Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

agassi68

Podľa ohlasov som sa obával, že moje očakávania nebudú splnené, našťastie sa tak nestalo. Okrem Lithgowa som nepoznal žiadneho z hercov a napriek tomu jeden z najlepších kinotrhákov tohto roku. Myslím, že už nastal čas, keď nepostrehnete, čo na plátne je skutočné a čo digitalizované. Tento fakt otvára neuveriteľné možnosti pre film a tu sme mohli vidieť niečo z nich. Fascinovala ma práca kamery, opice bez chyby, má to myšlienku aj akciu ako sa patrí. Už sa teším na pokračovanie. ()

Fr3nk

Luxusní film. Jsem spokojený s hereckými výkony i s provedením Opů. Výborně napsané, výborně zahrané, sice trošku více předpokladatelný děj, ale na tom vůbec nezáleží. Atmosféra jak má být, od samotného začátku do úplného konce jsem se ani malinko nenudil a tak to má být. Film který budu doporučovat. ()

Fawkes

Film dokonalý jak po stránce vizuální tak dějové. Scénář výborně napsán. Je teda pravda, že chvíli trvalo než jsem si zvykl na počítačové pohyby opic, ale zvyknul jsem si a poslední půlhodina a scéna na Golden Gate Bridge úžasně zpracovaná. Tento snímek nabízí jak skvělou akci tak pár dojemných okamžiků. Mě například bylo těch šimpanzů líto už v prvních dvou minutách. Chci zmínit i Toma Feltona, který záporné role hraje velice přesvědčivě a vlastně si ho ani jako slušňáka neumím představit. Po závěrečných titulcích je velice originálně ukázáno, jak se nákaza šíří po všech kontinentech. Myslím, že se tento film vydařil, vřele ho doporučuji a druhé pokračování jedině vítám. (94%) ()

Mortishka

V prvom rade musím povedať že som vôbec netušila aký film si to púštam kedže som nevidela klasik film Planeta Opic. Ale bola som veľmi milo prekvapená, od začiatku filmu ma to vtiahlo do deja, naozaj skvelý audio- vizuálny zážitok. "Ceasar is home." sa mi mrazivo vryla do pamäti a tie jeho prenikavé oči priznám sa bola som na ich strane a držala som im do konca filmu palce aby sa dostali tam kde patria! do prírody! ..... Je smutné že v dnešnej dobe je svet skazený a že ľudia sú čím daľej tým sebeckejší a bez srdca. ()

Shredo

Herecky nenáročný snímok, kde končia herci, začína digitalita. Po grafickej stránke asi to najkvalitnejšie, čo som doteraz videl, no po tej diváckej úplná spokojnosť nebola. Zas až taký ohromený som tými ľudoopmi nebol, každopádne po českom dabingu vám neodporúčam siahať, bola by to škoda. Možno mi ďalšia projekcia otvorí oči, že 3 hviezdičky nie sú adekvátne. ()

Páně

Zrození zezačátku nedisponuje příliš velkou mírou uvěřitelnosti a některé scény jsou na hraně absolutního kýče. Přesto se dá mluvit o skvělé jízdě, která osciluje mezi jakýmsi komorním a zároveň totálně explozivním pojetím. Postupně se děj dostává do varu a ona apokalyptická osudovost nabírá otáčky, aniž by bylo potřeba monstrózních davových scén. Skvělá triková práce nabízí konečně pořádné šimpanzí a vlastně i obecně opičí pokoukáníčko. Soundtrack se tentokráte zdařil také na výbornou. Když sečtu všechny tyto klady, vychází mi skvělé dílo a výborný pocit z jeho zhlédnutí. ()

sadlokan

Mě to původní sérii moc nepřipomělo.Tam se opoce chovaly jako lidi,tady jsou to monstra skákající deset metrů do dálky.Dobrý je,jak se načmuchají toho IQ plynu a vyskákají,s čerstvě nabytou vysokou inteligencí skrz zavřený okna z výšky tak druhýho až šestýho patra.A zaujal mě ten obrovský opičinec(od "psinec"?)na odkládání zatoulaných opic,nebo co to tam v tom SF vlastně měli?John Lithgow hraje skvostně Alzheimera.Ale jako horor o monstrech to funguje . ()

rekkky

Nešikovně zvládnutý remake s lehce předvídatelným koncem a velmi slabou zápletkou. Stěžejní akční scéna cíleně umístěná na slavném Golden Gate Bridge nedokáže nezachránit už tak slabé hodnocení. Především herecky nepřesvědčivý James Franco znamená srážku v hodnocení. ()

