Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Marcas

Co k tomu napsat. Je to prostě nářez jako sviňa. A oproti prvnímu Top Gunu to má i docela silný, byť stále relativně přímočarý, příběh. Jediné co mě trošičku mrzí, že jsem bohužel nestihl film v IMAXU. Tam to musel být ještě úplně jiný zážitek. ()

TR4XY_CZ

Top Gun: Maverick je spolu s Blade Runner 2049 skvělým příkladem toho, jak po tolika letech udělat pokračování lepší než je původní film. Vemte vše, co fungovalo v jedničce a zdokonalte to až do nebes. Tím jsou emoce, soundtrack a postavy. Poté se zaměřte na to, co na jedničce tolik nefungovalo a poupravte to. Tím je romance, akce a scénář. Díky novodobější technologii je tu potom i mnohem lepší vizuál, kamera a celkový pocit z filmu. Pak stačí vzdát hold originálu, ozdobit to nostalgií a vodpálit to. A máte dokonalé pokračování se vším všudy. Pro mě film roku 2022. 10/10 ()

mkee

Vau! Tak to, že by som ostal ohúrený práve z tohto kvázi "subžánru", by som pred zhliadnutím Mavericka určite nebol býval povedal... Old schoolový blockbuster kombinujúci to staré, osvedčené, s niečím moderným, vyzývavým. Nostalgické a zároveň osviežujúce ako Cobra Kai či prvá séria Stranger Things. Film zbytočne nešpekuluje, zobrazuje genialitu precíznej jednoduchosti. Ide pritom o kombináciu grandióznej kamery (a nezabudnuteľných scénérií i scénok) s geniálnym hudobným podmazom, pre ktoré sa oplatí ísť do kina. Napokon, film ukázal, že je možné poriadne zarobiť aj na niečom inom, než sú marvelovky :P. ()

DogiLp

Naprosto famózní snímek, jak hudba, tak děj, tak herci, všechno špičkově zpracované, emoce mnou lítaly skrz film celou dobu, jak už od Maverickova uvědomění, že bude muset znovu navázat spojení s Roosterem až po jejich konečné objetí, absolutní vrchol gradace poté při útěkové scéně. Nemám slov, 10/10. Děkuju. ()

krumlajs

První díl nepatří mezi moje nejoblíbenější filmy a proto jsem se na pokračování nijak moc netěšil, ale to co jsem viděl je totální pecka. Takhle by měli vypadat pokračování po 35 letech. Totální respekt k prvnímu dílu, některé podobné motivy a do toho nové parádní nápady. Cruise je opravdu poslední filmová star a tady to totálně dokazuje. Mladíci v čele s Tellerem mu ukázkově sekundují a Kilmerovo cameo do celého filmu krásně zapadá. Film roku 2022! 90% ()

jemine

Laciné, a dobře ochucené, jen ta pachuť na patře po shlédnutí fimu svědčí o malililinko větším množství soli, cukru a koření, než by bylo přiměřené a vhodné. Americky patetické, což je pro mne o půlcoul za hranicí stravitelnosti, ale já nejsem divák, na něhož Kosinskiho film cílí; opravdový konzument je ten, kdo na hýždě upadá před největším z Američanů, Němcem Rolandem Emmerichem. Těžko tu definovat, o co tu jde, osobní drama stárnoucího amerického patriota a hrdiny navzdory protivenstvím, nenápadná  love story míšená nápadným vlastenectvím, hrdinský příběh plný klišé a bojová hra, která, aniž je jasné kde a kdy, přechází v poněkud mlhavé válečné dobrodružství. Ano, dívat se na tento film lze, vcelku dobře navazuje na původní Top Gun, ale asi těžko je možné dnes přijmout naivitu, která z filmu z roku 1986 přímo čišela. ()

deizolator

Je třeba to hodnotit v rámci žánru a z pohledu 40+ i s nostalgickým nádechem a vzpomínkami na dobu, kdy se točily filmy o tvrdých chlapech. Chtěli jsme být jako oni. Gay poetika je jen přepjaté hetero, takže za mě dobrý! ()

