti hore nohami, keď musí vycestovať do Japonska a dostať z väzenia otca, ktorý sa už po x-tý raz pokúsil vlámať sa do ich starého domu v zakázanej zóne neďaleko rozvalín zničenej elektrárne. Joe je totiž skalopevne presvedčený, že sa tam deje niečo nekalé a ktosi mocný sa to snaží za každú cenu utajiť! Keď sa mu podarí Forda presvedčiť, aby sa do objektu vlámal s ním, čaká ich obrovské prekvapenie – zistia totiž, že na údajne smrtiacou dávkou žiarenia zamorenom území nielenže nie je žiadna rádioaktivita, ale zato je tam plno vedcov i ono prehistorické monštrum spred rokov! A pravda je ešte desivejšia – proti krvilačnému predátorovi, ktorý sa vzápätí preberie a začne nezastaviteľne pustošiť svet, totiž zatiaľ nezabrala žiadna známa zbraň! Posledná šanca na záchranu ľudstva sa tak zrazu ocitne v rukách hŕstky odvážlivcov a ich najväčšieho nepriateľa, ďalšieho prehistorického monštra menom... Godzilla! (TV Markíza)

patho666

Nuda prekladaná nudou, niečo asi nie je dobré keď vo filme s godzilou jediné čo na chvíľu upúta pozornosť je jeden pekne natočený výsadok parašutistov. ()

Hornet.CZ

92% / Film dějově nijak překvapit nedokáže, avšak pro mě je toto ukázkový audiovizuální orgasmus, který i po letech vypadá i zní skvěle. ()

Oup

Jednoznačne nerozumiem verejnému hodnoteniu, slabá angličtina nejakého Kórejčania alebo čoho mi vôbec nedokázala zrušiť dramatický pocit z tohto bijáku. Áno, temná a dramatická Godzila, kde ako podľa šablóny musia vopchať dáky family story, čo už... Treba 3D, alebo veľkú telku, plátno, dobrú kvalitu a zvuk, inak hodnotenia pôjdu dolu a divákovi to neponúkne ani polovičku toho, o čo sa filmári snažili.. ()

menzel odpad!

To ešte aj C-čkové projekty typu žralok vs... je 100x zaujímavejšie ako táto megablbosť. Lepšie povedané žiadna muzika za veľa peňazí. ()

Dalajlada

Film je natočený pěkně. Ale chybí mu trocha nějakého rozumného děje. Je to plné hloupých klišé a některé dějové linky prostě zmizí a nemají na film žádný vliv. Ve srovnání s Pacific Rim je to jen slabá napodobenina. ()

JC_Gucci

Obecně s nejedná o moc dobrý film. Ovšem v kategorii filmů, ve kterých spolu bojují obří příšery, se jedná o jeden z těch lepších. Pokud tedy máte cht na bezduchou slátaninu s pár dobrými scénami a trochou té městské destrukce, rozhodně se na tento film doporučuji podívat. Ale nebojte se některé scény přetáčet, bohužel chvílemi hrozí, že to z nudy člověk vypne a ani nedokouká. ()

Domek

Začátek ujde, vypadá to celkem rozjetě, ale ke konci filmu to začíná být o ničem. Po grafické stránce a animační to je fakt super, ale ten příběh a zpracování postav, to je fakt dost odfláknuté. Co se herců týče, nejvíc mi tam vadil David Strathairn, který se do role admirála vůbec nehodí, nebo podal úplně mizerný výkon. Sice jeho uniforma říká, že je admirál, ale z jeho chování nebylo poznat, že by něčemu velel. Prostě si odříkal svoje texty a konec. Pak mi taky nedává smysl, že potvora zhodila vlak z mostu a rakety si vůbec nevšímala, ale když ji odnášeli z města, tak ji ucítila na kilometry daleko.. Nebo, že by neměla zrovna hlad? :D Ke konci filmu několik desítek minut nikdo neřekne jediné slovo, ale není se čemu divit, když herci jen můžou civět na zelené plátno a vůbec neví co se děje.. Celé to není nic jiného než klasický odfláknutý Bčkový film s předraženými efekty.. :: Plusy :: efekty, zpracování monster, skvělé záběry zničeného města. :: Mínusy :: herecké výkony, nekonečné scény, postavy toho moc nenamluví ()

sh3riff

nejtrapnější na filmu je asi to, jak se godzilla celá potopí do moře které ji je sotva po kontíky, moto do té samé vody střemhlav skočí šipku nebo že příšery mají přes 100 metrů ale nikdo je nevidí ()

Andrew88cz

Digitálně velmi zdařilá podívaná, ovšem co se týče příběhu, je to taková ta klasická průprava, nic nečekaného a většina se odehrává v temných scénách ve tmě, což je docela škoda a ubírá to na zážitku... Za shlédnutí to ale určitě stojí! (6/10) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Všechny ty jaderné testy v 50 letech vlastně nebyly žádné testy, ale šlo jen o snahu zabít tohle!" Godzilla není jen filmový ještěr, ale ikona japonské i světové popkultury. Fiktivní monstrum se objevilo v nejméně třicítce více či méně povedených filmů a počítačových her. Já osobně viděl jen film z roku 1998, který je dle mého lepší než toto. Když to srovnám, tak toto filmové dobrodružství japonského monstra je z objektivního úhlu pohledu výrazně řemeslně lépe zvládnuté a atmosféricky o několik tříd výše. Ale že bych se při závěrečných titulcích cítil mnohem lépe pobaven než v případě projektu z roku 1998, to fakt ne. Tady se neustálé oddalovala akce, takže si dvě přerostlé digi příšery dají po tlamě až na konci. Plus Godzillu v plné kráse na více než pár vteřin nečekejte. - 40%. ()

23ch

15 minut mě to bavilo, pak jsem půl hodiny na něco čekal a pak jsem až si konce trpěl a sledoval, jak se mydlí ještěrka s komárem. Ani jsem nic moc dopředu nečekal, spíš jsem doufal, že to trošku nakopne Elizabeth s Aaronem. Nestalo se. Hodně jsem se přemáhal, abych se dodíval do konce. ()

UnderLine

Nevím jak ostatní, ale mě tento film přijde jako totální zklamání... Film je opět bez originální zápletky (Záporák prohraje první bitvu a pak porazí záporáka ve finále). Celý film jsem se nudil, možná je to tím jak jsem čekal na nějaký zvrat, ale nakonec jsem se dočkal klasického amerického konce, tak proto jen 1 hvězda... ()

radek72

Jak remakem zmrvit dobrý původní film. Postaví se na jeho jméně, což zařídí marketing, dáme horší příběh, zato nové moderní efekty a ono to něco vydělá. ()

teekanee

Opravdu velice průměrný film a jelikož já na průměrný filmy nekoukám, tak tento je z mého pohledu až podprůměrný. Postavy jsou ztělesněním plytkosti. Jediná trochu zajímavá je tu postava Cranstona a to je díky tomu, že jí hraje Cranston. Samotný Godzilla je OK, ale jelikož nepatřím mezi velké fandy těchto monster filmů, tak ani ta mě z letargie nevytrhla. 59% ()

MatoPalkes

Jediné pozitívum vidím v Desplatovej hudbe a potom sa ešte dobre pozerá na Olsenku. Inak béčková nuda, ten hype okolo toho nechápem. Už mi len chýbalo aby sa tam objavila Milla Jovovich. ()

Enon

Proč v tom sakra nepokračovali? Tuto otázku sem si pokládal po celou dobu trvání tohoto filmu. Jak se z něčeho tak kvalitního a temného mohlo stát něco jako je Godzilla vs Kong. Prostě tohle bylo strašně dobrý, ale jakože fakt hodně. Poněvadž sem dříve viděl ostatní filmy z Warneřího Monsterversa tak sem nečekal mnoho, ale sakra, tohle bylo to co sem od všech těch filmů chtěl. Temný zážitek ve kterém nehraje hlavní roli Godzilla, ale lidi, které tato pohroma ovlivňuje. Všichni lidé v tomto filmu se opravdu chovají jako lidé a my celý film sledujeme jak prožívají samotný boj a střet s Godzillou a samozřejmě i ostatními monstry. Hlavní voják měl opravdu charakter a nějaké vlastnosti, které reálně využíval po celou dobu filmu. To stejné i ostatní postavy. Všecko, co se lidé v tomto filmu rozhodli udělat dávalo absolutní smysl a nepůsobilo to vypatlaně jako v pokračováních. Samotná monstra a jejich souboje bylo něco neskutečného, prostě skvěle nasnímané tak abyste poznali tu velikost, tu sílu, tu moc. Děsuplná atmosféra z těchto scén úplně sálala a já sem si to úplně užíval. Kdykoliv Godzilla zařvala,  bylo to něco tak podmanivého a cool, že sem u toho úplně slintal blahem. Hudba je tu celou dobu výborně korespondující se samotným tónem filmu, takže opět žádný mínus. Rád bych řekl, že se ale stále jedná spíše o bezduchou zábavu, ale o sakra povedenou, která zároveň obsahuje určitou přidanou hodnotu. 80% ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. zveřejnilo své plány pro zavedení bezprecedentního modelu distribuce na rok 2021, v jehož rámci by mohlo uvést veškeré své nové snímky v… (viac)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (viac)