Godzilla

• USA Godzilla (viac)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Ľudstvo o tom v tom čase ešte nevedelo, no začiatok jeho konca sa začal písať už v roku 1999, keď nálezom prehistorického monštra v jednej z filipínskych baní. Krátko nato došlo k tragickej nehode v japonskej atómovej elektrárni, oficiálne v dôsledku prírodnej katastrofy, v skutočnosti však táto udalosť priamo súvisela s už spomínaným nálezom a bola, žiaľ, predzvesťou ďalších ničivých udalostí, ktoré nasledovali - a stupňovali sa - v ďalších rokoch, vo všetkých kútoch sveta! Inžinier Joe Brady (Bryan Cranston), ktorý vtedy v elektrárni pracoval, prišiel pri tragédii o prácu i milovanú manželku Sandru (Juliette Binoche), no stratil oveľa, oveľa viac... O pätnásť rokov neskôr je z Joeovho jediného syna Forda (Aaron Taylor-Johnson) už dospelý muž, ktorý už má vlastnú rodinu. Jeho šťastný a relatívne pokojný život sa však obráti hore nohami, keď musí vycestovať do Japonska a dostať z väzenia otca, ktorý sa už po x-tý raz pokúsil vlámať sa do ich starého domu v zakázanej zóne neďaleko rozvalín zničenej elektrárne. Joe je totiž skalopevne presvedčený, že sa tam deje niečo nekalé a ktosi mocný sa to snaží za každú cenu utajiť! Keď sa mu podarí Forda presvedčiť, aby sa do objektu vlámal s ním, čaká ich obrovské prekvapenie – zistia totiž, že na údajne smrtiacou dávkou žiarenia zamorenom území nielenže nie je žiadna rádioaktivita, ale zato je tam plno vedcov i ono prehistorické monštrum spred rokov! A pravda je ešte desivejšia – proti krvilačnému predátorovi, ktorý sa vzápätí preberie a začne nezastaviteľne pustošiť svet, totiž zatiaľ nezabrala žiadna známa zbraň! Posledná šanca na záchranu ľudstva sa tak zrazu ocitne v rukách hŕstky odvážlivcov a ich najväčšieho nepriateľa, ďalšieho prehistorického monštra menom... Godzilla! (TV Markíza)

Marek.Skalka odpad!

Tomu se snad ani nedá říkat film. V prvních chvílích je to agitka, která se snaží diváka přemluvit k tomu, že jaderné testy nmebyly testy, ale naopak boj s tvory dlouhými kilometr.... Následně se z toho stává komedie, kdy letadlová loď bez sebemenšího zachvění pluje pár desítek metrů vedle godzilly vstříc... čemu vlastně? Šachy kolem jaderné rakety a její aktivace nemá cenu komentovat.... Opravdu odmítám podobné šaškárny označovat za film. Je to opravdu další ptákovina jako je Pacific Rim a další film, který se nedá dokoukat do konce. PS: U erotické scény obou potvor jsem to vypnul. ()

mad.dog

Totální debilita, která není ani tak stylová a ani tak zajímavá nebo zábavná jako Pacific Rim, i když je vidět do očí bijící inspiraci. Aaron Taylor-Johnson je po Kick Assech můj oblíbenec, ale tady sakra pořádně šlápnul vedle, stejně jako Ken Watanabe, který svoje charisma, které předvedl v Posledním samuraji poslal tímhle do monstr-řitě. A nepochopím ten hype, kterej okolo tady toho dělaj takový csfd zvířata jako POMO a Djkoma. Nelíbilo se mi to. ()

kratajirka

Nene. Tohle mě filmově nezaujalo tak jako Emmerichovo pojetí. Můžu kladně hodnotit, že film neutekl od původní předlohy. Jinak 50% film, na který jsem se dlouho těšil. Očekávání nesplnil jak moje tak i ostatních, jak si všímám recenzí. ()

Darinesss

Při shlédnutí traileru k nové Godzille, když jsem uviděla, že tam hraje náš milovaný Perníkový táta, jsem film prostě vidět musela. Ano jak to tak už bývá, velké nadšení - ještě větší zklamání. Jakoby se režiséři filmů Transformers, Jurský park a Armagedon dali dohromady a vytvořili naprosto nesmyslnou story o 2 stvořeních žijících z radioaktivity. Godzila je Godzila, velká přerostlá ještěrka, co hledá úkryt, chce se najíst trochu rybek nebo zpustošit pár budov. Ale jakmile se tam vynoří 2 plechoví mutanti, konči smysl Godzily, zlaté staré časy se starou ještěrkou od Emmericha. ()

vonverny

Pro mě milé překvapení. Oproti poslední Godzille " by Jurassic park", je tato Godzilla o třídu jinde. Na nic si nehraje a přitom má vše co divák od takového žánru čeká. Za mě 75% ()

nignignigga

Celkem mě mrzí, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Bylo to zdlouhavé a nudné. Když z radioaktivního pole nebo co to bylo vybafla ta velká kobylka, tak se to snažilo být akční, ale bohužel. A ten konec? Musel jsem se smát, protože jak se godzilla (lidumilka) zvedla a odkráčela jako Dwayne Johnson po výhře WWE, tak to opravdu nešlo udržet. Celkově je to škoda.. čekal jsem od toho mnohem víc. Musim přiznat, že jsem se opravdu těšil až to skončí. ()

LarisaDavid

Zvieratá naozaj veľké... ale nebolo to až také peckové....nejako ma to nebralo....jedine tá myšlienka: "Človek je tak arogantný, keď si myslí, že ovláda prírodu a pritom je to naopak...." a zároveň som bola tak vytočená...ako si môžu myslieť, že to zabijú atómovkou, keď to atómovky žerie???!!!! Niektoré tie postavy boli fakt stupídne :D Jediný Fred mal mali pri vajíčkach dobrý nápad...mimochodom...tie monštrá by boli očividne dobrí rodičia...ale i tak, keby som ich videla naživo, tak sa od strachu s prepáčením do***....Ale kulisy boli fajn, aj hudba pri časti, keď zoskočili z lietadla. ()

JaninaM

Godzilla ? Ta se tam mihla jen párkrát. Proč se to nejmenuje MUTO (masivní neznámý pozemský organismus) ? Godzilla 1998 se mi opravdu moc líbila. Byla nádherně detailně provedená, spousta akce, vše bylo krásně vidět i se člověk občas zasmál u komentářů Matthewa Brodericka a Jeana Reno. Toto byla jedná obrovská nuda. Skoro hodina filmu a teprve něco málo začíná....a i to málo nejde vidět. Vše je ve tmě, hudba přehlušuje veškerý řev monster, mimochodem žádný hrozivý řev jsem neslyšela a spousta zvuků mi velmi připomínala zvuky Tripodů z Války světů. Otec hl.hrdiny, Bryan Cranston v umělé paruce hrál opravdu směšně, ale zase na druhou stranu hlavní postava Aaron Taylor-Johnson byl hezkou neokoukanou tváří která zvládla vše dobře. Zápas MUTA s Godžilou vypadal jako bitva dinosaurů v Cestě do pravěku od Zemana, nebo jako nějaká levná počítačová hra. Očekávala jsem více. ()

macot

Na totok sem se těšíl a oni ze mňa udělajú takového hňupa. Nevím, co si o tem mám myslet, ale chce sa ňa řvát. Tak zklamaný už sem dlúho nebýl. ()

killberrybil

Dobře, rozhodnul jsem se projednou nehodnotit příběh, ale film, protože příběh a určité klišovité scény jsou zkrátka sračkoidní. Film mě vcelku pohltil, zde tedy především díky skvělé hudbě a vizuálnosti, a to jsou právě dva velké nosné trámy, na ktreých film stojí, protože na ničem jiném stát ani nemůže. V tomto ohledu se to ale tvůrcům povedlo, takže odmysleje si ten patos z toho nakonec vznikla celkem slušná podívaná. ()

Pollini

Moc jsem si užila efekty. Obludy vypadaly tak opravdově, ze jsem mela pocit, že se dívám na zprávy. A teď k negativním - příběh je dost chudý, žádné zvraty, klasický průběh akčního amerického filmu (samozvany hrdina atd.), godzilla vyplula na povrch jenom proto, aby zabila hmyzoidní nepřátele, ani je nezlikvidovala pro potravu, obludy žerou jaderné hlavice jak jednohubky a nikde žádný výbuch. Viděla jsem Pacific Rim, no, obludy mě baví. ()

Socirel

Vizuálně povedené dílo je dneska kdeco, k opravdu dobrému filmu by bylo potřeba ještě něco přidat. Nemyslím že by byl tento reboot série celkově povedenější než Godzilla z 98, i když vizuální efekty v novější verzi jsou pochopitelně někde jinde. No chtělo by to pro příště trochu více emocí, strachu i brutality. ()

BettyAki

Tak tohle byl spíš dvouhodinový příspěvek do 5D kina. Příběhová stránka byla naprosto nulová. Všechna tři zvířátka několikrát umřela a zase po někom vyskočila. Lidi nemohou pochopit, že střílet po obřích pavoucích zbraněmi je jako házet po lidech vybuchujícími párátky. A co víc! Chete být originální? Udělejte z Godzilly hrdinu! Pak ji ještě jednou zabte, ale pozor - to byl chyták - není mrtvá, pouze odpočívá. Takže je Godzilla vlastně nesmrtelná a vrací se z5 do vody, aby zase přišla, když bude nejhůř. Trochu jak naši blaničtí rytíři, no. A nezapomeňme na konečné 'vítězoslavé' zařvání. To bylo teprve dramatické. A stejně Hollywood vykradl jeden sobotínský film. ()

Tauloo

Zatraceně, dodnes i s odstupem času nevím, jak se k filmu mám vlastně postavit. Je to něco mezi kopancem do vajec a cukrovou vatou z poutě. Na jednu stranu cítíte, že vás režisér tahá za fusekli, děj se vleče a je protkaný nudným rodiným dramatem a pak dostanete přesně to, co jste z trailerů očekávali v podobě akčních sekvencí s Godzillou. Bohužel toho druhého je na můj vkus trochu málo. ()

Eviel

Ptákovina sloních rozmerov navyse absolutne sa mi nepacilo a protivilo graficke spracovanie na ktore sa nedalo divat...subjektivny nazor mozno ta vasa skryta myslienka ktoru v tom filme vidite je udatna , ale mna nezaujala 2* ()

glaybass

No konečne som si túto novú Godzillu pozrel, ale odkladám ju do nenávratna. Absolútne sklamanie. Celý čas desná nuda, Úplne zle vymodelovaní mutovia a Godzilla sa tiež tak trochu podobala na tú od Iširo Hondu z 1954. keby to bolo natočené ako béčkový akčňák tak paráda. Ale takto nie, ďakujem. nech žije Godzilla so Jeanom Renom a Matthew Broderickom, ktorá síce vyzerala ako T-Rex z Jurského Parku, ale mala v tej dobe niečo do seba. ()

Bbulli042

No ták. Preda len je to moderná rozprávka. Je lepšia ako Emerichova a snaží sa nadviazať na originál súbojom monstier. Je to moderné, emotívne a áno. Zápletka nie je zložitá. A ako tu vela ludí namieta, že si Godzillu neužili kvoli tomu, že sa vo filme väčšinou nerozoberá godzilla, tak ešte neznamená, že je to najhoršie spracovanie. Očakávam ešte lepšie spracovanie 2ky. A malo to skvelu atmosferu...na rozdiel od vsetkych predchadzajucich dielov, remakov a sequelov. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že studio Warner Bros. zveřejnilo své plány pro zavedení bezprecedentního modelu distribuce na rok 2021, v jehož rámci by mohlo uvést veškeré své nové snímky v… (viac)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (viac)