Skupinka novinářů vyšetřuje zmizení amerického občana kdesi na území Evropy. Podaří se jim zjistit pouze jedinou stopu, která je zavede do zapadlé, polské vesničky Alvaina. Novináři se tedy slepě vydávají zjistit příčinu jeho zmizení, aniž by tušili co zlověstného vesnička skrývá. (PetriK12)

lennyd

Ambiciózní novinářka Carmen zjistí, že v jedné oblasti v Polsku záhadně mizí zahraniční turisté. Podaří se jí přemluvit svoji asistentku Sáru a svého přítele Marcuse, a společně se vydávají do polské zapadlé vesničky. Místní je samozřejmě neradi vidí, a snaží se je od návštěvy odradit. Carmen se s tím ale nehodlá smířit, a společně s přáteli se vypraví do blízkého lesa. Zde, v husté mlze, objeví opuštěnou sochu dávného netvora. Od tohoto okamžiku se mírumilovní místní obyvatelé změní v krvežíznivé bestie, a pokusí se trojici obětovat na tajemném oltáři... Původně jsem chtěl napsat, že tento film je hodně špatný od prvního do posledního okamžiku. Ale to není tak úplně pravda - závěr filmu není vůbec zlý, a musím říct, že mne docela hodně překvapil. Jinak ale film obsahuje snad všechna béčková klišé, které si jen umíte vymyslet - od arogantní hlavní hrdinky (která ví všechno nejlíp), přes tradiční rozdělení skupinky v mlze (aby se každý se svým zlem potkal sám) nebo zobrazení východoevropské vesnice okem kanadského režiséra (pane Knautzi, ač se vám to zdá podivné, opravdu i my v Evropě máme elektřinu, internety a takové ty věci). Herecké výkony povětšinou otřesné (o polsky mluvících spoluobčanech tady bylo řešeno dostatek), tak snad jen zbývá zmínit hodně nesympatickou hlavní herečku (Cindy Sampson)... ()

Yoshimitsu

Moc mi nepřišlo, že by někoho hledali jednou se na něj zeptali pak ho údajně našli, ale socha démona v mlze byla tím nejsilnějším poutech si z toho udělat prodloužený víkend bez stravy. Vesnický manuál, jak městským pipinám nandat masku byl efektivní, tak by za to i stálo jsi udělat výlet do Polska. Dávám 70% ()

ghatos

Něco dobrého v tom je. Nejde ani o twist, spíše zaujmou určité momenty. Jako celek to moc nefunguje, avšak neurazí to. 45%. ()

jefff

Atmosféra se režisérovi dařila chvílemi pěkně vybudovat, bohužel tomu malinko chybělo. Napínavé, strašidelné, zajímavé, do jisté míry originální, tajemné i brutální. Všechno bohužel pouze ze 70%. Mě, na rozdíl od jiných uživatelů, herci, potažmo herečky nevadili. Ještě jednou musím pochválit nápad, neboť tajemná výprava do Polské vesničky obestírající záhadu (která je oprvadu zajímavá) mi přišla super. Faktem je, že asi chyběly peníze i zkušenosti na pořádný majstrštyk. I tak příjemné pokoukání. ()

Šakalík

No, řekněme si na rovinu, že žádný zázrak to skutečně není. První hodina, kdy se tři Amíci rozhodnou čmuchat v zapadlé polské vesnici (přičemž ani jeden z tamních domorodců Polsko neviděl ani na mapě), je velmi nezáživná a obsahuje jedinou zajímavou pasáž, kdy obě dívčiny bloudíce v mlze pohlédnou do tváře ďábla. Když už se zdá zápletka s fanatickými křesťany dostatečně vyhrocená, překvapí filmaři opravdu nečekaným dějovým veletočem a v posledních dvaceti minutách nabere film na tempu i zajímavosti, pač posednutí ďáblem a následný exorcismus patří k tomu nejlepšímu, co může divák ve světě hororů spatřit. V tomto případě je sice vymítání velmi odfláknuté, nicméně samotná grandiózní image ďáblem obdarované dívčiny si s ničím nezadá a následný masakr křesťanského obyvatelstva potěší srdce nejednoho antikrista. Celkově se sice jedná jen o velmi průměrný film, ale některé pasáže opravdu stojí za to. ()

netahlo

Polaci jsou sibalove, Nergala na ne! :-) Skoda mensiho rozpoctu, cili neprilis presvedcivych masek. Jinak to mohla byt pecka. Ale i tak, na kanadsky snimek, dokonce horor, prekvapive koukatelna vec! Jo a Cindy Sampson byla, teda do sveho transformovani do dabla, na oko dost prijemna. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... film působící tak amatersky a lacině, jako by ho natočili češi... Postavy chovající se tak zhovadile celý film, že už se vyloženě těšíte až je konečně zlikvidujou... Socha vypadala spíš komicky, takže škoda jinak zajímavého nápadu.... ()

MilkyA

toto nebude vôbec spravodlivé oproti iným nehororovým filmom, ktoré ohodnotím rovnako, ale sú na omnoho vyššej úrovni, ale keď tie horory... to je raz úplne iná dedina, kto tam nebol, nepochopí :D :D na tom sa treba len baviť a nekritizovať ()

Corpsegrinder

Velice slabý. Kromě úvodu jsem měl pocit že po příjezdu do polskýho prdelákova se celej film odehrává během jedný hodiny jelikož s hlavníma postavama trávíme každičkou minutu a sledujeme každej jejich krok. Je to dost přímočarý takže se jede klasika kdy amíci přijedou, uvidí něco co nemaj a jsou okamžitě chycený a jdou na porážku, pak nám film předhodí docela slušnej plot twist za kterej dávám tu hvězdu a nakonec všechno relativně dobře skončí a ta otravná kráva zařve. Je to velice nudný a dalo by se to natočit jako 15minutovej kraťas. ()

Teabag

Po několika předchozích omylech jsem nabyl dojmu, že Kanaďani horory prostě neumí. The Shrine mě přesvědčil o opaku, i když se zároveň nejedná o nic geniálního. Jak už tady zaznělo, tak film je dost nevyvážený. V první půli nic, a to opravdu podstatné se smrsklo do nějakých 30 minut v závěru. Herecké výkony jsou spíš průměrné a masky kvality Jú-Hele jakoby se nechtěně (a navíc neúspěšně) pokoušeli vnést do děje humor. Na druhou stranu zápletka není prvoplánová a atmosféra chvílemi dost houstne, takže nakonec dávám spokojené kanadské 3*. ()

mosnak

Kanadští tvůrci tohoto snímku nejprve udělali z Poláků úplné kretény,kteří žijí někde ve 14.století. Třeba taková vepřová zabijačka byla pro americkou turistku něco odporného. Ovšem to,že celá Amerika sežere milióny hamburgerů,které jsou plné prasat a krav,to nikoho nezajímá. Osobně nemám rád tyhle filmy,kde se skupinka amerických filmařů sebere a jde točit horor do Evropy. Většinou si totiž vyberou Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, ČR a nově teď i Polsko. Jsme totiž v jejich oči banda neandrtálců co žije v domě se suchým záchodem. A to mě prostě sere! :-( Další věc,kterou ve filmech nesnáším je náboženství. Takže u mě velké mínus! Byl jsem rozhodnutý dát odpad! Protože první 20minutovka pro mě byla až příliš nudná pasáž. Ale ten ďábel na konci se mi líbil. Proto dávám (s odřenýma ušima), 30%! Myslím si,že kdybych se na to díval jindy... určitě bych dal odpad :-))) ...ale ten ďábel (kde já ho sakra viděl?) ()

Eldoth

Průměrná věcička, bratry Asmorovy si pletu už dosti slušnou dobu. Neurazí, nenadchne ...jen scéna " v mlze " nabývá nějakou tu pomyslnou atmosféru, ale je radost slyšet polštinu v americkém nizkorozpočtovém hororu ... ()

tenebrae86

Dobře natočený, nízkorozpočtový horor. Atmosféra se tvůrcům docela povedla. Líbil se mi i příběh, prostředí východní evropy a samozřejmě masky. Zvláště poslední dvacetiminutovka je opravdu výborná. Vyčíst filmu mohu jen trochu slabší rozjezd a ne příliš kvalitní herecký výkon představitelky hlavní role. ()

MiaMahoney

Tak jak tedy? Nízkorozpočtový horor s komickými prvky (alespoň pro nás, "východní" Evropany). Vlastně je s podivem, že vůbec píšu komentář na web, protože tady ve "východní" Evropě přece nemůžeme mít internet, když jediné, co ze západního světa známe, je cheeseburger (o kterém jsme ale slyšeli patrně jen z rozhlasu souseda, který jako jediný má doma rádio). Ale zpět k filmu. Ze začátku slušný rozjezd, jedna dobrá lekačka ("Leave me alone!") a jede se na výlet. Tři hlavní hrdinové použijí stroj času a propadnou se rovnou do Shyamalanovy Vesnice, která se nyní nachází v Polsku (jehož obyvatelé ovšem svoji mateřštinu používají jen ojediněle). Co na tom, že Polsko je katolické jak Vatikán sám, Američany stačí oblbnout faráři v pravoslavných hábitech, protože se stejně nikdy do "východní" Evropy nepodívají, že ano. Děj ve svatyni a následně v jednom z místních domů je docela nepříjemný (Sarah´s death, distorted faces), ale závěrečný exorcistický zlom už je vcelku nezajímavý, nestrašidelný a film rovněž postrádá nějakou závěrečnou "pecku". Celkem tedy za 3 (1 hvězdička za sochu v mlze, 1 za "obrácený" pohled v zrcadle, který jsem vždycky chtěla zažít :-D a 1 za atmosféru). ()

Magika82

Proč je pro Kristovy rány, vše co je natočeno - vizuálně a nikoli skrytě - v bývalých zemích Varšavské smlouvy tak, že kdokoli neznalý pravdy, musí vše od Německa na východ považovat za středověkou Transylvánii?! Film je defacto rozseknutý zhruba na dvě poloviny. Při shlížení první, se nemůžete zbavit nutkání vypnout DVD či PC. Druhá polovice filmu zaujme trochu více. Ovšem smrtící ránu dávají snímku "herci", jenž byli zřejmě nalezeni čert ví kde... Nemohu si pomoci. I spřimhouřenýma očima jít více než nad dvě hvězdy nemohu. ()

Ronaldo79

Na doporuční expertů bych tentokrát nedával a nepřeskakoval bych prvních 40 minut, je to sice jenom omáčka s jedinou strašidelnou scénou se sochou, ale v jakých filmech není. Film sice nepřináší žádnou tvůrčí invenci, ale závěrečná 20-ti minutovka je ve znamení posedlosti, slušného gorefestu a samozřejmě po mrazu chodících zad. Formálně dávám podoným snímkům průměrné hodnocení, ale v tomto případě musím vybočit ze zaběhnutých kolejí a dát za 4 hvězdice, nejspíš to bude tím, že mám pro ,,ďábelské" filmy slabost. 70% ()

Flopik

Keby to bolo strašidelnejšie a boli lepšie lakačky tak by som šiel na plný počet.Ale aj tak to stálo zato.Na začiatku sa nič nedeje teda okrem jednej veci ktorá ma vystrašila asi najviac.Dedina vyzerá ako typický vydlákov a určite by ste tam nechceli ostať ani o minútu dlhšie.No kvôli jednej peknej babe ste tam ostali a to ste robiť nemali.Hmla sa mi páčila a tá socha naháňala husinu.Gore bolo ho málo ale celkom v pohode.Koniec sa mi páčil a práve preto dávam 4* a 70%. ()

Teardown

Osvěžující kousek, který je ale svým způsobem odfláknutý až hamba. Premisa o zlu ukrývající se v lesích polské vesničky, nadmíru potěšila a nutno říci, že nezklamala. Bohužel achilovkou bylo místy laxní zpracování a hlavně absence té správné, hutné hororové atmosféry, čímž autoři snímek degradovali o několik stupínků. ()

Venous666

Jak už řekl J*A*S*M, tak první polovina stála za starou belu, ale co přišlo v druhé polovině, tak to mě rovnou položilo na záda. Výborná náboženská onanie, kde se místy dostává nad vymítače. Dokonce i Bobby (Aaron Ashmore - X men) se z ledového kluka stává i herec. Nemohu jinak než dát 4 hvězdy ()