Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

TondaCer

Tak to byla jízda, která se jen tak nevidí! plusy Režie. To že je Tom Cruise báječný herec je jasné, ale pochvalu si zaslouží opravdu každý herec.  Kamera i střih. Skvělá byla rozhodně i hudba na které se podíleli hvězdy jako Zimmer či Lady Gaga, které sice obecné moc nemusím, ale tady odvedli dobrou práci. No a samozřejmě největším plusem je, že se film nenatáčel před zeleným plátnem, avšak rovnou v kokpytu stíhačky! mínusy Obyčejný předvídatelný scénář, což ale ani moc nevadí. celkem 90% ()

DanlinDan

Toto je naprostá senzace. Jak Maverik hned první den rozdrtí všechny. Průběh filmu šel předpokládat. Ale konec? To jsem ztratil dech. Jak zachránil svého kolegu a ještě byl sestřelen. Jak se ve staré stíhačce snaží dostat zpět na loď. Nejlepší pasáže filmu. Díky tomu, že záběry ze stíhačky nejsou CGI dělá ty záběry fascinující a úžasné. Tom má nejlepší akční filmy. A toto je jeden z jeho TOPU. Scénář sice není nějak úchvatný, ale i přesto to má něco do sebe. ()

Raziel811

Toma Cruise mám celkem rád, respektive se na jeho filmy vždy rád podívám. Neřeším, jaký je v reálu nebo kolik mu je let a na kolik vypadá. Řeším jeho "práci" a ta je bez přehánění perfektní. Obrovský kasovní úspěch je zasloužený každou minutou tohoto filmu. Příběhově sice nijak oslnivé, ale přesto vtahující. Každý charakter je vykreslený v rámci možností na maximum a film defakto nemá hluchá místa. Ale co jsem ocenil asi nejvíc, tedy krom technické preciznosti, byla scéna shledání Mavericka s Icem. Skvěle vyřešený zdravotní problém Vala Kilmera, který si tuto chvilku slávy zaslouží a doufám, že si ji náležitě vychutnal a užil, tak jako já. Opravdu jsem byl dojatý. ()

Chicharron

Co si budem povídat, film stojí a padá na charizmatu Toma Cruise. Velmi sympatické je "odcházení" postavy Vala Kilmera, kde se propojil reálný život s filmovou postavou. Palec vzhůru pro filmaře a rovněž smekám před Valem Kilmerem, že do toho takto šel. Z filmu jsou cítit prachy v každém záběru, děj ale místy skřípe a je to cliché jak stehno a prvních pár minut je to sci-fi... Jak napsala Mirka Spáčilová - je to lepší než jednička - ale to zas tak těžké asi nebylo, protože jednička je neskutečný škvár :) Film lze doporučit fandům prvního dílu, letadel a Toma Cruise. Jak kvalitní film to je, prověří až čas a opakovaná shlédnutí... ()

Dumaru

Top Gun čerstvo dopozeraný a konečne som sa dostal k dabovanej verzii po kine. V poslednej dobe beriem vysoké hodnotenie filmov s rezervou, je dosť individuálne a takto som pristupoval aj k novému Maverickovi. Keď prehliadnem opakované prepojenie na jednotku, všadeprítomnú americkú propagandu (čo je vlastne v každom americkom veľkofilme) a Cruisa rádoby nestárnúceho génia cez stíhačky všeho druhu, film nemal hluché miesta a dve hodiny ubehli ako voda. Film sa sústreďuje klasicky najmä na vzťahy hlavných hrdinov, výcvik mlaďasov a na konci samozrejme vyvrcholí ukážkovou akciou. Aby som si trošku rypol, možno by som Connellyovú vymenil za nejakú blondýnečku, ale na druhej strane nebola hlavný ťahúň a nejak neprekážala. Za mňa určite jeden z naj filmov za posledné roky a váham medzi 4 a 5 hviezdičkami,,, ()

Vaisak

Když mi všichni říkali, že je to pecka, že je to neskutečný zážitek atd… tak jsem se bál že mi tímhle zkací celý film a moc jsem toho neočekával. A oni všichni měli pravdu. I když jsem na tom nebyl v kině a udělal jsem si doma vlastní kino, tak jsem si to strašně užil. Tom Cruise je pořád od prvního dílu stejný a i charakteristicky. Tomuhle filmu musím dát plný počet hvězd, protože si to zaslouží. ()

CheeseFigure

Top Gun: Maverick sa mi páčil viac, ako jeho kultový predchodca. Možno je to aj modernejšie natočenými zábermi (viem, jednotku a dvojku delia viac ako dve dekády). Čo sa mi páčilo, bolo brnkanie na struny nostalgie. Celý úvod musel z fanúšikov jednotky vytlačiť nejednu slzu. Výcvik bol fajn, dobre typy hercov vybrali (Hangmana chválim. Herec, ktorý ho hral má ksicht na ranu, úplne sa hodil na arogantného blba). Koniec mi potom prišiel mierne pritiahnutý za vlasy (Cruise a syn jeho mŕtveho kamoša stroskotajú na nepriateľskom území, nakoniec ale získajú staré lietadlo, uletia a dokážu obstáť proti modernejším strojom), ale fajn. Celkovo chápem ten hype okolo tohto filmu. Nepridám sa k nemu, ale uznávam, že ide o fajn dielko. ()

Dusty56

Nadstandardní film, ale mezi špičku nepatří. Snímek šlape od začátku až do konce, ale chybělo mu něco navíc, něco, co by mě dostalo do děje a dýchal s hlavními hrdiny, takhle mě bylo skoro jedno, jak to dopadne a to je špatně. Naopak nic nemůžu vytknout hereckým výkonům nebo atmosféře filmu. 80% ()

HulibrkCZ

Kdybych se pokoušel svému mladšímu já vysvětlit, že si lze v dnešní, poblázněné době, ovlivněné nadřazeným, politickým poselstvím fantabulózních unik s modrou ofinou, vymodlit ryzí, staromilsko-maskulinní, akční sequel s bezkonkurenčním řemeslným umem a precizností, který i tomu nejvíce estrogennímu feministovi srazí prudkou dávkou testosteronu mléko na tvaroh, nevěřil bych vlastním ušiščatům. Je tomu již nějaký ten čas, co jsem se naposledy cítil, jako vyvinutá, náctiletá dcera vesnického hospodáře, vzrušená a zmatená, nervózně stojící v matčině minisukni před kabinetem oblíbeného tělocvikáře. ()

zekon

Otřesné sci-fi ignorující fyziku a reálné schopnosti letadel. Je to jak dlouhé mizerné video k nějaké akční hře. Není v tom filmu nic extra povedené, špatně vykradené scény z 1, která byla odpad už ve své době, nereálný plán útoku, UFO souboj na konci, prostě zvratky. ()

Dechman

Ja tieto omáčky proste milujem, bavíš sa a nerieš nič. Nádherná akčná vec prepojená z mojim dospievaním. Áno film Ťa má vtiahnuť do vnútra a potom vypustiť do reality....SKVELÉ!!!!! ()

Mrsina

Dlouho, opravdu dlouho jsem trpěl znechucením a otravou z toho důvodu, že z nových filmů nevidám nic, co by mě nadchlo nebo aspoň bavilo. Říkal jsem si, co se s tou dnešní filmařinou stalo, že už přestaly vznikat skutečně dobré filmy. Proto bych chtěl ze srdce poděkovat každému, kdo se na tomhle skvostu podílel, protože tohle je opravdu veledílo. Už ani nepamatuju, kdy jaký film mě tak neskutečně bavil. Užíval jsem si každou vteřinu, žral, přímo jsem to hltal. Herci perfektní, sympatie, emoce, troška toho vtipu, akce, kamera, všechno bylo dokonalé. Výborně jsem se bavil a mám chuť si jej pustit ihned odznova. Lituji jediné věci, a to, že jsem na tom nebyl v kině. ()

koldoslav

Úkolem číslo 1 bylo proletět přesně kaňonem, vystoupat těsně u hory nahoru a za horou zase dolů a nakonec zasáhnout cíl (no a pak případně ještě manévr, aby se dostali pryč (původně nebyl téměř v plánu)). Ve Filmu je zápletka s "týpkem", že budoucnost je v bezpilotních strojích.... A několikrát ve Filmu bylo řečeno: ,,Nemysli ale jednej"....Tak tedy proč nevzali několik bezpilotních drónů, které by přesně naprogramovali (to bych zvládl i na arduinu), ty by to krásně proletěli, sejmuli by cíl a bylo by hotovo? Samozřejmě by jich letělo více než 4 pro jistotu nějakého průšvihu (nezdaru, nepřesnosti, kobercového vybombardování, jak chcete)....Nestálo by to potenciálně žádné životy a nemuselo by se řešit, jak přežít takový mission impossible.....Ale jak bylo řečeno nemysli ale jednej.... Já zapomněl, jednalo se o film s opáleným Tomem Cruisem ve slunečních brýlích, který se tam proháněl a měli jsme sledovat jeho pohádku. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí