Julie Kellerová (Jennifer Westfeldt) a Jason Fryman (Adam Scott) sú už celú večnosť najlepší priatelia – a minimálne rovnako dlho im je absolútne jasné, že nikdy, ani omylom, sa vo svojom vzťahu neposunú na vyššiu úroveň a nezaľúbia sa do seba. Paradoxne sa im však práve preto zdá byť nápad mať spolu dieťa neodolateľný a vskutku brilantný! Keďže sa nemilujú, nemal by byť žiaden problém pre jedného z nich starať sa o dieťa, kým si ten druhý užíva krásy nočného života vo Veľkom jablku - a následne si to zopakovať v opačnom garde. Teda teoreticky bez debaty... A spočiatku sa naozaj zdá, že ich neobvyklý nápad je ideálny riešením pre moderných nezávislých rodičov a že funguje ako švajčiarske hodinky - Julie a zaľúbi do atraktívneho Kurta (Edward Burns) a Jason nájde svoju ženu snov v prekrásnej tanečnici Mary Jane (Megan Fox)... Ibaže potom sa stane čosi naozaj neočakávané – kým sa vzťahy ich najlepších priateľov pomaly, ale isto menia na nefalšované peklo, Julie a Jason sa začnú zbližovať. A to sa predsa nikdy nemalo stať! (TV Doma)

bourec

Už po několika prvních minutách bylo jasný,že tohle víc než tři hvězdy nedostane.Komedie v popisku je obrovskej blábol,humor tam totiž žádnej neni.Navíc film načichlej Velkou Británií,konverzace je hlavní náplní tohodle poměrně nudnýho snímku.40%. ()

sulimo

“Let me fuck the shit out of you”....tak tohle pánové nefunguje, opravdu to neni ten pravý způsob jak sdělit, že s námi chcete žít do konce života. Fakt nechci vidět do hlavy toho nesoudnýho imbecila, co psal scénář, páč ten zjevně asi nikdy žádné opačné či neopačné a relativné normální pohlaví nedobýval. Neuvěřitelně zdlouhavý, až obdivuhodně nesvižný a neobdivuhodně ukecaný film, který když unikne vašemu oku, budete o něco šťastnější jedinci. Ty dvě hvězdy jsou pro "medmena" Hamma a pro "ajťáka" O'Dowda, kvůli kterým jsem tu kravina dokoukala do konce, až je jednou potkám, tak mě za tuhle mozkovou újmu musí pozvat na panáka. ()

viperDavid

Njn další oddichová skoro komedie bez vtipu za s velkou dávkou romantiky. Víš jsi super kámoš co kdybychom si zašukali a udělali si mimčo ? no hele to zní fakt dobře, ale co bude dál ? no ty píchej sedmnáctky a já si najdu vyzrálého chlapa...hm super plán...no a to je vlastně všechno 2* ()

bubun

Hnusnej rozmazlenej spratek (pokud kroutíte hlavou, počkejte si na posledních dvacet minut, on se nezdá), nesympatická blondýna, a konec, kterej tohle veledílo málem shodil do odpadu, nebejt Chrise O'Dowda a Mayi Rudolph, kteří to činili (do)koukatelným. ()

ywo666

Pozítíva? Celkom vtipné. O'Dowd je super. Hamm, Burns a Scott tiež zvládly úlohy výborne. Megan Fox je neuveriteľne sexi. V tomto upršanom letnom počasí by som bol najradšej na chate na lyžiach s megan v posteli. Problém je, že Jenifer Westfeldt je mi veľmi nesympatická. A Maya Rudolph je škaredá ako noc. Kristen Wiig je aspoň držaná v úzadí aby mi moc nepílila nervy. Vlastne by to bolo celkom super keby už po jednej minúte som nevedel presne ako to bude prebiehať a ako to skončí. Potom som už len tŕpol kedy príde a zúfalo dúfal nech sa mýlim. Takže koniec znamená pre mňa mínus hviezdičku. A keď to zrátam dokopy tak je to tak na 3*. Sú aj horšie romantické komédie, ale výhra to nie je. ()

tnp101

Hrozně nevyrovnané dílko, jež je překvapivě nejsilnější v čistě dramatických pasážích. Ne moc povedený humor zachraňuje hlavně dobré načasování - na chvíle, kdy selže i tento aspekt, ovšem není nouze. Co však filmu ubližuje s přehledem nejvíc, je závěr. Ano, rozuzlení se dá s naprostou přesností odhadnout po lehkém nástinu děje, ale pokud je provedeno elegantně, dovedu jej akceptovat. Zde si však tvůrci nejspíš řekli, že mě budou mučit, celé je to totiž přetažené o dobrých dvacet minut! 50% ()

marvan

Na ČSFD hodně nedoceněný fim, přitom má skvělé dialogy i originální příběh. V rámci romkomu určitě to nejzajímavější, co se dalo v poslední době vidět. ()

Pavlínka9

Hmmm..Předvídatelné? Ano. Mohl ten film být ale o dost horší? Ano. Hodně uřvané - to zrovna nemusím, ale zajímavý pohled na život, na nový život, na budoucnost a plány, které si řídíme sami..Ty 3* jsou tak 3,5*. ()

hroubek

Příjemná komedie. Vskutku zajímavá zápletka, která i přes "originálnější" průběh ke konci spadne do vod předvídatelnosti. Je to celkem škoda, jelikož se tvůrcům dařilo vyhýbat se trapným fórům a fekálnímu humoru. I herci jsou moc dobře obsazeni, ale zamrzí že nejvíce prostoru má hlavní dvojice a to na úkor zajímavých vedlejších postav. Čekal jsem lepší rozpoložení zápletky na celou hereckou sestavu. Díky tomu si nemůžeme správně vychutnat některé momenty, které jsou bravurně zahraný(scéna na chatě). Hodně mě mrzelo, že se přeskočilo celé těhotenství a vzájemná příprava na potomka. Samozřejmě, že film bez těch to scén funguje, ale mě tam chybí určitá provázanost, která byl ve Zbouchnuté. Ve výsledku Svobodní se závazky fungují jako příjemná komedie, která ničím nepřekvapí, ale také ničím neurazí. ()

Autogram

Až priveľmi otvorený vzťah s dieťaťom a k tomu prekvapivo dosť humorných scén, väčšinou konverzačného charakteru. Na ajťáka som sa nedokázal pozerať inak, ako na ajťáka. Ku koncu mi trochu vadilo, že humor nahradili prehnanou vážnou romantikou, tak film prišiel o štvrtú hviezdu. ()

Babous

Nudný film (označení komedie je v tomhle případě dost sporné) o skupině přátel a o tom, jak jejich vztahy zamíchají (rozuměj zpřetrhají) děti. Jediné plus filmu byla Megan Fox. ()

LuciusWlk

Malé drama celoživotních přátel, osudy třech rodin a happy end na závěr. Film je jednoduše nalajnovaný a tak akorát dlouhý, aby nenudil. Několikrát jsem se pobavil a nemůžu říct, že jde o tuctovinu. Teda asi ano, ale rozumně napsanou, takže to není tragédie, ale vcelku příjemná podívaná, i když, myslím, rychle zapomenutelná. ()

tempus

Podíval jsem se na tento film, protože upoutávky k tomuto a k filmu Pod jednou střechou (to již chci vidět nějaký čas) vypadali velmi podobně, a tak jsem se podíval na Svobodné se závazky. Jaké to bylo? Lepší 4* a protože je to podhodnoceno, dávám 5*. Po celou stopáž je děj vyrovnaný a nepřeslazený. Romantika je zde mužského typu (i přesto režírované a napsané ženou), ale film je jasně (a je to dobře) žensky režírovaný =>originální dílo. Oboje je přesto v dokonalé symbióze a film šlape jako hodinky. Pokud bych to mohl nějak vylepšit, tak bych dal nějak vědět, jak rychle ubíhají měsíce a roky. Je to jen drobnost, ale pomohla by °-)).PS Greg Berlanti a Katherine Heigl se budou muset hodně snažit (kvůli které mě film zaujal), aby překonala Jennifer Westfeldt. ()

Ivusha

Já si to užila, ústřední dvojka měla to jiskření snad celej film, ale tím 'Let me fuck the shit out of you.' to ztratilo tu čtvrtou hvězdičku, na kterou to aspirovalo... ()

lukasch

Takový tradiční film s Jennifer Aniston, akorát že tam nehraje. Ale místo hlavní hrdinky by tam určitě seděla více, protože Westfeldt možná umí psát a režírovat, ale jako herečka mě hrozně rušila a mezi ní a Scottem to vůbec nejiskřilo. Ale vedlejší postavy byly úžasné. ()

kolemjdouc odpad!

Kdyby scénarista nenechal ten cirkus až tak vygradovat (pokřikování ,zmatené pobíhání. neurotické záchvaty).Podle mě někteří herci ani ten stres nemuseli hrát.Nic ci bych si podruhé pustila do kvartýru ()

ClimbVibe

Když člověk přistoupí na hru - že hlavní zápletka je uvěřitelná - tak si snímek celkem užije. Obávám se ale, že většině lidí hlavní představitelé k srdci nepřirostou a i ti spokojenější diváci se na film podruhé nepodívají. ()

janeke

iba ďalšia nepravdivá hovadina, erbový príklad middle class gýča, ktorý má "pohladiť po duši" vyhorených a unavených tesne pred štyridsiatkou. Tešila som sa na Kristen Wiig, napokon bol najpozeratelňejší Chris O'Dowd. Tieto malé rodinné komédie mám rada, no pokiaľ neukazujú veci tak ako naozaj sú, a radšej sa povaľujú v osvedčených schémach, tak sú zbytočné. ()

Illy

Přinucen skouknot manželkou pod pohrůžkou odepření večerního potěšení. Vydržel, přežil a stejně nedostal. V rámci daného žánru - 55% ()