Stará známa banda, Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) sa dajú opäť dokopy potom , čo im zavolá tajný agent CIA Church (Bruce Willis), aby ich poveril zdanlivo jednoduchou zákazkou... K partičke sa tentoraz pridávajú aj noví členovia Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) - prvá a jediná žena v tíme. Hoci úloha vyzerá veľmi jednoducho, samotná akcia sa príliš nevydarí a jeden člen počas nej dokonca zomrie, a to dosť nepeknou smrťou. Jeho parťáci sa ho rozhodnú pomstiť priamo na mieste, teda na nepriateľskom území, kde však majú iba mizivú šancu na úspech. Akoby to nestačilo, na Zem sa v rovnakom čase valí päť ton čistého plutónia, ktoré by našu planétu mohlo hravo vychýliť z osi a vyhladiť na nej všetok život! Túto mimoriadne nebezpečnú a účinnú výbušnú zmes preto musia zaistiť skôr... Než bude neskoro! V porovnaní so šťavnatou pomstou za kamarátovu smrť je to však záležitosť, ktorú dokážu vybaviť „ľavou zadnou“... (TV Markíza)

O_Peki

Boží jízda. Dát do kupy takovouhle bandu a umět jí ukočírovat to chce hodně umu. Film nabušenej akcí a spoustou hlášek odkazujících na akční legendy všech představitelů. Chyběl mi tam už jen Dany Glover, kterej by se na konci vynořil a prohlásil: "Jsem už moc starej na tyhle srandy". Čím větší horu starej akčních pecek máte nakoukanou tím více si tuhle bombu užijete. ()

Pjotrik

Nene, tohle mi prostě nestačí. Chybí tu trochu víc snahy vytěžit z téhle neskutečné Valhally akčního filmu opravdu maximum. To se jako objeví Chuck Norris a já se z něj mám po...? Přece všichni věděli, že se objeví, takže mnohem víc záleží, jak šikovně na scénu vpochoduje:) Číňanka neumí hrát a je nudná. Kurde, komu by vadilo, kdyby tam dosadili Michelle Rodriguez?:)) nebo akční babku Sigourney Weaver??!! Žán Klód to v podstatě "obsral" za všechny, protože v roli záporáka se nemohl pošťuchovat s ostatními "oldtimery". Líbilo se mi jak se Arnie hned na začátku sápe po té největší zbrani a taky přestřelka v tom fake městečku byla fajně westernová a vtipná. Pak nějak ale zase přišlo příliš mnoho minut balastu, tuctovosti a rádoby dialogů. Já bych prostě uvítal Expendables jako akční komedii, protože takový potenciál možných narážek a vtipů, jaký se naskýtá při spojení tolika akčních legend, jen tak nikde neseženete. A je trestuhodné, že to nejvtipnější co postavy ve výsledku pronášejí, jsou narážky na jejich stáří, kousnutí kobrou nebo "I´LL be back". Ostatně tahle nulová vtipnost se děla i v prvním díle. A teď to porovnejte s humorem a nadhledem v Avengers a řekněte mi na co se kouká uvolněněji a lépe....:))) 59% ()

bmx6

Miluju akční filmy a toto je naprosto vynikající akční pecka!!!Pamatuji si,že když jsem byl malý,říkal jsem si jaké by to asi bylo kdyby hrál Schwarzenegger,Van Damme,Stallone společně v jednom filmu.Ale nenapadlo by mě,že se tomu tak stane.Pro mě je dvojka jednoznačně lepší,hlavně díky Van Dammovi.V jedničce mi zkrátka chyběl.Tady jako záporák neměl chybu.Velká škoda,že Jet li byl ve filmu tak krátkou dobu,ale aspoň ta chvíle.Chuck Norris-no ten byl hustej.Dolph Lundgren-taky výbornej.Sylvester Stallone,Jason Statham-ti byli nejlepší.Bruce Willis-taky poteší.Celý film má dobré tempo.Souboj Jason Statham x Scott Adkins-skvělý,ale mohl být delší.No a bitka Van Damme x Stallone-to jsem si vždycky přál vidět je jak do sebe pálí rány.Výborný souboj.Prostě takový akčňák zbožňuju.100% ()

misacvrk

Všichni nadupaní herci v jednom filmu, co víc si přát. Film je od začátku až do úplného konce akční, je tam velice málo "nudných pasáží" kde není akce, ale u těch pasáží je pro změnu důvtip, kde se zasmějeme, takže jak říkám, film zaujme od začátku až do konce. A to že si tam zahrál i Chuck Norris, je taková třešnička na dortu. ()

cici24

Od začátku jsem měl úsměv ve tváři, jako začínat film takovou akcí už nikdo neumí, jen ti, kteří založili pojem akční film. Těch nelogických věcí je tam požehnaně, ale komu to vadí?..Jsou tam všichni, až na pana správňáka Stevena, a je to splněný sen mých klučičích let, kdy tito herci byli v plné síle. Výborné hlášky ať už s Arnoldem nebo Chuckem:-)..Myslím si, že si to všichni užili. Každopádně chci JCVD do další záporné role, byl fakt dobrej!!.. ()

Kusic

Dobrý jako jednička to sice nebylo, i tak jsem se ale hodně bavil. Vidět pohromadě Chucka Norrise a Arnieho, to stojí za to. Navíc s hromadou parádních hlášek a narážek na svoje konkurenty. Stará dobrá old-schoolovka nezklamala :) ()

