Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

-OverLord-

Tuctovej "assassin movie", kterejch je na světě nespočet. Ovšem dokáže docela dobře zabavit a ani moc nenudí. Pár bomba momentů se tam našlo, Marco byl drsnej záporák a mělo to slušnej scénář. Akorát konec byl typicky americkej, ale koukalo se na to dobře. Takže určitě stojí za shlédnutí, na nějakej nenáročnej večer. Nakonec jsem váhal mezi 3/4, ale jelikož jsem dal i Hitmanovi za 3, tak to nechám tak. ()

HAL

Jel jsem to rychloposuvem čistě proto že Zoe Seldana je hezká holka a mohla tu být aspoň fajn akce - a i takto zrychleně je ten děj tak primitivní, že vidět to normálně kině by byla čistá tortura. Ale budiž, režisér se jmenuje Megaton, tak ta akce aspoň musí být koukatelně cool, ne? Ne, není, protože Megaton je retard a hraje si na zfetovaného Tony Scotta, a během každého výbuchu stihne střihnout doslova patnáckrát. Kolikrát to stihnul během finální bitky na pěsti, ručník a kartáčky na zuby, to bych se ani nedopočítal, dvouciferné číslo to nebylo. Dívat se na to každopádně nedá. ()

liskam

Rozhodně jsem viděl mnohem větší slátaniny které si hráli na něco co v žádném případě nejsou. Tenhle film rozhodně patří k těm lepším! I když ke špičce akčních trillerů má dost daleko. Za mě 65% ()

mzss1

Tak film nebyl zas tak špatnej. Ale musím uznat, že se to Megatonovi režijně moc nevyvedlo. Akce je opravdu zvlášní, moc diváka nepoutá, ke konci byla aspon ta akce fajn, ale nějak světoborná nebyla. Příběh celkem ujde, ikdyž je dost nevýraznej. Často se ve filmu skoro nic neděje. Dokáže hlavně zaujmout jen hlavní představitelka. Ještě tak začátek je docela zájímavej + celkem dobře promyšlenej útěk z vězení. Hudba průměr. 50% = *** ()

IQ Tiqe

Důvod zhlédnutí: Zoë Saldana + akční žánr, kvůli těm jsem se na filmopravdu těšil, byť jsem z hodnocení pochopil, že to nebude zrovna největší trhák. Je to přímočarý příběh dívky, které zabijí rodiče a ta udělá vše, aby se pomstila. Chybí mu hloubka a nějaká složitější zápletka, je až bmoc jednoduchý. Ale i tak jsem relativně spokojen, kdybych chtěl psychologické drama, vyberu si jiný film. Současně nejde o nějakou šílenou akční smršť. Ale musím připustit, že nebýt Zoë, 4* nedám. # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 7 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Sonnery

Kolumbijský předpubertální bitchis asi neskáčou přes gumu jako český holky a namísto prolejzaček používaj baráky. No tak jo, oukej. Ale mě trochu ten fakt, že desetiletá holka je současně největší akční hrdina, sere. Madafaká! ()

Jordan odpad!

besson a europa corp. upadajú a sťahujú so sebou aj celý žáner akčného (resp. subžáner revenge) filmu. tento film bol natočený len kvôli jednému jedinému: zoe saldana. všetko ostatné, akákoľvek iná motivácia a dôvod (teda - okrem prachov) išla niekam do neznáma: lenže ani tá zoe, akokoľvek má pekné telo, nemá čo v plochej postave, ktorá je niekoľkonásobným odvarom nikit/leona bez hĺbky, charakteru a čohokoľvek, čo by z nej robilo "hrdinu" (alebo aspoň anithrdinu); navyše sa z celej metráže vyskytuje (nevedome som to rátal) iba polovicu času. a tri štvrtiny z času, ktorý sa tam vyskytuje, sa buď vyzlieka alebo prezlieka, prípadne si rozpúšťa vlasy alebo si ich inak upravuje; luc besson a mark kamen degradujú scenáristiku na najnižšiu možnú úroveň: primitívny scenár sa hemží nelogickosťami, schválnosťami, klišé tak opozeranými a opotrebovanými, nemá žiadne napätie, prekvapenie ani zvraty, nemá sympatické postavy (emilio? zloba! ten agent FBI, ktorý je bezduchou kópiou morgana freemana? nedokáže nič iné, než liezť na nervy), každý ďalší krok, každá ďalšia scéna a "vývoj" je dopredu očakávaný a ani sa nejako páni scenáristi netaja tým, že im je divák, žánrová konvencia a či "filmové čaro" posvätný či aspoň trochu dôležitý; réžia? mám pocit, že túto hovadinu nerežíroval živý človek, ale počítačový program na generovanie priemerných, štandardných polotovarových béčkových filmov. a aj tak mu nevyšlo "najlepšie dielko"; a čo má znamenať ten johnny cash v záverečných titulkoch? skrátka: celé zle, o ničom, akčný film bez akcie - iba s trápnymi dialógmi a patetickými "replikami"; revenge movie bez pomsty; ani trocha invencie, humoru, nápadu, originality či snahy urobiť dobrý film. hrozné vymývanie mozgu, plýtvanie časom a peniazmi; som rád, že som na to nešiel do kina (pretože trajler ma trošku nalákal), no na druhej strane ma mrzí, že - hoci zadarmo - som ten film napokon videl a nebol som dostatočne múdry, aby som ho vypol už po desiatich minútach, kedy sa celkom odhalil a vyjavil ako jedno veľké prázdno; PS: XENA bola vymyslená v roku 1995 - vo filme sa Cataleye pýta Emilio v roku 1992, či chce byť ako Xena; Hnus! ()

Anderton

Presne to, čo od kombinácie réžie Oliviera Megatona, scenára Luca Bessona a produkcie E.C. očakávate, aj dostanete. Nič viac, nič menej, ako ženskú verziu 96 hodín respektíve Kuriéra. Čiže jedine v televízii a s vypnutým mozgom. Všetko je to teda ako-tak, vrátane Zoe. 50% ()

Kudly4

Ono to nakonec nebylo vůbec špatné. Zabití rodičů = pomsta. Mám rád filmy na tento způsob. Zoe v oblibě nemám a ani se mi na ní moc dobře nekoukalo, ale u akčních scén mi to vynahradila. Pohodová akční oddechovka. ()

Kothy

Zoe Saldana je kus! I když by mohla přibrat pár kilo... Je z ní trénovaný zabiják a mstí se za vraždu svých rodičů. Jinak ale od filmu nic extra nečekejte. ()

teutates

Co všechno dokáže nenávist, hroznééé... když malé gangsterské holčičce někdo zneškdoní taťku a mamku, hadej co udělá? Odstěhuje se v 8 letech a plánuje odplatu, jak vznešené! I když je to takový shit, no aspoň se to na nic nehraje, od počátku je jasné "wo co go", v rámci B-eček a sexuálních touh náctiletých kluků je tohle vrchol novodobých kopií 80-90.let, kde tyhle úlohy plní nabušení steroidoví pankharti. V novodobé literatuře, svůdná a neznalá Neytiri, trenovaná na samotném konci světa a ještě dál. Co že to? Tenhle snímek něco kopíruje? :O o.M.g! Neříííkej, opravdu? Opět spousty chytrolínů, kteří nezapomněli poukázat na danou vykrádačku všeho, co dnes 11 měsíc XY roku něco nekopíruje? Miluju okázalé ponaučení. 5-6/10, neumím se rozhodnout, možná kdyby Neytiri nebyla tak nevrlá... ()

swamp

Pohodová akčňárna s dobře vypadající Zoe Saldanou. Sic to v druhé půli mírně skřípe (rozuměj: postavy se snaží o hlubší emoce a dialogy), parádně jsem si snímek užil. ()

