Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Atj0v

Žít do 25 let a pak zemřít, pokud si nezískáte nějaký čas na víc? Nápad rozhodně brilantní, jen podle mě trochu málo rozvinutý. Hrdina, který náhodou přijde ke 100 letům života navíc, se rozhodne změnit kastovní systém společnosti přívalem zběsilé akce, která končí činem, za který by ho Robin Hood přijal za vlastního. Nevím ubral bych akci a přidal více společenských problému, které díky novému způsobu života musejí být zajímavé. ()

Jannine

Jako nápad víc než dobrej. Zklamal mě ale už začátek, kdy jsme prostě uvedeni do děje stylem, stalo se to, že to tak prostě je a na víc se neptej. Jinak pointa nějaká žádná, ale natočený je to moc hezky a Justin je můj oblíbenec, takže to na ty tři hvězdy vytáhl. ()

realma

Tak takhle by to nešlo, samotný nápad s časem měl velký potenciál, ale to provedení. Prvních 5 min. jsem byl nadšen, těšil jsem se na vykreslení celého okolního světa, že se dozvím proč svět tak funguje, kdo rozhoduje o přidělování času, myslel jsem, že film bude mít hloubku a ne, že se film zvrhne v romantický příběh alá bonnie a clyde. Záporák byl slabý, děj se vlekl, neměl hlavu ani patu. 105 min mi přišlo jako věčnost. Nejtrapnější scéna : nekonečné umírání matky. ()

aznaho

Vytvarne zajimave. Napad taky fajn. Ale dej? Naprosta haluz. Nekolikrat jsem to chtel vypnout, ale zvedavost, jak to dopadne, vam to nedovoli. ()

Phoenix1

Jedna hvězdička za nápad a krásná auta. Zbytek je hodně blboučká kombinace Twilight Ságy, Komunistického manifestu a špatně pochopeného Darwina. A jako bonus díry ve scénáři, kterými by projel středně velký náklaďák. Nezbývá než kroutit hlavou nad tím, co vyplodil režisér genialit typu Gattaca a Truman Show, případně požadovat za podobné prznění velmi slibných námětů tělesné tresty. Něco tak prvoplánovitě hloupého jsem dlouho neviděl. ()

tommco

Sci-fi s tak jednoduchou líniou, že ju hneď na začiatku pochopí aj taká brzda ako ja. A tak som si mohol celý čas, bez prílišnej záťaže mozgových buniek, užívať príjemnú akčnú jazdu. ()

zemon

Slabé tri hviezdičky, skôr 2,5. Na film som sa tešil, pretože nápad s časom ako platidlom atď sa mi páčil. Ale bolo to chabo využité, čakal som niečo originálne a dostal som pre mňa obyčajný film, ktorý som dopozeral len aby som ho dopozeral. ()

Rathe

ak tenhle sci-fi film je opravdu vynikající. Nejvíce ze všeho se mi zalíbil ten svět s neotřelým a zajímavým nápadem jako je hra o čas. Čas jsou peníze, ale i život. Justin Timberlake a Amanda Seyfried z toho udělali ještě zajímavější kousek. Ani minutu jsem se nenudil a takových zajímavých kousků by to chtělo rozhodně víc. ()

Helgard

Nechal jsem v klidu tento film dozrát na Blue-ray a pak jsem ho po letech, kdy už dávno ostatní zapomněli, že něco takového existuje, pustil. Kouzelná myšlenka, pokud jde o námět. Něco takového tu nebylo. Logicky, koho by napadlo natočit film o společnosti která se nechala organizovaně zavřít mezi mantinely časového vydírání. Já vím, že někdo by mohl namítat "no a co, dneska jsou to peníze, a tam je to čas." Přeci jen chápu v tom určitý rozdíl a nevěřím, že by lidé, kteří prostě a jednoduše mají svůj život doslova ve svých rukou a před očima jim utíká na zápěstí, žili ve své pohodě tak jak jak to prezentuje film. Kdyby už nějaká společnost dovolila takovýto statut, musela by být celá planeta prošpikována doslova permanentním stresem a ve filmu by to muselo být vidět. Neumím si představit, snad kromě lidí v koncentráku a nebo v přímém válečném konfliktu, jak mohu usnout s tím, že mi na ruce bliká 12 hodin do konce života pokud nedobiju...ne to je pro mne nepřijatelné a burcující. Ale faktem zůstává že je to tak nepřijatelné až to člověka přitahuje. Za nápad a svižný děj dávám pět hvězd, protože tady mi nepřísluší hodnotit nic jiného než zábavu. A já jsem se pobavil. ()

virus5161

Bože, stovka na šteklich pod jedenáct vteřin... Slušnej nápad, obstojnej vizuál, ale trochu punku by tomu jen zvedlo kredit. Njn, Justin, to bych asi opravdu chtěl příliš. Škoda, tohle je můj šálek amarounů. ()

ragnar1

"Chudí umírají a bohatí nežijí". Skvělý nápad na filmové zpracování (nejen fenoménem času) a neméně horší samotná realizace. Už několikrát mě napadla myšlenka, že vlastně peníze jsou relativním pojmem a vše se dá přepočítat na časové množství, za které se finance dají pořídit. Stejně i všechny aktivity a činnosti lze převést na časovou náročnost, se kterou pojí. Proto lze celý život zúžit na časovou osu, po kterou se lidské bytí a nebytí koná. Film rovněž vyniká i hereckým obsazením, kde prim hraje J. Timberlake. Pět hvězdiček. ()

vilis_11

Překvapivě dobrý film, který chytil i nefannoušky žánru. Deprimující představa budoucí reality, kdy se nevyplatí zaspat do práce. Na druhou stranu úžasná myšlenka, jak se zbavit chronických nemakačenek. ()

Profík

Trochu mi připadá, jako by měl Niccol na film vyměřený příliš krátký čas a nevytěžil z velmi solidního námětu nic extra působivého, co se vykreslení světa a logiky děje týče. Je z toho jen vcelku solidní thriller, ale to je málo. 65%. ()

Dámské posily...

Dámské posily...