Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Figu

Je logické a jasné, že v dnešní době to mají filmaři prostě snažší, než v dobách dřívějších. Dnes stačí mít peníze a hola digitálek je na světě! I když je tímhle trendem poděláno spousty filmů, někdy se na to dá parádně koukat. V době prvních planet s opičáky to nebylo možné a je to trochu na škodu. Tady toho pan Wyatt využil skvěle, natočil kvalitní příběh a udělal opravdu z velkofilmu velkofilm! Ještě za připomínku stojí, že se i mnohdy katastrofální James Franco konečně předvedl taky trochu jako herec. 75% ()

Rocky88

Vlastně ani nevím, co tomu vytknout. Pochopitelně je lepší, když znáte první Planetu opic z 1968. Potom si totiž můžete vychutnat jednotlivé odkazové detaily, které poukazují na události, které se ještě nestaly, ale víte, že se stanou právě v původním díle. Opičáci sami o sobě jsou úchvatní, WEŤÁci opět čarovali. Z lidských herců pak lze vypíchnout Johna Lithgowa. Děj filmu je našlapaný, opravdu zde není jediná hluchá chvíle. Vystavění příběhu je bez chyby, vše do sebe krásně zapadá. A když je potřeba, přitvrdí i hudba. Film, ze kterého si každý odnese nějakou svoji památnou scénu. Já hned tři. ()

O´Neill

Na novou planetu opic jsem se opravdu těšil, a osobně jsem spokojen. Ze začátku bych chtěl hned jako negativum uvést samotné opice - ony digitály sice z traileru vypadaly dobře, v samotné kino projekci je to však naprosto jinak, a působí velice gumáckým dojmem. Herecké obsazení bylo fajn vybráno, i odehráno. Po hudební stránce filmu prakticky není co vytknout, jelikož soundtrack je perfektní. Na plný počet tomu něco chybí, solidních 80% tomu ale naprosto s chladnou hlavou dám. P.S.: David "Rodney" Hewlett stejně neskutečně potěšil, jelikož jsem něvěděl, že zde hrát bude, tak ve chvíli, kdy jsem jej viděl (v celovečeráku) jsem pomalu vyskočil ze sedačky. :-D ()

Tomik12345

Tak rozhodně nejlepší film letošního léta a dost možná i celého roku. Pro mě velmi příjemné překvapení, jelikož jsem čekal půl filmu typicky americké přehnané akční scény s nějakou srdceryvnou bulící scénou na závěr zakončenou nejlépe smrtí jednoho z hlavních protagonistů. Naštěstí se tak nestalo a film byl naopak plný hlubších myšlenek a akce v něm bylo akorát a dalo se na ni moc dobře koukat. Jen krůček k 5*. ()

Attta

Velice dobré zpracování, všechno dávalo smysl. Jako dívák jsem se několikrát musel ujištovat na čí straně stát, což nepůsobilo vůbec protivně oproti ostatním filmů. Velice dobře, rozumně a přirozeně jsou vybrány časové skoky, kdy šimpanz roste. Film jsem si opravdu užil a nemám důvod dávat horší hodnocení. Na první Planetu opic to nemá, ale oproti jiným filmovým sériím (kde se další díl přitočil po x letech), se tohle povedlo velice dobře. ()

Nach

Viděl jsem původní ságu o planetě opic i Burtonovskou verzi, ke které mám vcelku pozitivní vztah. Kam se však to vše hrabe na tento film. Jeho scénář je do podrobností promyšlený. Herci a hlavně digitální opice naprosto dokonalé. A hudba to vše geniálně dokresluje. Byl jsem ohromen i dojat zároveň. Připadal jsem si opět jako malý kluk, co sleduje Jurský Park nebo první díl Pána prstenů. Každou vteřinu filmu jsem hltal s nehorázným očekáváním toho, co se v závěru prostě musí stát. A znalost pointy zde není na škodu, protože celý film má v sobě tolik šťávy, že i znalci původní planety opic budou spokojeně chrochtat blahem. Alespoň mě se to týká. Shrnuto a podtrženo: Zrození planety opic je po opravdu předlouhé době prvním filmem, který je inteligentní a zároveň zábavný, dojemný, emotivní i napínavý v jednom (a není ve 3D, HURÁ!!!). Jedno z největších překvapení roku 2011 a zároveň i pro mou maličkost horký kandidát na nejlepší film roku. Opravdu moc se těším na pokračování a zároveň budu bedlivě sledovat další filmy režiséra Ruperta Wyatta v němž vidím velmi silnou režisérskou osobnost. 95% ()

Mefistofelle

Inu, čekala jsem to horší, protože (a klidně to přiznám) remaky a prequely ke klasikám občas odsoudím ještě předtím, než je vidím. V tomto případě jsem se mýlila a jsem za to moc ráda. Příběh je takový, jaký se dal očekávat, tudíž žádná velká překvápka se nekonají. Je to pěkně vyvážená směs akce, dramatu, vtipu a dobré animace. Jediné, co mi vyloženě vadilo, byla paradoxně mnohými adorována vzájemná bitka opice vs. lidi. Přišlo mi to v mnohých ohledech značně přehnané a uměle efektní, zkrátka plné scén, které mají na diváka co nejvíc vizuálně zapůsobit, ovšem výsledkem je myšlenková plytkost. No, snad mě chápete... ()

MrPierc

Zcela obrácené role v novém filmu z budoucí Planety opic. Nyní je hlavním hrdinou opice a ta zažívá stejné zacházení jako ve staré Planetě opic (1968) sám Charlton Heston. Prochází vývojem intelektu, ale hlavně pozná, že lidé a opice nemohou spolu koexistovat. S rostoucí inteligencí roste i touha po větší samostatnosti. Každý druh se chce rozvíjet a zvětšovat svoje území. Začátek konce planety Země jak ji známe. Film ve mne vyvolal po dlouhé době touhu POVSTÁT. Zážitek vývoje sebe samotného, zlepšení a touha žít volně. I když to bylo z pohledu opice, dokonale jsem se vžil do osudu hlavního hrdiny. *** Jedna z opic = nejvíce mučená opice, která má šrám přes obličej a poleptanou kůži mne přikovala k obrazovce. Nenávist v očích, šílené zážitky a touha se pomstít ! ()

joker.george

Film, při kterém se s dalším zhlédnutím prohlubuje zážitek. Má smysl, výborný děj, obsazení. A hlavně se zde ,,zvířata'' herecky vyrovnávají lidským protějškům. Jeden z nejlepších prequelů a rebootů s plno úchvatnými a nezapomenutelnými scénami. ()

Rodriguez

Reinkarnace Planety opic je tu! Po hrozném propadáku Planety opic z roku 2001 sem byl zhnusen s čím to Burton přišel a jak z adaptoval opičí kolinii! Nyní jsem dostal tu správnou dávku adrenalinu do žil a budu se i nadále těšit, jak to s Cézarem dopadne. 90% ()

Streeper

Film se mi moc líbil od začátku do konce. Rychle to ubíhalo a scény, kdy Ceasar rostl byly nejlepší. Vlastně to tak trochu upozorňuje jak jsou pokusy na zvířatech nebezpečné, co kdyby se to jednou, takhle vymklo z rukou? Naprosto skvělé efekty, každý gorila, opice, šimpanz vypadali věrohodně a konec přislíbil zajímavé pokračování. ()

enjoi

Wow! Tak tohle je prostě pecka. Jeden z nejsilnějších filmů poslední (přinejmenším) dekády. Film je našlapaný emocemi, má spád a neskutečně rychle uteče. Klidně bych snesl minimálně další půl hodiny s Caesarem :). Navíc opičáci vypadají skutečně realisticky a to vás vtáhne ještě víc. Caesar is home... ()

JohnRambo

Najprv som rozmýšlal či dať 4 alebo si to skutočne zaslúži 5*. No keď som sa pozrel že som dal Planéte opíc z roku 2001 plný počet, v tomto prípade nie je iná možnosť ako ho ho dať tiež. Planet of the apes je jedna z tém môjmu srdcu veľmi blízka a keď k tomu pripočítam že tento film bol skutočne skvelý tak hodnotenie je jednoznačné = Nelutujem že som to videl v kine a taktiež som si istý že vo velmi blízkej budúcnosti si to pustím znova. ()

TomikZlesa

NOOOOOOOOO ! ! ! NE, v kině letos asi opravdu lepší film neuvidím. Když sem poprvé viděl trailer hned sem věděl... to je on, film na který se letos budu nejvíc tešit, dobře sem udělal a konečně sem se dočkal a usedl před plátno. Už uvodní scéna předpověděla že lidi budou ty zlý a fandit se bude opičákům, pardon lidoopům. Film výborně odsejpá, absolutně postrádá hluchá či hloupá místa....Navíc obsahuje spoustu scén u kterých sme se s kámošema mohly potrhat smíchy, ne scény nepůsobí směšně ani hloupě ale sou tak dokonalý, někdy až dvojsmyslně zavádějící že to prostě nešlo se udržet. Film je nabytej moralismem a poslestvím, zda by se lidi opravdu neměli zamyslet nad......Prvních asi 30 minut je naprosto dokonalých a roztomilých kdy pozorujete jak se prtává opička stává osobností s charakterem a musíte jí prostě milovat. Pak následuje naprosto geniální příprava a postupně se prohlubující plán. Film končí v nejlepší chvíli kdy skončit mohl. Kdo bude dávat pozor a zná dobře první díl, všimne si spousty odkazů na film z roku 1968. Jelikož sem o filmu moc nečetl abych si něco nevyspoileroval, až po chvíli mi docvaklo že se vlastně (ne)jedná o prequel.... Rupert Wyatt, pro mě absolutně neznámý člověk si u mě ted udelal sakra velkej zářez, film je naprosto dokonale zrežírován a obsahuje spousty scén který jen tak z halvy nedostanu. Vede samozřejmě první "NOOOOOO" to mi v hlavě bude znít hodně dlouho (hrobový ticho v sále) gorily tlačící autobus, gorila versus kůn, gorila versus vrtulník, Ceasarovi pohledy...toho potkat v lese tak se zakousnu do stromu a předstírám suchou větev ! No radši budu končit a čekat na DVDrip abych si to zopák ! ()

moviefreak

ZA: vizuál, malý cézar PROTI: opice skákajúce cez okna z budov, meniace sa množstvo opíc, a že by si toľko opíc tak dlho nikto nevšimol? NAJ SCÉNKA: prechod cez most, kamerové prelety s malým cézarom ()

Amroth666

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl takhle krátký film a pro mě zároveň i velkofilm. Po nějaké době přehodnocuji hodnocení na čtyři hvězdy. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru