Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

darkreider

Takto má vyzerať dokonalý blockbuster. Vrámci štýlu je to výborné. Luxusné CGI, hudba, kamera, príbeh... môžem dlho menovať. Osobne by som mal jednu výtku a to, že takýto matroš by zaslúži dospelejšie a menej bombastické stvárnenie. Aj som laškoval so 4mi hviezdami, ale prišla over-the-top scéna likvidácie vrtuľníka a moje srdce preplo na mód hollywood a nejde než dať plný. Dokonca som na úplný záver dostal aj luxusnú hudbu (úplne posledná scéna na stromoch), ktorá to zaklincovala. K tomu už len James Franco, na ktorého nedám dopustiť a je nad slnko jasné, že dať horšie hodnotenie, tak by som klamal sám seba. Super zážitok z filmu. ()

LojZza

I kdyz digitalni opice pusobi sebeprirozeneji, porad je jeste co dohanet. Skotaceni opic na korunach stromu bylo naprosto uzasne a efektni (nemalou zasluhu na tom faktu ma i perfektni hudebni podkres). Scena kde Cezar promluvil byla tak perfetkne vygradovana, ze mne polil studeny pot. Celkove se mi ale zdalo, ze ten film skoncil drive, nez zacal. Coz je skoda, protoze bych se na splhajici opice vydrzel divat klidne dele. ()

Torgal

Nechce sa mi veriť, že takto režijne vyspelý film natočil skoro ako svoj celovečerný debut úplne neznámy Rupert Wyatt. Technicky brilantný film s výbornými trikmi a hudbou sa môže oprieť tiež aj o príbeh, ktorý je mimoriadne silný a bravúrne podaný. Tempo filmu je strhujúce a graduje až do samého konca. Moja jediná (ale podstatná) výhrada smeruje na dĺžku filmu, ktorá je jednoducho príliš malá na to, čo všetko chce film povedať. Takto nie je dostatok priestoru pre "ľudské" postavy a rozvinutie ich charakterov. Ceasarov príbeh je ale dokonalý s množstvom neskutočne silných momentov. 8+/10 PS: S pôvodnou Planétou opíc má film spoločných len pár úsmevných odkazov, ktoré potešia filmových fajnšmekrov. ()

Castielo

Tak z těch letních trháků asi nejlepší film. Žádné trapné scény, všechno funguje, logika má svojí úroveň. Nechybí ani hnusnej záporák, kráska a ani to zvíře:-). Bohužel u mě jen 3* protože to není úplně můj šálek kávy. Jinak těch 5* si to zaslouží. ()

Rockerman

"Jednička" Planety opic nám měla objasnit, jak se vlastně stalo, že opice převzaly nadvládu na Zemi. Nejsem si zcela jist, že tvůrci "dvojky" z roku 1968 měli na mysli zrovna takový konec lidstva. Spíše bych se přikláněl, že nám chtěli naznačit, že proběhla nějaká válečná apokalypsa a opice, jako odolnější a po nás nejinteligentnější tvorové, logicky ovládly naši planetu. Ale dost úvah. Tento film je výborný! Trikově je dovedený téměř k dokonalosti a ani děj nemá moc chyb. Navíc scf-fi je to jen zdánlivě. Co my víme, kam nás dovede to neustálé zdokonalování léků, ve snaze prodloužit lidský život za každou cenu. Pro mě pětihvězdičkový film, protože mě vtáhnul do děje a bavil mě po celou dobu. ()

Joppo88

Takto - po pozretí tohto filmu som začal obracať tieto slovné zvraty - aj človek je len zviera, alebo aj zviera je len človek... Dobrá myšlienka a fakt asi bezchybné prevedenie len... čosi mi tam chýbalo, nejaké prekvapenie, šok... Od určitého momentu som mal pocit, akoby som sa podieľal na tvorbe scenára... ()

DAPDO

Předchozí Planety opic ani náhodou, tohle ovšem mělo něco do sebe.Výborné efekty, nechyběla akce, napětí, emoce.Zaděláno na pokračování. Takhle nějak se to klidně může někdy stát. ()

PEZ

Výborné technické prevedenie, kamera, farby, náhlady, ale najmä animácia tvárí opíc a ich pohybov posunutá zas o kus ďalej (nominácia na Oscara a BAFTA za vizuálne efekty). Herci sa dostavajú mierne do úzadia, ale to všetko účelne, aby Caesar išiel do popredia (Andy Serkis odviedol opäť výbornú robotu!). Naviac ma potešilo, že Rise of the Planet of the Apes úspešne vysvetluje udalosti, ktoré sa stali pred pôvodnou Planetou opíc. UPDATE August 2014: Druhé pozretie potvrdzuje moje predchádzajúce hodnotenie, jednotlivé prvky do seba dobre zapadajú. Lepšieho nástupcu si originál priať nemohol, navyše tých pár narážok naň potešili. Škoda, že neskoršie pokračovanie nedopadlo rovnako dobre. ()

Stíba

Takhle si představuju typický holywoodský blockbuster. Živelná velkolepá podíváná, která zejména v kině musí dokázat slušně strhnout. Vizuální efekty, spádovitost, stručnost ale výstižnost příběhu, délka a tak dále. Přes to všechno (a právě proto) a ačkoliv mě hlavně Caesarovy pohledy nebo situace při odlučování celkem chytali (na tohle sem ale měkkýš) na mě Zrození planety opic působí trochu neosobně. Je to každopádně výborná podívaná, která rozhodně nenudí a nehrozí, že by si divák film neužil. Na víc shlédnutí a na srdeční záležitost to asi ale většinou nebude. ()

truby

Nevím, jestli to jen není tím, že nemám rád sci-fi. Nudil jsem se, a to z toho důvodu, že ten příběh nemá žádné hranice, je tam možné všechno, kdyby nakonec přicválal kníže Bruncvík na svém věrném lvu, ani by mně to nepřekvapilo. Něco jako "deus ex machina" , když se scénář dostane do slepé uličky. To pak ztrácí všechen význam a nebaví mně to. ()

kabel

Zdaleka jiným způsobem pojatá planeta opic, což tomu rozhodně přidalo na kvalitě,jelikož je jasné že originál se překonat nepodaří. Snímek postavený na silném emocionálním základu a velmi zdařených digitálních opičkách. Caesar si mě svými výrazy a gesty koupil a na konci filmu mě s nimi spolu s hudbou uzemnil s pocitem pěkné podívané. ()

murthags

Přes všechny ty propagace od médii, vysoké hodnocení od různé stránky jsem na tenhle film velmi těšil. Nakonec jsem dostal jen nadprůměrný drama, který mírně navazuje na originální opičáky. Scénárista zřejmě moc nemakal protože je zde vidět málo logičnosti, věci nedávají smysl a po shlédnutí jsem si jenom nadával, že i když je to fiktivní příběh, takhle to nemůže fungovat, všechno je to až moc uměle. ()

glumka

Taková roztomilá opička to byla. Povězte mi, vy jste s nima nesympatizovali? Protože já teda jo.Jako jo, ten počítač v tom byl hodně vidět. Sem tam uplná hovadina. Lidi si mohli za to zase sami! Ale co mě dostalo, když César zařval - No.. tak to jsem vážně teda nečekala. I to jeho - Cesar is home.. to mě taky dostalo. Nemluvě o znakývý řeči mezi Césarem a Cirkusákem. Ale víte co byla ironie? Za smrt Kingkonga mohli letadla, tadyk gorila sejme vrtulník...pomsta je sladká, tomu se říká evoluce :D Každopádně si dobře nechali otevřený konec na další pokračování. ()

Kremik

Splněný sen. Planeta opic z roku 1968 je legenda všech legend nejen mezi žánrovými snímky a tenhle prequel si tedy zahrával s pořádně nabroušeným nožem. Zvládl to. Když pominu dřeváka Franca, tak herecké výkony (samozřejmě že opic) jsou dokonalé, pro některé uvádím, že mimika opic je plně lidská, není udělaná digitálně. Triky skvělé, jdoucí ruku v ruce s hudbou. Příběh snad napsaný přímo pro fanoušky klasiky. Když César zařval svoje " Nooo!" tak mě přeběhl mráz po zádech a srdce poskočilo až do krku. Bylo krásné slyšet po tolika letech opět - Take your stinkin' paws off me you damn dirty ape!... :) Celkově je to prostě zahřátí u srdce a moc velké :) ()

Al44...

Skutečně vydařený návrat do světa Planety opic. Dopomáhá tomu i výborné technické zpracování samotných primátů. Moment, kdy Caesar poprvé promluví je jeden z nejlepších okamžiků filmu. Škoda jen, že to končí zrovna v tom nejlepším. Uvidíme jak se povede pokračování. ()

papaguy

Na této Planetě opic uceňuji, že se nesnažila navázat na předchozí filmy a vydala se vlastní cestou. Z nějakého důvodu mě však z celé 105 min. dlouhé digitální animované pohádky (za 93 mega USD!) o tom, jak opice k inteligenci díky viru vyvinutému v laboratoři přišly a potom (přes známý a ve filmech často využívaný most) uprchly do sekvojového lesa, nejvíce zaujaly závěrečné titulky (vyprávějící zase opačný příběh, ale tentokrát o soumraku lidské civilizace). Jednu hvězdu za animaci a druhou za Toma Feltona v roli v roli frackovitého ošetřovatele (asi mu ty záporáky už nikdo neodpáře). Jinak z hereckých výkonů stojí ještě za zmínku John Lithgow hrajícího roli Willova otce nemocného Alzhemerovou chorobou. Ostatní hráli tak nějak neživotně. Digitální opičáci "hráli" o poznání vášnivěji. Ale opičí supermany proskakujícími skleněnými stěnami domů, jako by byly z cukru a skákajícími do helikoptéry, ze které se střílí, opravdu nemusím. Tak to radši zpátky na stromy, na místo dalšího pokračování si pustím původní film z r. 1968. ()

bubblebobble

Natočiť Planétu opíc môže každý kto má na to peniaze a nie je tak celkom kretén. Podľa množstva týchto filmov je ale jasné, že tých kreténov sa našlo viac než dosť (musím priznať, že aj môj obľúbený Tim Burton šliapol týmto riadne vedľa). Trvalo teda celých 43 rokov kým sa konečne P.O dočkala aspoň trochu solídneho pokračovania. Ponaučenie: Nie je to až také blbé ako sa to tvári. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru