Žena v čiernom

• Česko Žena v černém (viac)

Mladý londýnsky právnik Arthur Kipps (Daniel Radcliffe) ešte stále trúchli za svojou manželkou Stellou, ktorá pred štyrmi rokmi zomrela pri pôrode ich syna Josepha. Jeho zamestnávateľ mu dá poslednú šancu, aby si udržal miesto a vyšle ho na služobnú cestu na vidiek, do odľahlej usadlosti Cryphin Gifford, aby spracoval právnu dokumentáciu o rezidencii Eel Marsh House, pozostalosti po nedávno zosnulej pani Drablowovej. V Gifforde žije len niekoľko ustrašených obyvateľov, ktorí žialia za nečakane zosnulými deťmi. Rozľahlý starý dom Alice Drablowovej leží uprostred močarísk v Nine Lives Causeway, kde častý príliv odrezáva prístupovú cestu. Priamo v bahnistej močarine pred rokmi zahynul malý Nathaniel, no jeho telo sa nikdy nenašlo. Arthur, ktorý osamote pracuje v starom sídle, začína odhaľovať kruté a znepokojujúce tajomstvá a jeho obavy sa čoraz väčšmi stupňujú po tom, ako zistí, že miestne deti umierajú za záhadných okolností. Arthura znepokojujú podivné zvuky a preludy a zjavuje sa mu záhadná postava ženy v čiernom.  Keď pomstychtivá žena v čiernom začne ohrozovať aj Arthura a jeho najbližších, mladík musí nájsť spôsob, akým vražedný kruh preruší. (TV JOJ)

Miagy

Nenapadá ma jediná vec, ktorú by som filmu vytkol. Atmosféra, lakacie scény, dobrý herecký výkon. Od začiatku do konca som sa bavil, film nemal hluché miesta. PLUS: atmosféra, prostredie starého domu, "neprehnaná" ducharina, adrenalín od začiatku dokonca, lakacie scény, hlavný hrdina, úvod, jadro, ZÁVER, hudba a zvuky, scéna v bahne, MINUS: nič ()

BodlinkaV

Celkově hodnotím film jako průměr. Tajuplné exteriéry i interiéry, napínavá atmosféra a lekací scény byly na jedničku, ovšem děj byl poměrně předvídatelný a ne příliš propracovaný. Zklamáním pro mě byl bohužel Daniel Radcliffe, kterého mám v podání Harryho Pottera vcelku ráda. Nebyl však ani trochu přesvědčivý jako otec či manžel (přes všechny snahy stále působí příliš dětsky) a to zejména díky jeho výrazu, který byl ve všech situacích téměř neměnný, ať už šlo o strach, dojetí, obavy atd. Jinak dobrá duchařina. ()

majesty

nejako divne rozpracovany dej..plytky a nezaujimavy - pre mna. Ale rozhodne dobre zvladnuty po technickej stranke..ucel splnil. Aj take musia byt ;) napr. film Ti Druhi bol uplne dejovo a zaverom posunuty na dalsi level..tu to ostalo pri lakackach..len. ()

syphoon

Tak za sebe musím říci, že jsem byl naprosto spokojený. Od začátku do konce jsem jak jedna struna. Hudba, lekavé scény, prostředí... super! Jen jsem se trochu obával trapného zakončení, jak už to u těchto hororových filmů bývá. Byl jsem mile překvapen, když mě režisér vyvedl z míry :) Po dlouhé době více než slušný horor! 80% ()

Václavička

Nejlepší duchařina posledních let. V kině jsem ani nedýchala. Některé momenty byly téměř na infarkt. Je to film, který Vás v kině vyděsí .. ale jakmile kino sál opustíte, už na něj nepomyslíte. Což není na škodu, pokud bydlíte sám. A ačkoliv mám vůči Radcliffovi pořádnou averzi, tak tady hrál teda famózně. Povedený horror. ()

.killer.

Podobných hororů tu byla už celá řada. Co mě ale nutí zvednout své průměrné hodnocení o stupeň výše, je velmi vydařená ponurá atmosféra a taky fakt, že mě už pěkně dlouho u žádného hororu tak nelezl mráz po zádech. To, že je Daniel Radcliffe ve filmu otcem dítěte na mě nepůsobilo ani náhodou věrohodně, ale i tak si mě získal tím způsobem, že jsem ho neviděl jako Potterovic kluka. Nečekejte nějaký enormní rozdíl oproti klasickým duchařinám, kterých každý rok vyleze na svět hned několik, ale určitě na vás žena v černém a její odlehlé sídlo v jakémsi potemnělém anglickém městečku zapůsobí. ()

yaromir

Déjà vu. Přesto - k výbornému zážitku postačí to "správné" navození atmosféry. Nebudu zastírat, že jsem se několikrát málem po***l. Vytkl bych pouze jednu takovou drobnost: nějak jsem nemohl D. Redcliffovi po celou dobu uvěřit "toho otce", zdá se na něj moc mladý. Víc takových správných zaháněčů nudy! ()

Tatianistka

Musim povedať, že to bol jednoznačne najlepší horor v priebehu pár rokov čo som videla. Od začiatku až do konca som mala takmer vkuse husiu kožu a to sa mi nestáva veru často.:) A ešte musím dodať na margo Radckliffa, že som ho doteraz považovala za absolútne nepoužitelného herca, alebo skôr neherca a týmto si trochu vylepšil skóre. ()

godspeed

Velmi povedený atmosférický duchařský film. Palec nahoru. Závěr zklamal. To nebylo to světlo na konci tunelu, které bych si přál vidět. ()

WScully

Atmosférický svižný a nenáročný příběh s perfektně zahranou hlavní postavou. Příběh není originální, to, co se odehrává, již bylo viděno v jiných filmech podobného ražení, avšak ta atmosféra - zdálo se mi, že jsem zpět ve filmu The Others, a překvapivě jsem s radostí nostalgicky zavzpomínal. Radcliffe je skutečně výborný, je vidět, že brzy dospěl do velkých rolí postav, které život poznamenal nějakou osudovou tragédií. Jen tak dál a brzy Radcliffe nebude pouze symbolem pro Harryho Pottera. Scénář je prostinký, což nevadí, protože se vše dozvídáme rychle a s přehledem, tudíž si můžeme téměř celý film vychutnávat atmosféru zla čišícího z nehostinného sídla. Zručně odvedená práce. Nemůžu jinak. 100% ()

BrianStorker

Když jsem se doslechl, že se jedná o gotický horror s Danielem Radcliffem v hlavní roli, neočekával jsem od něj mnoho. V dnešní době narazit na skutečně kvalitní gotický horror je téměř nemožné. Snad se ale blýská na lepší časy, čehož je Žena v černém zářným důkazem. Jedná se o několikáté filmové zpracování starého duchařského příběhu. Nicméně toto pojetí je patrně skutečně nejlépe zpracované. Duchařská atmosféra, exteriéry i interiéry vás pohltí a nepustí od první do poslední minuty filmu. Trochu jsem se obával, aby se Daniel Radcliffe dokázal zbavit nálepky Harryho Pottera, ale tímto snímkem mne přesvědčil dokonale. Uvěřil jsem mu, že nesleduji samostatný příběh Harryho, ale právníka Kippse. Za zpracování i za herecké výkony si film zaslouží můj plný počet bodů. ()

Lukaso1

Velmi mile překvapen a nějak takhle si představuji horor. Skvělá atmosféra, lekačkama se zbytečně neplýtvá a „tajemná bytost“ se nám nezjevuje každý 3 záběr. Ani mě nevadil Daniel Radcliffe který se ve filmu tak nějak potuluje a hraje tak nějak neutrálně. Hlavní roli zde pro mě má žena v černém a skvělá hororová atmosféra. ()

TommyDiamond

Tak tomu říkám hodně kvalitní duchařina. Ne jako ty sračky točené z pohledu první osoby (paranormal activity atd.) Já rozhodně nevěřím na duchy. Ale v takovémto filmu se lehce vžijete do děje a strach vám doslova nahání mráz na zádech. Temné a pochmurné prostředí, kde by se atmosféra dala doslova krájet. Přesně takhle si to představuji. Uchvátil mě i konec, který byl jedinečný. Daniel Radcliffe vyšel po Harrym Potterovi tím správným směrem. Budu mu i nadále fandit. Celkově 90% ()

MatoMan

Z malého Pottera sa stal herec, ktorý vie zahrať aj príbeh s duchmi. Výborná atmosféra, hmla, zvuk a aj samotný Daniel sa zhostil svojej úlohy dokonale. A to som nie na takéto filmy fajnšmeker. 7/10 ()

Marty7CZ

Tak pro mě neskutečný překvápko!!! Prvotřídní RETRO horror s ůžasnou výpravou, skvělými efekty a co hlavně, BOMBASTICKOU děsivou atmoškou!!!! Potter je mrtev, ať žije Radcliffe (fakticky byl dobrej). Takže nová hororová klasika!!!!! P.S. mrkněte na Jezero smrti od Watkinsona ()

DjMetal

Vedel by som si to predstavit este brutalnejsie ako to bolo spracovane... Dlhe tiche pasaze... Malo lakaciek, ktore by boli bez zvuku nicim....Ale docela prijemny horor, ale s cudnym koncom.... ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (viac)