Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

Renfield

Elektrické rozvody křesla nejsou tím jediným, co by potřebovalo vychytat mouchy. Něco podobného by pomohlo i příběhu, ale tady už um, nebo spíše (ne)šťastná náhoda strýčka Rudiho nepomůže. Což mi ale vlastně tolik nevadí, Ritchieho nadsazená a nejen díky ženskému elementu patřičně žhavá verze studené války výborně vypadá a snad ještě lépe zní. Kostýmy, účesy, auta... prostě vše, včetně základního vybavení hotelových pokojů té doby, do něhož samozřejmě spadají i štěnice, občas nevalné kvality. Vtipu je dostatek, chemie mezi Henry Cavillem a Armie Hammerem funguje na výbornou, Alicia Vikander je doplňuje a samozřejmě se postará i o nějaké to dusno mezi nimi. Už tak fajn atmosféru dotváří kamera klasicky Ritchieho střihu a s obrazem více než souznící soundtrack Daniela Pembrtona, jenž je tou nejlepší možnou poctou a zároveň odrazem let šedesátých. Z tohoto pohledu mi příběh tak jak je bohatě stačí. 80% ()

NJD

Parádně natočenej svižnej retro akčňák ve kterém mimojiné uvidíte i honičku s Trabantem nebo Hugh Granta jako postaršího vojenskýho velitele. Jinak řečeno Guy Ritchie opět nezklamal. ()

Marys

Nebolo to také ohromujúce, ako trailer napovedal, že by to mohlo byť, no rozhodne film nebol žiadnym sklamaním. Vkusný humor, elegancia, zvraty, tempo, príjemné obsadenie. Nie je sa na čo sťažovať. K úplnému majstrovstvu ale ešte nejaký ten dielik od stavebnice chýbal. ()

Ollie235

Ritchieho tvorba mě svým stylem vždycky lákala, ale žádný z jeho snímků mě doposud nenadchl tak jako právě The Man from U.N.C.L.E. Cavill s Hammerem vytvořili perfektně fungující duo agentů, jejichž vzájemné dialogy jsou největší ozdobou filmu. Zdaleka ale ne jedinou. Úžasné retro prostředí, herci ve vedlejších rolích, soundtrack, režie - to vše mě nesmírně bavilo a slabiny jsem v celém filmu hledal takřka marně. Jediná výtka směřuje k faktu, že druhá polovina mi přišla o trochu slabší než první, ale to se dá s úsměvem prominout. Pro mě zatím nejpříjemnější překvapení roku. ()

Mikino00

Retro film, který neví, co by měl být. Není to komedie, není to špiónské drama, není to thriller, lehce to připomíná odvar z Bondovek. Je to plytký film s nemastným neslaným dějem, který jakž takž zachraňuje finále. Herci jsou takoví nijací, jen Vikander vládne svým osobitým kouzlem. Je trochu smutné, když nejlepší postavou ve filmu je vedlejší role Granta. ()

Mimomisu

Po urcitym, i kdyz ne moc velkym hypu, o to vetsi zklamani. Krasne retro, to ano, Superman umi byt i cool a vubec, obsazeni vlastne v poradku prekvapive (papirove to vypadalo jako pruser). ALE. Ritchieho hravost se vytratila, sceny na sebe obcas navazujou, jako by pulku nekdo vystrihal a tam, kde ma byt akce, je jen komiksovej prostrih (fakt by stacilo par cool zaberu). Ok, mozna by to dopadlo o nece lepe, nebyt Kingsmana, kterej tyhle veci daval na prvni, druhou i treti dobrou a ma naprostou vetsinu scen domyslenejch do konce. Tahle hra na Tarantina Ritchiemu vubec neslusi (promluvy, titulky, skvely, ale tarantinovsky soundtrack). Nic niterneho to v cloveku nevzbudi a neni to jen prumernym scenarem s minimem nadhledu a vtipu. Ale druhy dil, pokud bude, tak urcite sanci na reparat dostane. PS: Promarneny filmovy prilezitosti u me dostavaj tak o hvezdu niz z principu,,, ()

Phorbo

Jelikož už se loni objevili na plátnech kin Kingsman s velkou britskou hvězdou (a to jmenovitě Firthem) a s výborným nápadem a vtipnými dialogy, je UNCLE špatně načasovaný. Tím nemyslím umístění děje do šedesátých let, ale mohli s tím třeba počkat rok dva, nebo to natočit dříve. Vaughn film neodflákl jako Ritchie. Ten do těch filmů nedává už tolik co by mohl. Myslím, že to jde hodně dobře vidět v rozdílu Sherlocků holmesů a kor tady s klukama z UNCLE. SOLO je téměř Sterling Archer, Granta jsem si málem spletl s Brosnanem ... pro mě hodně pochybný film, takový trošku nezábavný, ale nenudil... pobavil jsem se u CO2 laser, ale tím to haslo... pro mě 3/10 ()

gumolit

Režisér Guy Ritchie vás zavedie do 60. rokov odkiaľ sa vám nebude chcieť späť.Mám nejako charakterizovať tento snímok tak by som použil termín,,osviežujúca pohoda".V dnešnej záplave lepších či horších komiksových adaptácii a digitálne prepracovaných akčných blockbusterov so zbesilým epileptickým strihom pôsobí nové Ritchieho dielo príjemne,než by nejako nudilo, urážalo vkus, šokovalo násilím alebo nejako krčovito parodovalo.Sú filmy, ktoré sa dajú sledovať s ľahkým pobaveným úsmevom na tvári od začiatku až do konca, a toto je jeden z nich. ()

Zombi

Parádní retro atmosféra, sympatické obsazení, dobrá hudba a hrozně průměrnej zbytek. Kouká se na to dobře, ale děj moc nevtáhne, vtípky občas trefné, občas by chtěly dopilovat. Akce málo. Postavy dost povrchní, včetně vzájemných vztahů, které jsou sice načrtnuty, ale skutečně je necítíte. Škoda, od Ritchieho jsem čekal víc. Slušné 3 hvězdy. ()

geimz

Obrazovo pekný a štýlový film, tak ako to u Ritchieho filmov býva už zvykom. Zároveň však aj obsahovo zúfalo prázdny, tak ako to u Ritchieho (neskorších) filmov býva už zvykom. ()

filipvrbik

Skvěle obsazená akční komedie, s pár povedenými vtípky... zasazená do období studené války. Co se týče příběhu, žádný zázrak je nekoná film balancuje na pomezí špionské komedie a vážného filmu (patrně se snaží o to napodobit Bonda chvílemi s menšími, chvílemi s většími úspěchy). Celkově stojí za vidění....80% ()

Milky.

Pro mě dost nezajímavý film s přeháněným ruským přízvukem, namachrovaným Cavillem (který mi tak vůbec neseděl), snahou o styl 60kové bondovky a to je tak vlastně všechno co o tom můžu říct. Zbytečných 116 minut. Nic mi to nedalo, nejspíš si na to už nevzpomenu a ani mě to vlastně nijak extra nebavilo. Tohle byla jedna z Ritchieho hodně slabých chvilek. ()

TwoFace

V originálním stylu natočený film s parádní retro atmosférou, skvělým hereckým obsazením a bezvadným humorem. Ten mě překvapil nejvíc, protože jsem čekal vážné špionážní drama. Místo toho si film s nadhledem utahuje z bondovek a podobných filmů, nikdy však nezabředá do parodie. Hlavní herecké trio, jejich charisma, špičkování a hlášky skvěle fungují a jsou i tou nejlepší částí filmu. Ve výsledku pro mě byl The Man from U.N.C.L.E. příjemným překvapením a moc rád bych viděl pokračování. Jo, a taky Henryho Cavilla jako dalšího Bonda. ()

GavlaDan

Problém tohoto filmu je, že šel do kin prakticky současně s 5. Mission: Impossible. Vedle ní to vypadá jako céčková akčňárna, ale s odstupem času přijdete na to, že je to vlastně dost kvalitní snímek. Špičkování mezi nejlepším americkým a ruským tajným agentem bych mohl sledovat celý den. Navíc Henry Cavill je prostě sympaťák. Soundtrack, střih, kamera i režie jsou na špičkové úrovni. A obzvlášť musím pochválit color grading. Tak moc oku lahodivě na mě už dlouho žádný film nepůsobil. 7/10 ()

Dunadan

Tajní agenti sú teraz proste v kurze a pokiaľ sa tiež radíte k fanúšikom tohto žánru, začínate si už možno uvedomovať, že rok 2015 budete jednoducho milovať. Najprv to odpálila vynikajúca komiksovka Kingsman: The Secret Service, ktorú nasledovala podarená komédia Spy a nedávno sme sa dočkali už v poradí piatej časti Mission: Impossible, tentokrát s podtitulom Rogue Nation. To však stále nie je všetko, pretože už v novembri uvidíme bondovku Spectre. Momentálne však priťahuje pozornosť ďalší podobne ladený počin. The Man from U.N.C.L.E. je adaptácia rovnomenného seriálu z počiatku šesťdesiatych rokov minulého storočia, o ktorú sa postaral skúsený Guy Ritchie. Príbeh je zasadený do obdobia, kedy vrcholí studená vojna a na scéne sa objavuje veľká hrozba v podobe tajomnej medzinárodnej zločineckej organizácie, ktorá vlastní recept na ľahko zostrojiteľnú atómovú bombu. Jej cieľom je totiž destabilizovať krehkú rovnováhu síl vo svete a jediným kľúčom k prekazeniu týchto zlovestných plánov je pôvabná mechanička Gaby Teller (Vikander), dcéra nezvestného nemeckého vedca. Keďže vzťahy medzi USA a Ruskom nie sú práve najlepšie, každý zo štátov vyšle svojho tajného agenta, aby ženu vypátral. Na jednej strane sa nám tak predstaví bývalý zlodej, sukničkár a špičkový agent CIA, Napoleon Solo (Cavill), pričom jeho ruským náprotivkom je Illya Kuryakin (Hammer), výborne vycvičený agent KGB, ktorý sa však potýka s menšími psychickými problémami. Obaja mužskí protagonisti si pôjdu zo začiatku tvrdo po krku, no kvôli spoločnému nepriateľovi budú nútení odložiť vzájomné spory a uzavrieť prímerie. Už od úplného začiatku vás snímka dostane svojim krásnym vizuálom šesťdesiatych rokov, ktorý je skutočne cítiť z každej strany a ja sa musím priznať, že som si ho okamžite zamiloval. Režisérovi sa podarilo vytvoriť nesmierne pútavé a zaujímavé retro-štýlové prostredie, ktoré vás pevne chytí už pri úvodnej akčnej sekvencii a bude vás držať ešte dlho po skončení projekcie. Nebola to však iba pastva pre oči. V našich kruhoch menej známy skladateľ, Daniel Pemberton, sa totiž postaral o jedinečnú a podmanivú hudobnú stránku, ktorá mi občas pripomínala dokonca niektoré filmy od Tarantina. Aj keď postavy na plátne nepôsobili nijako extra zaujímavo, chémia medzi ich predstaviteľmi fungovala na jednotku. Cavill s Hammerom viedli takmer v každej scéne rôzne slovné prestrelky, pri každej príležitosti sa navzájom podpichovali a práve ich dialógy mi dokázali vyčariť úsmev na tvári tak často. Do toho všetkého sa ešte priplietla aj švédska kráska, ktorá nepredstavuje iba akúsi ozdobu filmu, ale práve naopak, potvrdzuje, že dokáže niektoré situácie tiež poriadne okoreniť a priliať do ohňa olej. Tempo je veľmi svieže, občas svižnejšie a dynamickejšie, inokedy zasa uvoľnenejšie a pomalšie, no finále sa opäť nesie v rovnakom duchu, ako na začiatku. Záverečná naháňačka zabodovala nielen krátkou komiksovou pasážou, ale aj tým, že jej nechýbal nápad a šmrnc. Za najväčšie a najvýraznejšie mínus však považujem práve príbeh, ktorý pôsobí nezaujímavo, miestami príliš opozerane a neponúka takmer nič výrazné či nečakané. Tento nedostatok by sa však dal odpustiť, prípadne mierne odľahčiť, pretože dej tu hlavné slovo rozhodne nemá a hrá až druhé husle. Ako som už spomínal vyššie, postavy mohli byť napísané aj lepšie a dalo sa na nich zapracovať oveľa viac, no na strane druhej, neviem si predstaviť sympatickejšiu zostavu, ktorá by stvárnila ústredné trio. Z hereckých výkonov síce bola cítiť snaha a kvalita, no kvôli scenáru zostal ich potenciál nevyužitý. The Man from U.N.C.L.E. je pútavá, jednoduchá, špionážna a retro štýlová jazda, ktorá sa môže právom pýšiť dokonalou technickou stránkou. Akcia je prehľadná, audiovizuál ponúka skutočne jedinečný zážitok, dialógové výmeny neraz rozosmejú, zabavia a celková atmosféra šesťdesiatok sa vám dokáže poľahky vryť hlboko pod kožu. Nebyť slabšieho scenára a zopár ďalších drobných chybičiek krásy, mohli sme sa dočkať naozaj nezabudnuteľnej pecky. Guy Ritchie však aj napriek tomu opäť raz pripravil skvelú snímku, ktorá sa vďaka svojmu špecifickému poňatiu vo vodách žánru určite nestratí, a čo je ešte dôležitejšie, je konkurencieschopná. () (menej) (viac)

winetach

Neskutočne zábavná jazda retrosvetom so skvelými *nie príliš známymi* hercami, kde nieje miesto na nudu. Každý jeden záber som si užíval do sýta a vlastne mi bolo jedno čo sa tam deje, hlavne že to plynie. Milujem Ritchieho strihy a soundtracky a vlastne celé filmy :D ()

Eterninox

Dynamické a stylové, se sympatickými postavami, pěkným obsazením, a vydařeným humorem, ale zároveň šablonovité, předvídatelné, a v porovnání s žánrově velmi podobným Kingsmanen vcelku snadno zapomenutelné. Přijde mi, že Guy Ritchie zvládá britské zasazení mnohem lépe než jakékoliv jiné, a jeho absence je na filmu znát. 70% ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)