Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

jimik13

Maverick je dějově.. vlastně nemá pořádný děj. Scénáristi koukali jeden večer na Star Wars a řekli si proč nevzít partu lidí a trénovat je na misi, kde budou muset zničit malý cíl a to je vše. Neničí tedy Hvězdu smrti, ale něco, někde od někoho a nikoho vlastně nezajímá co to je, protože je to zcela irelevantní. Důležitá je cesta a né cíl. To co sledujeme ve Star Wars 20 minut zde máme natáhnuto do 2 hodin, ale že to uteče. Délka není problém...ono celkově s tímto filmem není problém. Jedná se atmosférickou jízdu od začátku do konce. Člověk se nenudí a baví se. Dvojka se zkrátka povedla a předčila jedničku na plné čáře. ()

KraLuban

Dvě možné hodnocení: 5/5...totální pocta fanouškům, která vlastně opakuje původní příběh. Nic víc, ale taky nic míň a skvěle to funguje. Fakt jsem se bavil. Tohle hodnocení je pro ty, kteří hltali původní příběh. 3/5...furt stejný film, jako původní Top Gun - plný emocí, chlapáctví a velmi jednoduchý děj. Pro ty, které první film moc neoslovil. ()

Tomulka

Jediné co mne uchvátilo na jedničce byla hudba a Kelly McGillis. U tohoto filmu je problém v tom, že doba drsně pokročila a já jako divák bych čekal od tohoto filmu více reality. Neříkám, že to má být dokument o faktu, ale na filmech (tedy dobrých filmech) o americké armádě (je jedno jaké složce) je super to, že působí co nejvíce věrohodně. V tomto filmu nepůsobí věrohodně ani ten blbý bar ani vztahy a bojové situace už vůbec ne. Maverick je jako Arnold v Komandu, ale jak jsem říkal je již trochu jiná doba. Chápu, že jednoduchost filmu přilákala davy (taky název filmu je značka masové zábavy) a hlavně Tom Cruise, protože tento počin i přes ten blbý scénář patří rozhodně k jeho lepším. A rozhodně je tento film lepší než jeho předchůdce i když Kelly fakt chybí!!! J.Connelly je tragická! ()

Mirast

První díl mě moc neoslovil, ale tohle je úplně jiná liga. Výborní herci, výborný scénář, letecké scény perfektní a poslední čtvrhodinka se pro mě stává první věcí na kterou si vzpomenu pod jménem Tom Cruise. Zcela zasloužených 5*. “It’s not the plane, it’s the pilot.” ()

frenkie

Top Gun: Maverick je typicky holywoodský produkt, plný klišé. Vlastně on se z těch klišé skládá. Už dlouho jsem neviděl tak předvídatelný film. Na začátku taková ta povinná expozice T.Cruise, pak seznámení se se starými, posléze s novými figurami, trochu té nostalgie (Val Kilmer - moc mu přeju, aby mu to v reálu dobře dopadlo), pak nějaký ten výcvik, no a 2/3 filmu jsou za námi. Ovšem ta závěrečná třetina je důvod, proč je třeba Top Gun 2 vidět. Kosinski se opravdu předvedl, tu leteckou akci zvládl na jedničku. Bavilo mně, jak se tvůrci důsledně vyhýbají kokrétnímu označení nepřítele, i když každému asi musí být jasné, že jde o Rusko. No, nic, podívaná pěkná, ale hlavně v závěru, jinak samé klišé a nuda. Víc jak na tři * se to u mne nevyškrábe. ()

marden

Nový Top Gun je další z filmů, který sází na značku a nostalgii. Z tohoto pohledu je to naštěstí jeden z těch lepších pokusů. Cruisovi se musí nechat, že jako producent určitě dohlédnul na to, že film je po technické stránce perfektní. Kde to šlo použili skutečné záběry, ale nějaké ty efekty samozřejmě museli využít. Dobře to zkombinovali a nespoléhali "jen" na CGI jako spousta dnešních velkofilmů. Scénář má uvěřitelné dialogy a herci podali přirozené výkony. I když příběh pěkně utíká, nejde přehlédnout vykrádačku Hvězdných Válek a spoustu klišé. Také se film nevyhnul obvyklým nápadům/scénám, které jsou spojené právě s těmito "nostalgickými" filmy. Pokud ale chcete takový ten správný Hollywoodský blockbuster, tak určitě zabaví. Více než filmy podobného typu za posledních pár let. ()

Laajaa

Až na jednu lehce utahanou romantickou scénu kdy jsem se podíval na hodinky ? 9,7/10 a co bych chtěl vypíchnout, tak hlavně úžasný orchestrální soundtrack v bojových scénách ze kterého jsem měl husí kůži :D ()

ssarka odpad!

Takže první díl, který ještě měl ducha, děj i atmosféru má 68% a tahle sracka plná flasbacku a cizích lidí má 89%??? Ještě že parťák v prvním díle umřel,jinak by nebylo o kom hrát... jděte někam hodnotitelé zdejší ()

66pepo66

Tak toto bol zážitok. Výborný film s neuveriteľnými zábermi, napätím, humorom a akciou. A taktiež hudba, navyše kvalitné herecké výkony a ešte aj s Jennifer? Úžasné. 5* ()

Venom

Tak takýto zážitok som v kine ešte nemal. Je super že pri tomto filme ani netreba vidieť pôvodný film a človek ajtak pochopí čo sa tam približne stalo. Čož bol aj môj prípad. Tom Cruise je proste neskutočný herec. Je skvelý hlavne preto že kaskadérske scény robí sám, a tu to zvládol na výbornú. Tie letecké scény boli neskutočné. Plus ešte super príbeh so sympatickými postavami to krásne dopĺňal. A na konci keď ste na pochybách či Maverick prežil alebo nie, tak to bolo napätie až sa to nedá opísať. ()

SirAduard

Kosinski nezklamal. Nadělil nám pořádnou nálož akce, která se jen tak nedá zapomenout. Už od prvních minut jsem byl úplně nadšený, že jsem zase zpátky mezi stíhačky. Ten pocit kdy znovu slyším burácet motory, svištět vzduch mezi křídly a tu legendární hudbu. Ó můj bože, ta hudba! Ta byla tak nadupaná, že jsem jen naslouchal a sledoval. Tom Cruise se zase navrátil do role Mavericka a předvedl své výborné herectví i přes jeho už docela vysoký věk a dokázal se naprosto vyrovnat mladíkovi z prvního filmu. A za to klobouk dolů. Letecké scény jsou zde ještě lepší než kdy dřív s parádními až epickými momenty a neunavujícím se tempem. Ani na vteřinu jsem nepřestával hledět s úžasem, či se slzami v očích na nadpozemskou akci z oblohy. Vždy jsem zíral s otevřenou pusou a upřeně hleděl, kam je vítr zavane. Co se týče odkazů na původní film, tak jejich tu fakt hodně. Hlavně na začátku je jich docela příliš za sebou, a to mi lehce vadilo. Potom už nálož narážek klesá a začínají být velice příjemné. Mohla se ještě trochu více podpořit jedna romance, která se zde objevila, ale to je jen drobný detail, protože jinak emočně funguje film skvěle. Jestli opravdu hledáte pořádný akční blockbuster z tohoto roku, tak Top Gun určitě nezklame. ()

Kamil111

Fanoušci obou pohlaví si přijdou na své, kdyby však nebylo famózně nasnímaných leteckých scén za použití skutečných nadzvukových strojů – v soubojích nicméně CGI nechybí – šlo by jen o prvoplánovou military žánrovku, ve které báječní američtí piloti opět zachraňují svět. Takových Hollywood vyprodukoval nepočítaně, a patřil k nim i původní popcornový blockbuster Top Gun (1986) Tonyho Scotta. On sám na sequelu pracoval již před více než deseti lety, pak se ale rozhodl z pozemského života dobrovolně a navždy odejít. Jeho současný nástupce Joseph Kosinski, mimo jiné diplomovaný architekt a režisér vysokorozpočtových reklamních klipů, dokázal naštěstí zúročit své zkušenosti, cit pro design i řemeslnou dovednost, a všudypřítomné nostalgické odkazy k předchůdci posunul o level výše. GRADE 11/2022 ()

pavelpetr

Pěkný upgrade od prvního dílu. Pěkné napojení na první díl. Trochu mi přišlo že konec by uspěchaný. Pár minut navíc by bylo super. ()

Gamine

Neskutečně nádherně natočené, skvělé dialogy, zvukový design, ve vhodných chvílích podtrženo ale ne zastíněno vkusnou hudbou, nostalgický nádech se střídal s návaly adrenalinu.. takový pocit z filmu, který by mě naprosto pohltil jsem dlouho nezažila, možná naposledy u Temného rytíře nebo Titanicu. Jediné co mě mrzí je, že jsem to neviděla v kině. ()

zurivymlok

Málokterý film mě i na několikáté shlédnutí strhne. Maverick to dokázal. Záběry ze stíhaček a leteckých soubojů jsou neuvěřitelné. Člověk si opravdu připadá, jako by v tom kokpitu seděl. Před finále jsem neuvěřitelně cítil tu nervozitu a pocit, že toto není jen tak nějaká akce a že jde skutečně o kejhák. Fakt klobouk dolů. ()

Oxiduji

Jedna za stíhačky, druhá za parádní jitrnici krásného Milese a třetí za ústřední píseň a dunění motorů jak prase. Popravdě...když se nedunělo, na chvíli jsem si v kině zdřímla. Ani bych na to normálně nešla, ale omladina měla párty, tak nás s manžou vyhnala na rande. ()

camomilla

Skoda, ze jsem nemela nikoho, kdo by se mnou sel do kina. Tohle byla jizda, akcni (letove) sceny akorat tak dlouhe, pribeh ocekavany a proste cool emericky! Bravo, Tome, zas jsi to dokazal! ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí