Čas na dobrodružství

• USA Adventure Time with Finn and Jake (viac)
USA, (2010–2018), 55 h 39 min (Minutáž: 11–44 min)

Tvorcovia:

Pendleton Ward

Kamera:

Helder Sun

Jeremy Shada, John DiMaggio, Tom Kenny, Hynden Walch, Niki Yang, Dee Bradley Baker, Pendleton Ward, Maria Bamford, Steve Little, Olivia Olson, Kent Osborne (viac)

Seriál Čas na dobrodružství animátora Pendletona Warda vznikl na základě krátkého filmu vytvořeného pro televizní program Random! Cartoons televize Nicktoons Network (filmová studia Frederator), fungující jako inkubátor pro animovanou tvorbu. Samotný Ward nazval styl seriálu „černou komedií“ s „krásnými“ okamžiky jako ve filmu Můj soused Totoro japonského režiséra Hajaa Mijazakiho okořeněnými špetkou zvráceného humoru ve stylu komediálních seriálů jako jsou Simpsonovi nebo Pee-Wee's Playhouse (Pee-weeho domeček). Děj seriálu se odehrává v post-apokalyptickém světě, který Ward popisuje jako „zvenku sladký bonbónek, uvnitř temnota.“ (Anifilm)

Abmont

Další z výborných seriálů z produkce Cartoon Network. Kombinace infantilních a psychedelických barviček, bizardních zápletek a ujetých postav s výtečným dabingem v čele s Johnem Dimaggiem. Seriál, který, ač je primárně určen pro děti, je inteligentnější než většina produkce českých televizí dohromady................................... | (• ◡•)| ノ\(❍ᴥ❍ʋ) ()

Alergius

Někdo prostě hodil Žlutou ponorku, Futuramu a asdf movie do jednoho hrnce. Nemám potuchy co se děje v celém seriálu, ale stejně na to koukám, je to praštěné. Jo, a abych nezapomněl, písničky jsou úžasné a dost mě bere princezna Žvýkačka, což už je spíš moje osobní degenerace, než nějaké objektivní hodnocení. ()

MindTuber

Výtečný pohádkový trip a skvělá relaxační záležitost! Čas na dobrodružství má své osobité kouzlo, které je jeho nejsilnější stránkou, jako i jeho největší slabinou. Jsou chvíle, kdy je naprosto zřejmé, že tohle není animák pro děti. Pak přijdou chvíle, kdy je tomu právě naopak. Právě v těch druhých chvílích může být dospělý divák odrazen od dalšího sledování, ale to by byla rozhodně škoda. Řekl bych, že tohle prolínání světů je scénáristický záměr a má podobné pocity vzbuzovat a tím i vést dospělého diváka k zamyšlení a odhalování. V tomhle ohledu jde opravdu o něco unikátního. Co se týká světa Ooo a jeho obyvatel, tak zde se fantazii nekladou žádné meze. Vůbec žádné meze. Má fantazie je veliká, ale občas jsem se musel opravdu zasmát nad tím, co si autoři vymysleli. Vizuál to jenom podtrhuje. S odstupem času po shlédnutí dílů, které nejsou kvůli obsahu distribuovány do některých evropských zemí (škoda, český dabing mně sedí) a které odhalují hodně z historie postav a celého světa, včetně jeho temných stránek, jdu s hodnocením nahoru. Je až překvapující, jak se z linie absurdních příběhových hříček začne vynořovat celistvost a hloubka. Čas na dobrodružství má všechno, co má správný seriál mít. Má postavy, které se vyvíjejí a jejichž osudy jsou propletené. Má spoustu skrytých odkazů a narážek. Má své kouzlo a vtip. Má toho ještě daleko víc, ale to se musí vidět. Princezna pětka. ()

bignothing

Absurdní humor je nejlepší humor a to Čas na Dobrodružství dobře ví. Ale i když je vtip asi největším tahounem seriálu, v monumentálních 274 epizodách se najde asi každý možný žánr. Celá série působí jako obří hrací hřiště jak pro tvůrce, tak i pro diváky...A to je přesně důvod, proč je tak ikonická. ()

riellka

Pro mě prostě epický a dokonalý seriál, kterým nikdy nepohrdnu - jedině, když je s českým dabingem, který tomu neskutečně ubírá, ale tak už to s dabingem bývá :-) ()

Detak

Tak přátelé, tohle je totální haluz. Vlastně vůbec nechápu, pro koho je tenhle seriál určen, ale přijde mi, že hlavně pro uživatele drog :-P No co, zabalit sovětskou raketu a pak už jenom lezou oči z ďůlků. Líbí se mi ta šílená barevná animace a to, že to je prostě haluz. ()

Kapikova

To není seriál, to je umělecké dílo! Ale co to není určitě, je seriál pro děti. Ale čím dál se na to koukám, tím víc jsem z toho nadšená. Ten seriál není pouze dětský převyprávěný svět, je to neuvěřitelné retro spektrum fantazie, barev, světů a nápadů. Je to Švankmajerova Alenka, v kombinaci s fantazií Salvadora Dalího. Má to záhadnost a nevysvětlitelnost fenoménu světa za zrcadlem. Nebo tajemnost japonských animovaných filmů. Psychodelické mistrovské dílo. Plus podle mně úžasná kresba, animace, dabing a humor. Kdybych mohla, dám tomu 6 hvězdiček, protože tohle je o MNOHEM víc, než se na první pohled zdá. ()

Nahmair

Čo je Adventure time? Sú to 10 minútové jednohubky príbehov Finna a Jakea, nesmierne sympatickej dvojice chlapca a hovoriaceho predlžujúceho sa psa. (dačo ako Mr Fantastic z Fantastic Four) Znie to šialene? A to som ešte nenapísal o kórejskom dúhovom jednorožcovi, mimozemskom Abrahamovi Lincolnovi, šialenom úchylovi unášajúcom princezné, žijúc so svojimi tučniakmi v ľadovci, a kope ďaľších úžasných vtipných a originálnych postáv. Ak by som mal Adventure time charakterizovať dvoma slovami, bolo by to: šialený a zábavný. Aj keď nie všetky časti sú kvalitatívne na rovnakej úrovni, je tu geniálna 2. séria. A po pár slabších dieloch sa pravidelne objaví jeden, ktorý je jednoducho AWESOME. ()

Víteček

Jeden z nejlepších seriálů, co kdy vznikl. Hravý, vtipný, odvážný zkoušet nové věci a někam se posunout a na "dětský" seriál odvážný zajít někdy hodně daleko. Co dokázali v průběhu celého seriálu udělat s "obyčejným"  padouchem ze začátku, který jen Bowserovsky unášel princezny, se jen tak nevidí a bylo to skvělé. Má to 279 dílů a jen 1 z nich je vyloženě špatný a asi tak 250 je přímo výborných. Nevím, jestli si jakýkoliv jiný seriál dokázal tak dlouho udržet vytrvalou kvalitu. Škoda jen té pitomé nesmyslné cenzury od CN, kvůli které člověk musí vynakládat velké úsilí, aby to viděl v nejlepší možné podobě. Nejhorší na tom rozhodně je, že to skončilo. ()

Necrolock

Nejlépe to zde asi vystihl Quizzie, když napsal, že je to vlastně seriál pro dospělé, kteří ještě neztratili fantazii. Nedávno jsem skončil s třetí sérií a zrovna otevírám tu čtvrtou a stále mi ještě nedošlo, jak to vlastně ti tvůrci mysleli. Chvílemi si připadám docela infantilně ale zničehonic mě zase z podobných pocitů vyloví humor, který prostě pro děti není. Ukázka takového humoru je vidět již v první epizodě, kdy se zombie připlazí k jedné z hlavních hrdinek - princezně Bubblegum a zasípá:"Give me some sugar baby!". Děti to nepochopí, ale já v tom prostě ten dvojsmysl vidím (dvojsmysl proto, že princezna je z cukru). Pokud ale neodsuzujete podle úplně prvního dojmu - Adventure Time je skvost. Ačkoli existují i slabší epizodky, většinou mají výborný děj a přímo srší nápady. Délka 11 minut je navíc dokonalý "vyplňovák" každé volné chvilky. ()

dan.nad

Neuvěřitelně zábavná nostalgická jízda. Hlavně nostalgická - mladý chlapec Finn se svým nejlepším kámošem (a zároveň bratrem) psem Jakem žijí ve fantasmagorické, psychedelické zemi Ooo a každý den zažívají různá dobrodružství - od zachraňování princezen, přes vypomáhání rockové upírce, která pije červenou barvu a cestování na Mars za prezidentem Abrahamem Lincolnem, po cestování skrze časoprostor ve snaze zachránit celé jsoucno před zlým Lichem... Adventure Time je pohled do absurdní fantazie malého dítěte a se svými bláznivými zápletkami, nekonečnou nápaditostí a milými postavami je naprosto nepřekonatelný a zároveň si skvěle udržuje úroveň a nespadá do infantilní otravnosti a trapnosti. Podívaná jak pro děti, tak pro dospělé, kteří se zase chtějí cítit - alespoň na deset minut - jako děti. ()

Tambry1231

Tento seriál ma fakt prekvapil. Na začiatku bol len vtipný a divný... ale ako som pozerala viac a viac epizod, zistila som, že "Land of Ooo" má zaujímavú a temnú minulosť. Je tu aj mnoho smutných momentov, čo je tiež prekvapenie ( Len si pozrite epizodu I Remember You, a SKÚSTE neplakať ) Ale stále sú tu vtipné a divné momenty. ;) Podla mňa velmi zaujímavý a originálny seriál. Odporúčam, hlavne od neskorej druhej série, kde všetko čo je na tomto seriáli super začalo. :) ()

Prothean

Tak tohle je spojení snad všeho... Děj ve fantasy prostředí s relativně zvláštním, až věkově mnohdy poskakujícím humorem, který je mimochodem naprosto geniální a každá věková skupina jej vnímá jinak, ale zároveň se tomu všichni zasmějí nebo aspoň pohnou koutkem úst. Vzhled postav a prostředí prvně budí dojem pohádky pro malé děti, ale zároveň tomu tak není. Humor je mnohdy oplzlý a zase zapůsobí jinak na dospělého, teenagera nebo dítě. Navíc fakt nechápu, že to všechny generace diváků baví, asi to úžasně optimisticky naladěnou atmosférou, kterou seriál vydává a když na něj koukám, nedokážu myslet na nic jiného, než na to kdo další políbí Jakovi zadek. GENIÁLNÍ... ()

FialovaMaska

Zprvu se Adventure Time jeví jako jednoduchý silly trip zavánějící eskapismem, protože se mu protřednictvím dobrodružné výpravy dvou infantilních kamarádů daří na výtečnou vracet diváka zpátky do dětství plného Larpu, Dračího doupěte a poflakování, pak ale napříč deseti sériemi dává pozvolna zakusit malé, mnohdy vážné exkurzy do lore universa, ve kterém se příběhy odehrávají a ve kterém má každá postava svou úlohu (Občas to zavání archetypální dekonstrukcí). Nejeden dospělec tedy navíc zajásá nad propojením post-apo, fantasy, sci-fi, nad multidimenzionálními hrátkami, vytvářením alternativních realit a dalšími nerdovskými kejklemi. A ono to funguje! Pokud tedy netrváte na tom, že každá pořádná show musí obsahovat dudy, sex, krev a politické machinace, aby vám dokázala, jak moc je chytroučká a hodna vašeho času, udělejte si pohodlí a pobavte své vnitřní dítě Časem na dobrodružství. PS: První díl první série "Slumber Party Panic" není moc dobrým starterem. Doporučuji tedy předtím začít dílem 01x05 "The Enchiridion!" ()