V režijním debutu známého herce Václava Postráneckého se ocitneme na jednom krásném, ale opuštěném venkovském sídle. Přijíždí sem zástupce pojišťovny Jeremy Heartley, aby zde uspořádal pozůstalost po zemřelém Simonu de la Mere. O nebožtíkovi toho moc neví a místní starousedlíci Mapleovi jako by před ním něco tajili. Zdá se, že starý dům nebude tak úplně opuštěný. V každém případě se tu dějí podivné věci a vládne tady tajemná, hororová atmosféra. Heartley se setkává s malým chlapcem jménem Travis, který ho stále pronásleduje. Travis je přízračným duchem tohoto domu, přinášející neštěstí a zkázu. Postupně Heartley odkrývá záhady kolem starého domu. Především však skládá mozaiku osudů a vztahů jeho dřívějších obyvatel… (Česká televize)

sud

Důkaz, že i v našich luzích a hájích lze vytvořit kvalitní horor anglického typu. Opuštěný starý dům, děsivé tajemství, mrazivá hudba (píseň) a vynikající František Němec. Václav Postránecký obstál i jako režisér na výbornou. Chudší výprava se sice přehlídnout nedá, ale to je to poslední, co bych filmu tohoto druhu vytýkal. 85%. ()

D.Moore

V duchu nejlepších (a zároveň tedy nejklišovitějších, ale co už) žánrových tradic napsaný i natočený snímek s opět výbornými pány Němcem a Somrem. Na divadle to Travisovi muselo moc slušet, a kdyby se ho někdo (se stejným obsazením hlavních rolí) rozhodl převést také do rozhlasové hry, nebyl bych vůbec proti. ()

darkrobyk

Solidní romantické (v původním slova smyslu) drama. Přidat více mlhy a bouři, byl by z toho čistý gotický horor. Výborná kamera, která je jen místy televizní, více mi připomíná se svými nájezdy a filtry snímky Juraje Herze. Báječný F. Němec podává svůj standardní výkon, nepříjemný J. Somr je rovněž skvělý. Starobylý dům uprostřed blat je obklopený mořem, a tak se vždy na několik hodin stává ono místo ostrovem, hřbitov na zanedbané zahradě a dveře, které nejdou otevřít. Telefon, gramofon, rádio a fotoaparát jakoby do snímku vůbec nepatřily. Bez nich by měl člověk pocit, že sleduje příběh z devatenáctého, možná i osmnáctého století. Ale ona technika je pro snímek důležitá. Příjemný duchařský horor dýchá atmosférou starých příběhů. Nebál jsem se, ale neklidný náboj z filmu zlověstně čišel téměř po celou dobu. 3,5* ()

sandinista

Brr, ještě teď mám z tohohle televizního dílka husí kůži. František Němec hezky předvedl pomalu šílícího zaměstnance realitní kanceláře. Možná by bylo lepší, kdyby byl děj zasazen do 20.-30. let. Časté používání moderního tlačítkového telefonu atmosféře jenom uškodilo. Na to, že je to první a jediný režijní počin Václava Postráneckého, jedná se velmi zdařilý horror. ()

mchnk

Naprosto vynikající F. Němec je to jediné, co bylo dotaženo do zdárného konce. Perfektně nastartovaná atmosféra děsivého, starého domu a jeho tajemné historie postupně ztrácí sílu. Místo očekávaného, silného rozuzlení, je zde jednoduchá česká duchařina s bíle osvíceným hošíkem. Skvělý potenciál měl raději vzít do ruky režisér, ne herec. ()

• Po 16 letech před filmovou kamerou Jaroslava Tvrzníková. (M.B)
  • Václav Postránecký se při svém režijním debutu sice jako herec před kamerou neobjevil, ale propůjčil při telefonickém hovoru hlas nadřízenému pana Hurleyho. (Tom_Lachtan)
  • Během noci se Jeremy (František Němec) svalí z pohovky a zůstává ležet na zemi, ráno se ale probouzí opět na pohovce. (tzv)