Sherlock - Season 4 (2017) (séria)

Konečný problém (S04E03)

(epizóda)
  • Česko Poslední případ (viac)

Dlhý čas pochované tajomstvo predsa len dobehlo duo z Baker Street, keď s nimi niekto začína hrať čudnú hru. Sherlock a John čelia najväčšej výzve ich života. Je hra konečne na konci? (TV Markíza)

ELDoctorow

...a je dobojované. Popravde - dúfam, že už navždy. Ak si Cumberbatch a Freeman nenájdu v pracovnom kalendári viac čas na nakrútenie ďalšej série nebude ma to ani v najmenšom mrzieť. Nekončíme síce na vrchole, ale našťastie ani na dne. Iba sa tak akosi potácame v priemere, čo je na veľký záver, ku ktorému to smerovalo už minimálne od minulej série tak nejak málo. Pocit sklamania je tak neodignorovateľný. Finále tohto finále neposkytuje žiadny pocit satisfakcie, skôr len povinné odškrtnutie si "áno, videl som to". A prežil. I keď úplne bezbolestné to nebolo. Posledný prípad nech je však naozaj posledným, pravdepodobne totiž môže byť už len horšie. A to snáď nikto nechce. ()

Neel

Úžasný seriál, na který budu dlouho vzpomínat, ale upřímně doufám, že pokračování už nebude. V nejlepším se má přestat, další pokračování by byla jen nastavovaná kaše, kterou pohání předchozí úspěchy. Poslední dvě série už se neřeší normální případy, nýbrž se tu začíná hodně hrát na city a kombinovat, až se to trochu tvůrcům vymklo z ruky. Nevidím už ani další posun v postavě samotného Sherlocka. Nerada jsem ho viděla v roli citově poraženého s ranami z dětství a tak nějak mám pocit, že tento přerod ze sociopata, kterému jsou všichni u zadní časti těla, mu nesluší a ani za mák mu to nevěřím. Nicméně tomu napálím plný počet, protože i tak jsem u posledního dílu seděla jak na trní. The game is over. ()

J.CTORN

Nechápu s čím tu lidi mají problém, přijde mi to jako nejlepší ending co vůbec mohl být natočen, ano, takhle to mělo vyústit. Nebudu lhát, 5. série je asi to jediný co si z filmového světa přeju, ale i kdyby žel (a proklínám se za tu myšlenku) nebyla, tak tenhle konec je naprosto uspokojující zakončení toho všeho co jsme viděli. ()

Feacher

No, tak poslední díl už byl docela nesmyslík, navíc s trochu ošizeným závěrem... Už přehnané přibližování k stylu Ulice a Ordinace a asi ze všech dílů nejnižší možnost zhlédnout nějaký zajímavý případ...Závěr, jak jsem naznačil, podle mě lehce odfláknutý, ačkoli dějově uspokojující... je to škoda, mělo to na lepší... ()

fat_robot

.. složité, rafinované hry plné spousty "promakaných, promyšlených nástrah" - vždy, když složitost a náročnost přípravy hraničí s přípravou a zajištěním konání Olympijských her a ve filmu to všechno "zmákne" jedna jediná postava - tak to mi v hlavě trochu skřípe... ()

marsic

Nejlepší možný konec. Očekával jsem od tohoto dílu hodně, ale to, co jsem viděl bylo ještě tak o 1000% lepší. Skvělá zápletka shrnující a vysvětlující (doplňující) díly z předchozích řad. Tento seriál je jednoznačně v mé TOP 3 seriálů a doufám, že to ještě není konec. ()

SimcaJB

Třináctý díl je nej­lep­ší z této sezó­ny, uza­ví­rá se tím letoš­ní kapi­to­la, kte­rá zača­la smr­tí man­žel­ky Watsona. Tentokrát nekon­čí žád­ným cros­so­ve­rem, ani nevy­ře­še­ným pří­pa­dem, kte­rý by mohl pokra­čo­vat do dal­ší sezó­ny. Tvůrcům se poda­ři­lo seri­ál smys­lu­pl­ně zakon­čit, a tak bude dal­ší sezó­na oprav­du na vel­ké přá­ní fanoušků.85 % ()

BR23

Nie sklamaný ale rozčarovaný. Akože prvá tretina časti je úplne super, má to perfektný potenciál- z jeho sestry doslova mrazí. Všetko je úplne super. Potom tá náveznosť na Moriartyho super super. ALE od asi polovice časti prichádza velké ALE. Dej sklzáva do plnenia miniúloh za pochodu bez väčšieho zmyslu, len kvoli tomu že si nejaká vyšinutá ženská vymyslela, akože dobre, nemajú moc na výber ale aj tak si myslím že divák by si zaslúžil niečo poriadne. Z tohto hľadiska najlepšie prekvapenie a riešenie je Sherlockov odpočet- konečne niečo poriadne. I ked plno motívov od pevnosti až po Sherlockov odpočet tu už bolo furt to dokáže zaujať. Ok ok beriem ... až potiaľto je to teda na tie 4 hviezdičky. Prvá tretina na 5, teraz 4. ALE prichádza tretie ale, je to posledných peť-desať minút kedy je všetko strašne uponáhľané, skratkovité a všetky tie synonimá vyjadrujúce skutočnosť že niečo malo byť intenzívnejšie alebo s dlhšou tvácnosťou, avšak nieje. Tá holčička v lietadle, som tušil, vyriešenie, hej, ségra už som tu niesi sama mi prišlo odfláknuté, a to spoločné hranie Holmsov na husliach, Molly... atd, chcel by som vidieť v závere viac. Malo to mať v tomto aspoň ešte polhodinu. ()

