Gumballův úžasný svět

• Veľká Británia The Amazing World of Gumball (viac)

Každodenní trampoty bláznivé rodinky v bláznivém světě. Převratný britský animovaný seriál pro děti i jejich rodiče a zvířecí společníky. (Česká televize)

FriendWithin

Konečně si ČT všimlo popularity těchto ztřeštěných seriálů a nasadilo ho do vysílání ČT:D. Pohltilo mě to přesně jako Adventure Time nebo Steven Universe. Nerozumím, jak dokážou do 10 minut narvat tolik vtípků a narážek. Když jsem viděl všechny díly v originále, tak jsem si říkal, že to prostě do češtiny nejde přeložit. Ale ČT překvapilo a dabing je opravdu dobrý, občas nějaký ten vtípek nevyzní tak jak by měl, ale většinou je to fakt super. Technické provedení je boží a postavy jsou ještě lepší. Nemohu dát nic jiného než plný počet! ()

tehol

tohle je proste masterpiece. v podstate kazdy dil ma v sobe tolik napadu, ze by z toho klidne mohl byt celovecerak (tedka prehanim opravdu jen trosku). z dilu, ktere jsem videl u me jednoznacne vede s02e29 the game, tady uz jsem si rikal, ze to neni jen dokonala zabava, ale ze to ma i takovy az biblicky presah a po skonceni jsem potreboval chvilku na vydychani :) ()

Gemini

Neuvěřitelný slepenec různě animovaných postaviček, sesazených na reálném pozadí, mezi nimiž se odehrávají nepopsatelné dějové úlety - v nichž ovšem vždy dokážete vysledovat, které téma se dnes bude zdejším typickým (psychotropními substancemi ovlivněným) způsobem variovat. I když jsem si nemyslel, že bych na něco takového mohl ještě někdy mít náladu, tak prostě ano, takhle to klidně může být. A málem bych zapomněl - jestli je to pro nějaké děti, tak rozhodně až tak od osmi let výš, čím starší, tím pro obě strany lepší:) 80% ()

FOCKE_WULF

S malou neteřinkou jsme skoukli díl s názvem Banán a málem jsme u toho chcípli smíchy. Jenom bych poznamenal, že za našeho mlada byly pohádky umírněnější; Křemílek s Vochomůrkou vařili povidla, například. Gumballův úžasný svět je o dost brutálnější, plný ulítlostí, drsné šikany, anarchie, agresivity a dětem se musí zákonitě líbit. Rozhodně je to na realitu připraví líp, než nějaký poťapaný lesní skřítečkové žijící v pařezu. ()

honajz2

V tuhle chvíli nemohu jinak. Sice toho možná budu v budoucnu litovat, když mám za sebou teprve něco přes polovinu první série + pár dílů z 5.série (přesně jsem jich viděl 6 a všechny byly na 5*), ale mám ten pocit, že se mi tenhle seriál bude líbit čím dál tím víc a víc. Vidím tady totiž potenciál, který jsem u seriálu zažil jen jednou v životě - a to u Wandera na cestách (a nakonec ten seriál dopadl jako jeden z mých vůbec nejoblíbenějších). I tenhle jsem si kdysi dal do oblíbených, byť jsem sotva viděl pár epizod. Možná se u Gumballa pletu, to mi ukáže čas, ale jestli i novější epizody jsou stejně skvělé, zábavné, šílené a totálně ujeté (a z toho co jsem viděl to vypadá že jo), tak si tenhle seriál určitě oblíbím ještě víc než teď. Já si ho zamiloval už teďka, proto si ho dávám do oblíbených, protože přesně tenhle šílený styl humoru mám fakt rád a bavím se u něj tolik jako u žádného jiného. A pokud se v tom seriálu pletu, můžu ho jednoduše z oblíbených vyřadit. Za sebe zatím 5*, ale na pevno je ještě nedám. EDIT: Tak jsem v druhé polovině páté série, pořád mě to dost baví a kvalita klesla fakt jen maličko, tudíž tu těch 5* dám už napevno. Šestá série by můj dojem pokazila jedině, kdyby byla extrémně špatná - a jelikož jsem z ní pár epizod viděl, nevěřím tomu. Zároveň jsem si to vybral pro své 9000. hodnocení, jelikož pro tak významné číslo si ho tenhle seriál rozhodně zaslouží. EDIT 2: Čím častěji se k většině dílů vracím, tím víc vnímám, jak je tu všechno, DOSLOVA všechno dokonale propracované a vygradované. Nedá se to rozhodně říct o každém dílu, ale minimálně polovinu z nich bych se nebál označit jako legendární. Miluju ten seriál a budu se modlit ke všem možným bohům, aby vznikl i ten film. 5* ()

• Kocúr Gumball má 12, ryba Darwin 10 a králik Anais 4 roky. (Carol Pifková)
  • Seriál byl původně plánován jako show pro dospělé . (kubca008)
  • Otec rodiny Wattersonů Richard měl být původně pes. (bignothing)