Pán Popper (Jim Carrey) je úspešným newyorským podnikateľom. Ako sa mu darí v podnikaní, tak sa mu nedarí v osobnom živote, kde má problémy urovnať vzťahy so svojou rodinou a uteká od všetkých zásadných rozhodnutí, ktoré by mal urobiť. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho život obráti úplne naruby. Priamo do obývačky mu pošta doručí neočakávané a veľmi čudesné zásielky - najprv jedného a potom piatich živých tučniakov. Pán Popper sa dozvie, že šiestich tučniakov zdedil po svojom otcovi, ktorý zomrel v Antarktíde. Povedali by ste, že tučniaky sú milé a neškodné stvorenia, ale čo s nimi v New Yorku? Zvieratká v tom ale veľký problém nevidia. New York sa im páči, byt pána Poppera si prispôsobia po svojom, takže pripomína skôr zimné ľadové kráľovstvo a zo svojho nového majiteľa si spravia náhradného otecka. Pán Popper z toho ale nie je príliš nadšený a radšej by chcel naspäť svoj starý život - bez tučniakov. A keď sa ho jedného dňa, po tom, čo odíde do práce, vydá celá šestka hľadať do ulíc veľkomesta, musí riešiť množstvo ďalších problémov. Tučniaky na výlete vzbudia pozornosť tých, čo by ich radšej videli ako atrakciu v miestnej ZOO než na uliciach. To by sa pánovi Popperovi vlastne aj hodilo, keby mu však medzitým zvieratká až tak veľmi neprirástli k srdcu. Popper objaví list od svojho otca, ktorý mu píše, že tučniak nikdy nezradí toho, koho si zamiluje, ale on to pochopí veľmi neskoro. Nuž, aby nebolo neskoro, pán Popper urobí zásadné rozhodnutia, ktoré zmenia jeho život. V lete vedie svoju milovanú reštauáciu v New Yorku, kde sedáva za stolom s celou svojou rodinou. Tučniakov presťahoval na južný pól, kde jeden z nich, Kapitán, už vysedel nové vajce. Popper sa odsťahuje do Antarktídy za svojimi zvieracími kamarátmi a rodina mu sľúbi, že ho tam bude pravidelne navštevovať. (TV JOJ)

pan Spock

Překvapivě velmi příjemná oddychovka. Jim Carrey se tu příliš nesnaží předvádět svoje herecké kreace, což je dobře. Partička tučňáků je dostatečně vtipná a vypadá jako živá. Výborný začátek trochu kazí druhá polovina, která se změní do poměrně tuctové rodinné komedie, ale i tak je to fajn zábava, co neurazí a pobaví. ()

ErzebethB

Průměrná komedie, bohužel při pohledu na Jima mě přepadá spíš deprese než záchvat smíchu, když si uvědomím, že si pamatuju jeho první filmy, kde byl plný elánu a člověk se musel smát už jen jeho šíleným výrazům a dneska dostává tak nezáživné role v tak bezduchých filmech... Neurazí, ale taky to není žádný zázrak, ale tučňákům palec nahoru za taneček! :-) ()

batuzekk

Když jsem si dočetl negativní kritiku, byl jsem lehce na rozpacích, zda-li film bude stát za to. Ale Jim Carrey nezklamal a film mě v celku dost zaujal. Jeho výkon pořád stojí za shlédnutí a milovníci tohoto herce a jeho komedií si přijdou na své :) Jako nejlepší hodnotím scénu s vínem :D. Film má zajímavý a originální děj, ale konec mohl být barvitější, a proto jen 4 hvězdy. ()

k.rakonos

Jim Carrey prostě nezklame. Pohodová, lehce ulítlá rodinná komedie, s několika okamžiky, kdy se člověk od srdce zasměje, prostě nezkazí rodinný večer u filmu. ()

vixina

Tak som rozmýšľala, čím si vlastne Jim túto ukážkovú americkú rodinnú komédiu vyslúžil. A potom som prišla na to, že otázka by mala znieť, čím si Popperovi tučniaci vyslúžili Jima? Vskutku, celé to stojí práve na jeho hereckej skúsenosti. Bez poúčania o rodinných hodnotách by z toho však zostala len prázdna one man show o šiestich tučniakoch (bohužiaľ, nevyhneme sa fekálnemu humoru zase raz), ktorá chvíľami než príbeh pripomína zlepené výstupy Mr. Beana. Niektoré pasáže vás možno znechutia, iných naopak pobavia iba tie. Nájde sa tam však aj vtipný humor, to hej. Nad realističnosťou sa nepozastavujte, deťom pohľad na lietajúceho tučniaka robí dobre. No a na záver spomeňme nesmierne recyklovanú Gugino, ktorú zase dúfam tak skoro neuvidím. Nič viac než priemer. ()

MiroSmith

Příjemná rodinná komedie jejíž kvalita je asi průměrná ale přesto dávám vyšší hodnocení. Důvodem je můj oblíbený herec Jim Carrey, který mě asi nikdy nepřestane bavit. Mám rád jeho humor, všemožné vtípky a prapodivné pohyby obličejem :) Díky téhle kombinaci skvělého herce a roztomilých tučňáků jsem se dobře bavil. ()

vantak

Hlavným lákadlom bol Jim Carrey, ktorého mám v komédiách veľmi rád. Nesklamal ma. Až na niekoľko slabších minút som sa bavil dobre. Tučniaky boli síce miestami príliš počítačové, ale naživo rozkošné. Nie je to komédia, ktorá by trhala bránice, ale ako rodinná komédia funguje výborne. A navyše príjemná Carla Gugino, čo viac si človek môže želať. ()

Ejvi

Typická rodinná komedie. Je však příjemné vidět Jima Carreyho někde, kde není až tak trapný.. Moralizující příběh o tom, co je správné a co nikoli.. ()

smrk15

Klasická komedie, která neurazí. Jim už není to co býval, ale i přesto zahrál dobře. Tučňáci jsou roztomilý. Dobrá oddychovka po nedělním obědě. ()

plsek45

Tohle je dobře zpracovaná rodinná komedie o muži co má vše až na rodinu a vše to během pár dní změní šest tuňáků které mu pošle jeho otec . Obsadit do hlavní obsadit Jima Carreyho a několik zvířat to nikdy nezklame . I děj je docela originální pořád nevím jestli dát tři nebo čtyři hvězdy . ()

Dirrty odpad!

po 5 minutách jsem v kině zalitovala peněz za lístek a chtěla jsem odejít..ale když už je to zaplacené, vydržím......to, co následovalo potom........měla jsem odejít hned na tom začátku.Děs. Nechápu, kam se poděl humor Jima Carreyho, tohle je naprostá fraška. Ani jako rodinný film mě to absolutně nezaujalo. Je to prostě s**čka. ()

Gwater odpad!

Tak to jsem nedokoukal. Elektronicko-computerovo-živí tučňáci se šíleným Jimem byli nad mou únosnou mírou pro rodinnou zábavu. ()

tynan951

Ten kdo v sobě nemá kousek srdce a humoru tohle neocení. Takových příjemných filmů je jako šafránu. Jim Carey je stále bezkonkurenční. Vřele doporučuju a naprosto souhlasím s komentářem od Malarkey. ()

9J9

Skvělá rodinná komedie u které jsem se zasmála a jelikož i takové můžu dávám 4**** a tu 5 strhávám za strašnou grafiku! Nakoci je vidět jak to je točené ve studiu.. hrůza.. ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)