Dvaja špičkoví agenti CIA, Tuck (Tom Hardy) a FDR Foster (Chris Pine), sú kamaráti na život a na smrť. Samozrejme len dovtedy, kým sa obaja naraz nezbláznia do tej istej slečny - Lauren Scottovej (Reese Witherspoonová). Karieristka Lauren Scottová je síce vo svojom pracovnom živote úspešná, ale jej ľúbostný život je jedna veľká katastrofa. Po tom, čo ju nechá priateľ, kvôli ktorému sa presťahovala z milovanej Atlanty, nemá na randenie a hľadanie nového vzťahu ani pomyslenie. S tým sa ale neuspokojí jej strelená kamarátka Trish, ktorá ju prehovorí, aby skúsila nájsť šťastie v láske na internetovej zoznamke. Na internete sa zoznámi so sympatickým Tuckom a dohovorí si s ním rande. Aby to ale nemala tak jednoduché, vo videopožičovni sa jej do cesty pripletie i atraktívny fešák FDR Foster. Lauren sa rozhodne randiť s oboma naraz, samozrejme, bez najmenšej potuchy, že obaja chlapci sú najlepšími kamarátmi a navyše sú špičkovými agentmi CIA. Tuck a FDR Foster doposiaľ žili život ako vo svete Jamesa Bonda - ich svet je plný zbraní, rýchlych áut a krásnych žien, ktoré až dosiaľ nikdy nebrali príliš vážne. Tentoraz sú ale obaja presvedčení, že našli tú pravú. Zistenie, že sa obaja zamilovali do jedného dievčaťa, im priateľstvo tak trochu pokazí. Hoci sa dohodnú, že si pôjdu z cesty a Lauren nepovedia, že sa poznajú, neboli by to správni agenti, keby sa vzdali svojej vysnenej dievčiny tak ľahko. Na rad prichádza séria premyslených špiónskych útokov s jediným cieľom - čo najviac strápniť a skaziť rande toho druhého. Ako tento stále sa stupňujúci boj dopadne a koho si Lauren nakoniec vyberie? (TV JOJ)

blackrain

Celkem povedená komedie na propláchnutí namožených mozkových zavitů. Prostě taková jednoduchá zábava, která nemůže v žádném případě uškodit. Bohužel mi proletěla hlavou takovu rychlostí, že jsem si z ní druhý den skutečně moc nepamatovala, pokud nepočítám hlavní trojici. Ta byla dost výrazná. Očekávala jsem mnohem větší akční jízdu. ()

ABLABLABLA

A klidně si tomu dám 5*. Proč by sakra ne? Mě se to neskutečně líbilo. Záchvaty smíchu mě doprovázely celý film, až jsem se bála, že o té půlnoci na mě na koleji někdo dojde, ať se laskavě uklidním a někdy jsem smíchy až brečela. Jakože tu romantiku tam měl vytvořit asi ten milostný trojúhelník neuvěřitelně sexy (zvláště ten úchvatný britský akcent) Tom Hardy, jako vždy nádherná Reese Witherspoon a pohledný Chris Pine s jeho modrýma očima, ale mě to přišlo vyloženě jako komedie. To bychom mohli v podstatě jako romantický označit úplně každý film. P.S. úplně bych chtěla vidět, jak Lauren na kterou se řítí auto by v naprostém klidu řekla "Střílejte na světla....." :D místo aby v té chvíli byla v šoku, co se to kolem ní probůh děje. ()

vorheese

O tom, v jaké křeči je podivný žánr kobinující lásku, humor a desítky nebožtíků spravených ze světa obzvláště násilnou smrtí, nejlépe vypovídá letopočet a hlavní hvězda posledního opravdu vydařeného kousku tohoto žánru (1994, Arnie). This means war je po hříchu další jednohubkou á la Mr. & Ms. Smith, u které si druhý den už ani neuvědomíte, že jste jí kdy viděli. ()

Makky

Zo začiatku mi Reese Witherspoon nepripadala ako kočena, kvôli ktorej by sa dvaja sympatickí bro´s mohli pozabíjať. Časom však všetko perfektne sadne a divák sa baví a baví. Chémia hlavnej trojky funguje na plné pecky a hoci som držal palce tomu druhému, všetko to dopadlo výborne. Príjemná a ľahká jednohubka. ()

AlThorKremser

Nechápu že tenhle film má 66%! Osazení skvělé Hardy,Pine i Whiterspoon. Velmi dobré akční scény a byla to i sranda . Nejlepší je poslední scéna. Navíc hraje tam tom Hardy což je velké plus a doufám že Pine začne točit více filmů. Hodně dobrý film. Takže 95% ()

SarumanKo

S mozgom v úspornom režime slušná jednorázová zábava od neúnavného rutinéra McG. A jasný dôkaz toho, že Reese Witherspoon je nielen nepríťažlivá žena a netalentovaná herečka, ale nemá vôbec žiadny vkus. Uprednostniť psie oči a trojprstový úsmev Chrisa Pinea pred drsnou charizmou a mužným šarmom Toma Hardyho je totiž čisté bláznovstvo. (5/10) ()

kaylin

Dva kamarádi, kteří jsou ve skutečnosti supertajnými agenti, jsou v akci naprosto dokonalí. Jako dva bratři, kteří si rozumí bez toho, aby si museli cokoli říkat. Co udělá jeden, na to už je připravený druhý. Akce je jedna věc. Proti sobě ale mají Tila Schweigera, kterého rozhodně není tak snadné chytit a který zase dokazuje, že v Hollywoodu mu prostě nedávají takové role, jaké by si zasloužil. Hraje záporáka, který zas tak ničím nevyniká a nehrát ho právě Schweiger, nevyniká vůbec. Chris Pine a Tom Hardy jako dvojice agentů nejsou vůbec špatní, jenže místo toho, aby nejnovější film režiséra McG byl akční, je to hlavně komedie, která zase tak vtipná není. Pinovi a Hardymu to funguje, ale jakmile zjistíme, že válka je zde proto, že oba začnou chodit s jednou ženou, která má navíc tvář Reese Witherspoon, všechno zajímavé se vytrácí. Ti dva si dělají naschvály, blbnou, aby tu vytouženou dostali. Až nakonec tedy dojde k tomu, že ti dva se zase usmíří, jsou nejlepšími přáteli, všechno dobře dopadne, akce je nudná a musí je zachránit ženská, která je na první pohled praktická jako krychlové kolo. McG nepřestřelil, budete se bavit, ale je to laciné, bez výraznějšího nápadu a momentů, které by vás skutečně dostaly do kolen. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/happy-feet-2-bobr-cislo-4-musketyri.html ()

René.girl

Film na hraně lepší průměrnosti. Nemůžu říct,že by mě to nebavilo, ale ani mi to nepřišlo jako "buhvíjaká" pecka. Na hlavní herecké obsazení se dobře kouká a vtipy jsou celkem povedené, ale... 60% ()

Philcze

"Bros before ho's" platí stále. A především v chemii mezi charaktery a u kvality jednotlivých scén. Reese je totiž mezi nekompromisní dvojkou Pine-Hardy jaksi navrch. Celkově velmi solidní komedie s minimálním obsahem vyloženě vynikajících komediálních scén a vypointovaných dialogů, ale s velmi vysokým faktorem zábavnosti a vyhrocenosti. Chlapské pošťuchování je zde už skoro i zábavnější než u brilantně sehraného Downeyho s Lawem. 7/10 ()

MATADOR

Tohle je válka? Jo, tak možná v očích některých asi ano. U mě se to spíše vleklo a poměr akce / nuda je propastný. Námět je sice poměrně fajn, ale to nic nemění na faktu, že se u toho stejně člověk nudí. Stačilo by mi přidat pár akčních scén, protože třeba ta závěrečná je docela fajn, ale krátká! Stejně tak nerozvinutý příběh veškerých postav! ()

Thomassi

Akční komediální pecka, u které jsem se nenudil ani v jednom okamžiku. Trailer mě celkem dost navnadil, a když jsem to pak dokoukal, řekl si, že McG natočil dobrý cool oddechový snímek. Spíš je to romantická komedie, ale natočená s takovou stylovostý, že mi ani nevadilo, že akce je jak šafránu. V tomto případě se jednoznačně potvrdilo, že půlku kladů dokáží udělat sympatičtí herci. Tom Hardy je v poslední době záruka dobrého vkusu, Reese je sexy jako obvykle a Chris Pine, i když mě ze začátku chvílemi doslova sral jeho dotíravostí, nakonec mi i on sedl. Vtipných scének je tam celkem dost, ono už myšlenka války dvou kolegů z práce o ruku krásné dívky je bláznivá, pro mnohé naprosto neoriginální. Ano, neoriginální možná, ale setsakramentsky chytlavá. Když se něco povede, tak proč na sto minut nevypnout mozek a neužít si skvělou jízdu? Když to uděláte, film si užijete stejně jako já. Přesně tohle je Tohle je válka :-)). ()

katuska138

Jedna hvězdička za ruce Toma Hardyho, jedna hvězdička za pusu Toma Hardyho a jedna hvězdička za hlas Toma Hardyho. Víc hodnotit nemůžu, protože mě bohužel nedonutili něco jiného dalšího vnímat. ()

salalala

Jo, tenhle film není žádný extra zázrak a je to vlastně typicky mcgovská zábava, ale na jedno zhlédnutí mi to přijde fajn a dost příjemné. Tempo to má svěží, pořád se tam něco děje, hudba má grády a když už se neví kudy kam, hodí se tam nabušená, ale pochopitelně nemožná akční scéna. Ale proč vlastně ne? Špičkování Hardyho s Pinem funguje výborně a pravdou je, že je dost gay, ale dívalo se mi na něj líp než u křečovitého Holmese. Witherspoon tu nepředvádí taky nic extra, ale pěkná je, to se musí nechat. Sice jsem moc nevěřil, že zrovna Pine a Witherspoon si těžko hledají partnery, ale budiž. Zápletka s gangstery je tu totálně navíc a zbytečná a slouží de facto jen jako spouštěč všemožných akčních scén. Když nad tím člověk moc nepřemýšlí, je to podle mého moc fajn zábava, která mi silně připomínala několik podobných žánrovek. Proto hodnotím stejně. Do budoucí reprízy se ale pravděpodobně pouštět nebudu. 70% ()

FilmFan24

Když to mezi hlavními postavami jiskří není co řešit! V tomhle filmu ale jo! Tom Hardy a Chris Pine jako dva suproví agenti, kteří se konečně také pro samé zabíjení a zachraňování světa před teroristickými šmejdi, zamilují do dívky svých snů. Háček je ale v tom, že dívka je jedna (Reese Witherspoon) a oni jsou jaksi dva! A ustoupit tomu druhému z cesty se nikomu nechce. A válka může začít...Jiskří to pěkně! Jak by ne! Reese je kočka a oba pánové mají charisma! Fajn akční komedie, která má vtip a spád! P.S Viděna prodloužená verze. ()

runner85

Dvaja kamaráti sa začnú stretávať stou istou slečnou, no hádam každému je jasné, že to nemdopadne dobre... nuda a ani Reese to zo svojou blonďavou hrivou nezachráni ... ()

kajas

Vzhledem k obsazení jsem čekala větší bombu, žádná jízda plná hlášek se ale jaksi nekonala. Reese mi do role osudové ženy nějak nepasovala a docela jsem se chlapcům divila, že o ni tak bojují. Samozřejmě jsem fandila Hardymu, který je zkrátka fantastický a zahraňuje pro mě tohle velké zklamání. Taky jsem zvědavá, kdy Tomovi konečně najdou pořádného dabéra, protože zatím to není žádná sláva. Ano, Brad a Angelina dopadli s podobným tématem lépe. ()

Dont

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval, co že mě to vlastně čeká za film, protože úvodní sekvence v Hong Kongu je hodně zběsilá a ne zrovna vydařená (ostatně stejně jako všechny akční scény ve filmu), ale pak mi to docvaklo a musím říct, že to byla docela pohodová komedie se slabšími akčními prvky. Není to intelektuální, není to ani kdovíjak chytré a už vůbec se to nebere vážně. A to se mi na tom právě líbilo. Plus samozřejmě skvělé herecké obsazení, v čele s Tomem Hardym a Reese Witherspoon. I Chris Pine byl překvapivě solidní. Jen se dal víc mnohem využít záporák Til Schweiger, škoda mít ho ve filmu a vytěžit z něj tak málo. Na relax perfektní záležitost, nenudí to, jiskření mezi oběma parťáky (např. narážka na malé ruce) mě bavilo, kdybych mohl, dal bych přesně tři a půl, ale díky oblíbeným hercům to tentokrát zaokrouhlím nahoru. ()

Skip

Akční linka filmu za moc nestojí včetně záporáka, který je úplně k ničemu. Romantická linka je o něco lepší, ale stále se motá jen kolem lepšího průměru. Z hereckého obsazení je nejlepší Tom Hardy, ostatní nic moc. ()

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

Tom Hardy – Sněhurka nebo Batman?

28.10.2010

Možná obojí. Christopher Nolan jej určitě chce vidět v jedné z klíčových rolí třetího batmanovského filmu, jehož název by měl znít The Dark Knight Rises. Prozatím se neví, o jakou roli půjde, ale… (viac)

Poldové jdou do nebe... a zpátky

Poldové jdou do nebe... a zpátky

17.08.2010

Akční fantasy R.I.P.D. (tedy něco jako „záhrobní policejní oddělení“) si vysnil McG (foto) a prosadil ji u studia Universal. Námět zní slibně: mladý policajt je zabit ve službě a odchází do nebe. Tam… (viac)