Stará známa banda, Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) sa dajú opäť dokopy potom , čo im zavolá tajný agent CIA Church (Bruce Willis), aby ich poveril zdanlivo jednoduchou zákazkou... K partičke sa tentoraz pridávajú aj noví členovia Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) - prvá a jediná žena v tíme. Hoci úloha vyzerá veľmi jednoducho, samotná akcia sa príliš nevydarí a jeden člen počas nej dokonca zomrie, a to dosť nepeknou smrťou. Jeho parťáci sa ho rozhodnú pomstiť priamo na mieste, teda na nepriateľskom území, kde však majú iba mizivú šancu na úspech. Akoby to nestačilo, na Zem sa v rovnakom čase valí päť ton čistého plutónia, ktoré by našu planétu mohlo hravo vychýliť z osi a vyhladiť na nej všetok život! Túto mimoriadne nebezpečnú a účinnú výbušnú zmes preto musia zaistiť skôr... Než bude neskoro! V porovnaní so šťavnatou pomstou za kamarátovu smrť je to však záležitosť, ktorú dokážu vybaviť „ľavou zadnou“... (TV Markíza)

Jack_F.

Gut. Jen dvě výtky - málo Jet Li(vyměnit za Maggie) a nudnější střed. Jinak čistokrevná akce u které vypínáte mozek a užíváte si plejádu superhvězd a různé nárážky a vtípky. Po druhém shlédnutí dávám pět, protože to je prostě ultimátní akční zábava jak má být, byť ne po celou stopáž. Ale uvítal bych hezčí lokace, než ty hnusné postsovětské. ()

HennessyVSOP

Velmi slušná pocta všem akčním hrdinům. Oproti jedničce ubylo děje a zajímavé akce, což je podstatné mínus, ale na druhou stranu už konečně hrají všichni herci alespoň pár minut a navíc je film protkán opravdu hodně odkazy na legendární filmy a geniálními hláškami. Čekal jsem tedy o něco víc, ale i toto mi udělalo velikou radost. ()

Ruadek

Ano : jsou tam už skoro všichni, co mne kdy napadli aby tam byli. Je to akční, béčkové a totálně bez logiky. Přesně tak, jak šlo očekávat. Filmový testosteron o akci, o hláškách, o sentimentálním připomenutí devadesátek. Současným mladým divákům drtivá většina věcí moc neřekne, třicátníci si uchrochtnou blahem. A o tom to celé je. Trochu s obavami vyhlížím trojku. ()

Thomak

Nechápu dost dobře, proč je takovej problém napsat scénář podle mustru parta klaďáků, záporák, jednoduchá zápletka a na ní naroubovat hodně akce, hlášek a třeba nějakej "nečekanej" zvrat. Postě béčko jaksepatří, tak jak to šlo ve filmech který daly vzniknout hvězdám Expendables. Prostředek filmu se topil v mnou ne úlně pochopenym ději a pomalym tempu a brzdil jinak neuvěřitelnou jízdu. Nic neni bezchybný, přesto se ale musim kousnout do rtu a nedat jim pátou hvězdu, naštvalo mě to natolik, že to nejde. Mimoto ale byli všichni dokonalí, nevim koho vypíchnout víc, herci ze sebe vydali všechno a co vypustili z úst to perla. Náádhera, trojku si neodpustim (schválně, kolik se jich nedožije..). P.S. Furt tam tak trochu chybí Steven, hlavně ale Kurt.. ()

gipper

Teda že mě nejvíc z celýho filmu pobaví právě Chuck Norris, to bych opravdu nečekala..bohužel to tak dopadlo. Nejpěknějšího chlapa oddělali hnedka nazačátku, takže pak už škoro nebylo na co koukat. Naštěstí ve mě zůstala trocha tý slabosti pro Stallona, a tak snad právě díky němu to nebyl ztracenej čas.. Ale až zase uvidím na fejsáčovský zdi dotaz, jestli jít do kina radši na Batmana nebo na Expendables a někdo doporučí Expendables (jak se tomu již stalo), tak si budu pořádně ťukat na čelo :P ()

LoboNegro

Drazí kinofilové, co byste tak asi chtěli čekat od nadupaného akčního filmu s velkou bandou akčních hrdinů, kteří jsou, upřímně, někteří staršího data narození. Neubírá jim to ale na půvabu. Děj je úžasně jednoduchý, ale svižný a dobře propracovaný. Hlášky se zde sypou z jednotlivých hrdinů dost často a na své si přijde i Chuck Norris. Naprostá akční skvělá podívaná se vším všudy. Radost zkouknout, budete se bavit od začátku až do konce. ()

Rian_witcher

Scénář z céčkového akčního videofilmu obalený excelentními filmovými efekty, partou těch nejlepších z nejlepších akčních (důchodcovských) hrdinů a skvělými hláškami. Je to přesně to co jsem chtěl konzumovat a i s pověstnou třešničkou na dortu Chuckem Norrisem. ()

Zirael

Super akce, o příběh tu až zas tolik nejde. Ale ta akce je vážně parádní, přehledná, dobře sestříhaná. Líbí se mi, že je to celé bráno s nadsázkou, což je patrné už od nástupu jednotlivých herců na scénu. Celé je to svižné, zábavné a místy i vtipné. Sečteno a podtrženo to splnilo moje očekávání a malinko je i předčilo. Na plných pět to ale není ;) ()

gezper

"Tatínku, co že to byli vlastně ty akčňáky, jak na ně pořád vzpomínáš a maminka při tom tak krásně kouká do stropu?" .. "Nu synu, jak bych ti to,.. ehm, .. nejlépe.. počkej, najdu PlasmaDisk s Expendables 2!" # To co jedničce lehce schází či je obsaženo v menším množství, je zde napraveno - větší akce, více mrtvol, více krve, více hlášek, více klasických akčních hrdinů na jeden metr čtvereční a více prostoru pro ty největší z nich. Scénář je sice tupější, ale jednoduchá a ohraná linka dává alespoň možnost naplnění správnými žánrovými ingrediencemi. Kdo zde čeká složité scénaristické konstrukce, rozvinuté postavy a dialogy ze Shakespeara, tak čistý akční žánr opravdu doposud nepochopil. Je to jízda, která sice na dvou místech ztratí dech, ale to jen proto, aby se mohla posléze hlouběji nadechnout. Větší a okatější vtípky zabíhají hodně až do silně parodické roviny, tím lépe, že podklady k parafrázování natočili před mnoha lety sami replikující aktéři. Nedokáži se nyní jednoznačně rozhodnout, zda je lepší tento či předchozí nářez, každopádně je to maso, což se o nářezech v supermarketu říci s jistotou nedá. Pojem nesmrtelný a netrefitelný akční hrdina zde dostává novou dimenzi. PS: kde se tam mihnul Djokovič? Uniklo mi to. PSS: Douglas mě svým až vědeckým pojetím analýz nikdy nepřestane udivovat. [80%] ()

Mukl007

Jednička byla jako blesk z čistého nebe, stará škola opět v akci, ale dvojka už je pouze vyvařování z vody. Pár hlášek a momentů člověka potěší, ale čekal jsem více. Je pěkné vidět, že i Chuck, kterému je 70 je stále ve formě a ostatní také nezaostávají, ale vytratilo se to nejdůležitější- něco nového. Už je to prostě jenom tak dvojka od originálních Expendables. Slabé 3* ()

mseet

První díl jsem raději vypudil z paměti, pokračování je kvalitativně výš. Přesto Postradatelní stále mnoho postrádají. V podstatě šlo jen o to vytvořit prostor, kde by se setkali akční legendy minulých let, zastříleli si a prohodili pár hlášek. To se povedlo a snad kromě Segala se objevili skutečně VŠICHNI. Přiznávám, že bylo fajn vidět všechny pohromadě a řada hlášek pobaví. Van Damme v záporné roli byl geniální tah. Na druhou stranu sešlost slavných bouchačů ještě nepovyšuje průměrný akčňák na filmový klenot. Yu Nan je naprosto nezajímavá a její role zbytečná. Couture a Crews byli navíc už v prvním díle. Neustálé odkazy na Arnieho nejslavnější repliky jsou už otřepané. E2 zkrátka nejsou T2, jsou zábavní v detailech, ale jako celek nevynikají. 60% ()

pavlik05

Po pěti dnech ukrutný bolesti nakonec umřela:)) tohle bylo sto minut klasický akce a dobrých hlášek..) jinak z herců vyždímáno co nejvíc a vidět všechny pohromadě je síla) ()

mouzi

Skoda, ze Chuck neukazal nic ze sveho karate. Kdyz premyslim, kdo by v tomhle akcnim obsazeni jeste mohl byt, napada me prakticky uz jen Steven Seagal - ten by mohl taky pridat neco ze sveho bojoveho umeni. Kazdopadne scena, kde se poprve objevi Chuck, je bozi :) Vyborne je take vyuziti ruznych narodnosti zucastnenych hercu ve filmu a kdyz se nad tim zamyslim, je to celkem slusna smeska ("Italie", Australie, Nemecko, Velka Britanie, Svedsko, Cina, Rakousko, Belgie). Kazda postava tady ma perfektne vymezeny prostor, nikdo nezustane opomenut. Vyborna kamera a strih, vcelku vychytane hlasky. Rozhodne nejlepsi akcnarna tohoto roku a dokonaly akcni souhrn poslednich minimalne 20 let. Mimochodem jedna z mala zalezitosti, kde dvojka je lepsi jak jednicka a tesim se na trojku :) Rest in pieces. I'll be back. ()

erpe

Není co dodávat k již řečenému :) Neustálé pomrkávání na fanoušky žánru a jednotlivých akčních hvězd mě osobně šíleně bavilo... ;) A vidět Chucka Norrise v podstatě říkat vtip o Chucku Norrisovi je prostě něco jako zmrzlina se zmrzlinou navrch ;) ()

Charlie.Harper

Minimálne 2x lepšie ako jednotka! Ak sa na Expendables 2 povie, že to je akčný film tak to je slabé slovo. Film nenechá diváka dlho čakať a už je vnorený do akcie.. popravde film nenechá diváka čakať vôbec. Aj miesta bez strieľania nedajú divákovi kludne “odpočívať“. Počas “tichých“ chvíľ herci parodujú samých seba v tak neskutočnej podobe až mam chuť povedať, že film bol komédia. Arnoldové “ I'm back!“ ma instantne zložilo z kresla a ja som normálne plakal od smiechu z toho čo sa dialo. Čo sa žánru týka tak je film perfektný, ale pre diváka je dosť dôležité poznať pozadie hercov a ich postav z iných filmov inak človek prichádza o tú skutočnú srandu. Expendables 2 vyhráva nad jednotkou vo všetkých aspektoch a ja som naozaj milo prekvapený pretože to nie je tak bežná vec, že druhý diel nejakého filmu až tak prevalcuje svojho predchodcu. Práve naopak väčšinou sa stretávame s dielami ktoré svojimi pokračovaniami skôr prevalcujú samých seba (vid. Ghost Rider 2). A ja sa už len s úsmevom na tvári môžem tešiť na Expendables 3. ()

CabelkaB

Tak tenhle film opravdu doporučuji ... Lepší jak první film... Má to spád, je to proseté vtipy od začátku do konce ... I když Chucka Norrise nemám moc ráda tak tady se mi líbil. Sám ze sebe si tvoří legraci. Zase hodně filmových hvězd( ještě Steven Segal a Jackie Chan a je to všechno :D )... Super podívaná... Hodně akčních scén, které vás budou bavit :) .... Hvězdu mínus dávám za podle mě trochu špatně zvládnutou grafiku u některých scén... ()

Sentinel

Ach jo, ten Arnie vypadá ale příšerně... Je vidět že od dob T3 uteklo hodně vody a čas se nedá vrátit zpátky.. Celý film proto zdaleka nejvíc vystihuje Arnieho hláška z konce filmu o tom, že celé důchodcovské komando už patří spíš do muzea. Přesto jede film docela svižně, Van Damme jako záporák je skvělý a vložka s Chuckem Norrisem perfektní:-) Jinak jsou druzí Postradatelní šedivým béčkem, které by nebýt svých hvězd šlo rovnou na DVD. 60% ()

pierre9

Áno, je skvelé vidieť v jednom filme toľko hviezd akčných filmov a zaspomínať si na časy Terminátorov, či Rambov. A hlášky typu "I'm back!" od Schwarzeneggera si zaslúžia absolutórium. Avšak čím viac si človek uvedomuje tieto plusy, tým viac potom udrie do očí, že tento obrovský potenciál nebol ani zďaleka využitý ako mohol. Preto 3,5*. ()

aannemer

A za pět, jinak ani nemůžu! Nechť těm staříčkům ještě dlouho slouží zdraví a sejdou se ve vší počestnosti u trojky, u čtyřky, u pětky... atd. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (viac)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)