Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Jiri9

První půlka filmu je strhující. Má spád a zajímavé okamžiky se střídají v rychlém sledu. Druhá půlko ovšem je o hodně slabší a dá se říct, že se tam nic neděje a film stagnuje. Místo napětí jen tak vše pozvolna míří ke konci. Film rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. ()

Klarita

Zcela predvidatelny, neprilis zajimavy filmek. Uplne nejvic me bavilo jak vhodne byla hlavni hrdinka oblecena, a jeste vic jake predvadela paradni sprinty v tech 10ti centimetrovych podpatcich. Obdivuhodne. ()

delman

dobry namet...a tam to konci...zaujimava hlavna myslienka ale filmu nestaci...jednoduchy dej plny tradicnych klise a momentov absentujucich logiku potom film strhava do poriadneho podpriemeru...a to som si po precitani hlavnej myslienky myslel ze najvacsou slabinou bude timberlake..ten nou vsak tentokrat naozaj nie je. ()

mombasamomo

Upřímně řečeno, překvapilo mě, že Justin Timberlake umí hrát (protože zpívá strašně). Celkově měl film skvělý nápad a potenciál. To, že si režisér a zároveň scénarista nedokázal uhlídat určité nesrovanalosti a logické chyby, mě dost mrzí. Když si navíc uvědomím, že natočil mého oblíbeného Obchodníka se s smrtí, tak mě to i štve. Jinak doporučuju shlédnout kvůli myšlence placení časem a skvělé kameře. ()

bonscott

ačkoliv sci-fi nemusím, tak oceňuji zajímavý scénář, který přináší řadu asociací a otázek k dnešní době.. napínavá oddychovka, pochopitelně značně nadsazená... koncentrace dámských podpatků nejenom na útěku znamená o jednu hvězdu navíc, alespoň pro nás fetišisty :-) ()

Slovoprofesi

V své podstatě velice pěkně zpracovaný dobrodružný příběh. Takový, jaký lidstvo provází od počátků dějin. O mladém sympatickém muži, co se postaví bezpráví a útisku. Vydá se na dramtickou a přesto pohodovou jízdu za pomstou. Chce nastolit nový, rovnoprávný pořádek. Kulisou příběhu je mu futuristická společnost, kde mocní a bohatí vykořisťují chudé. Nechybí dívka z vysokých kruhů, kterou hlavní hrdina okouzlí a strhne na svou stranu. Kritika společnosti je tak akorát. Upozaděná, aby nerušila spád a celý příběh nesklouzl do beznaděje a deprese. Film oplývá spoustou úžasných nápadů. Kamera je nádherná. Nechal jsem se strhnout a fandil až do samého konce. Kult se nekoná, na to je film málo temný. Postavy jsou uhlazené. Režisérův styl bych přirovnal k banketu ve vyšší společnosti, tak je kultivovaný. I umírání má takovou grácii, že člověka nezarazí jeho nevyhnutelnost. Justin T. je překvapivě 100 x lepší herec, než zpěvák, přesto mi místama přijde pořád slaďoučkej. Taková drsnější buznička... ()

Seminko

Bohatým bral, chudým dával. Tik-tak,tik-tak...... Místo peněz Vám ubíhá pomalu čas.... Pracujete za čas, kupujete časem.... Kdo z nás by to chtěl???? vědět, kolik času nám zbýva?!!! Výborné Sci-Fi, jak lidé přežívájí z minuty na minutu... Jen doporučuji original ne český dabing! ()

Dan147258369

Strhující podívaná ve které jde opravdu o každou sekundu. Film mě zaujal hlavně unikátní myšlenkou, která ještě nebyla zpracována. Představme si svět, ve kterém peníze ztratily hodnotu a vše se točí okolo času. Krásný kontrast bohatých lidí, kteří žijí věčně a chudých, kteří každý den umírají. Určitě jedno z nejlepších sci-fi, které jsem kdy viděl. ()

Blue.Cat

Tenhle film je dalším z ambiciózních snímků, kterým se nepodařilo naplnit svůj potenciál. A tak místo nové svěží vize přichází jen s několika otřepanými frázemi vycházejícími z rčení "Čas jsou peníze". Autoři se snažili představit novou sci-fi společnost, ale jejich mytologie je jen schematická a kdo chce, ten prostě snadno uvidí spoustu logických trhlin. Na frak tak dostává realističnost nastíněného prostředí i děje. Dialogy nefungují, stejně tak i načasování a budování napětí. Všechny dějové zvraty jsou očekávatelné a divákovi tak nezůstane žádný moment překvapení. Navíc trailer k filmu zachycuje všechny stěžejní okamžiky a myšlenky (není jich mnoho), takže se dá říci, že koukat na celý film je pak ztráta času... ()

Frukin

Špatně zpracovaný dobrý nápad. Ač začátek filmu byl docela slušný, tak po chvíli začal mít více a více trhlin, začal se táhnout a tvůrci začali uměle a až nesmyslně vytvářet napětí. První hřebíček do rakve přišel v momentě kdy u hry pokeru vsadil hl. hrdina cca 250let i když měl jen cca 100 ( asi si měli udělat rekvalifikaci na poker). Druhý u řidičckých schopností hl. hrdiny, které asi obkoukal od řidiče autobusu. Třetí možná i tím že ti 25ti letí lidé vypadali často jako 40ti letí metrosexuálové. A asi by se dalo pokračovat dalšími hřebíčky. Moc se mi nelíbilo když se tvůrce snažil v průběhu filmu udělat z Gattacy Bonnie and Clyde.. ()

bertrand

Originálního a nosného rozvinutí hlavního dějového motivu se tu nedočkáte. Film od zajímavého začátku postupně degraduje a degraduje až k naprosté blbosti podle hollyúdského vzoru. Je to ústupek producentům nebo tvůrčí blok? Nuda, každopádně. ()

Hrdinka

I když nejsem žádná velká fanynka Justina Timberlaka, musím uznat, že tady celkem zazářil a ukázal světu, že dokáže být výborný herec. Ale na to, jaký je tohle originální námět k filmu mi přijde, že se z toho dalo vymáčknout mnohem více. Závěr byl nelogický a nedořešený a člověk se v ději občas ztrácel. I přes tyto nedostatky jsem se po celou dobu bavila a napjatě sledovala, co přijde. Takže za nápad ****. ()

Hektor.Troy

ok uznavam ze justin je proste sympatak a dobre sa nanho pozera.myslienka celkom zaujimava ale prevedenie nulove-keby ze toto platilo,zlocin by bol u kazdeho na prvom mieste.za druhe-dajme tomu ze to udrzali pod kontrolou-uplne sci fi napad ale jedine sci fi vo filme boli asi zvuky vozidiel.a posledna vec,ked som videl ten trik s otocenim ruky,musel som si tu scenku pustit este raz,lebo nieco take by sa hodilo do parodie:) ()

Dámské posily...

Dámské posily...