Benjamin Mee (Matt Damon) je novinár z Los Angeles a autor dobrodružných kníh. Ako slobodný otec čelí pri výchove svojich dvoch detí mnohým úskaliam. Vo viere, že nový začiatok a nový štart pomôže obnoviť pocity rodinnej spolupatričnosti, dá výpoveď v práci a kúpi na vidieku starý dom s obrovským pozemkom a jedným bonusom - patrí k nemu aj zoologická záhrada! V Rosemoorovom zvieracom parku sa o desiatky zvierat starajú ošetrovateľka Kelly Fosterová (Scarlett Johanssonová) a jej oddaný tím. Bez akýchkoľvek skúseností, s minimom času a značne obmedzeným rozpočtom se Benjamin rozhodne, že s podporou svojej rodiny a miestnej komunity znovu otvoria ZOO pre verejnosť. Benjamin Mee už dobrodružné príbehy nepíše, on ich začal žiť na vlastnej koži, a to priamo na svojom pozemku. (TV JOJ)

zurivymlok

Sice pěkný film, občas i emocemi nabitý a ozdobený nádhernou Scarlett Johansson; přesto však nějak nejsem schopen jej ocenit více než průměrným počtem hvězdiček. Ale určitě doporučuju; za zhlédnutí jistě stojí. ()

J!b

Zcela nevyužitý potenciál filmu. V sentimentálnostech to moc tlačilo na pilu a chvílemi i dost nevhodným směrem (závěr raději ani nezmiňuji...). O dost méně vtipné, než mohlo být...komedií bych to opravdu nenazval. Kdyby neměl režisér k disposici dvojici ze současné herecké špičky, tak si myslím, že hodnocení půjdou o dost níž. ()

dubacek

Nevzpomínám si, že by mě kdy jindy chytlo něco emotivněji než toto. Vše tak sladěné, že jsem si skoro nevydechnul. Díky (: ()

Tanulin

Tak já tomuhle filmu na chuť nepřišla....na nedělní oddychovku ke kávě ano, proč ne, ale nic jsem si z toho filmu neodnesla - a to bych asi měla ne? Vlastně ano - Matt nám prostě "zfotrovatěl" ! Název je celých 124 minut, nic víc v něm nenajdete. ()

Sevprince

Tohle nejsou filmy pro mě, vážně ne. Stejně jako na zrození planety opic jsem se díval kvůli Freidě Pinto, tady to byla jasná Scarlett, tedy má favoritka č. 1. A stejně jako tam, ani tady nelituju. Pojem "rodinný film" mi nic neříká, nepouštím si je a nezajímají mě, ale umím si dost dobře představit, že na skupinu lidí, na kterou je zacílený, musí sednout "Koupili jsme Zoo" jako p*del na nočník. Dokonce i mě, zhýralce a cynika, to dokázalo zabavit na celé dvě hodiny a Mattu Damonovi, který hezky ztaťkovatěl, zkrátka nešlo nefandit...4 hvězdy to nejsou, ale dejme tomu, lepší 3,5 :) ()

BlackMolla

Tento film je absolutně dle mého gusta.. žádná přehnaná romantika ani bolestné scény.. prostě super rodinný film, na který bych se mohla koukat klidně každý týden! :) ()

arkim

už som asi vyrástla z rodinných hepyendov vďaka prírode, hobby, novej láske. keby nebolo pár neklišé momentov a prekrásnej hudbe, tak to už dávno vypnem. Mattov úsmev je nepresvedčivý a Scarlett je síce krásna, ale ako milovníčka zvierat??? :) to nie. Malinkej herečke dávam z mojich troch hviezdičiek dve a pol. zvyšná polka je za to, že sa Crowe snažil. a vznikol z toho nenáročný plnepredvídateľný film na sobotné dopoludnie. ()

Djflash

Koupili jsme Zoo je jeden z mála snímku, kde doopravdy dokáži ocenit herecké kvality Matta Damona. A myslím si, že i pro něj to bylo něco nového a neokoukaného. Ono přesedlat z akčního hrdiny do role otce rodiny, ve které navíc chybí ženská ruka, není po herecké stránce nic jednoduchého. Musím říci, že v tomto bodě obstál, Pan Damon na jedničku s hvězdičkou jeho projev byl přirozený a tudíž i snadno uvěřitelný. Vůbec celkové na mě veškeré herecké osazenstvo působilo velmi sympatickým dojmem.( představitelka Rosie byla vážně roztomilá. )Kamera a střih si zde také zaslouží pár slov Prostřihy na jednotlivá zvířata mají jediný za to docela podstatný účel, a to přiblížit krásy okolní přírody a v neposlední řadě také atmosféru v samotné zoologické zahradě Nastíněný příběh je vcelku prostý a jeho síla tkví především v emocích, které se snaží film u diváka během sledování vyvolat. Někdy se to daří více jindy méně. K tomu všemu také dopomáhá doslova skvostný hudební doprovod (nebo chcete-li soundtrack), jenž si vzal na starost islanďán Jonsi známý hlavně z uskupení Sigur Ros A zde mi nezbývá nic jiného než smeknout před tímto elektronicky ambietním mágem a s potěšením konstatovat, že odvedl skvělou práci. Hudba k filmu neskutečně přilne (v tomto případě bych se ani nebal použít slovo sroste) a tím pádem dokáže vytvořit velmi příjemnou a přirozenou kulisu. Kupili jsme zoo je rodinný snímek, ve kterém naleznete snad všechno, co by tam mělo být. Od lásky ke zvířatům přes nenucený humor až po již zmíněné emoce. Když vlastně o tom teď tak přemýšlím tak takhle nějak by podle mého soudu měl vypadat kvalitní rodinný film, na který bych se mohl bez problémů dívat s celou svou rodinou, a přitom se u toho velmi příjemně bavit. ()

Yokto

Perfektní rodinný film! Je to sice dost perfektní, nasládlé a citové, ale tohle je Amerika a kde jinde se to má stát když ne tam. ()

medveed

Čistý příběh o lidskosti a lásce inspirovaný skutečným životem. Pro mne osobně hodně milé překvapení. Čekal jsem oddechovou záležitost na nedělní odpoledne a dostal emocemi nabitý film, u kterého jsem se (přiznám to) nejednou dojal. 90% ()

Shireen

Vynikající film, který překvapil. Zajímavý příběh, scény, které člověka klidně i rozbrečí a ani vtip tomu nechybí. Také se mi velice líbil soundtrack a herci byli vybráni také velmi dobře. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi kvalitní filmy :) ()

BlackVelvet

Pribeh pusobi realne, normalne a mile. Je to skoro podle pravdy, az na male detaily a podle mne je fajn, ze se takovy pocin dostal tak daleko (zfilmovani). Mne se to libilo, klasicky rodinny film ktery ale nepusobi kycovite a umele. ()

house336

Scarlett a zvířata... co víc si od filmu přát :) Ne ale vážně. Zamiloval jsem se do toho filmu. Žádný béčkový film okořeněný pár zvířaty. Ten film byl naprosto skvěle natočený, kamera byla fakt super. Párkrát to sjelo trochu do klišé, ale u takovéhoto tématu musí a není to vůbec na škodu. Celková propracovanost do detailů a několik silných scén, to prostě dělá z tohoto filmu něco víc, pro mě... ()

assassinGH

Bolo pre mňa divné že takýto typický americký film na nedeľné poobedie bol natočený s takými hercami .. čiže som si nejako nesadol zo štýlom tohto filmu. Ale úžasne prostredie, skvelí herci, a na môj podiv soundtrack od Jonsi ma prekvapil. Celkom dobrí film na poobedňajší chill, za tri hviezdičky :) ()

montel

Po smrti manželky potřebuje Benjamin (Matt Damon) a jeho dvě děti novou výzvu. Dá tedy výpověď v práci, vezme děti a odjede na venkov, kde si koupí dům. Krásné prostředí po kterém Ben vždy toužil má jen jeden malý háček. Jeho pozemek je součástí staré zoo, která je dlouho zavřená, ale v níž jsou stále zvířata, která potřebují péči. Ben má tak pod sebou spostu zaměstanců, se kterými se brzy spřátelí. Všichni společně touží po tom, aby se zoo opět otevřela a stala se výdělečným podnikem. Bena však tíží nedostatek financí a tak se nabízí myšlenka, jestli se nemá svého snu jednou provždy vzdát...Velmi zdlouhavé rodinné drama, které zpočátku trochu nudí, až nakonci překvapivě dojme. Bohužel je tady velmi špatné zvolení herců. Damon se na roli otce, který buduje nový domov příliš nehodí. Představoval bych si tam někoho usedlejšího, ani Scarlett mě moc nenadchla. Za tu druhou půlku filmu jsem na hodnocení trochu přidal, ale moc zábavy mi film nenabídl. 50% ()

zeromen

Pěkný povedený snímek, i tak trošku dojemný v některých částech filmu. Ale myslím, že jsou i daleko lepší filmy na toto téma. Musím dát pouze 3*, něco tomu chybělo, něco malého ale podstatného aby film byl dokonalý. Něco... ()