Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

teekanee

Opravdu výživná hlavní myšlenka a nadprůměrné ztvárnění, tak bych charakterizoval tenhle sci-fi kousek. Romantická linka není nic extra a Timberlake není nic extra herec, ale jeho postava určitě zajímavá a sympatická je. Na druhé straně Murphy je herecká extratřída a jeho záporák je taky zajímavý. Ani nevím, co bych filmu vytknul. Nic vyloženě špatně tu není, ale ani nic vyloženě výborně. 78% ()

VideneFilmy

Keď je problémom filmu samotný čas. Najlepším príkladom je scéna, kde strážca času (Cillian Murphy) oznámi otcovi (Vincent Kartheiser), že pokiaľ svojej dcére pomôže, bude to jeho koniec. Hoci sa "dušuje", že si dokáže kúpiť všetko, nič sa nestane. Najlepšou je pre mňa časť, kde mama (Olivia Wilde) beží za synom (Justin Timberlake) a zomrie. Všetko funguje, ale padne to na hereckom výkone Justina, ktorý, žiaľ, naozaj neplače uveriteľne. Výkony sú často "mdlé", hoci Amanda Seyfried beží v opätkoch naplno. Filmu by rozhodne prospela dlhšia stopáž, rozpracované nápady, viac detailov, ucelený záver i lepšie herecké výkony, ale vo finále má čo povedať. ()

MatyRock

Nápad fajn, herci fajn, atmosféra fajn a v poslední řadě hudba fajn. Justin překvapil neboť jsem nevěděl, že se také věnuje herectví (měl jsem ho zafixovaného jako zpěváka). Murphy táhne a Amanda je pěkným ženským doplňkem. Námět není vyšťaven do maxima, ale jako náhled do tohoto sci-fi světa funguje dobře. 8/10 ()

Mezerník

Napoprvé zaujme, ale vlastně je jenom o čekání, co se z toho nakonec vyklube. A nevyklube se z toho vlastně nic. Nedotažená linka s otcem a plno nelogičností (hlavně: příliš snadná možnost "převodu" času, tj. třeba i během spánku.... A kde se naučil řídit luxusní auto?) ()

ancak

Dobrá úvodní myšlenka "Čas jsou peníze. Čas je víc než peníze. Peníze nejsou nic oproti našemu času..." - ale šlo by ji rozvinout mnohem víc. Začátek dobře rozjetý a několik silných scén a myšlenek, ale zároveň dost WTF momentů, blbých dialogů, hodně akce, povrchové. Myšlenky z filmu: 1. You can do a lot in a day. 2. For a few to be immortal, many must die. x No one should be immortal, if even one person has to die. ()

Rasokoule

Varování! Při sledování tohoto filmu absolutně ztratíte pojem o čase. Haha. Ne ale vážně, absolutní pecka. Filmu se nedá vytknout téměř nic. Ikdyž jedna moucha by se našla. CGI bouračka nepůsobila ani trochu přirozeně, bilo to do očí. Cillian Murphy, co říct, perfektně obsazen. Jemu ta role kladného záporáka prostě sedí. John Galecki, jednoduše mu tu nižší vrstvu věříte. Justin, prostě umí hrát, na zpěváka výborně. Zpět k tomu hlavnímu. Příběh rozvíjí hlubokou myšlenku, kterou předává chvílemi až naturalisticky. Ale v takové míře, že vám z toho není špatně. Je to obraz společnosti, ve které někteří lidé umírají pro nesmrtelnost jiných, je to obraz společnosti, ve které jedni žijí na hranici chudoby a druzí žijí v přepychu. Je to hluboká dystopie, ale i odraz dnešní doby.  Příběhem se  line "inflační" linka - pumpování peněz chudším vrstvám, které upravuje životní úroveň jen naoko, ale skončí u přerozdělování astronomických částek, které následně způsobí kolaps systému. Jsme svědky bilancování lidí s vlastním časem na hranici dnů, hodin, minut i vteřin. Mělo to napětí, akci i romantickou zápletku.  Dvakrát dvěma slovy - geniální nápad, geniální film. Jasných 5 hvězd ()

Bobby_Fisch

Jsem sám, kdo se bojí na tento snímek podívat v dobách sociálního kreditu znovu ? Mám nepříjemnou husinu na zádech, že to byl jen další predict-program ... který nakonec nebude "tak hrozný", ale velmi podobný...  Tak nevím, zda by se neměly vizualizovat všechny hloupé nápady ()

JanaH.

Za nás doma super film. Jak třináctiletý kluk, tak i dospělí, jsme hodnotili film jako nápaditý, dobře zpracovaný. A navíc příjemný čas, necelé dvě hodiny dlouhý. Jen bych se obávala, že být to ve skutečnosti v dnešní době, tak by kvůli každé minutě životanavíc asi vraždilo o hodně více lidí a lidstvo by na Zemi skončilo velmi brzy. ()

Updated_Cake

Tenhle film má tak moc potenciálu, tak moc dobrých nápadů a tak strašně moc to na každém rohu zahazuje. Část filmu tedy víceméně tahají výkony herců o dost víc, než by měly. Některé části té logiky tam nejsou úplně dotažené, Cillian Murphy by si zasloužil trochu víc prostoru, jeho postava vypadala zajímavě, prakticky bez titulků hodina a půl je taky takové nemastné neslané. Po první půlhodině navíc člověk u některých scének už usíná, protože to je vyložená nuda a náměty některých scének vystačily jiným režisérům na celé filmy. Škoda. ()

zeKocourek

Filmová klasika. Boj proti režimu, rebelie, atraktivní mladí lidé. Skvělej snímek, ideální pro večery s partnerkou. Celý je to samozřejmě Perfektní bouře, nepřekvapivě trpící na velkou hustotu příhodných ex machina momentů. A to je v pořádku! Určitě se jednou dočkáme seriálu, který celý koncept šmrncne nádechem Watchmenů. Pak si smlsnem. 6.2 / 10 ()

peproch

Distopie. Měnou nejsou peníze, ale čas, který po 25.roce života už musíte získávat, jinak zemřete. To je ústřední idea. Dál už je jen milostný, dramatický a sociálně kritický příběh, který je spíše slabý. Will a Sylvia utíkají a získávají čas pro sebe i pro druhé pronásledováni strážci. Gang, miliardáři, časové zóny, chvat chudých i nihilita boháčů ()

ReichelTomas

Dobrý nápad, dobrý scénář, ale hrozně nepříjemní herci obou dvou hlavních postav. To nemohli vybrat někoho lepšího? I tak je to ale super film. ()

jomanka

Naproto originální námět, neotřelá myšlenka. Boží sci-fi. Justina mám ráda i jako osobnost a zpěváka, což mě přivedlo i k tomuto filmu. Nelituju. Zážitek od začátku do konce. Člověka to samotného nutí přemýšlet o tom, kolikrát sám časem plýtvá a jestli není na místě přehodnostit využívání času, který máme opravdu každý vyměřený. Netuším, co by to udělalo s lidskou myslí, kdybychom měli na zápěstí odpočet, kolik času nám ještě zbývá. Někteří by postupně zešíleli, někteří by si užívali život naplno, někteří by si to možná raději přelepily.. Víte, která skupina byste byli vy?  Po zhlédnutí budete mít určitě více jasno. Za mě super film i na opakované zhlédnutí. Dějově dotažené tak, jak se k celistvosti filmu hodí, jako celek to prostě funguje. Stylový sfi-fi akčňáček. ()

Dedincan

Veľmi dobre spracovaný koncept - trochu futuristický, ale nie až tak, aby bol nereálny, ponúka zamyslenie sa nad hodnotou času. Solídne herecké výkony mi doplnil nečakane mužný hlas českého dabingu pre uškriekaného Justina, na ktorý si človek možno chvíľu zvyká, ale nakoniec funguje. Raz za čas určite neurazí. ()

zamukooo

Jako akční film super, je to výborně natočené i zahrané. Bohužel čím víc se to blíží ke konci, tím víc se to mění na skrytou komunistickou agitku. Když si totiž místo času dosadíte peníze, film nám předkládá naivní myšlenku, že jakmile bohatým vezmeme peníze a rozdělíme je mezi chudé, vyřeší se tím všechny problémy. A hlavní postavy jsou v podstatě pozitivní, ačkoliv to jsou zloději. Amandě Seyfried to kupodivu dost sluší v zrzavém mikádu. Jinak ale dost tupý filmový narativ o vítězství chudých nad bohatými a o tom, že kdokoliv má spoustu peněz, je určitě získal nepoctivě. ()

gomil

Hodně solidní námět, solidní zpracování, jenom kdyby to nebylo tak naivní a nalevo. Marx by slintal, kdyby to viděl. ()

Dámské posily...

Dámské posily...