Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Shakaar

když jsem se na tuhle duchařinu a lekačku chystal, trochu jsem měl strach že Radcliffe dostojí své pověsti. Dostal se ji tak z poloviny. Stejně jako film. Ono dosadit do role sotva 24 letého herce, mi přišlo trochu divné. Děj a prostředí se mi ale zamlouvalo na druhou stranu. ()

LucyD

Pěkné prostředí pro duchařský příběh jako tento. Anglický přízvuk a krajina tomuto filmu dodali to tajemno, velice se mi líbilo, že to nebylo prostě béčkové, ale trochu jsem čekala víc. ()

Adiemus

Atmosféra? To ano. Ciarán Hinds? Výtečná volba. Daniel Radcliffe jako Arthur Kipps? Proč ne. Ani v nejmenším nepřipomínal Harryho Portera, spíš se mi pořád vnucovala představa křížence Colina Farrella a Hugha Jackmana. Ovšem jeho výkon působil unaveně, ostatně jako celý film. Nudná, ničím neobjevná duchařina, u které jsem se lekla jen jedinkrát a jejíž pointa mě slušně řečeno znechutila. ()

aLCaP0Ne

Zaujimavá myšlienka vo vyšpikovanej atmosfére, ktorá ma po dlhšom čase sem tam preverila. Daniel v úlohe mladého otca nesklamal, práve naopak. No ten záver bolo niečo čo by som nečakal a nepredpokladal. Napriek tomu, že v celom filme hrá minimum hercov, je toto dielo fakt zaujímavý počin, ktorý sa oplatí vidieť a kto sa rád bojí a má rád pochmúrnu temnú atmosféru, tak smelo do toho. 80% ()

Wann

Pěkná atmosféra , pěkné zpracování , pěkné lekačky... akorát jediné co bych vytknul to že Daniel se celý film tvářil úplně stejně .... ()

Anayka

DR ukazuje, že i cosi zahrát umí (to otcovství mu sice nevěříte, ale nevadí). Noční vytahování mrtvoly z bažiny mi přišlo až moc absurdní (a stejně to nakonec nebylo k ničemu), ale i tak je to film s výbornou atmosférou. Rozhodně lepší průměr. ()

ER

Slušná thrillerová podívaná, která sice nepřekvapí, ale jinak vše funguje, jak má. Mírně slabší je dramaturgie rolí hlavních postav, jejichž motivy jednání jsou jen povrchně vyobrazeny a spojitost s příběhem nefunguje na 100%. Jen s D.Radcliffem si nejsem zcela jist, zda byl tou správnou volbou.Místy působil trochu nejistě a vzhledem k jeho "dětinskému" výrazu to nebylo to pravé ořechové (to naopak Ciarán Hinds předvádí, jak má vypadat strach a napětí v obličeji zcela perfektně). Děj je výborně "vybroušený" triky a hudbou a celková atmosféra dokáže vtáhnout do příběhu o černé ženě a s ní souvisejícím pověrám. ()

Rypley

Pro mě dobrý horror. To znamená, že na děj filmu moc nehledím spíše na atmosféru a ta je tu dobrá. Každopádně je docela zajímavé sledovat "Harryho Pottera v jiné roli a to ještě v roli jak z oka vypadlé s filmu Travis http://www.csfd.cz/film/25969-travis/ kde hraje hlavní roli František Němec. ()

vincchuppo

Jeden z nejpovedenějších horrorů poslední doby. Každopádně prvotřídní zpracování atmosféry! A Radcliffe ukázal, že na to má, i bez hůlky. Popravdě chvíli jsem čekal, kdy ji vytáhne. Velice pěkné, temné efekty. Střih se mi tu líbil. Možná to bylo od začátku tak trochu předvídatelné, ale i tak si příběh udržoval napětí a to je plus. Takovýchto filmů bych snesl více. ()

Mitisko

Velmi putavá atmosféra, zaujmavé kulisy, obstojné herecké výkony aj keď z 90% namierené na hlavného hrdinu. Začiatok a záver dobry v strede sa to trošku divne láme ale tri hviezdy by bolo málo a 4 sú vela no nakoniec dávam 4 lebo som to pozeral v noci sám a stále som sa u toho niečoho zlakol aj keď som sa snažil nelaknúť a časom aj keď nemám hlavného hrdinu rád tak som mu držal palce... teda 3,6 * = **** ()

Chip89

Z tohohle filmu mám rozpoluplné pocity. Musím uznat, že po děsivé stránce to bylo opravdu výborné a nemám tomu, co vytknout. Jen herecké výkony a celý příběh mě tak vysloveně neuchvátil, takže jsem v rozpacích je to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.Ale asi díky konci se odvážím dát čtyři, protože závěr byl opravdu vyvedený. ()

Petulka88

Tohle je trošku dilema. Na jedné straně děj prostinký jako facka, který nemůže (a možná ani nechce) ničím překvapit, na straně druhé pak atmosféra temnější než půlnoc v Chánově. Nakonec se přece jen přikloním ke 4 hvězdičkám. Děj tady není tak podstatný, ale scény z rezidence Eel Marsh opravdu stojí za to. ()

Proserpina

Vôbec, ale vôbec nemám rada horory, a už vôbec nie mysteriózne. Na tento ma na pol oka prinútil pozrieť len Daniel Radcliffe. Keď ale odhliadnem od toho všetkého, kvôli čomu tento typ filmu ako takého nemám rada, tak môžem dať 4 hviezdičky - najmä za skvelé prostredie, scény a atmosféru. ()

loveless

Pro ty, kteří znají knihu je příběh filmu asi docela překvapení. Možná je film i zajímavější, rozhodně má dobrý casting, ale to ho u mě bohužel nezachránilo. Není to vyloženě průšvih, dokonce jsem se i lekla ve správné chvíli, ale zároveň to ani není nic, co bych musela vidět znovu nebo na co si za nějakou dobu vzpomenu. ()

Brinkley

A mohlo jít o tak povedenou duchařinu vzdávající hold klasickému britskému gotickému románu s úchvatnými exteriéry, interiéry a sympatickými odkazy na Poa a Doylea, nebýt..... ach ano, opět nebudu originální.... nebýt Daniela Radcliffa.... Harry Potter holt nasedl do spěšného vlaku, mířícího k Úhoří Mokřině. Rozumějte, Radcliff není zas až tak zoufalý herec, ale o extra třídě pochopitelně mluvit nemůžeme. A pokud se jedná o film, jenž by měl být v podstatě one-man show, jeho úspěch stojí a padá na výkonu hlavního představitele (např. Nicole Kidman v Těch druhých). Na tohle Daniel bohužel nemá. Nehledě na to, že v jeho věku by musel být opravdu excelentní herec, aby dokázal věrohodně zahrát otce (navíc truchlícího), pokud jím sám opravdu není. Nu, co dělat, moje infantilní a anglofilní já bude čekat na podobný filmový pokus, tentokráte se šťastnější volbou. ()

danny_21

Nebylo to tak úplně špatné, měl jsem při výběru krapet strach z Pana Pottera, jak se povede bez kouzelné hůlky, ale kupodivu poměrně slušně a přesvědčivě zahrané z jeho strany. Námět sice okoukaný a jeho zpracování víceméně průměrné a pozvolné, zase je ale potřeba pochválit vizuál mlhavých blat, dobré lekačky, samotné herce i zakončení. Suma sumárum hodně slušný průměr, kousínek chybí ke čtvrté hvězdě - 70 % ()

Claude Speed

Perfektní prostředí, stísněná atmosféra, tajemno = naprosto perfektní vizuál. Vyzdvihnout je třeba taky parádní soundtrack, který ještě vylepšil už tak výbornou atmosféru. Konkurz se vydařil na jedničku. Trochu jsem se obával obsazení Radcliffa, ten však neselhal, svou postavu sehrál dokonale, a ukázal, že není jen čaroděj v lenonkách (možná byl ale přece jen na svou postavu trochu mladý...). Jinak ale výborná duchařina jako vystřižená z příběhů Sherlocka Holmese. 85%. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)