Mladá dievčina, ktorá bola ako dieťa svedkom vraždy svojich rodičov, vyrastie v chladnokrvného zabijaka. Vo dne pracuje pre svojho strýka ako nájomný vrah a zvyšok voľného času venuje pátraniu po gangsterovi zodpovednom za smrť jej rodičov. Hlavnú hrdinku Cataleyu Restrepo stvárnila krásna Zoe Saldana, ktorú si celý svet pamätá ako "predlohu" pôvabnej bojovníčky Neytiri z filmu Avatar. Vo vedľajších rolách sa predstavia Callum Blue, Michael Vartan a Cliff Curtis. Film bol natočený podľa scenára Luca Bessona, autora filmových lahôdok ako je Brutálna Nikita alebo Piaty Element. Na scenári Besson spolupracoval, rovnako ako na mnohých iných projektoch s Robertom Markom Kamenem. (TV Markíza)

KOZEL84

Jakmile malá špejle vrhne na stůl svůj trumf,je už celkem jasné,že tohle nebude dobrý film.Lidi pak procítěně vrhají své dialogy jako kdyby už tak nebyly dostatečně debilní a už velká špejle,nemá charisma ani Neesonova mrmlu.Ale tak proč nesrovnávat s úplně jiným filmem,když se Lik tak umně a nenápadně vykrádá.Nevím proč tak troškaří a nenechá špejli ještě vyhánět anglány z Francie.Ve finále pak mohla odplavat do temnoty s delfínem a byla by to určitě ještě větší ''zábava''.Místo toho ratatata blbě komanduje,řeší svoje problémy s vlhkostí a pak předvede jeden pěkný fight,který v zápětí dojebe tím,že vyhraje.Sorry spoiler.No náramně sem se bavil. ()

rounen

Nemohu si pomoci, ale mě se to hrozně líbilo... v poslední době jeden z vyvedených napínavých akčních filmů... film má logiku, napínavý děj a výborné scény... ()

KoleckoR

Tož dobře to měla děvčica vymyšlený... Raději ani nebádám, co že jí to tak všechno vycházelo. Přičmoudlá brutální Nikita, která dává šachmat ve druhém tahu. ()

Hapretor

Tady bylo jediné štestí ze strany produkce, že jim na to Zoe Saldana, pohledná to děva, kývla a tím udržela mojí pozornost. Dobrá, přiznávám. Ne kvůli hereckému výkonu, ale díky tomu jejímu super elastickému oblečku. Jinak ruce pryč. Nebo spíš oči. ()

DHDV

Yyyeeeahhhh… Tak tohle tu opravdu dlouho nebylo, spíše ještě nebylo!!! Velmi sexy Saldana podala perfektní (sexy) herecký výkon, kterým si mě získala. Ano, je to tak dámy a pánové!!! Velmi příjemný akční film, který Vás neotravuje zbytečnými scénami a Saldana si opravdu roli užívala, hodně jsem jí tu nenávist věřil a taky její citovou stránku… Režisér akci dobře rozuměl a věděl co chce, takže DOPORUČUJI a rozhodně to není film na jednu hvězdu!!!! A vůbec není nudný či „nelogický“… Za překvapení, které jsem nečekal plný počet a určitě se ještě někdy podívám na krásku v roli bezcitné ženy, pokračování nebude????????????? ()

Pitaya

Zajímavý, akční, zábavný, jednoduchý. Nic jiného ani od tohoto druhu filmů nečekám, takže mě to uspokojilo. Žádná spousta zbytečných keců, vysvětlování a vyšší logiky. ()

mala_kea

I když by se podle jména autora i tématu námětu dal očekávat Leon v ženském podání, Colombiana je celkem sterilní akčňák, který oslní tak maximálně polonahou Zoe a celkem vymakanou scénou ve vězení. Jinak je to průměr, škoda. ()

merigieren

celkem ucházející akční střílečka u které není moc času na přemýšlení. Hezká holka v těsném obleku kropí kulkami své okolí :-), teda až u konce, jinak je zabíjí elegantně. ()

BOURQUE

Asi najslabším komponentom tohto filmu je to, že človek po skončení celého priebehu cíti, že už to niekedy v nejakej inej forme videl. Na druhej strane, ja osobne mám rád aj tie filmy, kde sa „staré - známe“ veci „opakujú“. Samozrejme ale v úplne inej forme. V tomto prípade je to na 50 na 50. Trošinku mi vadí „nerealita“. Mám na mysli to, že krásna, chytrá ale neskutočne tenká baba (Zoe Saldana) len tak „killne“ a zbije oveľa silnejších chlapíkov. Na druhej strane je to typický americký akčný film, kde sa na záver hlavná hrdinka dosiahne to svoje – pomstu. Odporúčam film na piatkový večer s popcornom a „nealkoholickým“ nápojom. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

mourinho

Něco z BRUTÁLNÍ NIKITY, něco z KOMANDA.....a co na tom? Inspirační vlivy mě u této akční jednohubky rozhodně neiritují, už třeba jen proto, že se je tvůrci vůbec nesnaží zkrývat. Působí to na mě jako taková upřímná pocta akčním klasikám a já nemám nějakých zásadních výhrad. Příjemně strávených 108 minut. ()

drankeryth

Ticho, ako myska preklzla vsade a bez zabran zabila kazdeho zlocinca na ktoreho si prave urobila zalusk:) Dalsi z podarenych filmov, ktore stoja zato, aby si clovek tento film pozrel a nie len na jedno pozretie. K dokonalosti mu co to chyba, ale neni toho az tak vela. Mna osobne tento film bavil a kazda minuta stopaze bola zaujimava az do konca. Niektore chvile pri sledovani filmu boli aj dost prehnane, ako bolo to odskrutkovanie skrutiek rukami bez pouzitia skrutkovaca. To mala fakt taku silu v rukach, ze to dokazala stade odstranit? Nechce sa mi verit. To je ale len detail, co sa da prehliadnut. Dokonca vo filme aj pouzili netradicnu zbran a tou boli zubne kefky:) Zaverecne finale bolo zaujimave, co sa tyka zabitie toho Marca pistolou netradicnym sposobom:) Takych zaludnosti tam bolo poviacej, ale to nevadi. Hlavne, ze som sa pri filme pobavil a vobec nenudil. ()

Puol

Ďalší scénaristický "skvost " Luca Bessona, resp. tupá akčná jednohubka. Jediný dôvod prečo film pozrieť je Zoe Saldana, ktorá je síce nádherná kočka, ale úprimne, na danú úlohu sa príliš nehodí. ()

strikeman

Na Zoe se hezky kouká, ale bohužel na režisérskou stoličku se uvelebil prznič akčních filmů Olivier Megaton, od nějž jsme již mohli "ocenit", jak famózně pohřbil pokračování 96 hodin (i zde najdeme ke konci prasácky sestříhaný fight, jakých v Taken 2 bylo více). Takže revenage nášup a la Leon se nekoná, pane Bessone, ale koukat se na to nakonec dalo... 60% ()

animario

Zoe Saldana je sexy ebenová chiquita, co na tom ,že se svýma 150cm a 40kg není s obří sniperkou moc uvěřitelná. Potíž filmu je v tom, že si tak nějak po celou dobu drží stejnou laťku bez výraznějších zvratů a silnějších momentů a i když se na to v tomhle žánru hledět moc nedá, některý věci mě z principu urážej (malá Cataleya zvedající jako prd 50 kilový víko od kanálu,o útěku bandě parkuristů nemluvě, strejda sejmuvší bez skrupulí na ulici plný lidí auto ,aby jí ukázal o čem je zabíjení a přijíždějící cajti, který je bez povšimnutí nechají odejít, první mord ve věznici, kdy maršálové neznámo jak vědí k jaký cele běžet apod.) Ale čert to vem. Právě vykonstruovaná vražda v base, spolu s ultimátní bitkou v koupelně před koncem a závěrečný krmení pejsků jsou asi nejlepší momenty filmu, kdyby se to celý drželo v týhle lajně, bylo by to super. Celkový barevný ladění filmu a nenápadný hudební podkresy jsou fajn. 3,5*. ()

BeranSon

Slabý film, který zvedá jen nádherná Zoe Saldana v roli chladnokrevné Kolumbijské vražedkyně. Průběh filmu je chladný a jen těžko se divák může dočkat momentu, který by ho jak se říká "srazil na kolena" ten nepřijde, místo toho přijde několik momentů, které diváka "překvapí" sic nijak výrazně, ale přeci jen ano. Vůbec mi nesedí režisérský styl Oliviera Megatona , který je zručný, ale tady vaří z vody a pěkné tvářičky hlavní postavičky. Zápletka stojí za starou bačkoru, ale jako odechovka to jde. - 5/10 - ()

MickeyStuma

Luc Besson se scenáristicky pustil do dalšího ryze akčního žánru, kde je hlavní postavou žena. A režisér Olivier Megaton mající zrovna za sebou ´Kurýra 3´ jakoby se nadobro vzhlédl v takovýchto divočinách a nehodlal už točit nic jiného. Celé je to pojato v Hong Kongském stylu, tedy se všemi typickými klyšé, drsné akce a zpomalených záběrů. Že by se vzhlédl v někom, jako je John Woo? Ono tu i dojde na city, ale ne tak, jak je v Hollywoodu zvykem. Další akční zábava, která svým stylem rozhodně není pro každého.  Megaton a Besson si tímto otevřeli dveře pro další dvě pokračování úspěšného snímku ´96 hodin´. ()

Zoe Saldana znovu v akci

Zoe Saldana znovu v akci

05.02.2017

Neytiri z Avatara, Uhura ze Star Treku, Gamora ze Strážců Galaxie, Aisha z Parchantů, Cataleya z Colombiany... Zoe Saldana má s akčními hrdinkami tunu zkušeností. V nejbližších letech bude nakopávat… (viac)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (viac)

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

Besson chystá Taken 2 a „fantastický epos“

26.08.2011

Luc Besson v Los Angeles propagoval vlastnoručně režírovanou disidentskou The Lady s Michelle Yeoh a akční Colombianu ze své produkční dílny. Novinářům při té příležitosti prozradil své nejbližší… (viac)