dex2man

Bessonovi se nedostává invence a tak okatě vykrádá vlastní 20let staré scénáře. Saldana není Nikita, má pěkné tělo, jakž takž zvládá akční scény, ale na utáhnutí celého filmu nemá ani charizma ani dostatečný rozsah hereckých schopností. Zachránit to mohl Megaton, kdyby uměl vyprávět příběh a přidat něco navíc, což neumí. Jedinou jeho silnou stránkou je opět akce. Zbytek jsou jen šedě napsaná a unyle natočená intermezza. Přes veškeré nedostatky ale Colombiana nějak výrazně nenudí a protože mi aspoň dvě scény (vězení, žraloci) zůstanou chvíli v paměti, troufnu si neobjektivně nadhodnotit. ()

Eawy

Nič zložité na pozeranie, na rozmýšľanie a podobne.Bolo to jednoduché, Michael Vartan síce slúžil na jediné, a vôbec by nevadilo, keby tam jeho postava nebola(aj keď ja nemám nič proti tomu, keď ho vidím v nejakom filme). Zoe Saldana je šikovná, aj keď neviem či tu veľa toho musela hrať. Najšikovnejšia herečka bola tá malá, čo ju hrala za mlada. Inak som nikdy nepovažovala zubné kefky za smrteľnú zbraň...Priemer 55% ()

Slartibarkfast

Malá holčička je svědkem vraždy svých rodičů. Od té chvíle netouží po ničem jiném, než po pomstě. Docela milé překvapení a solidní oddychová akce. Parádní trikové scény a příjemné herecké obsazení. Absence propracovanějšího děje tu není příliš znát. Vše celkem rychle odsýpá a zbytečně se u ničeho nezdržujeme. Celý film vám opravdu rychle uteče. Svěží akčňák ze staré školy. 70% ()

cukorek

Nemám nič profil Francúzom, ale ich filmom a autám neviem prísť na chuť. Povedal by som, že to bol akčný priemer, alebo vylepšený seriál Alias s Jennifer Garner. ()

nash.

Colombiana je přesně tím, čím se zdá být. Lahůdkovou nenáročnou akční jízdou, která v míře nemalé využívá všech obvyklých současných žánrových klišé. Od skvělého úvodu s "parkourem" malé Amandly Stenbergové, přes nezbytný a na minimum omezený mezičas potřebný k přechodu do dospělého "módu", až po ninjovskou vězeňskou akci, je vše výborné a to včetně důsledné stylizace především pomocí přehnaných filtrů. Potom to sice začne trochu skřípat, protože Catalya se vzhledem ke své inteligenci a dokonalému výcviku chová až příliš přihlouple a nelogicky, ale když tohle překousnete, což, přiznám se, pro mě byla občas fuška, odmění vás následující vydařená útěková scéna a lahůdkově nekompromisní závěrečná řežba. Nečekal jsem umění, ani oscarové ambice, čekal jsem efektní akční zábavu a přesně to jsem taky dostal. ()

Slarque

Akční béčko bez aspoň jednoho původního nápadu. Akce docela slušně podaná, na Zoe se dobře kouká, jen při některých těch klišovitých scénách a dialozích se mi protáčely oči v sloup. ()

Claw

Naprosto skvěle pohodová akční odpočinková věc. Dobrá atmosféra, klasický klišé, hezká holka v hlavní roli. Do poloviny je to spíš taková nevýrazná "stealth" akce, finále, kde dojde ale k pomstě je naprosto super. Trochu připomínalo (v minimalistickém provedení...) Arnoldovo klasické "Komando". Souboj s jedním z hlavních šmejdů, ač zběsile sestříhán, tak skvěle přehledný a nadupaný neskutečným způsobem. Závěr filmu je prostě pecka... fajn film. /70%/ ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)