Sherlock - Season 4 (2017) (séria)

Konečný problém (S04E03)

(epizóda)
  • Česko Poslední případ (viac)

Dlhý čas pochované tajomstvo predsa len dobehlo duo z Baker Street, keď s nimi niekto začína hrať čudnú hru. Sherlock a John čelia najväčšej výzve ich života. Je hra konečne na konci? (TV Markíza)

Kienast

Ale no tak ... parádně rozehrané, napínavé, skvělé dobrodružství, které by si zasloužilo mnohem, ale mnohem lepší závěr. P.S.: Doufám, že to nebyl "Poslední případ" ... Sherlock by si zasloužil lepší rozlučku! ()

Jiriczzcek

Není to Sherlock tak jak ho známe. Je to úplně něco jiného, místy až brutálního. Vyhrocená hra s mysli diváka. Byly tam pasáže, které mně zklamaly- chování hlavních hrdinů pod zámkem, mi místy přišlo divné..., ale celkově jsem se bavil a určitě si tento díl zopakuji. Zatím 4* ()

JamesSi

Gatiss a Moffat jsou v součastnosti nejpopulárnější tvůrci surrealismu. Jak se mám emcionálně napojit na sci-fi variaci na SAW 5: Hra o přežití (Část 2) - Návrat Ztracené Sestry? V SAW bylo alespoň goreporno, v Šerlokovi je aspoň slušná kamera. V epizodě, kde pád letadla symbolizuje nenaplněnou lásku a teleportuje se se z ostrova (miniostrov) na jiný ostrov (Británie). Plány, tak geniání a nesmyslné, jak jste to ještě neviděli. Moriarty byl tak geniání, neboť byl loutkou na prstech psychopatické autistky a další řada Sherlocka bude nejspíš o řešení sebevražedných tendencí piškvorů v Nové Británii planety Titan. A možná přijde i Rudovous. ()

Milano33

Bravúrne skorigované finále, ktoré dokáže roztrieštiť srdce na milión kúskov. Psychologický thriller, ktorý sa s chirurgickou presnosťou zaryje pod kožu a už nepustí. Po celý čas bol vyvíjaný neúprosný emoční nátlak a prostredie stimulovalo až klaustrofobickú úzkosť. Celé je to podnietené emocionálnym rozkolom postáv, dilemou, ťažkopádnosťou a deprimujúcimi rozhodnutiami. Sila tkvela v strhujúcich konverzačných scénach, ktoré boli chytro napísané, oplývali vypoinovaným koncom a určitou vypočítavosťou. Kvitujem takisto aj gradáciu a precízne vybrúsenú dramaturgiu. Taktiež si nemožno nevšimnúť tú navolenú symboliku a presahujúci alegorický význam, ktorý krásne kontrastoval s mysterióznou atmosférou, čo dodávalo celej veci nový rozmer. Táto hra myslí, tento psychologický súboj si neskutočne pohrával s perspektívou a uhlami pohľadov, tým pádom aj psychopata sa dá pochopiť. ()

Belatris

Tenhle díl byl jeden z nejhorších. Nedokázala jsem udržet pozornost, trapný rámec experimentu a hry se neskutečně táhl a všechny ty rodinné a vztahové záležitosti mě neskutečně iritovaly. Vše, co vytvořilo z první série kultovní záležitost, už je dávno pohřbeno pod nedostatkem tvůrčí invence a schopnosti říct NE dalším sériím. ()

IvoB

Povedený závěrečný díl, který v rychlosti zvládá tak nějak uzavřít překombinovaný příběh, posunout postavy o kapku dál, a připravit čistou půdu na další pokračování. A to není úplně málo. Jedná se dle mého o vrchol čtvrté řady. I když tedy přišel hodně pozdě. Celá recenze zde. ()

laepus

Skvělý seriál končí skvělým dílem se skvělým koncem. Tleskám. Smekám. Padám. Klekám. Famózní! I když bych se moc rád pletl v přísudku své úplně první věty, který bych nejraději převedl do jeho záporné podoby... a seriál nikdy neskončil. ()

crozet

Jak jsem si hlavní postavy tohoto seriálu a frenetickou dynamiku celého vyprávění včetně jeho vizuální a hudební stránky (což vše odkazuje na tvůrčí a velmi nadšený a výkonný autorský i realizační tým) oblíbil, toto finále už je opravdu posledním stádiem... V této fázi se chování starého člověka vrací zpět do dětství, ochrnutý mimický sval Sylvestera Stalloneho zabraňuje artikulaci kompletně a Clintův ostrý výzor proměňuje se v pohled kapra. Kdybych neznal předchozí díly a série, sledování tohoto parodického "finále" bych jednoznačně ani nedokončil. No dobře.. Když ale při hodnocení necháme setrvačně zapůsobit dojem z celého seriálového díla, dojdeme k nemalé kompenzaci těchto partikulárních rozpaků. A takový přístup oproti nějakému uvolňování proudů znechucení považuju za spravedlivější. ()

sirien

A tak se se Sherlockem loučím s očekávaným zklamáním, které překonalo mé obavy. Struktura dílu je extremizovaná s01e03 (Great Game), půlka věcí je předvídatelná, u půlky si říkám, že už sem to někde u Moffata viděl (jsou tam vpletené asi tak dva nebo tři díly příběhové osnovy z dílů Doctora Who)... a když přijde to, co předvídatelné až tak moc není, tak už mě to vlastně nezajímalo natolik, aby to na mě zapůsobilo. Plus mě docela iritovaly ty protažené pasáže spoléhající na to že propadnu dramatické hudbě (které kdybych na to koukal sám, tak je proklikám skrz). Některé věci byly dobré a zapadaly, i když mi přišly nevyužité, ale při sledování sem prostě měl dojem že všechno to co mi na téhle sérii lezlo krkem ve třetí a čtvrté sérii už tu je příliš. ()

MiniMinion

Naprosto fenomenální završení 4. série, a vlastně možná i celého Sherlocka. Kdo dal tomuhle odpad, tak to zjevně nepochopil. Skvěle tady fungují emoce, a že jich tu je. Všichni to zahráli na výbornou, což není nic překvapujícího. Moriarty mě neskutečně bavil (ten jeho flashback byl teda něco!), a jsem vlastně i rád, že zůstal mrtvý (ikdyž kdo ví...?). Tentokrát už jsem si naplno všímal práce kamery, která je skutečně oslňující, a perfektně dokáže zachytit silné momenty (což, jak si zpětně uvědomuju, tak bylo od samého začátku, ikdyž se to hodně vypilovalo). Ta věc s Rudovousem, to, jak strašnou smrt ten malej kluk měl, mě rozbrečelo, což se často nestává. Zároveň se s emocemi střídal i humor, kterého tu bylo precizně odměřené množství (dává to smysl?:D). Jestliže jsem si minule stěžovala to, že tam najednou přitáhli tak důležitou postavu, tak teď jim to odpouštím. Zproštěni v plném rozsahu, poněvadž to bylo neskutečné. Plný počet hvězd, s tím, že tahle epizoda tvoří spolu s Reichenbach Fall a Sign of Three moji pomyslnou TOP 3. ()

ddf76

Tak to byla hruza a des. Nevim jestli to mysleli tvurci vazne nebo to byla parodie. Pokud by se 5. serie odvijela timto fantasmagorickym smerem, tak at ji radci netoci, protoze to by byla opravdova katastrofa. ()

Matli

Je to dobrej díl, ale s porovnáním předešlých dílů spíše průměr, ale zároveň dobře ukončené, pokud je to teda konec. Celý díl na mě spíš působí jako potitulková scéna k celému seriálu :) 67% ()

Danqo

Bez ohľadu na to, aký bol koniec lepkavý, že nič nedávalo zmysel, že ma celý čas tvorcovia ťahali za fantáziu, že sa stresom trasiem ešte pätnásť minút po skončení som unesený príbehom, ktorý som práve videl a vôbec mu nechápem, už sedem rokov nerozumiem, prečo sa seriál len zamotáva a nič sa nevysvetľuje, kto bol Moriarty, ako prežil Sherlock, prečo sa v seriáli objavila Jen z IT Crowd a summer girlfriend z Black Books, kam zmizla tá slečna z Číny, čo sa stalo z Molly, čo sa stalo s Andersonom, kam sa podela Irene, ktorej hlas mi oznamuje každú prijatú sms správy? ()

peetrejr

Posledný prípad nám nesie zaujímavý tok informácií, ktoré sú zväčša na začiatku nepochopiteľné ale postupne sa nám odhaľujú ďalšie a ďalšie kúsky skladačky. Brilantné to teda nebolo, to uznávam. Nebolo to ani hrozné, len nedosiahlo to, čo by ste od poslednej časti inak úžasného seriálu očakávali. Je to tak a asi aj ostane. Som vďačný že neoživili hlavného záporáka. No, konštatujem že taká rozprávková časť plná napätia. ()