Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Fujara777

Poriadna akcia, ktorá však len kĺže po povrchu psychologického prerodu. Natrieskaného je tam toho však dosť. Človeku však vyrážajú dych dve veci, ktorých nepomer, mohol byť skôr v prospech akcie alebo samotného prerodu: akcia a technické spracovanie (opice sú ako živé), naproti nelogickým chobotinám (opice si odlamujú kovové časti ohrady ako kúsky čokolády, lietajú cez sklo ako cez vodu ...). Nie je to zlý film, ale ani ma to nedostalo. ()

Kirman

Příjemné ztvárnění Planety opic a těším se na pokračování. Promyšlené odkazy na původní film z roku 68 - tak nějak vše do sebe zapadá. Těším se na pokračování a kdo ví, zda si do budoucna tento film nevyslouží plný počet. ()

BeranSon

Čistokrevná nádhera a je škoda, že film utekl jako voda, klidně by bodla delší pasáž, prodloužit to ještě o hodinu, tak to je ještě větší hit!!! Vlastně v tomhle filmu jsou herci jen a jen dopomocí opicím. To co opičáci předvádí je velkolepost sama, skvěle z nich čtete jejich emoční stav, pocity a především všudy přítomný hněv. Na to jak poklidně a mírně film začal se to ke konci hodně slušně rozjelo, ale to jen díky neskutečnému taháku jakým je Caesar. Z něj tšpí rozhodně největší hněv a jeho hlas je doslova a do písmene pompézní. Přeci jen se ale najdou nějaké ty digitální nedostatky, především je vidět u některých řadových opic jak špatně se pohybují. Nejlepší scéna byla ta na koni se zdvihnutou vůdcovskou rukou. - 9/10 - ,,Váš opičák, mluvil!" ()

Toka

Nenásilně budovaná atmosféra, žádný zbytečný přeakčněný scény. Emočně silné, převážně kvůli neuvěřitelném zpracování lidskosti šimpanzů. ()

MickeyStuma

Jak to všechno začalo. Tak jednoduše by mohlo znít motto tohoto filmu, který na první pohled vypadá dobře, ale i tak nelze neopomenout několik výrazných ale. Příběh je plně zaměřen na opice, takže lidské postavy jsou nevýrazné a v podstatě vedlejší. První polovina příběhu dokonce vyznívá jako obyčejný rodinný film. Výchova opičky v domácnosti. No, proč ne? Zajímavé je porovnání mladé inteligentní opice se starším člověkem trpící Alzheimerovou chorobou. Sice již víme, co vědci na opicích testují a proč, avšak přesto… No nic. Každopádně náhlé projevy nepochopení a hlavně násilí již odvádí události jinam a opravdu se začnou dít věci. Dramatizace se postupně zvyšuje a vše míří do finálního konfliktu. A jsme u toho ale. Hlavní opičí hrdina získal inteligenci testovaným sérem. Opice v ZOO ji získali jak? A kde se jich vlastně najednou tolik vzalo? V ZOO jich přece tolik nebylo. A co ta séra, v lednici vedle jogurtů, která mají vedlejší účinky způsobující virus, který efektivně a hlavně rychle může očistit svět od nadvlády primátů? A dalo by se pokračovat dál. Tvůrci neopomněli původní film „Planeta opic“ (1968), a tak jsou přítomny některé zmínky, jako třeba o právě probíhající vesmírné mise. Coby prequel tak tedy tento nový snímek funguje poměrně dobře. Děj má svůj přirozený vývoj, dobře načasovanou dynamiku a hlavně v druhé polovině celkové stopáže atmosféru plnou napětí a temna. Vizuální stránka je plně dle daných současných možností. Opice uchvátí svou reálností podob a pohybů, i když někde je ta umělá animace přece jen ještě poměrně znát. Coby restart série však v rámci ryze popcornového blockbusteru snímek vykročil rázným krokem, který osloví a nechává diváka se těšit na pokračování. ()

Rathalos

Prvy film novodobej trilogie o opiciach,ktore vdaka novemu lieku ziskavaju podobne schopnosti a intigenciu ako u ludi,no po case sa to vymkne z pod kontroly a prichadza vzbura a zaciatok novej opicej ery zivota,zo zaciatku trosku nuda,no postupom casu ma to uplne vtiahlo do deja a bol som skutocne spokojny,davam za pat hviezdiciek...:-) ()

Folky

Na to, jak moc je příběh (a jeho postavy) černobílý, fungují emoce výborně. Jinak řečeno, fandil jsem hodným postavám a nenáviděl zlé postavy. A při tom kdyby mi někdo příběh převyprávěl, vysmál bych se mu jak patetické to musí být. A právě díky funkčním emocím mě snímek bavil. ()

