Sintel: Příběh draka

Réžia:

Colin Levy

Scenár:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

dr.horrible

Pekná animácia, pekný smutný príbeh. Ako večerníček by to šlo, niečo málo tomu ale chýba (sčasti súhlasím s Roverovým komenentárom). 70% ()

Rembrant

Velice příjemný příběh o hledání ztraceného přítele s poněkud smutným koncem, ale žádnou hlavní myšlenkou. Na propagační film velice dobrý příběh a výborná grafika. ()

Carol Pifková

Bože to bolo tak nádherné ale na konci tak smutné, že ma to samozrejme dohnalo k slzám. A ending pesnička dopomohla k tomu aby ma ešte viac rozplakala. Veľmi krásna animácia. 5*, kľudne by som prijala i dlhší príbeh ale so šťastnejším koncom. ()

AppleCore

Proč americký ptákoviny pro děti dostanou obří rozpočet, aby se pak ukázalo, že je to jenom další animovanej film, jako každej jinej a filmy jako tenhle se dočkaj jenom minimalistickýho (leč pěknýho a v mnoha ohledech kvalitnějšího) zpracování (raději nechci odpověď)?! Tohle přímo volá po velkym plátnu, 150 minutách a eRkovej přístupnosti a pokud se tak do budoucna nestane, tak zešílim. Super animace (ten prográmek neznam, ale je vidět, že povolaný dokážou vytvořit maximum), pěkná hudba, skvělej příběh (lepší, než v těch americkejch ptákovinkách) a naprosto perfektní závěr (nechť se jdou bodnout ti, kterým se konec nelíbil a ještě víc ti, kteří o něm řekli, že je předvídatelnej). ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Mladá dívka najde na střeše domu malého a osamoceného draka. Rozhodne se, že mu pomůže a že spolu zažijí spousty dobrodružství. Jednoho dne však malého dráčka sebere jeho matka. Dívka se tedy vydá do dalekých končin draka najít. Když dorazí na místo, kde drak přebývá. Rozhodne se malého dráčka vysvobodit, ale nedopatřením vzbudil jeho matku. Nastane bitva mezi dívkou a drakem. Dívka nad drakem zvítězí a když drak umírá, tak si dívka uvědomí, že zabila svého dračího přítele, kterého se ujala, když byl ještě malý. Velmi emotivní podívaná s nádherným příběhem. Ke shlédnutí zde. ()

swamp

Hezký příběh, který má smutné vyústění... Animace je nádherná, ale místy ji kazí špatná interakce předmětů a postav. ()

cukorek

Za tak krátky čas, tak skvelá výprava podporená výbornou hudbou mi doslova vyrazila dych. Nehovoriac o súboji s drakom a jeho prevedením, keď sa mu dostala ozaj dôveryhodná podoba. Prvý krát som videl ako sa drak kŕmil surovým mäsom čo doteraz v rozprávkach o drakoch chýbalo. Trocha nalomená pointa s otvoreným koncom, ale inak každý akčný moment stál za to. 90% ()

korbitch22

Dojemná pohádka,která fascinuje svým vizuálem,pokud vemete v potaz že na tom makala parta nadšenců s poloprofesionálním programem nadace Blender.Příběh je sice děsně předvídatelný a žádné šokující know-how vás nečeká,ale je to hezky napsané,neurážející,zábavné a dojemné....dokonalá pohádka dalo by se říct.70%. ()

Stanislaus

Celkem solidně udělaný animovaný kraťas, vzhledem k místu původu a účelu výroby, se silným příběhem, trochu předvídatelným koncem a úžasnou hudební stránkou. ()

Ištván87

Nějak nevím co všem přijde tak předvídatelné na tom konci... To že by ten drak mohl být Scales mi taky blesklo hlavou, ale vážně by mě to nenapadlo ve chvíli kdy se jí pokouší zabít. A stejně tak mě nenapadlo, že hlavní hrdinka putovala tak dlouho, že se z ní stala stará bába... ()