Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Estwen

Americky klišoidní by the book. Výsledek podle očekávání filmařsky v pořádku, dialogy a scénář průměr. Tvůrci by si mohli zjistit, jak žijí současní třicátníci, věrohodnost některých scén a dynamika postav se zasekla v roce 86. ()

ratpile

Je vtipné, že mezi blockbustery vede Top Gun (TOP GUN!!!) proto, že je normální. Jednoduchý příběh, letadla, parta chlapů, letadlové lodě - kino. ()

Blazkowicz

Tak to se divím, kolik místních recenzentů ten film dokázal dokonale oblbnout. Vždyť tam vlastně nejde o nic jiného, než o Toma Cruise. Je to jeho vlastní reklama na sebe. Jinak tam hrají jen samý noname herci, zápletka je fakt špatná, naštvaný syn Goose je klišé a vztah s tou barmankou je nuda. Podle hodnocení jsem čekal veledílo, ale první Top Gun si ho namaže s trochou štěstí na chleba. Jestli tam jsem si včera na spoustu věcí stěžoval, tak to jsem ještě netušil, co mě čeká. Jedno velké zlepšení byly záběry na stíhačky a z kokpitu a akční záběry. V tomto ohledu fakt super. Poslední půlhodinka lepší jak celý zbytek. Prostě jak říkali ve filmu, nezáleží na letadle, ale na pilotovi. První díl má svoje mouchy, ale tohle je jen nalešťené pozlátko. 3+* ()

DJ Kritik

Presah Top Gunu z roku 1986 je až taký, že si ľudia doteraz pamätajú jednotlivé postavy filmu. A na tomto fenoméne je postavený aj tento voľne nadväzujúci film. Film je veľmi pekne spracovaný a podáva tu Maverickovu frajerinu v primeranej forme. Je tam síce aj jedna melódia z pôvodného filmu, ale pieseň od Berlin - Take My Breath Away, tam chýba. ()

RafaKrakal

Jeden z mála filmů, který si dokázal udržet svou kvalitu ačkoliv byl natočen tak dlouho po svém předchůdci. Starý dobrý Maverick se vrací v plné parádě a dokonce i Ice měl ve filmu své cameo. Možná i trochu z nostalgie dávám plný počet hvězd. ()

Locksley

Najděte pět rozdílů mezi původním a tímhle filmem. Namachrovaní piloti si přeměřujou péra a na konci je trochu střílení. Kdyby kdokoliv z nich zařval, bude mi to úplně jedno! ()

nula87

Jako takhle - bravurně natočené letecké scény, a to je tak všechno, a to je fakt sakra málo. Jinak jsou to 2 hodiny patosu, klišé, plytkých postav a dialogů jak z pomocné školy. 40% ()

vlKousek

Top film jako blázen. Režie zvládla narvat film emocimi k prasknutí a zvukem i kamerou diváka připoutat k obrazovce. Opravdu pecka a asi jeden z mé top5 nyní. ()

Valeria_D

Velké překvapení! Šla jsem kouknout na tento film s pocitem: ,,opět pokračování a snaha vzkřísit něco, co dřív mělo úspěch“. Světe div se, ale bavilo mě to. Tom s trochou umělosti ve svém projevu díky napnuté pleti z botoxů a kdoví čeho, ale Miles Teller je prostě štramák a baví mě se na něj koukat. Vidět první film Top Gun je výhoda, ale i tak se můžeš na Mavericka kouknout a vůbec ti to nemusí vadit, když předchozí neznáš. Žádná přeplácaná romanťárna, ale prostě pohodový film s trochou napětí, svištěním stíhaček a vtípků mezi piloty. Baví 😊 ()

Fnoobroklic

Epic! Minimálně pro každého, kdo má rád původní film. Mraky odkazů, stejné, ale přitom jiné. Prostě takhle se to dělá. Dost mne překvapilo, že se tam politicky korektně říkalo nepřítel, ani národnost, ani pojmenování typů jejich letadel. Rudá hvězda samozřejmě napoví, ale divím se, že to tam nenapálili přímo. Technicky není co vytknout, prostě paráda. Okamžitě jsem si to chtěl pustit znova. ()

papuchalk

Dávám 5 (90%), ale přiznávám, že to hodnocení je ovlivněné tím, že jsem to viděl v kině. Vizuální stránka je totiž dokonalá, a jak se jim podařilo natočit některé manévry letadel tak blízko u sebe to opravdu nechápu. Nutno podotknout, že film obsahuje naprostý minimum digitálních efektů (či spíš digi bordelu), či zmenšených modelů (jako v jedničcce). Takovýmu filmu snadno odpustíte i ne uplně silný motiv v podobě hlavní mise. Když si vzpomenu třeba na misi v Rogue One, tak v tomto ohledu Top Gun prohrává, selhává, nepřesvědčí mě, že se jedná o tu jednu životní misi, navíc je prostě logicky děravá a ještě ke všemu okopírovaná od Lucase. Finální akce mě však překvapila, nečekal jsem až takové dramatické rouzuzlení mise. Uvítal bych, kdyby bylo použito více soundtracku z jedničky, protože když se rozezní některé tóny z toho filmu , je nostalgie zaručená na 120%. ()

Reiner

Určitě stojí za to vidět. Po dlouhé době kvalitní pokračování "nějakého" filmu. V kině opravdový zážitek. Jediné co mi vadilo byly některé patetické a "standardní" záběry či momenty. Jinak skvělé ;) ()

BadExHuman22

Tak takhle se mají dělat pokračování! Nostalgie, hudba, akce, efekty, obsazení, no všechno naprosto úžasný. K tomu není co víc dodat, jenom snad ať si na to zajdete do kina, tohle je nutné vidět na velkém plátně. Za mě 100%. ()

Gangsta

Asi takhle... Na Top Gun jsem šel z nostalgie a tak to taky budu hodnotit. Jsem člověk co má letadla rád už od školky a věřím, že se v nich docela vyznám, pokud bych měl hodnotit Topgun z pohledu leteckého nadšence tak bych mu dal jednu hvěždu a to za první 2 minuty naprosté letecké pornografie, jinak je ve fimu všechno a tím myslím Všechno špatně, s realitou má společné .... no vlastně nic. ALE já to hodnotím jako film a svoje letadýlkářství upozadím. Hele mě to bavilo, je to sice jedno velké klišé, ale funguje dobře. Nečekal bych, že lze postavit film čistě na nostalgii, ale povedlo se. Líbil se mi také přijemný nadhled a vtípky na neměnný pohled Toma Cruise. Za mě 4*. ()

ShotgunED

Čistokrevný 80-ový macho film. Tak jako první díl, nikdy to nebude aspirovat na oskary, nenutí vás k zamyšlení, právě naopak bude rád, když přemýšlet přestanete a mozek z tohodle vynecháte, protože těch oslích můstků a nesmyslů je sakra víc než dost. Zápletka a celé vedení filmu je až dětinsky a naivně přímočaré, ale je to přesně ten film, kterému tyhle věci odpustíte, užijete si ho a vychutnáte si tu jízdu od začátku až do konce. Spojení technické stránky, chemie aktérů, kvalitních leteckých záběrů, správně a vhodně umístěný humor plus odkazy na předchozí díl a sakra velká porce nostaligie. Prostě Cruise a spol. jako jedni z mála dokázali namíchat ten správný kokteil a udělat úctyhodné pokračovaní, tak jako se málokomu předtím povedlo. Objektivním pohledem bych tomu dával horší 4 hvězdy, ale kokteil zmíněný v předchozí větě mi to vystřeluje na plnou palbu. ()

Raskoslav

Znal jsem to jen skrz žhavé výstřely, nicméně vzhledem k ohlasům novoty v kinech jsem se podíval na starého Top Guna (jako ušlo to, bylo skoro vtipné sledovat propagandu z dob konce studené války) a očekávání od Mavericka jsem měl průměrné - o jak jsem byl pozitivně překvapen. Takhle dlouho už jsem se v kině hodně dlouho nebavil. Jednoduché, úderné, napínavé. Jasný je to pořád typická hollywoodská blockbusterovina, ale udělaná naprosto perfektně, žádné hluché místo. Postavy jsou uvěřitelné, hlavní herci dobře vybraní, kupodivu ani žádná vata v dialozích, vše co je řečeno nebo točeno má ve filmu své místo. Naprosto luxusní záběry se stíhačkami s minimem CGI jenom přidaly na uvěřitelnosti a napínavosti některých scén, občas jsem zapomněl, že jsem v kině. Fakt lahůdka. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí