Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

angloumene

Je vcelku jasné, že se tehle filmík snaží jet na vlně současných komedií s prvky naturalismu a s myšlenkou obsahující určitý společenský přesah. To vše musí být samozřejmě zabaleno do perfektně padnoucího, líbivého kabátku. Ačkoliv mě tenhle strejda více méně bavil, po většinu stopáže jsem se nemohla zbavit pocitu, že je to celé takové liše vyumělkované. No ať tak či tak, přece jen jsem šla do kina na jednoduchou oddechovku, což určitě vyšlo. Celkově 68 %. ()

Strandmon

Chtěl jsem humor, dostal jsem ho v perfektní podobě. Chtěl jsem akci, dostal jsem naprosto luxusní a skvěle natočený nářez. Chtěl jsem herce a všichni čtyři hlavní hrdinové na mě působily naprosto fantasticky. A chtěl jsem film, který se bude aspon rovnat lonskému Kingsmanovi a (spolu s novými dinosaury ) jsem ho konečně dostal! Tento film je dalším šperkem roku 2015 a i když nemám jak se říká "Retro" příliš v lásce tento film je ozdobou svého žánru. Závěr : Retro originální skvost. ()

marnold

Gdo widziol aspon jednego Guya Ritchigo musiol od poczontku wiedziec, jak se to wszystko potoczy. To ze Bryt gro Amika, Amik Rusa, Szwedka Niymke a Francuzka Italke... to to fakt nie szlo dopasowac lepi? Akurat Hugh tam gro siebie. Pieknie se na to dziwo, ale tako klasyka. ()

peetriss

Naprosto úchvatná retroidně do detailu vystylizovaná úvodní scéna, poté bohužel až do konce lineárně sestupná tendence od pětihvězdičkového úvodu po dvouhvězdičkový závěr. Výsledkem je stylizovaností vizuálně příjemná podívaná pro oči, které se však divák v polovině přesytí, což v kombinaci s faktem, že tvůrci zcela zanedbali dějovou stránku natolik, že je mi vlastně úplně jedno, co se děje, a jak vše dopadne, pasuje tento film do úrovně zklamání. Dodíval jsem se jen otupěle na "autopilota". Záverečné vyvrcholení je už pouze nezajímavým chaosem plným klišé. Humor funguje pouze v první polovině, pak už jen omezeně. Herecké obsazení nezajímavé, ale Guy Ritchie z něj vymačkal maximum možného. Chtělo to lepší scénář a kratší stopáž. ()

Wishkah

Guy Ritchie mě dostal. Jakoby se inspiroval u pánů Vaughna a Tarantina a natočil skvělou a zábavnou jednohubku, s vynikající šedesátkovou atmosférou a skvělým obsazením. Havní trojice Cavill, Hammer a Vikander naprosto senzační, hlavní záporačka Debicki byla radost nenávidět a co se týče strýčka Rudiho a jeho v pravdě tarantinovsky vsunuté pohádky úplně bez komentáře. Navíc asi poprvé má Ritchie ve svém filmu opravdu dokonalý soundtrack. Daniel Pemberton předvel dokonalou variaci na téma Morriconne a jeho zvuková stopa pozvedává tento snímek ještě výš. Tenhe film mě opravdu baví. ()

lucijelucije

Celkem zklamání. Hrozně pomalý rozjezd, a ač jsou agenti dá se říct milí a vtipní, dlouho jim trvalo se projevit. Táhne se to táhne. Místy dobré akční prvky a scény, ale víc z U.N.C.L.E. nevytáhnete. Velká škoda. ()

Disease

Tak 10 minut se povedlo udržet Ritchiovskou vycoolovanost, pak to sklouzlo do celkem koukatelného dobrodružného filmu. Kdo neviděl, nemá čeho litovat. ()

vander19

Pán Ritchie čo ste nám to zase vyviedli??? Začali ste bravúrnymi kúskami, ale v poslednej dobe sa to s Vami rúti ako s americkou ekonomikou do prdele. Krycie meno U.N.C.L.E. je neskutočné žvást plný blbostí, na ktorý som sa dokázal a donútil dopozerať, len veľkou silou vôle. Príšerný príbeh, ktorý je akoby hroznou kópiou Jamesa Bonda. Stupidita, keby mám 10 rokov tak jasám ako na kolotoči pri návšteve jarmoku. Takto to bola len strata času. A zrejme bude pokračovanie, už teraz sa hrozne teším. Radšej by som išiel vyvenčiť besného medveďa. ()

Hanes88

No musím říct, že hodně dobré, ale pořád to na max nevidím...V tomhle žánru určitě top...na pár drobných chybiček je to pořád super film. 80%. ()

jasiska

Okrem toho, že to bola blbosť, bol UNCLE parádny film. Vizuál, kamera, strih aj hudba boli výborné, postavy aj ich obsadenie elegantné a celé to malo prekvapivú charizmu. Akčné scény mali napätie, zvraty boli ak nie úplne šokujúce, tak aspoň veľmi zaujímavé. Tempo deja bolo veľmi svižné a dalo by sa povedať, že niekedy až skratkovité, ale nejak to celkovo sedelo k štýlu a žánru filmu. Pokračovanie v ďalšom filme by ma celkom potešilo, hoci sa asi nestane. ()

kobe6

Atraktivní herci, dobře zvládnutá akce a stylové prostředí - to jsou hlavní pozitiva. Že se ztratíte v ději není moc podstatné protože na něm vlastně moc nesejde. Ideální film na pročištění hlavy s typickým Guyovym rukopisem - 70% ()

Honzeek95

Odtažitý a neosobitý film, který nadchne jen svým zasazením do období studené války, starými věcmi a kulisami. Emocionalita na bodě mrazu, místy jenom suchý humor. Přesný opak Vaughnových filmů, o nichž se dá napsat, že jsou velmi "cool". Tento snímek je také "cool", ale úplně v jiném slova smyslu - je chladný... O hereckém umu Henryho Cavilla mě asi těžko někdo přesvědčí. Pro ženy je to možná sexy svalovec, ale to mně osobně nestačí. Nemá vůbec žádné charisma. Z počátku se na něho díváte s respektem a úctou, ale postupem času zjišťujete, že to je jen tuctový herec.. ()

Paldiny

Ritchie to stále vie. Štýl má rozpoznateľný, jeho postavy si rovnako vedia získať. Všetko v rámci odľahčenej špionážnej jazdy aká dá dohromady dve od vekov znepriatelené veľmoci proti vyššiemu zlu. Film zdobí celá rada vyšperkovaných scén, z ktorých jednoznačne víťazí tá, kde si kovboj pochutnáva na svačinke zakiaľ čo jeho parťákovi v spätnom zrkadle doslova horí pod zadkom. Nápaditá tiež úvodná naháňačka a roztomilé mučenie v kresle so striedavo vynechávajúcim prúdom. Vyzdvihnúť sa oplatí vkusne zvolené skladby a celú škálu nápadov aké dodávajú scénam kumšt originality. Zabudnite tak na rachot samopalov, alebo romantické vzplanutia, režisér sa nebojí kráčať proti diváckym očakávaniam a aj keď si vytvoríte vlastné závery, mnohé dopadnú inak. A práve vďaka svojej inakosti si "strýko" v Ritchieho filmografii svoje miesto zastane a vo výsledku mu len špatí to hnusne odfláknuté promo aké zazdilo prípadné pokračovania. ()

Milodar

Lepší než většina "bondovek", snad kromě Skyfall. Alicia Vikander strčí do kapsy všechny Bond Girls a to nejen oblečením. Ani se nemusela pozlatit. Duo CIA-KGB agentů funguje lépe, než agent jeden. ()

Prochy38

Hodně dlouho jsem neviděl špionský film, který by mě tolik bavil a ještě k tomu takto šlapal. Sázka na obličeje stoupajících hvězd vyšla na 100% a já se nebojím dát stejné hodnocení. Pecka! ()

cepice

Jakože cože? Do půlky filmu jsem netušil, že nejde o film že 70. let. :D Naprosto skvělý film, boží hlášky a zajímavý příběh. Jen mě mrzí ty závěrečné honičky, byly až moc natahováné. Jinak top! ()

Sasanka20

První polovina filmu byla podle mě skvěle rozjetá a hrozně moc mě bavila. Druhá dost ubrala na tempu - začaly se malinko opakovat vtípky a události byly lehce předvídatelné - takže musím přiznat, že jsem se ke konci i trošku nudil. Vysoké hodnocení dávám hlavně za brilantní taneční scénu v hotelu, u které jsem se smál na celý žlutý vlak pana Jančury. Tímto zdravím spolucestující ve spoji z Prahy do Bratislavy :-) ()

GavlaDan

Problém tohoto filmu je, že šel do kin prakticky současně s 5. Mission: Impossible. Vedle ní to vypadá jako céčková akčňárna, ale s odstupem času přijdete na to, že je to vlastně dost kvalitní snímek. Špičkování mezi nejlepším americkým a ruským tajným agentem bych mohl sledovat celý den. Navíc Henry Cavill je prostě sympaťák. Soundtrack, střih, kamera i režie jsou na špičkové úrovni. A obzvlášť musím pochválit color grading. Tak moc oku lahodivě na mě už dlouho žádný film nepůsobil. 7/10 ()

Jaro_slav

Tenhle film na vás nepomrkává. Tenhle film je jedno velký mrknutí. A Alicia Vikander má kromě očí úžasnej i hlas. No a pak ta přehlídka oldtimerů, hlavně „prase“ od Citroënu, ouplnej balzám na duší. Takže 80 procent jak vyšitejch. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)