Arizona 1880: při pronásledování zloděje dobytka přichází šerif Griff Bonnell (Barry Sullivan) se svými bratry Wesem (Gene Baqrry) a Chicem (Robert Dix) do Cochise County. Celé okolí je ovládáno mocnou statkářkou Jessicou Drummond (Barbara Stanwyck), která se nechává chránit čtyřiceti ozbrojenými muži... (Pohrobek)

raroh

Barbora Stanwyck jako téměř domina (folková balada zpívaná o ní jako o té, co práská bičem, hovoří za vše) v temném westernu (tím je však spíše kulisami a historickým a geografickým zasazením). ()

Flego

Tento western ma nechytil, hoci mám žáner rád. Tradičná zápletka je natočená dosť neprehľadne a častokrát irituje strihom a stavbou príbehu. Barbara Stanwyck zrejme zobrala na honorári väčšinu z peňazí a na výsledku je to vidieť. ()

anais

Na Fullera svou krotkostí trochu nezvyklé, ale i tak sem tam vystrčí růžky. Ale i bez toho by to byl "jen" skvělý western. ()

rikitiki

Sněhurka měla svých sedm trpaslíků, Barbara Stanwycková svých čtyřicet pistolníků díky nimž vládla kraji. Dle legendy. Ve skutečnosti, podle děje tohoto snímku, jí pistolníci sloužili jen k tomu, že na bílém koni jezdila v jejich čele, což působilo malebně. Jinak ale žádnou podstatnou roli neměli, zatímco trpaslíci Sněhurce párkrát provedli zdařilou resuscitaci, Barbařini pistolníci jsou jen na ozdobu. ____ Režisér má cit pro silné obrazy (vdova-nevěsta v černém, tornádo) i nečekané úhly a velikosti záběrů. Western díky nim působí silně a moderně. Také vztahy mezi postavami a jejich charaktery jsou nečekané, plné zvratů a nepodléhají obvyklým westernovým klišé. ___ Jenomže příběh na mě působí, jakoby někdo vzal do ruky příliš nešetrné nůžky a z filmu vystříhal scény důležité pro návaznost a vysvětlení. Měla jsem pocit, že sleduji torzo filmu a ne konečnou verzi. /3. 9. 14./ ()

CiTrus007

Trochu mi to připomíná Limonádového Joe zbaveného veškerých prvků humoru a recese. Je to klasický western, který navíc vyniká tím, že se pod něj podepsal sám Fuller. To v praxi znamená jen to, že kamera je zvláštnější, mezi postavami dochází k tehdy dost nadčasově vtipným nebo sentimentálním chvilkám nebo zase na druhé straně střílí jeden druhého hlava nehlava. [KVIFF 11] ()

Folpa

S westerny je to u mě tak, že se mi některé líbí a některé ne, nejsem ani jejich fanoušek ani odpůrce. Na tomto filmu se mi líbí, že má spád, je tu jasně definované dobro a zlo, sympatičtí herci... Možná časem ještě půjdu s hodnocením výše. ()

zlabus

V reakci na místní nízké hodnocení zaokrouhleno nahoru. Každopádně se jedná o téměř až geniální mix noiru a westernu, který o dobrých pár let předběhl svou dobu. Civilní, skvěle napsané a zahrané, jdoucí mimo velkou většinu (nejen) tehdejších žánrových škatulek a hlavně brilantně natočené a zrežírované. Chci víc Fullera! 90% ()

fragre

Moc hezký starý western, který nápaditě obměňuje zažité schéma, totiž namísto obligátního despotického dobytkářského krále je zde královna - dráždivá směsice amazonky, vampa a dominy, naražená ovšem na základ podnikatelky gründerského typu (ve skvělém podání B. Stanwyckové, která je zde rozhodně nejvýraznější postavou). K tomu pěkná kamera i velice slušivě padnoucí hudba. V rámci žánru skvělý film. ()

