Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

Vesecký

Tenhle Almodóvar mě silně zklamal. Samozřejmě je opět stejně profesionální jako všechny jeho filmy, ale ani hvězda Banderasova mě nedokázala nějak se s filmem ztotožnit nebo mu přijít na chuť. Prostě tématicky trošku jako nesvadbovské sci-fi, přitom ale stříknuté někdy až trochou brutálnosti; venkoncem jsem nepochopil, co tím chtěl básník říci. Snad se skutečně pokoušel ptát, kam až se může dnešní věda dostat a kam jí dovolí etika zasáhnout do praktického života. ()

HouseMK

Pro mnohé, koukám, skvělý a dechberoucí film - pro mne největší zklamání Karlovarského festivalu a slátanina do slova a do písmene. I z reakcí spoludiváků jsem měl někdy pocit, že jde spíš než o psychologické drama o komedii. Opakující se motivy, propletenost hodná venezuelské telenovely a některé výkony se jí silně blížící. Nelíbil se mi dokonce ani herecký výkon Banderase. Náznaky kontrastující s děsivou polopatičností. Sterilní prostředí a pro mne i city a motivy postav, které nedokážu pochopit, natož se s nimi ztotožnit. Jediné, co se mi líbilo, byla Vera v přiléhavé druhé kůži (i bez) a občas její herecký výkon v obou "rovinách". Jinak to byla kožená nuda. P.S. Přiznávám, že už před zhlédnutím jsem znal přibližný obsah filmu a tak na mne řada momentů vůbec nezapůsobila, což určitě značně ovlivnilo prožitek. ()

barteca

Tradičně teatrální Almodovar, dokonalý v detailech. Zajímavý příběh na hraně až za hranu provokuje ke spoustě otázek. Banderas výborný, jak už dlouho nebyl. ()

RickyFitts

až staromilsky krásná kamera a režijní postupy v oslavě chirurgických pomůcek... jen doufám, že mám pravdu v tom, že se Pedro nebere moc vážně a taky se tak potutleně usmívá jako Kafka předčítající svoje romány, protože okouzlení se rozhodně dostavilo, ale emoce jakéhokoli typu nikoli, 4- ()

Rehooo

Velice povedený kousek Almodóvara. Děj, který je vyprávěn retrospertivně s flashbacky je hodně působivý a dokáže oprvdu vtáhnout. ()

arthur.22

Almodóvar je génius. Pochopitelně, spoustě diváků to přijde odporné, zvrhlé, překombinované, celkově přehnané. Ale pořád mi tu nechybí vkus a cosi krásně šíleného (šíleně krásného). Herci bez chyby, Elena Anaya je navíc tak krásná, že by možná ani nemusela hrát.. blbost, byla by to škoda, hraje to skvěle. Všem úchylům vřele doporučuji...a díky J*A*S*M za tip! ()

H4N1CK4

Rozuzlení, které přijde zhruba za půlkou filmu nechá asi málokoho v klidu, a přesto mi film jako celek přišel takový chladný. ()

Viperine

Námět mě přilákal, zpracování zklamalo. Herecké výkony jsou dost mizerné, atmosféra roztříštěná, příběh se ke všemu nesmyslně větví do minipříběhů bez pointy a kontextu.. celé mi to přijde jako hloupá, prvoplánová a nudná slátanina. ()

zahadum

Budete isto znechutený..omráčený prekvapivou " pointou " filmu tak ako som bol ja...o filme sa nedá veľa povedať bez spoilerovania...závidím každému kto bude tento očarujúci film prvýkrát vidieť.....film o láske...pomste...vaginoplastike....tigrovi....matkách....šialenosti. Filmový počin roka ! ()

jane1106

Zajímavý námět, který si pohrává s diváckou přízní. Na začátku vzbudí zvědavost, později se nudně rozmělní do zdánlivě nesouvislých flashbacků, aby se nakonec opět slil v konzistentní portrét vzniku jednoho "uměleckého díla". Antonio se s poněkud odosobněnou rolí popasoval výborně, jeho postava je poutavě komplexní, když neustále osciluje mezi charakteristikou uznávaného lékaře, milujícího manžela a otce, a zároveň zrádce vší medicínské i lidské etiky a svým způsobem i vraha. Krásná Elena Anaya opravdu vypadá jako výsledek mimořádně zdařilého experimentu. Jinak, jak už zde bylo psáno, do filmu nelze příliš emocionálně proniknout, na pohled je ale stejně vytříbený a vypulírovaný, jako Ledgardův operační sál. ()

warrenur

Vizualne nadherne stvarnene temnejsich, perverznejsich zakuti ludskej mysle. Uchylnej, chorej, ci len otvorenej a neviazanej? Antonio sa tejto role opat vyborne zhostil. Elena je nadherna a pritazliva zena, ktora v ulohe "pacientky" exceluje a drazdi. Pribeh a i dejove zvraty a jedinecne postavy, nech hocijako uletene, ci sialene, tu presne pasuju a nevyvadzali ma z udivu. Uvazujem nad 5hviezdim. Okamih, kedy zaznie posledna veta vo filme, je velmi silny. A pre mna dalsi, hodny zapamatania. ()

KosiR_ksr

Jeden z filmů, které jsem po předchozích zkušenostech s Almodóvarem a tedy pro očekávanou náročnější "stravitelnost" filmu nějakou dobu odkládal a čekal jsem na tu správnou náladu. "Almodóvarovskou ujetostí" snímek nezklamal. Ale ačkoliv by se dalo říct, že když přijde ta správná nálada, tak se v ujetých a nekonvenčních filmech lehce vyžívám, vyžaduji od filmu i něco víc, pročež jsem měl zpočátku u snímku problém. V první čtvrtině Kůže, kterou nosím jsem totiž měl pocit, že jde jen o nedotaženou a špatně vystavěnou změť "ujetých" obrazů, která pořádně nevtáhne ani nezaujme. Následně se ale rozehrála ta správná psychologická hra, jakou Almodóvar umí rozjet a film na mě udělal dojem a byl pro mne poměrně hlubokým zážitkem. 80% ()

Saur.us

V první polovině jsem tápal ale pak to přišlo, všechno zapadlo a mistr pomsty Chan-wook Park by byl na Almodovara jistě pyšný. Výborná, překrásná a jako vždy nestydná E. Anaya ve společnosti nepříliš výrazného A. Banderase rozehrává hru na pomstu z pomsty. ()

jochanan

předem přiznávám, že jsem silně zaujatá a k Almodóvarovi v podstatě nedokážu být kritický. Ano, natočil už i lepší filmy, ale jestli mě na něm něco vždycky dostane, pak ta jeho "úchylnost" a hlavně neuvěřitelně úžasná vizuální stránka, kdy každá věc v místnosti má přesně tu barvu a tvar, jakou má mít, aby vznikaly další obrazce. a ta kýčovost barev, tu já prostě v jeho případě miluju. Kůže, kterou nosím rozhodně není snímek pro každého, ale to není snad žádný film z nové Almodóvarovy tvorby. Jeho preciznost doplněná skvělou vizuálností a hudbou prostě odhaluje i ty nejtemnější stránky lidského nitra a sexuality a to je přesně ten obrázek, který většina z nás prostě vidět nechce. tenhle film musel být víc náročný hlavně pro přítomné pány: protože co vy víte, kdo je pod tou krásnou kůží, která večer uléhá vedle vás... ()

FilmWave

Almodovar si opět velmi zábavně pohrává s řadou žánrů (thriller, horor, sci-fi, drama) a mistrně vypráví. Možná jen zbytečně občas tlačí na pilu a těch sexuálních motivů je také nespočet. ()

agassi68

Konečne Almodovar bez Penelope Cruz. Dej mi chvíľu pripomínal Kubrickov Eyes Wide Shut a chvíľu Old Boy. To sú moje obľúbené kúsky a tešil som sa na vyústenie. Prekombinovaná záverečná tretina však ubrala z môjho nadšenia.. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)