Ben Nevis

Plné hodnocení obvykle nedávám filmu, který je nabítý nelogičnostmi (vědci, kteří měří pokusným zvířatům každý prd, si nevšimnou, že je samice březí?). Nicméně příběh má hlavu a patu a je důstojným prequelem slavné Planety opic. Nesklouzává do melodramatu a nesnaží se z diváků vymačkávat slzavé údolí. Režie, kamera ani obsazení nemá chybu. CGI opice jsou rozpohybované s grácií, takže ani ony nepřehrávají. ()

Faila

Fajn, je to pořádná akční podívaná a kdybych svůj mozek ještě utlumila kapkou alkoholu, užiji si to bez nejmenších výhrad. Ovšem vzhledem k mé střízlivosti musím si zarýpat, že ke konci už to párkrát bylo opravdu, ale opravdu silně přehnané. Ale že je to trhák, o tom nemá cenu se hádat. ()

mourinho

Odpočinkové pokoukání, které se sice nikdy nestane takovým kultem jako slavné sci-fi z roku 1968, nicméně jako nenáročná jednohubka funguje báječně. Příběh je dostatečně poutavý, zajímavý, díky nejmodernějším technologiím po trikové stránce bezchybný, tudíž úspěch zaručen a pokračování se jistě už chystá. Já jsem také spokojen, dostal jsem přesně to, co jsem očekával, nějakých těch varovných poselství není nikdy dost, zvlášť jsou-li podány takovouhle nenásilnou zábavnou formou. ()

CyriC

Skvěle natočené, emotivní, ale stejně je to slátanina na n-tou. Příběh je tak trochu samoúčelný a hrozně předvídatelný. Znovu se opravdu nepodívám. ()

Bejbinka

Fascinuje mě pokrok techniky, který začíná být až strašidelně dokonalý (ovšem Jurský park vede, to je bez debat a jak už je starý). Takže po technické stránce úžasný. Překvapivě jsem se nenudila a i po dějové nitce jsem procházela bez zaškobrnutí...až na konec, který byl trochu patetický a trochu mi zkazil dojem. Jinak parádní sci-fi s reálným tématem, který by mohl vzejít (s trochou nadsázky) ve skutečnost. ()

Puol

Vysoké hodnotenie za trikové opice, ľudia sú tu viacmenej len preto aby sa nepovedalo, že sú tam len geniálne trikové opice. (herci skutočne hrajú druhé husle, čo u krásnej Freidy zamrzí). Scenáristicky mi to občas drhlo, ale na pokračovania sa celkom teším. ()

helloween93

Rise of the Planet of the Apes je typický zástupce popcorňáku se vším všudy - akce, zábava, emoce, efekty. Tenhle film skládá poctu starým dílům i když je to vlastně jejich prequel. Malá opička jménem Caesar pozná velmi detailně co je lidská rasa zač a rozhodne se jí vrátit křivdy i s úroky. Film je doslova prošpikován vizuálními orgiemi (hlavně ve druhé půlce). Scéna s Caesarovým "No" zasáhne asi každého. No a závěrečný běh přes Golden Gate Bridge je naprosto úchvatná scéna. ()

matkoulko

Sci-fi akční thriller drama. Výstižné. Presne toto som chcel dnes vidieť. Struhujúci film, ktorému v podstate nič nechýba a keď Vás ztrhne, ani nie je čas premýšľať o jeho nedostatkoch. Perfektné vizuálne (konečne ďalší film zo San Francisca) i zvukovo, dej odsýpa, príbeh má hlavu i pätu, herci i ľudoopi hrajú. Apokalypsa ľudstva začína hrozne komorne a postupne sa to začína otriasať i u mňa v obývačke. Ako bonus pár filozofických otázok a jedna stará pravda... 90% ()

Ydrosten

Poslední věta Caesara - Caesar je doma - ve mě vyvolala mírné mrazení. Sice má film pár kopanců ( stovky odnikud se vynořících opic atd ) ale jinak je to docela slušné " pokračování " ( nebo začátek ? ) opičích příběhů. 5 hvězd - a to nejsem bůhvíjaký " fanda " předchozích opičáren. ()

Rikky007

Triky jsou super, to je pravda. Ale jinak je to prostě klasický moderní remake/prequel, kterému se akorát podařilo vyhnout se velkým přešlapům a spoustě nešvarům ostatních kolegů. To ho ještě u mě neřadí do nadprůměru. Není nic, co by mi zvlášť utkvělo v paměti. Prostě klasické drama vědce a jeho výtvoru. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru