Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

karelhura

Opět jsem měl při odchodu z kina ten pocit čiré radosti a přihlouplý úsměv od ucha k uchu, nutno říci že po velice dlouhé době. Díky že v této době Multivesmíru a digitálních blábolů či jiných pi.... někdo natočil film který má řádné koule. Opravdu skvělé, Tom i zbytek osazenstva váleli za 1. Je jenom škoda že na další počin Toma Cruise si budeme muset počkat víc jak rok. ()

Andrew88cz

Welcome Back Mavericku! Za mě minimálně stejně dobrej díl, jako ten první ne-li lepší. Parádně zpracovanej druhej díl, Cruise je pořád ve formě a Mavericka zahrál dokonale včetně veškerých jeho grimas a všeho co k němu patří. Do toho hudba od Hanse Zimmera + původní soundtrack v novém kabátě... Dokonalost sama, pro fanoušky Top Gunu povinnost na to zajít do kina 😊 (9/10) ()

Jamien0

Furt nechápu jak to může být tak dobrý. Charactery jsou úžasný a ta chemie mezi něma taktéž. Tom Cruise samozřejmě nezklamal a postava Mavericka je mu vážně šitá na míru. Ta kamera je čistej orgáč a jsem si jistej že tohle bude v imax fakt něco! Za celej film není ani jeden slepej bod a celou dobu jsem si to neuvěřitelně užíval. Kurde i ty emoce jsem cítil tak, jako už dlouho ne a i ta hudba a scénář nejsou nejhorší! Nemám tomu moc co vyčíst a půl bod dávat nechci tak že zasloužených 10/10. miluju to. ()

MAKUON

Po několika odkladech, jsme se konečně dočkali a do kina přišel nový Top Gun s podtitulem MAVERICK. Měli jsme tu filmy s pěchotou, vrtulníky, ponorky, ale stíhačky patří dlouhá léta Top Gunu a i proto jsem se vážně těšil a nemohl si nechat ujít premiéru. A nechci vám mazat med kolem huby, tak to řeknu rovnou, je to vážně bomba a to ve všech směrech. Po technické stránce je film krásný a precizně natočený, při některých scénách, jsem byl i já sám připoután do sedačky a jen zatajoval dech. To je asi vše co vám k snímku mohu napsat. Takovým snímkem, si každý musí projít sám. Žádná recenze ani článek vám nepřiblíží emoce co pocítíte. Goosebumps, napínavé chvíle a slzy v očích, to všechno vás čeká. Nevím, co bych musel vidět, abych tohle nepovažoval za film roku 2022. Nejlepšího sequel všech dob ^^. ()

momomoo22

Jednotku som nevidela. Toto malo takú atmosféru... Nič náročné, ale ten film vyžaruje....A tá hudba. Úplne doplnila film. Nemám tu čo vytknúť. A v 4D naozaj zážitok pri lietadlách. ()

DomMar

TOP GUN MAVERICK aneb Podívaná na kterou dlouho nezapomenu. Premiéra v kině je přeci jenom o něco lepší než doma na TV a proto můžu hodnotit dokonce i dechberoucí zvuk. Příběh intenzivní až na klasickej americkej doják na úplným konci. Toma Cruise mám jakožto herce rád a dlouholetou roli Mavea zahrál na výbornou. Film voněl po mission impossible což jako zápletka byla skvělá kobinace společně s dechberoucími záběry ze stíhaček. Celkově mě film překvapil a je tam více akce než v jedničce. Zasloužených 5 hvězdiček. ()

Sam.Sepiol

Teď když jsi vzpomenu, že jsem na film ani původně nechtěl jít, protože mě nebaví letadla jako celek a první díl se mi až tak nelíbil, tak bych si nafackoval. Jak jsem již říkal první Top Gun si mě až tak nezískal a přesto od první minuty si film hraje s emocemi a nostalgií jakoby tomu bylo právě naopak. Film je po vizuální stránce nádherný. Plno nápaditých záběrů a dobře nasnímané akční scény byly pastva pro oči. Co filmu hodně přidává je silnější příběh, kde postavám nejde jen o to "vyhrát kurz" a podle toho také jednají. Je zde hezky zpracované, jak se z "těch nejlepších", mezi kterýma na začátku panuje napětí se nakonec stane tým, který je pro toho druhého schopen riskovat vše i přes všechny spory z minulosti. Na začátku má film takové uvolněnější tempo, kde se zaměřuje na emoce diváka a na nostalgii. Druhá polovina je však pravým opakem, kde na jednu akční scénu navazuje druhá a film vás nenechá ani na minutu vydechnout. Závěrem bych řekl, že se jedná o film, u kterého vás bude mrzet, že skončil a to i přesto, že jste si první díl nezamilovali. Bylo to pro mě fantastické odreagování od všech fantasy a sci-fi světů, kterých jsou kina přeplněná, ale Maverick je mezi němi jako voda uprostřed pouště. ()

krasava

Nevím, co bych vytkla. Skvělá hudba (Zimmer, Gaga). Profík Cruise, který vypadá skvěle a jen rozumně dávkuje svůj roštácko-rebelský kukuč z jedničky, přesto se mu dá stále věřit. I Milles Teller vybraný perfektně, vypadá i chová se skutečně jako syn Goose. Vizuálně perfektní, napínavé, emoce dávkované přiměřeně, rozumně vynechané otevřené sexuální scény. Smekám. Hluboce. ()

CampaHD

Uf...Bory Imax-85% : Na tak priemernom materiale / ktoré síce ja milujem a pozeral som Top Gun 1 snáď 50x a vyrastal som na tom / vystavať tak pozeratelnu vec, klobúk dole Kocinskemu. Tom sa fakt hecol, mentálne pozadie príbehu nepadá do klišé stavu a nestáva sa otravným. Hudba podporujúca klasiku a pocta Tonymu sa ráta. Tešil som sa, dostal som viac ako som čakal. Dokonca aj F14ku, a to som nečakal:). Dik za Kilmera, pri jeho zdravotnom stave to bola pocta, priam môžeme povedať, že v tu chvíľu to Tom a Val nehral, že to bola poklona ich, a nie Kazanskeho a Mitchella. ()

Rock4ever

Boomer porno par excellence! Všechno, co jste si přáli od jedničky, která až na hudbu, Cruise a scény s letadly byla těžký průměr. Dvojka nemá hluchých míst, staví na původním filmu a děj organicky rozvíjí. Cílí jasně na kategorii 35-45, ty z nás, kteří "Topgana" protáčeli na VHSkách z burzy se slavným českým dabingem. To je sice viděno z ryze tuzemského pohledu, nicméně v U.S. target audience nebude jiné. Hospoda plná dnešních 20+ opravdu sborově nedeklamuje písničky Jerry Lee Lewise:-) Biják jak má být, top 20 nejlepší film to opravdu není, ale po řadě antiseptických konin mě tenhle retro závan svěžího vzduchu opravdu hodně potěšil. ()

Dr.Taby

Naprostá pecka. Představte si USA film o letadlech v jeho nejlepší formě. Je tam všechno, rebel, co umí, láska, stíny minulosti, přátelství, vlajka USA, letadlová loď. Zvuk je skvělý, kamera úžasná a Maverick lepší než za mlada. Mám rád původní film, a při sledování jsem byl celou dobu tak nějak dojatý, a trochu Američanům záviděl. Moje žena si to spojila se žhavými výstřely a celou dobu se smála. Slyšel jsem jak při jedné scéně zašeptala Ramado. Ale je to film roku. Minimálně. ()

FlyingGentle

Je to prostě americké, a to se vším všudy. Naštěstí v tom dobrém a přijatelném. Ne takové, aby to skončilo – podle trendů – oběťmi, což se u některých trháků nyní děje, ale vypiplané do napínavého a, musím to dodat, šťastného konce. Až jsem to nečekal. Možná proto má tohle pokračování tak vysoké hodnocení. Akční závěr fakt přibije do sedačky, takovéhle dlouhé akční scény se točily kdysi dávno a mám pocit, že se to poněkud vytratilo. Dokonce jsem měl větší přehled v letadlech, než u prvního dílu. Skvělá hudba, kde jsem zaslechl i Hanse Zimmera, což rozhodně přispělo k dalším plusům. Herecky moc prima, jen škoda toho handicapovaného Vala Kilmera. To je úkrok, který bych nečekal. Toma Cruise ale musí ženská část publika prostě žrát i dnes, mne zase učarovala šarmantní Jennifer Connelly, která nahradila původní herečku Kelly McGillisovou. Letos zatím nejlepší akční drama a zároveň velmi příjemné retro. Na tyhle filmy je třeba chodit do kina! ()

MichalMou

Je osm minut po půlnoci, vrátil jsem se z kina a už vím, že tenhle kousek chci vidět znova. U druhých dílů kultovních trháků bývám skeptický a tajně doufám, že druhý díl nebude fraška. Těm, co se na tento film chystají Top Gun vřele doporučuju a věřte, že nebudete litovat. Od akčních scén, až po příjemném flashbacku do minulosti, občasný sentiment, který ale nijak nenarušoval zážitek z filmu. Comeback jak prase! Příběh kvalitní, akční scény stojí za to a od začátku do konce filmu jsem to sežral i s navijákem. Určitě nejsem sám, kdo děli filmy na ,,jednou stačí’’ a na ,,tohle si určitě pustim znovu’’….tak můžete hádat, kam zařadím Top Gun: Maverick 👍 ()

Tomas129

Fantastické záběry! Tady je nejluxusnější to, že se díváte mnohdy na ryzí realitu! To je něco, co je nedocenitelné u akčního filmu! Vidět, jak na herce působí reálné přetížení, dává filmu prostě úplně jiný rozměr. Je to o level výš! Tohle vám žádné CGI nenahradí. Tom Cruise je neskutečný (skutečný) frajer. To, co se pro akční filmy všechno naučil (pilotovat helikoptéru i letadla - P51 mustang, L-39 albatros), tak u něj zkrátka dělá herce taktéž o level výš! Sice měl film trošku slabší příběh a o nepříteli se toho moc člověk nedozví, ale o tom tu prostě nebylo. Bylo to vychutnávat si ty fantastické stroje, přetížení a souboje. To je stejně kouzelné, co už dokážeme vyrobit v porovnání z dobou kamennou :-)) Jak dokážeme přetvořit základní prvky v zemské kůře na takové úchvatné stroje. Rozhodně doporučuji si zajít na film do kina s kvalitním ozvučením, ať si člověk může vychutnat forsáž a tah motorů! ()

bowow

Máte rádi letadla? To jste tu dobře. Most suitable for IMAX, ten zážitek zavibruje celým tělem. Upřímně, film je pocta umění Toma Cruise, Maverick je jednoduše on a nikdo jiný. Story line? Ale jo, něžně se propojuje s jedničkou. Akce? Proto ten film chcete vidět znova a znova. A znova. A znova. A ještě jednou. Víc není co říct. ()

JsemPohodlny

Na Mavericka jsem se těšil. A možná i to odložení premiéry způsobilo, že mě v kině film naprosto dostal. TG2 nemá chybu. Snad pár chybiček, možná se něčeho někde dalo trošku přidat a jinde maličko ubrat. To jsou však preference každého z nás a filmy zatím nejsou dělane na míru individuálního diváka. Tom Cruise je dokonalý. Letecké scény jsou neskutečné (asi proto, že jsou skutečné). TG2 neni přeslazený, je v něm přesné množství frajerství. Moc mě potěsilo, že se mezi TC a JC neodehrála vášnivá postelová scéna. Maverickovi je 57 a ačkoli si umí zablbnout bez trička na pláži, nebylo by uvěřitelné, kdyby byl i postelovým bohem (i když by to právě s Jennifer šlo). Stačí, že je bohem v kokpitu stíhačky. Opakování průletu soutěskou stále dokola bylo jak počítačová hra, která strašně baví a proto se k ní rád stále dokola vracím. Nápad, že JH v jedné chvíli přijde s alternativním plánem akce (a sám divák rychle pochopí, že je k ničemu), byl výborný. A bum, střih, Mav to dává za 02:15 - nemám osobně rád kolektivní sporty a možná právě proto jsem se přistihnul, že mu moc fandím. The Independent uvádí recenzi filmu jako “Top Gun: Maverick will actually take your breath away”, a je to přesné. Váhal jsem, jestli filmu nedám 9,9/10. Kdyby třeba letos ještě něco přislo. A dávám 10,3. ;-) Protože Maverick je za mě filmem roku. A nejspíš u mě právě sesazuje z trůnu Interstellar. Pobavil, nadchnul, dodal příjemné pocity. Lepší dvojku jsem snad neviděl.  10,3/10 ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí