Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

Greg25

Na Guye Ritchieho nebývale přehledný film, kde neskutečně funguje chemie mezi ústřední trojicí, stylovost, atmosféra, hlášky. Je to oldschoolová a cool jízda, kde vám ani na chvilku nevadí, že charaktery postav jsou jen lehce načrtnuty (ostatně to k tomuhle "žánru" starých bondovek a šedesátkových špionážních snímků patří) a že děj není vlastně vůbec podstatný. Ryze odpočinkový a skvěle pohodový film, který budete chtít vidět znova. 85% ()

Illy

Žánrová retro jednohubka s parádní hudbou a precizní režií....kterou ale znovu vidět chtít nebudu a na kterou si po týdnu asi ani nevzpomenu. ()

Gore

Nevím, co jsi s filmem počít. Dýchá to na mě příjemnou retro atmosférou, ústřední herecké trio je skvělé, některé scény potěší, ale jako celek to na mě působí jako jednohubka, ke které se už zřejmě nikdy nevrátím. Vidět to před mnoha lety, byl bych asi nadšený, ale dnes to působí příliš staromilsky. ()

Stanley619

Tak že by nám Guy Ritchie nakonec definitivně přesedlal? Z nadávek se staly sarkastické hlášky a z drsných gangsterů se stala parta uhlazených tajných agentů. Možná se jenom nechal inspirovat Vaughnovo Kingsmanem, kdo ví? Každopádně, ať už agenti, nebo mafiáni, mě to prostě baví a Ritchiemu to pořád šlape. A ani fakt, že tentokrát zvolil omladinu, před osvědčenými jmény mi nijak nevadil, ba naopak. Hlavně bych teda vyzdvihl Armieho a Alicii, o nich určitě ještě hodně uslyšíme. 76% ()

B_EyE

Je to Ritchieovka se vším všudy, ale tak nějak tomu chybí očekávaný tah na branku ... na druhou stranu stále dostatečně zábavné ... ()

Jaroslaf

dva machotýpci co absolutně postrádají charisma, se vzájemně řežou a neustále si přeměřujou svý dicky. z nějakýho důvodu se rozhodnou pak skamarádit, důvod samozřejmě netušíme. ten první je děvkař, ten druhej je terminátor co zastavuje auta za běhu a nikdo se nad tim příliš nepozastaví. ne, tohle mě opravdu nebavilo. Chcete podobný atmo a lepší akci? Pusťte si Kingsman: Secret Service a toto obejděte obloukem. ()

Flopik

Príjemná, oddychová akčná komédia.Dobre sa nato pozerá, občas sa zasmejete a to je tak všetko.Herci sympatický, hudba super skvelá štylizácia.Úplne súhlasím s Pomom..... Dvojku by som s radosťou prijal. ()

Hepy13

Ritchiemu se nedá upřít snaha, a popravdě ani moc co vytknout. Strejda je dobrej akční film, a v duchu jeho posledních filmů se Sherlockem je taktéž i cool, tentokrát ve stylu retro. Ale na jeho první dva perfektní filmy už asi nikdy nedosáhne, i když nikdy neříkej nikdy. ()

cherita

Mám s tím stejný problém jako s Ritchieho Sherlockem – je fajn, že se to vůbec nebere vážně, má to sympatický herecký cast, mezi kterým to jiskří, má to hlášky a situace, které by teoreticky měly být vtipné, je to správně stylově retro... a přesto to na mě bůhvíproč nefunguje. Podle všech předpokladů bych z toho filmu měla být nadšená, ale on mě celou dobu jenom tak mírně zajímal. Nechápu to. Možná, že Guy Ritchie nemá na rozdíl od Matthew Vaughna cit pro timing, nebo neumí tak dobře vést herce, nebo já nevím... Zkrátka to do sebe nezapadne tak, jak by mělo. Je to škoda, protože člověk pak má spoustu času zabývat se logickými lapsy, a to u takového filmu nikdy není dobře. Každopádně oceňuju, že je to audiovizuálně nápadité, a jméno Daniel Pemberton si musím pro příští léta zapamatovat. ()

kukentipla

O čem to je? Super tajný agent USA spojí síly se super tajným agentem SSSR, aby zabránili globální katastrově a zjistili, že přátelství je víc než politika...Co já NATO? Guy Ritchie dostal koňskou dávku sedativ, jinak si nedokáži vysvětlit, kam se poděl jeho adrenalový režisérský rukopis. UNCLE je bezpohlavní derivát Kingsmana, neurazí, nenudí, ale do dvou hodin vyšumí. ()

Pawlisman

Příjemné překvapení a pro mě názor, že i Guy Ritchie se lepší (především asi i výběr spolupracovníků - např. scénáristi). Chytrý propracovaný kousek s dávkou humoru. Ritchie jde ve stopách Tarantina, který je však podle mého názoru stále nedosažitelný. Jdou podobným směrem, ale každý svojí cestou. Oba dosahují absurdnosti a lehkosti, Tarantino jej však doprovází skvělou psychologickou hrou, Ritchie naproti tomu spíše humore, který v několika momentech však není již vtipný. I přesto se tento počin povedl a zaslouží i malé nadhodnocení. Tak uvidíme, zda-li uvidíme další pokračování této konkurence bondovek. 8,5/10 ()

TheSpearCZ

Parádní retro oddychovka, která je po vizuální stránce neskutečná. Soundtrack totéž. Dostal jsem víc, než v co jsem doufal. Prostě paráda. Lepší 4* ()

nonick1

Špionážní taškařice, která vás pobaví akcí, svižným tempem, vtípky a dokonalou retro atmosférou, místy až připomínající Rivaly (automobilové závody). Chvílemi až trochu moc zašmodrchané, ale nakonec to všechno společnými US - GB - CCCP silami zase rozpletou. Jen tak na okraj poznámka k úvodní honičce Wartburgu s Trabantem: bylo opravdu nutné nechat "předabovat" ty dvoutakty na šestiválce? :-) ()

petikacka

Taková stylizová parodie na špionážní filmy...Je to chvílema celkem i ftipné, ale je to taky i nudné...No žádná hitparáda a i jako oddechovka nic moc...No Guyi, umíš lepší filmy...Za mě 70% ()

GavlaDan

Problém tohoto filmu je, že šel do kin prakticky současně s 5. Mission: Impossible. Vedle ní to vypadá jako céčková akčňárna, ale s odstupem času přijdete na to, že je to vlastně dost kvalitní snímek. Špičkování mezi nejlepším americkým a ruským tajným agentem bych mohl sledovat celý den. Navíc Henry Cavill je prostě sympaťák. Soundtrack, střih, kamera i režie jsou na špičkové úrovni. A obzvlášť musím pochválit color grading. Tak moc oku lahodivě na mě už dlouho žádný film nepůsobil. 7/10 ()

abetu

Atmosférou a vizuálem perfektní film. Škoda, že scénář v porovnání s tím zřetelně pokulhává. Nudit se ale až na pár vyloženě hluchých míst nebudete. Pořád je na co koukat a ve finále vlastně ani nevadí průhlednost zápletky. Mě zaujalo i třeba střídání cizích jazyků, protože Němci tu skutečně mluví německy a Rusové rusky, což dodává další rozměr uvěřitelnosti, a to včetně třeba barevně odlišených titulků. Střih je občas trochu zbytečně rychlý a dvě paraelně běžící scény jsou sice super, ale nemusely by se objevovat tak často. Tohle ale zase vyváží herci, protože je to trojka/čtveřice k pohledání. Alicia Vikander nádherná, Henry Cavill skvělý a Armie Hammer velmi koukavý. K tomu Hugh Grant a není co řešit. A má to i vtip, jen škoda, že ne vždycky dostatečně vyzní. Shrnuto, podtrženo - mohlo to být o kousek lepší, ale to už by to bylo dokonalé. ()

Dr_Virus12

Musím uznat, že do kina jsem vcházel nejistý, protože jsem si neuměl představit, co od toho mám čekat. Avšak byl jsem velmi příjemně překvapen. Skvěle natočené, hlavně jak se obrazovka rozdělí na více částí, prostě stará klasika, která nikdy neomrzí. Co chvilku taky padne nějaká legrační hláška, nebo scéna, která jen přidá na kvalitě filmu. Za mně prostě pět hvězd :) ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)