Fin_429

Kýčovité a neoriginální. Film zachraňuje konečná část. Akce je výborná a reálná. Jinak Stejné jako top gun. Co ale nějak funguje a za tím si stojím je romance. Jediná fajn věc. Jinak to bylo slabé 6/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 10/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. Nestává se to příliš často, ale tento díl se mi líbil mnohem více než první. ()

elanista1

Jednotku som nevidel, a ani nemám potrebu. Tento film ma však dostal, tretinu filmu som mal zimomriavky na chrbte a ďalšiu tretinu slzy na krajíčku. Nejdem sa ďalej rozpisovať, tento film mi stojí za druhé, tretie, štvrté pozretie. ()

pimp

To měla být akční adventura a né film. Let tím kaňonem, krádež orezlýho Tomcatu a jeho následný zaparkování bez podvozku na lodi... Pařba jak cyp! Jako film ale k smíchu. Lepší, kdyby tam lítal ve svym vohozu Superman, než tamten důchodce ve stíhačce. Plasticita mezilidských vztahů vezme u srdce: "Búúú, nechtěl jsem ti umožnit, abys lítal a dopadl jako tvůj fotřík.... Dej si radši kliky, vole...." Příště ignoruju zdejší hodnocení, abych pak nemusel koukat na 3,14čoviny. ()

capka

Film mě nenudil, ačkoliv tuto tematiku, ani žánr nevyhledávám. Oceňuju sebereflektivnost hlavní postavy (ve srovnání s hrdiny akčních filmů, kteří jsou jen akční a dokonalí, ale nemají žádné pochybnosti, což nemám ráda). Na druhou stranu tam bylo tolik vizuálních i obsahových klišé a zbytečně dlouhých scén zcela o ničem (ach, vypracovaná těla v západu slunce, nekonečné honění ega u baru a podobné koniny), že mě jímala trapnost.  Emočně mě film nechal úplně chladnou, což mě překvapilo, protože vím, že Amíci uměj dojit emoce. Takže nevím, co si myslet. Nedojalo mě tam fakt nic, hlavní emocí byl ten pocit trapnosti a údiv nad tím, že to myslej vážně. ()

jack_scott

Je to určitě důstojné pokračování, ale jak se mi nelíbil první díl, ani tento m nijak nevzal. Začátek super, finální nálet taky - a ty dvě hodiny mezitím mi přijdou naprosto zbytečné a plytké. Lehce nuda pro človka, co není fanoušek. Cruise, i ve svém věku 60ti let, vypadá a funguje lépe, než množí o polovinu mladší...což je super, ale jen kvůli němu další hvězdičku nepřidám. 60% a ***. ()

jacob_cz

Řemeslně je to hezká podívaná - všechny ty přelety stíhaček, kokpity, ptačí pohledy... Dějově je to ale plytká pohádka s nezajímavýma postavama, která ve mě tak moc nevzbudila žádnou emoci, že jsem to v první čtvrtině s nezájmem vypnul, což se mi (z takovýho důvodu) nestává skoro nikdy. Nakonec dokoukáno druhej den, jen proto že nemám rád rozdělaný věci. Místní hodnocení (aktuálně 87%) považuju za hodně overrated. ()

Eywa11

Za mňa top! Akcia, drama, romantika, všetkého to malo tak akurát👌Proste poctivá filmárina, čo sa už dnes často nevidí. Záverečnú misiu som videla už asi 5x a vedela by som to pozerať dookola🙈Bomba! ()

Lina

Nad pátou hvězdičkou pořád ještě váhám. Jedinou slabinu má Maverick v tom, že je skoro celý jeho děj předvídatelný. Nicméně natočeno perfektně, skvělá jízda bez zbytečných hloupostí. Tom Cruise ukázal, že i navzdory svému věku má pořád styl. Jen bezpilotní letadla? Zatím určitě ještě ne! A pokud jde o Vala Kilmera, úctu si, vzhledem k tomu, co tu jeho postavu čeká, zaslouží při porovnání s realitou hlavně on sám. ()

DExUS

Skvelý vizuál, farebný tón filmu verne kopíruje známeho predchodcu. Zhliadol som si pred tým aj originál aby som vedel lepšie hodnotiť, a teda musím povedať že je to ešte asi aj lepšie. Zábery z kokpitov vyzerajú veľmi dobre, trocha mi vadili digitálne upravené sklá na helmách pilotov, pôsobilo to trocha umelo ale dojem neskazilo. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí