Koža, v ktorej žijem

• Česko Kůže, kterou nosím (viac)

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. (oficiálny text distribútora)

Majduska

Ano, ano, ANO! Další ze skvostných veleděl padre Almodóvara. Výborná hudba a stupňované napětí které trvá až do poslední vteřiny filmu. Pohled na překrásnou Elenu vše jen podtrhne. Almodóvar se ani na vteřinu nezapře a osobně mě ukájí všemi těmi barvami, pocity a sexem... ()

wata

Vcelku zvláštne sledovať Almodovára, ktorý sa síce venuje svojej obľúbenej téme fetišu, ale zanecháva svoj typický rozháraný rozprávačský štýl a nahrádza ho skôr klasickým rozprávaním, ktoré je určené predovšetkým pseudointelektuálnemu publiku (touto poznámkou sa nechcem nikoho dotknúť, ja sama sa za jedného z nich niekedy považujem, dnes som ale mala z pozerania tohto filmu rozpačitý pocit). ()

PEZ

Prvych dvasat minut - cistota a minimalizmus. Nasledujucich dvadsat minut - krasa (obrazova aj hudobna). Dalsia polhodka - sokujuci zlom a jeho rozvinutie. Zaver - nevyhnutelny. Nevidel som vsetky filmy Almodovara, ale tento sa mi pacil zatial najviac. Precizna rezia (presne vyvazena dlzka scen, miesanie casovych rovin), moderne natocene (kvalitna kamera, ako aj vybava snimaneho prostredia), hudobny podmaz skvely, pri minimalizme dotiahnuty maximalizmus. Banderas konecne opat v hlavnej ulohe a ze mu to svedci! Tema zaujimava, pre niekoho urcite sokujuca (a nakoniec aj dost uchylna), mna pobavila, rovnako ako miesanie roznych zanrov. Almodovar opat raz nema hanbu a tiez zmazava veskere rozdiely medzi pohlaviami (tak ako vo svojich ostatnych filmoch). Skvele osviezenie, ak mate po americkom mainstreame suchoty. A este jedna vec. Priamo po dopozerani som mal pocit, ze zaver prisiel prilis rychlo (v zmysle, ze este by som nejaky dodatok prijal). S kratkym odstupom casu sa mi ale ten zaver paci viac a viac. ()

Kingjiri

Mě ty artový filmy asi nikdy pořádně nebudou bavit. Námět dobrej, i když podle toho, co tu čtu, je to spíš uměleckej remake jednoho snímku. Zásadní zvrat jsem teda vůbec nečekal, ale neudělal mi velkou radost (víc ve spoileru). První polovina snímku hodně artová a možná právě proto mi přišla o dost nudnější, než druhá, svižnější a napínavější, polovina. Ve výsledku ale nepříliš záživný a hlavně kvůli úvodu zbytečně dlouhý rádoby umělecký dílo, tři slabší hvězdy. SPOILER: Díky zjištění, že Vera byla Victor mi přišly veškerý sexuální scény dost uchylný a na Veru už jsem se skoro nemoh ani podivat, natož abych měl radost z toho, že se ukázala polonahá:) Doporučuje 9 z 10ti transsexuálů. ()

KOOHA

Moc pekny, libilo se mi to. Videl jsem dvakrat. Moc pekne interiery a exteriery. Nicmene nemuzu nepripomenout jednu chybu. Kdyz uz se film ma odehravat v roce 2012 a vetsia deje je 6 let nazpet, proc oni stale jezdi v 2011 BMWech...script trochu pochybal no :) jinak vizualne a po filmarske praci kvalita a protoze jsem o filmu nic predtim nevedel, moc me pribeh prekvapil, bylo to velice zvlastni. ()

truby

Precizní režisérské dílo, trochu zvrhlé, to pravda je, ale má to hezkou tvář a po závěrečných titulcích zjistíte, že ta umělecká skořápka rozhodně není prázdná. Tomu se říká filmové umění. ()

bjukenenen

Banderas sice starší než ho mám rád, ale v roli parádního psychopata. Film mě opravdu potěšil tím jak moc mě rozsekal. Vážně paráda! ()

VerenaLord

Silně psychologický snímek, neotřelý originální námět a geniálně natočené. Nechybí mi propracovanost postav, děje, atmosféry. A Banderas plně vyhovuje hlavní roli - psychicky nevyrovnaný, možná až šílený doktor, kterému nic neříká svědomí, ani morální zásady. Parádní! ()

Mimo83

Takže mám po prvom "stretnutí" s Pedrom. Dopadlo nad očakávania a mám chuť zahryznúť sa do jeho predchádzajúcej tvorby. ()

Ondr@932

Děsivý, zvrhlý a dobře natočený thriller z kterého jde na konci až husí kůže. A dokáže diváka přímo přibýt do křesla. Po dlouhé době jsem shlédnul konečně kvalitní psychopatický thriller! Dávám 8/10 ()

frbulka

Pedro Almodóvar mi připomněl, že i film může být uměleckým vyjádřením. Byla jsem opravdu nadšená, asi proto, že snímek hrál přesně na strunu, kterou ráda poslouchám. Od různých jiných thrillerů a dramat se liší tím, že má velmi silné jádro, podstatu, kolem kterého se jako střípky skládají různé menší a vedlejší děje, které však už jen dokreslují a ucelují hlavní rovinu, neruší ji, nekombinují, přitom mají svůj jasný smysl. Divák nemusí nic složitého luštit ani být zmatený a může tak vychutnat velmi působivou uměleckou a vizuální stránku, rozkrývat vnitří svět postav a soustředit se na vrchol celého filmu. Asi by se dalo souhlasit s některými kritikami zdejších uživatelů, bylo by co napadnout, ale Kůže, kterou nosím byl po dlouhém čase snímek, který mě plně vtáhnul a poskytl mi velmi silný zážitek. Každému diváckému vkusu určitě sedět nebude, mně však padnul jako druhá kůže...:-) ()

anitae

Zvlášní film, ale pro mě hodně převídatelný. Zapamatovatelné zůstane dlouho asi jen znásilnění/neznásilnění doktorovi dcery a trest pro pachatele. 3*+ ()

tranquill

Ano, tohle je Almodóvar, jak ho známe. Bizarní až provokativní. Tentokrát sice pointa nečekala až do konce, ale bylo na co se dívat, o originalitě tématu nemluvě. ()

Vabr

Nic jsem o filmu nevěděl, o to lépe, že jsem pak mohl postupně odkrývat tajemství, které se v domě ukrývá. První třetina filmu se mi moc nelíbila hlavně z důvodu, že působila trochu chaoticky, náhodně a tolik nezaujala. Pak film skočil do minulosti a začal nám příběh vyprávět lineárně - tím to mělo celé začít a bylo by to lepší. Jelikož se jedná o evropský film, tak se sem tam objeví zvláštní chování postav nebo zvláštní postavy (tygr?) samy o sobě, což působí dost nahodile a jako nějaký vtip. Každopádně je odhalení kruté, byť čekané, a bylo mi protagonisty líto. Po této stránce samotného nápadu a úvah, jaký vliv to má, tomu nemůžu nic zapřít. Bohužel závěr snímek vcelku pohřbil, protože tam má dojít k největší konfrontaci a oni tam zasadí filmu tečku! Vyhodnocení: Chirurg je dost zvrácenej (postel) ()

billyador

Ja necham srovnavani Almodovara s Almodovarem erudocanejsim,precijen je to muj druhej(spatna vychova.mne vydesila a ja si pozisticky trval na svem,ze uz nikdy). Dneska ale odchazim z promitani na IFFKV nadsen,zbytek doplnim ()

sehe

Môj oblúbenec Almodóvar mi dnes nachystal úžasný zážitok,zvlášť,keď som včera videla na TV Zázraky chirurgie.Toledo 2012,áno je to veľmi reálne,sme posadnutí vzhľadom,krásou,sexualitou.Vizuálne orgie,herecké orgie (Banderas presný a dobre sa na neho díva,Elena Anaya krásna a presvedčivá,Marisa Paredes, ako Marilia matka a gazdiná 100%)Povrch,obal,vonkajšok,nie,dôležité je vnútro,pocit,súcit. ()

ktL

Z filmu mi v hlavě utkvělo jen krásné BMW a výborná hudba. Příběh, jakkoli šokující chtěl být, na mě působil předvídatelně a chladně. Soucit s "hlavní obětí", který se zřejmě měl dostavit, také nepřišel. Celkově sterilní a chvílemi ukrutně nudné, jakoby si režisér natočil divnou věc pro sebe, nechal ji (nutno říct, že výborně) zahrát a na diváka nebral žádný ohled. Čekal jsem víc. 55% ()

bianca19

Šokující, napínavé, pozoruhodné - to je Kůže, kterou nosím. Film, kde láska střídá zvrácenost. O tom, co se odehrává v mysli člověka, který prošel strašnou bolestí a snaží se to překonat po svém. Je to dobrý film a Banderas skvěle zahrál hlavní postavu. ()

Festival španělských filmů již podesáté

Festival španělských filmů již podesáté

13.02.2015

Provokativní a aktuální témata, naturalistické pohledy na současnou společnost i odhalování historie, bláznivé komedie, dramata, autorské snímky, ale i hudební film či dokumentární road movie.… (viac)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)