YURAyura

6/10 Na klasicke 50.roky snad az moc dobre ;] Nejvic potesil asi stryc Jagger, pro nehoz jsou ty nejednoznacne postavy snad typicke. Frajirek z Playgirl, ktereho tato pseudodatabaze ani nezna (John Ericson - ani v Bad Day at Black Rock ho nenajdeme) je opravdu spratek k pohledani a to nemusi vubec chlastat. Barryho neznam, ale pocitam, ze diky siroke tvari a ramenum bude zapomenutou hvezdou pistolnickych filmu - takovy bratr Kirka Douglesa ;]] Na tornado jsem cucel jak Alenka v risi divu, stejne jako na dramatickou scenu se strelcem ze zalohy. Par chabych mist se da odpustit a rozhodne je dobre videt, uz kvuliva zacatku, kdy 40 cvalajicich koni prevalcuje potah nebo jak se ritni otvory drsnych borcu sviraji pred sufrazetkou, ktera ma vic rozumu nez zbytek mesta dohromady. ()

Toj

Z filmů, které jsem od Samuella Fullera doposud viděl mě tento nadchl nejvíc. A to nejsem přehnaný fanoušek westernů... Každopádně je zřejmé, že Godard ve svém U konce s dechem tento film necitoval nadarmo. Styl je zde vybroušen k naprosté genialitě. Jedinečnost snímků je cítit všude - zběsilé detaily na oči, záběry z nezvyklých někdy až extrémních kamerových úhlů, vytříbenost obrazu, promyšlená mizanscéna, rozmazávání a obecně subjtektivní kamera, netradičně vystavěný děj, brutalita a sexualita... Fuller natočil šokující western... ()

Foma

Stanwycková je ostrá jak břitva, ale láska všechny hrany otupí :-). Western výjimečnej právě pohledem na žensko-mužský jiskření a vztahy, jinak na svou dobu (Ford, Hawks, Mann atd.) lepší průměr, ač režisérsky vypracovanej. ()

radektejkal

Je vidět, že Samuela Fullera bavila víc režie než scénář. Birocova kamera vyniká už od první scény (příjezd na bryčce do Dodge City). Avšak na rozdíl od Godarda, který jistě vidí tento černobílý film ve svých barvách, jsem se při něm dal do čištění a krájení hub (a neříznul jsem se). Možná jsem z amerického filmu o něco přišel, ale houby jsou připraveny na českého Kubu. ()

kinderman

Sexuálními narážkami a symboly přesycený western s nečekaně cynickým koncem. Škoda, že přes studio neprošel konec podle Fullera, ve kterém po závěrečném střílení absentovala na půl úst pronesená poznámka hlavního hrdiny a následující scéna. ()

Martin741

Reziser Samuel Fuller /Big Red One/ natocil len taky komorny western, ktoremu chybaju klasicke atributy westernu : lietajuce naboje na vsetky strany, divoke stada krav, prestrelky na kazdom rohu a nadherna priroda. Tuna skor navstivime maketu westernoveho mestecka s Barbarou Stanwyck /Double Idemnity, Sorry, wrong number/ v roli akejsi panovacnej rancerky - teda film som pozeral hlavne kvoli Barbare, zvysok hercov mi znamy nie je. Bohuzial chyba strhujucejsi moment, cely film sa nesie v komornom duchu a narazame casto na charakterovy suboj postav nez na klasicke vybuchy a prestrelky. Avsak jedna scena - tornado - za to stoji, aby si film clovek pozrel. 55 % ()

Topco

Odvážna revízia westernového žánru s nejedným noirovým prvkom. Okrem noirových postáv a vypätej atmosféry medzi nimi sa o pozornosť hlásia na tú dobu technicky veľmi zaujímavo riešené scény: úvodná prestrelka s prestrihmi na detaily očí (evidentná inšpirácia pre Sergia Leoneho), scéna úteku pred tornádom či nastražená pasca na šerifa. ()

Mol

Na tenhle western jsem se díval tak na 10x. Nedokázal jsem ho dát na jeden zátah. Strašně mě nudil a přičítám to hlavně otřesnému a nepřesnému českému dabingu. Na film neexistují cz titulky a tak nebylo zbytí. Jen to utvrdilo mou nenávist k dabingu. ()

JohnSmith

Film má celkem slušný rozjezd a dobrou, i když ohranou zápletku. No tak jsem byl zvědav jak to bude dál a pořád jsem čekal ja se trojice bratrů postaví 40 protivníkům a čekal a čekal a přišly titulky. ()