Korra

Tak byly tam pěkné lokace... A nádherně vyšinutý Moriarty s hudbou Queen byl mňamózní, ale pak se bohužel musel začít chovat podle scénáře, který mu pánová Moffat a Gattis napsali. Moffat zkrátka miluje ztráty, vymazání či resety paměti, a změny v paradigmatu celého fiktivního světa. Jednou, dvakrát se to dá snést a ještě to má pečeť něčeho osudového, ale čeho je moc, toho je příliš. Do toho si přisadil Gattis se svým nevyrovnaným vztahem k vlastnímu staršímu bratrovi a oba ve svorném, nekritickém obdivu k hlavnímu hrdinovi z něj udělali supermuže. Ačkoliv v minulosti každou chvíli plaval v narkotickém opojení a vydržet se s ním dalo jen za cenu občasného vyražení zubů (jeho), najednou uděluje rady celé famílii a je považován za rodinného otce Furrata. Takhle přirozený vývoj postav opravdu nevypadá... Napadá mě - jak se říká mužské verzy MarySue? ()

poppy75

viete preco som nakoniec dala aspon jednu hviezdicku?lebo sa tesim,ze uz to dalej nebudu prznit...to,co prvym dielom prvej serie zacalo ako uzasna strhujuca jazda skoncilo ako nudne fantasy s nulovym stykom s realitou....kto sa nesmial,ked videl nadludske schopnosti sherlockovej sestricky?ale to zrejme mali v rodine,sherlock tiez komunikoval na dialku s watsonom... toto sa seriozne hodnotit ani neda...aj ked:jedina dobra scena mi prisla,ked moriarty vstupil na scenu pocas skladby od queenu..a vtedy som si uvedomila,ze cela parada okolo sherlocka skoncila,ked moriarty v druhej serii zomrel-potom uz bol zo sherlocka len arogantny fetak co sa nudil... ()

scarlet

Poslední díl série je bohužel také nejhorším. Není to velké překvapení, protože počínaje 4. sérií se úroveň začala pomalu snižovat. V porovnání třeba s Reichenbašským pádem (S02 E03), je to opravdu pád z velké výšky až na dno tohoto žánru. Když pominu, že jednu z hlavních rolí hraje postava, která v kniháh nikdy neexistovala (Sherlockova pomatená sestra je výmyslem televizních scénáristů), tento případ postrádá vše, co dělá Sherlocka Sherlockem. Především chybí zásadní kriminální případ, na kterém se dá vystavět příběh a pointa. Celý scénář je slátanina a sled nelogičností, nad kterými zůstává rozum stát. To je asi i důvod, proč jsou bráchové Holmesovi s rozumem v koncích a nedokážou si dát dvě a dvě dohromady. Sherlock, jindy tolik vnímavý, kouká skrz sklo a nevšimne si, že tam žádné sklo není ? A ta holčička v letadle ? Od začátku jsem měla podezření, že je to nesmysl, takhle by se to přece nemohlo stát, stačí se nad tím zamyslet. A Mycroft a Sherlock, dva nejchytřejší chlapi v jedné místnosti, na to nepřišli ? Jejich inteligence asi odjely na dovolenou…spolu… A tím výčet nepochopitelností zdaleka nekončí. Tvůrci jakoby se oprostili od všeho, co předtím tak pečlivě budovali, pověst brilantní detektivní mysli, gradaci příběhů až do konečného rozuzlení, s následným vysvětlením pro průměrně chápavé Watsony. Nevím, jestli to byla jen slabá chvilka scénáristy, nedostatek nápadů nebo experiment, každopádně to byla tvrdá rána zasazená tomuto žánru, který si zakládá na striktní logice a zdravém úsudku. Celý příběh je zmatený a divák vlastně ani moc nechápe, proč mu předkládají historii, která s klasickou detektivkou nemá nic společného. A kam se poděl ten anglický humor ? Ten si taky vzal dovolenu. Místo toho se zde vytahují staré rodinné problémy Holmesových a Sherlock zjišťuje, že si nějak „přepsal“ své traumatické vzpomínky na dětství… to už opravdu zavání nějakou telenovelou. A celé to spěje k sentimentálnímu konci, kdy se celá rodina sejde pospolu v blázinci, aby si poslechla své děti, jak spolu hrají na housle. Pokud budou někdy ještě další díly, jen doufám, že sestup úrovně nebude pokračovat, to už by byla úplná katastrofa. ()

mp5991

V zásadě celá 4. série Sherlocka je snad nejhorší propad kvality, jaký jsem zatím u seriálu viděl, ovšem poslední díl to posunuje ještě o několik levelů dál. Největší problém je samotná existence Sherlockovi sestry. To Moriarty byl Sherlockovi vyrovnaným protivníkem a proto byl jejich souboj zajímavý. Jenže Sherlockova sestra je na úplně jiné úrovni, která se jednak vůbec nehodí a jednak už je vážně dost těžko uvěřitelná. Místo vyšetřování tu máme nějakou nesmyslnou hru, takže taky o ničem. Zachránit by to mohlo jedině opravdu geniální rozuzlení, ovšem to, které je použité tady, celý díl akorát posunuje na ještě vyšší úroveň absurdity. Snad jediné štěstí, že tenhle díl byl opravdu poslední. ()

Tobias18

Jediná dobrá scéna byla když přichází na scénu Moriarty a v pozadí hraje ,,I want to break free“. Jinak nemám slov. Příšerné zakončení, nemám chuť ani sílu vysvětlovat proč, protože by mi to trvalo až příliš dlouho, a to si tahle epizoda opravdu nezaslouží. 10%. ()