Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Karel1974

Po dlouhé době jsem byl v kině na žánru scifi. Film byl zajímavý tím, že nekladl důraz na technický pokrok, ale na „scifi myšlení“. Oba hlavní protagonisté Justin Timberlake i Amanda Seyfried zahráli film velice slušně, i když je nepovažuji za nějak špičkové herce. V celkovém dojmu na mě film působil velice pozitivně. ()

Hnedoocka1

Justin Timberlake jako zpěvák stojí za ... ale jako herec si mi líbí. V tomto snímku předvedl hodně dobrou hereckou roli a po boku Amandy Seyfried tvořili skvělej pár. Vyměřený čas je dobře vymyšlený a zpracovaný film, který tu ještě nebyl. Příjemně překvapil a nadchnul. ()

Choucas

není to zrovna můj šálek čaje, takové filmy, ale u In time sem se skvěle bavil. Je to výborně natočené, zahrané a tak. I tak, mi tam ale něco chybělo, a proto pouze 4 hvězdičky ()

RadimRay

No vida zajímavej nápad nahradit peníze časem, má to podobný efekt s tím rozdílem, že v reálném světě bez peněz neumřeme ihned! Originální film a vůbec mě nenapadlo se v tom nějak víc rýpat a řešit každej detail! Ty speciálně upravený retroauta se náhodou povedly. Hlavním hrdinům jsem moc fandil! 90% ()

Orphan

Průměrný předvídatelný scénář bez překvapivého vyústění, typické jánošíkovské téma o utlačovaných a jejich bohatých vládcích, nulová propracovanost postav, jejich motivace nebo jejich schopností. Například, není nijak přesvědčivé, že hlavní hrdina Will Salas (Justin Timberlake) obyčejný tovární dělník, brilantně řídí auto, střílí jako James Bond, nebo umí nakopat všem zadek, že by i Steven Seagal záviděl. Také jednání dalších postav je sporadické, ať u Sylvie Weis (Amanda Seyfried) nebo vyšetřujícího detektiva (Cillian Murphy). U filmu jsem se vůbec nebavil a spíše mě rozčilovaly různé nedostatky nebo nelogické a někdy až stupidní jednání postav. Přesto dávám jednu hvězdičku, a to za skvělý námět - všichni lidé ve věku 25 let přestávají stárnout a stávají se nesmrtelnými, ale je jim dán pouze jeden rok života, který si mohou svou prací, okrádáním nebo vražděním ostatních lidí donekonečna prodlužovat. Čas se tedy stává světovým platidlem. A druhou hvězdičku dávám za Justina Timberlakea, že ukázal, že v něm přeci jen nějaký ten herecký talent je. V klíčových scénách byl přesvědčivý, nemám mu co vytknout, odvedl to, co se od něj očekávalo. Ale je mi líto, že můj oblíbený herec Cillian Murphy, který odvedl skvělý výkon ve filmech Barman začíná, 28 dní poté nebo Počátek, byl bohužel obsazen do role, ve které neměl vůbec možnost nějak vyniknout. V první části filmu jeho postava buď chodí po policejní stanici nebo postává u místa činu, vede rádoby „chytré“ řeči, drží ruce za zády ala Matrix (Morpheus) a tváří se jako nedrsnější m*f* v údolí, ale přitom není. Ve srovnání s ostatními filmovými vyšetřovateli působí jako po mozkové mrtvici. Ve zbývající části filmu se jeho postava nijak nevyvíjí. Nakonec umírá za městem v poušti, protože si zapomněl nastavit budíka, aby si dobil kredit (čas). Škoda. ()

RajmikCZ

Svět, kde peníze nehrají roli a vše je pouze na tom, jak naložíte s časem. Přesně o tomhle vypovídá tento snímek. Zaujala mě role Cilliana Murphyho jako správce času, moc se mi líbil, jediné mínus, které podle mě tento film má je Justin Timberlake a samozřejmně český dabing. Doporučuji shlédnout v Blue-ray kvalitě v originále.. ()

marian_k

Pri čitani obsahu som si pomyslel, ze nooo asi sa to bude dat pozriet... Ale film bol nad moje ocakavanie (preto aj 5*) zaujimavy, napinavy fajn sci-fi.. :) ()

themiracle

Přiznám se, že ač mám sci-fi rád, tento příběh mě příliš nezaujal, nicméně po shlédnutí musím říct, že ač jsem příběhem osloven nebyl, zápletka jako taková byla dobrá. Pro fanoušky scifi stojí za shlédnutí, pro ostatní je to podle mě ztráta jejich vyměřeného času... 60 %. ()

Kylee

Velmi mě zaujal celkový koncept a na jeho základě vystavěná společnost, ne nepodobná té reálně existující... Inteligentní, brilantně vykonstruované a dokonce bez hollywoodských megaefektů... Jediné, co mě mrzí a co můj výsledný dojem kazí, je, že jsem při sledování ztvárnění takto originálního nápadu, musela sledovat onu hereckou atrapu v podobě Justina Timberlake... ()

hynek1983

Niccol to jednoducho na sci-fi vie a to hlavne svojským štýlom... Budúcnosť vykreslená vskutku jednoducho, ale aj tak geniálne... Justin aj ako spevák, aj ako herec pre mňa super až na tie nadobudnuté schopnosti (bitky, šoférovanie), Amanda - tak na tu mať na ruke zvyšný čas 116 rokov, neváhal by som :-DD a Cillian je pre mňa záruka, takže hodnotím 90% ()

zhulosek

Geniální myšlenka, bohužel mi po zhlédnutí filmu pořád něco vrtalo v hlavě... Proč to bylo tak nedotažené? Čekal jsem víc. První polovina byla jasně na plný počet hvězd, jenže pak se to nějak zastaví a jen tak plácá jako ryba na suchu. Není to velkolepá sci-fi ani si to na ni nehraje, je to přesně můj šálek čaje, jen by to chtělo možná trochu lepší scénář... ()

Ollivander

Námět by byl možná zajímavý, avšak úvodní dvacetiminutovka završená rádoby srdceryvnou scénou udělala jasno v tom, kterým směrem se film bude ubírat. Zachraňuje to snad jen Cillian Murphy, patřící mezi mé oblíbené herce, který dokázal ztvárnit svou postavu aspoň trochu zajímavě. Hudba (Craig Armstrong): 3z5 (60%) ()

The Count

Krom originální myšlenky, kdy se platí časem k žití, to zase až tak originální není. Charakterní lupiči, bezcharakterní systém a principy bezvýjimečně dodržující policista. No a to všechno ti hodní složí na hlavu. Ale kouká se na to hezky, děj odsejpá, herci dobří, atmosféra zajímavá. ()

Dámské posily...

Dámské posily...