Vymedzený čas

V blízkej budúcnosti už peniaze nemajú žiadnu hodnotu a platí sa časom. Will Salas (Justin Timberlake) má na svojich životných hodinách zriedkakedy viac než 24 hodín. Žije z minúty na minútu v chudobnej zóne Dayton a len vďaka tvrdej práci v továrni si môže predplatiť ďalší deň života. Rovnaký osud zdieľa aj jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a mnoho ďalších ľudí v tomto zapadákove. Miestne gangy sú navyše vždy pripravené kohokoľvek okradnúť o čas, hoci len o niekoľko hodín, aj keby mu tým rovno ukončili život. Keď jedného dňa Will pomôže bohatému Henrymu (Matt Bomer) uniknúť pred jedným z lúpežných gangov, Henry mu za to daruje celé storočie času a sám sa rozhodne svoj nekonečný život ukončiť. Willa však obvinia z jeho vraždy a nezostáva mu nič iné, ako dokázať svoju nevinu. Vydáva sa na útek do najbohatšej zóny v New Greenwich, kde na rozdiel od Daytonu sa nikto nikam neponáhľa. Čas je luxus, ktorý si tu môžu dovoliť všetci, pretože budú žiť stovky, ba dokonca tisíce rokov. V New Greenwich je ale zároveň niekto, kto Willa priťahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcéra mimoriadne bohatého Philippa Weisa (Vincent Kartheiser), ktorá sa vo chvíli, keď Willa prichádzajú zatknúť strážcovia času, stáva jeho ideálnou rukojemníčkou. Vysoká hra o zmenu pravidiel nespravodlivého sveta sa môže začať. (TV JOJ)

Hnedoocko

Po dlouhé době trhák, který mě naprosto dostal! Splnil do písmene všechna kritéria, které jsem očekávala, že splní. Krom skvělé myšlenky filmu mě uchvátil herecký výkon Justina, který je, uznávám, pro mě od tohoto snímku hercem - sexy hercem. Co víc dodat, víc takových filmů, u kterých se mi skoro zastaví dech. ()

Duoscop

Film o lidském životě a času, který nám všem zbývá. Shlédnutí tohoto snímku mě opravdu nutilo zamyslet se nad touto myšlenkou. Zajímavý a opravdu originální námět vsazený do svižného akčního tempa je pro mě po delší době velice milé filmové překvapení. ()

lennyd

Budoucnost. Peníze už dávno nehrají žádnou roli, jedinou roli tu hraje čas. Čas, jediné na čem záleží. Dáte si kafe, a rázem máte o 3 minuty života méně. Makáte celý den v továrně, a máte o pár dnů více. Vlezete do kasína, a rázem můžete mít o tisíc let dopředu vystaráno. V tomto světě žije i Will (Justin Timberlake), den za dnem tráví sháněním pár minut nebo hodin navíc, aby mohl žít další den. Jednoho dne zachrání v hospodě bohatého chlápka, který mu - těsně před svoji sebevraždou - věnuje více jak sto let. Tím se ale Will dostává do hledáčku Timekeeperů, kteří jej obviní z vraždy. A Will má opět jen pár hodin na to, aby se obhájil... Jsou režiséři, kteří každý rok vychrlí několik filmů, většinou nevalné kvality. A pak zde jsou lidé jako je Andrew Niccoll, kteří své dílo vždy nechají pár let uzrát, a pak ho nám divákům plnou silou vpálí do myslí. Z In Time jsem měl kapku obavy - ani ne tak, že by Andrew Niccoll své dílko nezvládl, ale obsazení hlavní role ve mně moc důvěry nevzbuzovalo. Justina Timberlaka jsem měl zafixovaného jako tvůrce hudby nevalné kvality (jeho fanoušci nechť prominou), a víme, jak většinou obsazení hudebních hvězd ve filmech dopadá. Ale musím říct, že mne Justin velmi mile překvapil, a jeho hereckým výkonem jsem byl nadmíru potěšen (zásluhy mimo jiné přičítám i kvalitnímu scénáři a výborné režii Andrewa Niccolla). Každopádně tomuto filmu nemám vůbec co vytknout, od první scény do poslední jde o vybroušený kus filmové zábavy (dobře, jednu drobnou výtku bych měl - nesnáším, když ve filmu je do detailu objasněna nějaké to tajemství (zde způsob vítězství Sallasova otce v soubojích), a hlavní hrdina jej pak "nečekaně" o pár chvil později použije - ale to už je opravdu hnidopišství). Rozhodně jde do mé osobní top10... ()

Pajkenzi

Velmi našlapaný filmek, ve kterém vyniká napětí a to je hodně důležité, neuvěřitelné jak si lidé vše kupují za čas, scény neuvěřitelné,některé mohly být více napínavější a živější. Justin Timberlake zahrál hrdinu, což jsem nečekala... Nechyběla ve filmu láska, strach o ztracený čas, a úžasná hudba která zapadala do scén... Film si zaslouží 5 hvězdiček to rozhodně ano!! ()

Monoxid

Původně jsem zamýšlela průměrné hodnocení, ale musela jsem dát nižší, protože TAKHLE zmařený potenciál se nevidí často. Už v půlce jsem koukala na hodinky a přemítala, jestli mi mé chvilky zpříjemní FFW. Hlavní hrdina má až nechutně nadvyvinutý 'zachráncovský komplex' a jeho vyvolená prostě asi jenom prochází lehce zpožděnou pubertou... Dokoukala jsem to díky/kvůli svému naivnímu očekávání převratu v inteligentnější zápletku, nebo aspoň trochu silnější pointu (fajn, tu pointu jsem měla už tak hodinu v hlavě vymyšlenou, ale ve filmu se nedostavila, tak mě zklamali). Fakt, léčit zkažený systém hyperinflací... horší než komunisti. Wasted time. ()

drake31

In time bol pre mňa očakávaným filmom a to vďaka svojej téme ktorá ponúkala veľké možnosti, teda aspoň pre diváka. Celý svet ktorý nám je ponúkaný, je precízne vytvorený, Niccol presne vedel čo chcel a preniesol to na plátno v naozaj nádhernom ale zároveň depresívnom šate. Jedinou výhradou, ktorá mi bila priamo do očí boli odpočty času, v tých by som povedal mali tvorcovia trochu bordel a kazilo to celkový dojem perfekcionizmu. Čo sa týka hercov, tam nemám vôbec čo vyčítať - Amanda HOT ako nikdy predtým, JT-ho ako herca mám veľmi rád, Cillien je skvelý ako vždy a kto by nechcel aby jeho matka vyzerala v 50 ako Olivia. Craig Armstron skomponoval skvelú hudbu, ktorá svoj vrchol dosahuje ku koncu filmu a podmanivo vpláva do podvedomia. Vysoko kvalitné sci-fi ktoré nepotrebuje veľa špeciálnych efektov aby mala efekt na každého človeka ... úplne stačí brilantná idea. ()

Aven

V podstatě tuctový děj okořeněný skvělým nápadem, fajn herci, povedeným hudebním doprovodem a především zběsilým tempem, díky kterému vám těch 110 minut odsype z ruky jako nic. Btw Hollywoodští producenti by si měli najmout někoho, kdo se aspoň trochu vyzná v pokeru, pak by scéna z kasina (nebo např. vše pokrové z Casina Royale) nevypadalo tak dementně - polovinu života vsadím na gutshot, to jako fakt? ()

Všivák

Hodně originální námět. Místy dost skličující a depresivní atmosféra (i když jsou všichni mladí). Film mě nezasáhl natolik, abych ho vynášel do nebes. Byl ale zábavný, i když humoru moc nepobral, a těším se na další díl. ()

hroubek

Už, když jsem slyšel o námětu k tomuto filmu tak jsem si říkal, že by to mohlo být moc dobrý pokud se nic nepokazí.Obsazení a režie mé očekávání jen zvedly a proto, když jsem šel nedávno do kina tak tento film byl má jasná volba.A vůbec toho nelituji.I přes drobné chyby jsem si film náramně užil.Timberlake nám v tomto roce dokazuje, že má nato stát se hercem první třídy a jeho herecký projev film od filmu roste.Amanda Seyfried je nejenom strašně moc hezká ale hlavně umí moc dobře hrát.A nakonec Cillian Murphy jenž má tu smůlu, že jeho postava nemá šanci na nějaký psychologický vývoj nebo něco takového.Jediným problémem filmu, je že tam není výrazná vedlejší postava ať už jde o krásnou Oliviai Wilde či Galecki nebo neposlední řade Pettyfera.Malinko předvídatelné ale jinak hodně dobrá podívaná, která neurazí a jen mile překvapuje. ()

Narya89

Tento film budí dojem extremizované verze kapitalismu. Život není o shánění peněz, ale přímo se stane penězi. Platit časem, tím jediným co člověk v naší době nemůže koupit, je určitě krok kupředu. Líbily se mi propracované mechanismy fungování časového systému, na nichž tento snímek stojí. Půjčovny "peněz", tradiční rozdíly mezi lidmi, přežívání ze dne na den...když se nad tím člověk zamyslí, zas takové sci-fi to pro mnohé lidi dnes bohužel není. Přijde mi, že tento snímek se právě snaží navázat na problémy současné společnosti a vypíchnout je, aby přímo bily do očí, což se mu daří. Jediný rozdíl je asi v té snadné přístupnosti, když má člověk veškerý čas u sebe a během chvilky o něj může být připraven, což se pojí s většími riziky. Co mě ale negativně zarazilo, byla Amanda stylizovaná do role barbínky, která v takto akčním snímku neustále běhá v krátkých šortečkách či šatech, silonkách, a co nejhůře, obřích nestabilních podpatcích, a dokonce i směle konkuruje v rychlosti Justinovi! To mi přišlo opravdu "sci-fi", propříště navrhuju zvolit něco praktičtějšího na úkor představ o reprezentativní femininitě. ()

Slider

Vynikajúci (!!!) námet kazí dosť úbohý scenár a nezáživná réžia. Myšlienkovo veľmi silné, dobre obsadené komornejšie sci-fi (dvojnásobný rozpočet by určite nebol na škodu) ktorého obrovský potenciál začína a končí v prvých dvadsiatich minútach. Veľká škoda. ()

Brandon

Mít čas je bohatství, o čemž diváky docela úspěšně přesvědčují Timbrlín s vykuleným červeným mikádem. Silný tři hvězdy. ()

skretik

Myšlienka a nápad BEZVA, herecké výkony fajn, hudba super... Holywoodske spracovanie BLE :DD (tie klišééééé, pomooooooooooooooooooooooc - ale aspoň sa zasmejete :D)... P. S.: Tak trocha mi to niečím pripomenulo film Timer. ()

Steny94

Nečakal som že tento film ma môže sklamať a ani nesklamal.Po mesiaci čakania sa konečne dostal do našich kín a ja som si to mohol po krutom vyčkávaní vychutnať.Vymedzený Čas má originálnu tému,ktorá vás proste neomrzí a hneď sa na ňu namotáte.Justin Timberlake a Amanda Seyfried vytvárajú pekný párik na ktorý sa dobre pozerá.Skvele ťahajú film,ktorý vôbec nenudí a 109 minút vám zbehne ako nič..Určite sa k filmu ešte niekedy vrátim a rozhodne ho odporúčam!! ()

Mishqo

moderní Bonnie & Clyde...námet sa mi veľmi páčil...malo to veľký potenciál ktorý vyšiel tak trochu nazmar...miestami nelogickosť, založené na veľmi priemerných hereckých výkonoch, dialógy boli tiež miestami že wtf?...ešte by som vyzdvihol hudbu...pozerať sa na to dalo...7/10 ()

JohnSmith

Timberlake není sice můj oblíbenec, ale nutno uznat že se na něj dalo koukat. Nápad filmu je hodně dobrý a zpracování také. Trochu to vypadá na otevřený konec, ale aby byla dvojka jen o vykrádání časových bank, to už by byla zase trochu nuda ()

Dámské posily...

Dámské posily...