Harts

Pěkné, i když málo přírody a moc lidí a to ocekavani na film bylo vetsi nez pak film, takze tak. Ale opičky velmi pěkné, i jejich psychologie:-) začátek se zbytečně táhnul, i přesto potom to byl nezapomenutelný zážitek, který bude v hlavě strašit velmi dlouho. ()

denisavary

Jen matně si vzpomínám na Planetu opic a můžu říct, že mi to jako dítěti rozhodně nic neříkalo....ale Zrození Planety opic mě vyloženě dostalo..Nepamatuji si jediné pohnutí při sledování filmu. Mistrovská kamera, čístý, přehledný a napínavý děj mě s rozkoší ponořil do existence filmu. ()

AngelG

Naprosto strhující podívaná, která se za mě zdaleka nedá srovnávat s předchůdci planety opic. Efekty jsou naprosto dokonalé, opice jsou opravdu jako živé a musím složit poklonu úžasnému Andymu Serkisovy za skvělí herecký výkon. Pro mě rozhodně velkolepé dílo na které se velice ráda podívám znovu a znovu! :) ()

ZackSawyer

Viděl jsem to tenkrát a bavilo mě to! Viděl jsem to nyní a baví mě to pořád. Kdy a kde se to zvrtlo, kde začala zkáza? Přitom nápad léčit Alzherimerovu chorobu byl výborný. Ale jako vždy se to posralo na lidské hamižnosti a aroganci. Těším se na pokračování. Caesar is home!!! ()

Erestor

Vynikající zrod opičáků. První polovina filmu silně emotivně založena. Absolutě mě zavrtala do sedadla a já jen hltal každý záběr. Bál jsem se že druhá polovina ztratí svúj náběh, ale obavy byly zbytečné.Začne se zde odehrávat opravdové "povstání" opiček. Kde se kloubí perfektě promyšlené činy Ceasara se skvělou akcí, nejednou mě zamrazilo v zádech.Navíc hudba perfektně ladila ke každé scéně. Pro mě nejlepší kino/filmový zážitek roku (možná i vůbec). ()

ICE-GRADLO

Kdyz uvidim u filmu "Rise of ..." nebo "... rising" a jedna se o pokracovani uspesneho filmu, tak ocekavam vetsinou nejaky prusvih, nejvic mluvi za vse Hannibal Rising. Tak vysoke hodnoceni predevsim za peknou akci, na kterou se dobre vzpomina. Opet mi ale chybelo trosku vic navaznosti na stary snimek Planety opic, ovsem jedna se pouze o pocatek apokalypsy (prirodni zmeny neobrajsneny) a navic v San Francisku a ne pobliz New Yorku, jako stary snimek :/ No mozna bude pokracovani a trosku objasni, jakym zpusobem se stali z lidi "tupi" otroci (zeby ten vir mel i jine ucinky?) a hlavne jaktoze opicaci verej v boha, prestoze svuj udel jiste znaji a vubec tady jsou prezentovani az prilis nezvykle chytre... No aspon zde byla zminka o raketoplanu. Hu hu hu 4,5* (zatim) ()

Viky.05

Nemužu dat vysoke hodnoceni filmu, ktery se pomalu rozjiždi a když už se rozjede pořadně, tak skonči. Animace pěkna, opice chytra, emoce dobra. To je ale vše co dostanete. Caesar is home! Za3* a 70% ()

Yancl

Monstrózní filmová záležitost, která předčila veškerá má očekávání a tím znásobila mé nadšení z tohoto vynikajícího filmu. To, co dokázali tvůrci dostat na plátno, je ukázka geniálního blockbusteru, který je narvaný srdcervoucími scénami, fantastickými emocemi a perfektními hereckými výkony. A to vše podtrhuje dokonálá audiovizuální stránka, která nemá hranic a člověka to nutí hltat snímky s otevřenými ústy. Jasné, našlo by se pár logických přešlapů a nesrovnalostí, ale to patří ke každému filmu a záleží na divákovi, jak tyto nešvary bude tolerovat. V tomto případě je to naprostá maličkost, ve srovnání s podstatou filmu. Dějově není co vytknout, vysvětlení proč a jak vznikla původní 'Planeta opic' je víc parádní. Kdyby se dalo ohodnotit jedním slovem, tak říkám 'excelentní'. [98%] ()

Eki

Weta se nezapře. Několikrát jsem si říkal, že tohle jsem už viděl. Akorát že po korunách stromů neskákali Avataři ale opice. Kromě efektů ale nejvíce oceňuji tu neustále rostoucí nasranost opic, kdy jim člověk prostě musí fandit. To už jsem si přál, aby klidně celý svět zbořili. ()

Smidak

Předem říkám, že nevylučuju, že jsem to nepochopil, protože mě původní zpracování minuly obrovským obloukem a šel jsem na to spíše ze zvědavosti, ale tenhle tak dobře hodnocený "blockbuster roku" mě prostě nevzal. Ano, je tam spousta silných momentů, úžasné zpracování, ale i tak mě to nechalo chladným, i když by vlastně nemělo, protože to je plné rodinných vztahů, zvířat... Možná napodruhé. 55%. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru