Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

venison

Jednoduchá slaboduchá akční střílečka s klasickým scénářem - starý vysloužilý pardál Arnold Schwarzenegger se rozhodně zaparkovat na odpočinek jako šerif v jednom zapadákově, akorát se jim tam rozhodne nakvartýrovat hromada po zuby ozbrojenejch lumpů.. Což samozřejmě neměli kluci dělat.. :-) Arnoldova klasika prošpikovaná plnou "suchejch" hlášek, vystřídá se tu celý arzenál zbraní, rozbije hromada nádhernejch aut.. Zkrátka svižná tradiční místy vtipná akčárnička :-) Arnold se pořád drží a je po pauze na něj radost zase koukat :-D ()

DonHUS

Průměrná akční jednohubka, která kromě Arnieho nenabízí nic výjimečného. Obyčejná akce, béčková zápletka a tragickej záporák, kterej většinu času stráví za volantem. Chtělo to víc zábavnějších momentů a hlášek, kterých tu není o moc víc než v trailerech. Je dobře, že je Arnie zpátky, teď jen doufat, že jeho další filmy budou lepší. ()

noriaki

Moderní western skřížený s osmdesátkovou střílečkou, s Arnoldem v top formě. Ten sice do role pasuje asi tolik jako do soutěže krásy, ale celkem vzato, proč mu toho šerifa nevěřit. Divoký Západ byla země imigrantů, a spousta kovbojů měla dost možná ještě strašidelnější přízvuk, než tenhle rakouský kulturista. Ten jako obvykle napnul moje měřítka pro slušný herecký výkon až do krajnosti a ostatní s ním solidárně drželi basu. Tak špatného Stormareho jsem snad ještě neviděl. Pokusy o vymanění se z klišé se moc nepovedly a film díky tomu občas přetékal až do sebeparodie. Kupodivu to i tak byla zábava, dost možná sobě navzdory. ()

elanius

(47/2013, DVDRip) / Presne na mieru šitá rola pre Arnieho. Celý film na mňa dýchol atmosférou rokov minulých, mám na mysli také asi 90-te roky a práve preto celý film hodnotím vysoko pozitívne. Odmysliac si všetky "objektívne" mínusy som dostal priamočiaru, kvalitne natočenú akčnú zábavu. Je škoda, že podobný žáner je už na ústupe, teraz je povinné všade hľadať presahy, twisty, blbosti. A naviac, herecká zostava par excellance. (8/10). ()

ivan bohatyr

Měl jsem dost strach, že to bude slabota - stará hvězda chce oživit zašlou slávu v béčkovym filmy - z toho nebude nic. Ale dobry, dalo se to, akorát ten konec se mi moc nezdál. ()

Barvoj

Film stále balancuje mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Slabší chvilky střídají ty silnější aby vzápětí zase přišly ty slabší.... Kdyby místo Arnýho byl v hlavní roli The Rock a kdyby úplně vynechali FBI (takhle neschopnej snad nemůže být nikdo ani v americkym filmu), tak mohl být výsledný dojem mnohem lepší. Kladně hodnotím honičku v polích, a záporně scény z mostu - to že jsou točeny ve studiu bije až příliš do očí. ()

BS

Před deseti lety bych tenhle tvůj nový film, Arný, žral, dneska už ne. Po půl roce už ani nevím o čem to bylo. ()

Bobik9

Arnie je skutečně zpátky a tento snímek to potvrzuje. První hodina je jen takové oťukávání a čekáte, jestli skutečně přijde nějaká akce nebo to bude nekonečné vyšetřování a dohadování. Paradoxně je ta klidnější část filmu zábavnější než ta závěrečná svižná. Nicméně to bylo vtipné, hezky lehce westernově pojaté a skvěle obsazené. Arnie byl výtečný, Whitaker ve své sedící roli, Stormare je slizoun vždy, Guzmán také klasik a Johnny Knoxville je vždy zárukou šíleností a zábavy. Suma-sumárum - nejedná o nic světoborného, o nic nového, ale člověka to baví a potěší, že se ještě točí filmy v podobném duchu. ()

lennyd

Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) tráví svá předdůchodová léta v malém městečku, kde největším zločinem je chybné parkování. Naštěstí, protože jeho podřízení by nezvládli chytit ani pětileté dítě, aniž by se u toho navzájem nepozabíjeli. Ale vše se musí změnit - když se Ray dozví, že přes jeho město (poslední město před mexickou hranicí) prchá šéf mexické mafie. FBI jej marně pronásleduje, a Ray se svými lidmi jsou poslední naději, kdo ho může zastavit ... Od Arnoldova (dalšího) návratu na filmové plátno jsem si mnoho nesliboval, a tak mne tento film nemohl zklamat. A právě naopak, zpětně musím uznat, že jsem se bavil více než dobře - Arnold ukazuje, že i přes svůj (pokročilý) věk stále umí, a jeho stárnoucího (unaveného) šerifa jsem mu věřil stoprocentně. Ani zbytek hereckého obsazení nezklamal, snad jen Forest Whitaker mohl dostat trochu víc prostoru než jen hysterické vyvolávání na všechny strany. Samotná příběhová linie sice neoplývala velkou originalitou, ale na to se ve vodách akčního krimi už dáááávno nehraje. Takže za mne určitě plus, a těším se na další Arnoldovy filmy... ()

anusha

Film v rôznych častiach pripomína moje obľúbené hry :D ako NfS .. alebo dokonca tanky pri naháňačke v poli. To je však jedno bavila som sa a veľké plátno pridáva jednu hviezdičku ;-) ()

sskrblik

Hello my name is Johnny Knoxville a welcome to boring movie Last Stand. Jsem zvědavej na dědu Stalloneho a Willdu ve svých zmrtvýchstání. U Arineho to byl poměrně velmi slabý pokus. Nevadil by primitivní scénář, ale většina hlavních venkovských hrdinů používá cheaty IDDQD, načež proti nim stojící nepřátelé s vyzáží profesionálů mají tunu zbraní přes cheat IDKFA a ne a ne se trefit. To je samozřejmě jedno z nejčastějších klišé, jenomže se u toho většinou hrdinové alespoň trochu hýbou. Zde se pochoduje tak pět metrů vpřed a pět metrů vzad - na větší vzdálenost to chce auto. Nemluvě o totálně neschopné FBI, která všemu pouze nečinně přihlíží, Zapamatovatelná je defakto poslední půl hodina filmu, kdy se konečně něco děje. Jízda v popcornu, hláškující Arnold, ulítlý Knoxville. Snad jediná pozitiva. ()

Brain-D

Kulervoucí návrat Arnolda ! Styl korejské citlovosti šel zde opravdu cítit. Nebyla to žádná obyčejná americká tuctovka. Mnoho detailů a skvělých miniaturních scén či pohledů. To dělá z tohohle filmu něco lepšího než, kdyby to natočil nějaký americký režisér. Jinak akce, dynamika či rychlá auta jsou tu také pastva. To je strašná chvála, ale film je v základu strašně jednoduchý a zápletka o obraně určitého celku (města, vesnice, pozemku) docela ohrátá. Mě osobně přirostl k srdci Arnold, který chtěl za každou cenu bránit svoje milované město. ()

JohnSmith

Arnoldův návrat do hlavní role není žádná výhra. Starý pán je sice ve formě, nicméně si měl vybrat lepší scénář. Režisér Kim umí natočit pěknou akci, ale jak sám řekl, studio mělo větší moc. Tohle a bídný scénář dělá z Arnoldova návratu průměrnou akční taškařici. ()

hroubek

Konečná se dá krásně popsat jako oldschool podívaná s moderním vizuálním lookem.A přesně tenhle styl prodávají i Expendabels, jen s tím rozdílem, že má jí špinavější vizuál.Režisér Kim Ji-un odvedl hodně dobrou práci, když si uvědomíte s jakým scénářem pracoval.A podle mě v příběhu je největší kámen úrazu, jelikož je neuvěřitelně moc předvídatelný.Ale, tam kde selhává příběh nastupují zbraně a svaly jednoho z nejikoničtějších akčních hrdinů.Arnold Schwarzenegger se vrátil a je to moc fajn.Arnold nikdy nebyl herec, který by sbíral jedno ocenění za druhým, ale to po něm hlavně nikdo nechce.Jediné co po něm chceme, aby se tvářil drsně, pronášel kulervoucí hlášky a čas od času si ze sebe udělal legraci a taky pozabíjel několik lidí.A přesně tohohle v Konečné dostaneme ve vrchovaté porci.Výsledný dojem zvedá fakt, že se podlouhé době Peter Stormare ukázal v pořádné roli a naprosto si jí užívá.Ve výsledku mě ani nevadil Johnny Knoxville.Akce je fajn a celý záverečný souboj na mostě je moc pěkně natočený.Konečná je krásné ukázkově natočené béčko, které prostě musí bavit všechny, kteří vyrůstaly na akčních filmech. ()

VanTom

Tak nějak nerozhodně napůl rozkročený mezi oldschool a moderním akčňákem, ale to jsou moje preference taky. Slušný žánrový scénář vychází z velmi okoukané premisy, nikterak nepřekvapí, ale dává si čas na dostatečné představení postav a vychutnání si několika dobrých hlášek. Především však nechává vyniknout starého pardála Arnolda, který na to stále má a jehož charisma téměř vyvažuje jeho toporné neherectví, s časem se opravdu nijak nelepšící. :-) ()

VasaX

Arnold v ikonicky-ironické roli šerifa bez skrupulí, tak jak mu to nyní sedí. Plus další přicmrdávači včetně pana "This is Jackass"-e Johnnyho Knoxvilla, který je se svou poťouchlou postavičkou trochu navíc. Ke "Konečné" se moc co říct nedá. Klasická žánrovka, postavená hlavně na Arnoldovi, kde nebyli naštěstí podceněni dodatkoví herci, takže scény moc nedrhnou mezi zuby. řemeslně poměrně zvládnuté, míra nelogičností v rámci mezí žánru, akce fajn, humor fajn a Arnie se šklebí. S okem přivřeným nostalgií mám čtyři hvězdičky, ale i tak je to jen tak-tak, s takovou se nám "žánr" nakonec zají, i když těch lepších kousků, jako je zrovna Konečná, je v posledních letech spíše pomálu. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)