Milordus

Kdo by jen čekal, že po nepříliš úspěšném prvním díle, naváže druhý díl naprostým odzbrojujícím účinkem. Ne jen, že se zde najde mnohem více akce a známých oldschool hrdinů, ale celý film je zároveň protkán spoustou vtipných narážek,které opravdu stojí za to. Hrdinové nám také dokazují, že nepatří do starého železa a že to stále umí pořádně rozbalit. Za mě 5 hvězd, vzhledem k citovému poutu ke většině hlavních herců a naprosto povedené akci. ()

Silblade

Jedním slovem - PECKA! Expendables No.2 smetla ze stolu většinou psané pravidlo, že nová pokračování filmu jsou jen horší a horší. Je pravda, že chvílema jsem viděl, jak si film dělá srandu sám ze sebe, aneb obrovské výbuchy, přehnané akce, všechno vychází tip ťop - ale kdybych na tohle nebyl připravenej a netěšil se na to, pak bych na film vůbec nechodil.:) No scéna s Chuckem Norrisem byla prostě nejlepší, jakmile se na plátně objevil, celý kino se začalo řezat do kolen, mě nevyjímaje. Konečně film, kde Chuck Norris hraje sám sebe.:) A na Arnoldovo legendární "I'll be back" se taky jen tak nezapomene. Je škoda, že do týmu JCVD nepřidali alespoň ještě jednu známou postavu, nadhodím třeba Bolo Yeunga nebo Wesley Snipse (to by byl záporák pro T. Crewse, jen co je pravda). Snad ve třetím pokračování. Jedna věc je ale jistá - tímto dílem se mi splnil dětský sen vidět trojici Schwarzík, Sly a van Damme po kupě v jednom filmu. A pak že se zázraky nedějí.:) ()

ZetDaElO

Prečo považujem sériu Expendables za slabú a preceňovanú? Jednoducho preto, lebo narozdiel od klasických 80´s a 90´s akčňákov nemám vôbec chuť pozrieť si ju znovu a už vôbec si ju o pár rokov nekúpim v Tescu za 1.85€. ()

rigby

Výrazný posun od prvního projektu, ale na jedničku to stále ještě není, ani v rámci žánru. Výborně natočená akce, hvězdné obsazení, dostatečně kvalitní příběh. Stále ale zůstává hodně nicneříkajícího mluveného slova, prázdné scény, občas to trochu vázne. Největší problém jsou znenadání se objevující hrdinové zachránci, jejichž počínání nedává smysl a nutí kroutit krkem. Zasloužená čtyřka. ()

Hiruma

Po prvej časti viac, všetkého čo bolo dobré v jednotke je tu o nejaký kúsok viac. Všetko funguje tak, ako sa na takúto akčnú špecialitu patrí. Príbeh bol pre mňa nepodstatný, posun príbehu cez dialógy nemal nadchnúť, ale pobaviť hláškami, čo sa darilo na výbornú. Krv striekala len z nepriateľov až toľko, že to nahradilo aj tú nepriestrelnosť členov Expendables. Skvelá akcia už sa neviem dočkať ako bude rád môj otec až mu to pustím. ()

Etherium

I AM BACK. Aj Arnold aj Norris!!! Juchúúú. Hviezdy po boku bojujú v najakčnejšom filme za posledné roky, výbuchy, krv, všetci slávni hrdinovia akčných filmov, jedna hláška za druhou, miestami si film robí srandu zo samého seba, a preto som sa nenudil ani jednu sekundu, film tak rýchlo ubehol, že si ho idem pustiť ešte raz. Jedna jediná negatívna poznámka je na adresu soundtracku, je to v podstate vylepšený soundtrack z jednotky, čo je dobré, ale akým spôsobom ho vylepšili, tak to je minimálne na zamyslenie sa, proste nesadlo mi to digitálne zpomaľovanie, alebo čo to bolo, akoby sa páska zasekávala v prehrávači. Ale to je len maličkosť. Legendy sa spojili a vznikol megahit EXPENDABLES!!! ()

Cvachetka

Co je na tom tak úžasného? A ten Vad Damme je snad s věkem čím dál víc nesympatický. 55%, ale byl boj to vydržet dokoukat do konce. ()

Xter

Už jsem četl kometáře typu "hlavní hrdina hláškuje jako o život". Ale zkuste si představit spoustu hrdinů, které znáte z akčních filmů z dob, kdy jste sotva odhazovali plenky (no, možná spíš začínali přemýšlet, že na těch holkách přeci jen něco bude) a všichni střílí a hláškují jako o život. Abych citoval klasika: "Tak dobře jsem se u akčního filmu dlouho nepobavil." ()

MrLinhy

O dost lepší jak jednička. Pořádně nabitá akce, plná krutých hlášek, humoru a efektu. Takovou řežbu jsme dlouho neviděl a dokonce to má smysluplný a zajímavý děj. PS. luxusní soundtrack 100% ()

B3njamin

Jsem si říkal, že mě nic nemůže překvapit....a pak přišla scéna na letišti. Vedle sebe stojí Stallone, Wilis, Schwarzenegger a zabíjí ty špatné hochy....najednou se tam postaví k nim Norris a zachrání situaci. Jako děj nic moc, i efekty byli takový průměrnější, ale tím hereckým obsazením se to vylepší. jednoznačně **** ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (viac)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)